Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Článek

Vytvořeno:  30.09.2008 10:24  uživatelem pogo .
Deskohraní 2008, den 2 - MČR v Agricole a v Osadnících z Katanu

Další den Deskohraní byl ve znamení mistrovství ČR v Agricole a v Osadnících z Katanu. Mistrovské tituly si vysloužili David Korejtko v Agricole a Honza Vorlíček v Osadnících. Mistrovsví v Agricole se hrálo poprvé a turnaj proběhl ve skvělé atmosféře a snad předznamenává pěknou tradici turnajů v Agricole u nás. Mistrovství v Osadnících je již tradiční projekt, který i letos svedl dohromady nejlepší hráče z řady kvalifikací konaných v průběhu roku. Každopádně vítězství v obou těchto turnajích jsou v herním světě velmi prestižní záležitostí. Obě mistrovství se budou konat i příští rok a jsou otevřená všem hráčům.

Výsledky 1. MČR ve hře Agricola, Praha, 28. září 2008.

1. David Korejtko
2. Jiří Bauma
3. Pavel Češka
4. Tomáš Cibulka
5. Petr Postl
6. Vít Vodička
7. Petr Weida
8. Pavel Jung
9. Karel Nejdelík
10. Jan Prokop
11. Jiří Ulrich
12. Markéta Wolfová
13. Lukáš Děcký
14. Tonda Mocek
15. Daniel Kovárik
16. Adam Hasák
17. Tomáš Kosička
18. Roman Krejčí
19. Lukáš Pytlíček
20. Monika Dvořáková
21. Martin Petrák
22. Hana Jelínková
23. Monika Dillingerová
24. Pavel Ranocha
25. Tomáš Tvaroh
26. Veronika Paseková
27. Anna Havlová
28. David Cichák
29. Renata Pisklová
30. Matěj Šmerda

Systém, kterým se hrálo:

Celý turnaj se hraje pouze se základním balíčkem karet malých vybavení a profesí (35 a 35 karet E, které jsou v českém vydání v základní hře). Karty se rozdávají náhodně.

První a druhé kolo se hraje ve třech hráčích s náhodným rozlosováním ke stolům. Boduje se za první místo 3 body, za druhé místo 2 body, za třetí místo 1 bod. Pomocným kritériem je úspěšnost (podíl bodů dosažených hráčem a bodů dosažených v součtu všemi hráči u stolu).
Do třetího kola postoupí 20 nejlepších hráčů podle pořadí z prvních dvou kol. Hraje se u pěti stolů po čtyřech hráčích. Nasazení hráčů ke stolům a určení jejich pořadí na začátku hry bude určeno dle výsledků dosažených v prvních dvou kolech. Boduje se za první místo 4 body, za druhé místo 3 body, za třetí místo 2 body, za čtvrté místo 1 bod. Pomocným kritériem je úspěšnost (podíl bodů dosažených hráčem a bodů dosažených v součtu všemi hráči u stolu).
Čtvrté kolo je finále. Postoupí do něj 5 nejlepších hráčů v součtu všech tří předchozích kol. Pořadí hráčů na začátku hry bude určeno dle výsledků dosažených v prvních třech kolech.

Celkové pořadí na prvních pěti místech bude určeno pouze podle pořadí ve finále. Výsledky z prvních třech kol se do něj nezapočítávají. 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |