Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Agricola' obsahuje 1666 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 08.09.2014 v 10:55 uživatel StefanXP.

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořeno 30.06.2008 ve 09:27 uživatelem sydo  odpovědět 
Opravdu velice dobrá hra
Agricolu jsem poprvé hrál ve čtvrtek, hned jak jsem ji přivezl z obchodu. Hráli jsme pouze s E-balíčkem, ale i tak jsme byli nadšeni. I když jsou pravidla celkem obsáhlá (v porovnání např. s osadníky nebo tikalem, proti takovému twilight imperiu to samozřejmě nic není), hra je velice intuitivní a plyne svižně. Během hry pociťujete zoufalost nad tím, kolik byste toho chtěli udělat a jak málo toho stihnete, musíte každý tah promýšlet a mít tak dvě záložní strategie navíc. Oproti puerto ricu nebo caylusu má agricola jednu velkou výhodu: je opravdu zábavná. Během hry můžete s přáteli v klidu konverzovat, všichni se baví, nesedíte a jen nekoukáte na hrací desku a promýšlíte plán (to však neznamená, že nemusíte přemýšlet!). Celkově jsem ze hry nadšen, stejně jako mí přátele (naposled nás všechny takto chytil galaxy trucker) a nemohu se dočkat další hry s doplňujícími balíčky. Všem doporučuji, je to určitě osvěžení od přeceňovaných her jako puerto nebo caylus.
 
Vytvořeno 30.06.2008 ve 10:31 uživatelem REM  odpovědět 
Re: Opravdu velice dobrá hra
V pátek jsem si ji zkusil zahrát poprvé, takže nemůžu ještě hodnotit, ale ten pocit co vyjádřil sydo v předchozím příspěvku je naprosto vystihující: "Během hry pociťujete zoufalost nad tím, kolik byste toho chtěli udělat a jak málo toho stihnete ..." :-))
 
Vytvořeno 30.06.2008 ve 10:45 uživatelem sydo  odpovědět 
Re: Opravdu velice dobrá hra
Heh, tak to jsem rád, že jsme nebyli sami :) uz teď dostávám smsky od naší grupy, kteří chtějí zítra hrát znovu za každou cenu. Až agricolu zahrajeme víckrát, napíšu sem nějakou recenzi, po jedné hře to nejde. Tentokrát budeme hrát s rozšiřujícími balíčky a snad opět v pěti lidech. Jen malý dotaz: Těmi rozšiřujícími nahradím E-deck nebo je k němu přidám?
 
Vytvořeno 30.06.2008 ve 11:54 uživatelem REM  odpovědět 
Re: Opravdu velice dobrá hra
Nevím asi by měli odpovědět lidé znalí této hry jak je nejlepší využívat karet rozšíření. Nicméně v pravidlech na druhé straně ve vysvětlujícím sloupci vpravo úplně dole máš napsáno, že pro první seznámení je nejlepší používat zakaldní E-deck a pak se mohou použít i ostatní balíčky z rozšíření, nebo se mohou balíčky i promíchat. Z tho plyne, že v konečném důsledku když budeš chtít můžeš promíchat E-deck, Z-deck, K-deck i I-deck dohromady a z něho pak rozdávat profese a malá vybavení. Ale z praktického hlediska nevím co je pro hru přínosnější - jestli pro každou hru zvolit jiný balíček a nebo všechno "zgulášit" dohromady - na to už by měli odpovědět herní odborníci, kteří mají Agricolu v malíčku. :-)
 
Vytvořeno 30.06.2008 ve 12:36 uživatelem dilli  odpovědět 
Re: Opravdu velice dobrá hra
Ahoj oba,

hrála jsem ji už mnohokrát, ale zatím jsem zkusila smíchat balíčky jenom jednou a nepřesvědčilo mně to. Raději je nemíchám.
Je ovšem možnost (diskutovaná na jiných serverech) táhnout 3 karty E, 3 karty I, 3 karty K a 2 karty Z. Pak si na ruce nechat z nich jenom 2 karty E, 2 karty I, 2 karty K a 1 kartu Z. Toto stejně pro profese i vybavení. Můj dojem je, že to moc prodlouží setup hry. Ani výběr karet hráči nezaručí, že nebudou dva hrát tu samou strategii - čili není jasno, zda jsou využitelné.
 
Vytvořeno 30.06.2008 ve 12:56 uživatelem sydo  odpovědět 
Re: Opravdu velice dobrá hra
Děkuji za info. Vypadá to, že budu muset použít metodu pokus/omyl a pár her vyzkoušet s různými variantami mixu balíčků. Ještě jsem na ty další balíčky pořádně nekoukl, tak je prostuduji a uvidím.
 
Vytvořeno 30.06.2008 ve 13:19 uživatelem pogo  odpovědět 
Re: Opravdu velice dobrá hra
Doporucuji spise balicky nemichat a alespon pro zacatek to s nimi zkusit zvlast...
 
Vytvořeno 01.07.2008 ve 09:05 uživatelem VasekVydra  odpovědět 
Re: Opravdu velice dobrá hra
Teda mam za sebou nekolik her a jeste jsme karticky nevyuzili (hrali jsme rodinou verzi). Ze zacatku je na planu tolik novych veci, ze jeste pritom kontrolovat 14 karet v ruce, tak by nam hra zabrala pul dne :)

Ale i bez packu a profesi, nema hra chybu! Mam koupenou uz od ctvrtka a neustale hrajeme. Samotne rozsireni vidim na koupi az na podzim, hra je super i v zakladni verzi.
 
Vytvořeno 01.07.2008 ve 13:48 uživatelem sydo  odpovědět 
Re: Opravdu velice dobrá hra
Nebojte se, i hra s kartami jde zvladnout, tech 30 min/hráč je přesných, my hráli první hru i s kartami v pěti lidech a hráli jsme 3 hodiny včetně vysvětlování pravidel. Dnes hrajeme zas a už se nemůžu dočkat :)
 
Vytvořeno 03.07.2008 ve 10:30 uživatelem VasekVydra  odpovědět 
Re: Opravdu velice dobrá hra
No vcera jsme hrali opet rodinou verzi ve 4 a i s vysvetlenim pravidel dobre 4 hodiny! Dva hraci to ale hrali poprve. Hrozne dlouho jsme nad tim premysleli. I na vysledku to pak bylo znat, vsichni hrozne tesne vedle sebe.

Jako ja uz se tesim az pridame karty do hry, ale s novymi hraci by to jeste vic prodlouzilo dobu hrani! Myslim, ze tech 30min na hrace je pouze v pripade, ze jsou vsichni s hrou dobre obeznameni a maji nahrano.
 
Vytvořeno 03.07.2008 ve 10:44 uživatelem Last_Elf  odpovědět 
Re: Opravdu velice dobrá hra
No, to tak většinou bývá, že se uvádí předpokladáná doba hraní, pokud to už hráčí znají. Stav, kdy to hráčí neznají je jen přechodný, proto se asi neuvádí. Navíc tam to může být různé, podle daného hráče, jak rychle to pochopí.
 
Vytvořeno 03.07.2008 ve 10:51 uživatelem The Hammer  odpovědět 
Re: Opravdu velice dobrá hra
Agricolu máme od úterka, ve středu jsme se jenom seznamovali s pravidly a s herním materiálem a včera jsme poprvé hráli rodinnou hru ve třech a trvala nám 70 minut. A to si děcka stěžovaly, proč je to tak krátké. Myslím, že po odehrání pár her a pochopení herního principu je těch 30 minut na hráče naprosto reálný čas i pro méně zkušené hráče. No uvidíme jak to bude s kartami, ale podle mně se ten čas nějak výrazně neprodlouží. Jinak opravdu klobouk dolů před autorem. Je to úžasná hra.
 

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zpět na stránku hru
 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |