Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Článek

Vytvořeno:  31.01.2008 05:23  uživatelem eklp fistronek .
Kvalifikační turnaj Carcassonne ve Vrtuli
A už to šlo. A jak tam bylo? Inu dobře, ale raději čtěte dále, bude to pak jasnější. V neděli 27. 1. se nás nemálo sešlo v klubu deskových her Vrtule, abychom se společně utkali ve hře Carcassonne. Turnaji samozřejmě předcházela příprava. Po té co jsme velice elegantně vyřešili s Pogem dopravu samotných her, jsme strávil asi dvě hodiny jejich tříděním. Naše úspěšnost byla až nečekaně vysoká. Z deseti krabic jsme byli schopni vytvořit osm turnajových sad. Šlo totiž o hodně, náš turnaj nesl honosný podtitul kvalifikační. Tři lidé tak dostali šanci poprat se s ostatním Carcassonnisty na Mistrovství České republiky.
Již před turnajem se dala tušit vysoká návštěvnost, a tak jsme se rozhodli kromě šesti stolů, které máme přímo v klubu připravit ještě několik hracích ploch na chodbě. A dobře jsme udělali. Turnaj začínal v devět hodin. Přišlo úctyhodných 36 lidí, takže kapacita hracích stolů byla naprosto vyčerpána. Byla to více než jedna tisícina obyvatel našeho města. V první kole se hráči rozdělili do čtveřic dle stáří, ve zbývajících třech pak dle výkonnosti. Byli zde hráči různých věkových kategorií od kmentů po dítka. U stolů sice hráli dohromady, ale výsledky se vyhodnocovaly zvlášť ve třech kategoriích: do dvanácti let, dvanáct až patnáct a nad patnáct. Hrálo se ze základní sadou na tři otočené kartičky. Samotné hry probíhaly bez zádrhelů a všichni si je náramně užívali. Turnaj ubíhal ve svižném tempu, takže se kolem dvanácté hodiny se mohly již vyhlašovat výsledky. První příčky ve svých kategoriích obsadili: Jiří Kučera, Barbora Majkútová a Martin Volský. Tito si odnesli hodnotné ceny od firmy MindOk. Jelikož mistrovství probíhá bez rozdílů věkových kategorií, nominovali se na něj tito tři nejlepší hráči turnaje: 1. Martin „Jean“ Volský, 2.Radim Pěch, 3. Jiří Kučera. Kdo chtěl, mohl v klubu ještě zůstat a zahrát si nějakou hru. Ostatní se rozeběhli domů na oběd.
Další větší Vrtulová akce proběhne 22. 2., kdy bude slavnostně otevřena nová část zaměřená na optické klamy a iluze. Expozice bude mít lehký výchovný charakter, ale nebojte se hlavně půjde o to se dobře bavit. Do budoucna také chystáme další turnaje v postřehové hře, Osadnících z Catanu a Jugle Speedu.


 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |