Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Agricola' obsahuje 1666 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 08.09.2014 v 10:55 uživatel StefanXP.

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořeno 14.07.2008 ve 09:50 uživatelem Gimling  odpovědět 
Doba kamenná vs. Agricola
Tak jsem si konečně pořádně zahrál Agricolu a musím říci, že mi to opravdu hodně připomíná Dobu kamennou.
Je zde pár drobných rozdílů
- náhoda (Doba kamenná)
- více variant a více přemýšlení (Agricola)

ale jinak je to stejný princip. Pokud někdo máte jednu z těchto her, tak si druhou nekupujte. Já mám obě dvě a teď si myslím, že holt jedna z nich bude spíše ležet ladem.
 
Vytvořeno 14.07.2008 ve 10:06 uživatelem Markéta  odpovědět 
Re: Doba kamenná vs. Agricola
Tady si dovolím nesouhlasit. Doba kamenná je moc příjemná hra rodinného typu, zahraje si ji rád i méně zkušený hráč, mají ji rády děti a já ji moc ráda používám jako jednu z prvních her pro nováčky našeho herního klubu. Naproti tomu Agricolu považuju za hru komplexní, rodinnou variantu jsem ještě nehrála a klasická se mi zdá vcelku složitá. Je to narozdíl od Doby kamenné hra, kterou nepohrdnou "hardcore" hráči ;-), zatímco nováčky by mohlo množství kombinací vyděsit. Moc se mi líbí a vůbec nelituji, že máme obě :-))
 
Vytvořeno 14.07.2008 ve 11:51 uživatelem Sodovka  odpovědět 
Re: Doba kamenná vs. Agricola
Markéto, rodinná verze Agricoly je pro děti a nováčky zcela vhodná - nejsou zavaleni množstvím karet, stihají tempo hry a moc se jim líbí, jak se rozvíjí ten příběh.

Dobu kamennou nevlastním, ale je na předním místě v seznamu "Wanted":)
 
Vytvořeno 14.07.2008 ve 11:56 uživatelem dilli  odpovědět 
Re: Doba kamenná vs. Agricola
Mám obě a ani jedna neleží ladem. Možná je to ale taky tím, jak často a kolik hraješ. Já hraju denně s různými lidmi. Právě se tu mihli neteře a půjčili si Dobu kamennou (už ji nechtějí hrát se mnou :-(( ). Zato večer to rozbalím s rodiči a zahrajem Agricolu. ;-)
 
Vytvořeno 14.07.2008 ve 15:07 uživatelem Gimling  odpovědět 
Re: Doba kamenná vs. Agricola
Tak právě že rodiná verze Agricoly je šíleně moc podobná Době kamenné. Dalo by se říci dvojčata, ale jedno hnědooké a jedno modrooké.
Výhoda Agricoly je právě to, že když přídáš karty, tak je to brutál rozšíření, ale princip je tak nějak pořád stejný. :/
 
Vytvořeno 18.07.2008 ve 14:53 uživatelem Darn  odpovědět 
Re: Doba kamenná vs. Agricola
Tak tady s tebou opravdu nemohu souhlasit. Pokud tím, že jsou si hry podobné, myslíš to, že se umísťují figurky na akce, tak budiž, jenže to už je potom stejný i Caylus nebo Pilíře. Trochu mi to připomíná, jak jsem jednou od někoho slyšel, že Tikal je skoro to samé, jako Osadníci, protože má šestiúhelníkové kartičky :o) Sice je to trochu extrémní přirovnání, ale pokud chceš, tak mi to přijde podobné, jako srovnávat Vikingy s Carcassonne (což hodně lidí rádo dělá).

Ty hry mají hodně rozdílů, každá se hraje jinak a je určená pro jinou skupinu hráčů. Za všechny bych jmenoval to, že zatímco v Době kamenné vede k vítězství cesta přes hromadění jednoho, dvou atributů (např. pazourky a k nim příslušné násobící kartičky) - tj. čím víc, tím líp, tak v Agricole je potřeba hrát vyrovnaně ve všech aspektech, jelikož za většinu věcí nedostanu víc, než 4 body a pokud na něco zapomenu, tak naopak odečítám. Už to samotné mi přijde jako dostatečný a dost podstatný rozdíl, ale pokud chceš, můžeme o rozdílech (nebo naopak podobnostech) diskutovat dál.
 
Vytvořeno 28.11.2008 ve 08:22 uživatelem Ringo  odpovědět 
Re: Doba kamenná vs. Agricola
hmm, ja si Dobu kamennou nekoupil zatim prave z duvodu, ze kdyz jsem si cetl principy hry a pravidla, tak jsem nabyl prave take dojmu, ze Doba kamenna je az na par malych rozdilu a drobnych hernich mechanismu Agricola v blede modrem, akorat vice pro deti, ci mene narocne hrace a jaksi jsem nenasel duvod mit doma dve hry stejneho typu, jednu slozitejsi a jednu jednodussi, kdyz jsem spise na ty slozitejsi. Samozrejme nesouhlasim ale s veci ktera tu nekde byla vyrcena - ze Agricola rodinna verze je urcena pro mene narocne hrace. Podle me je absence karticek prospesna tomu, ze je tak hra absolutne bez nahody a ciste zalezi na taktickem a strategickem umu hrace, zatimco dobra karticka, pokud ji hrac dostane (onen prvek nahody) muze tomu mene zkusenemu vyrazne pomoci. Ma to dve roviny. Karty zeslozituji hru v tom smeru, ze je hrac musi umet v spravny cas vylozit a vyuzit, na druhou stranu je tam prvek nahody, ktery muze dost ovlivnit hru ve prospech prave toho, co moc v zakladu ucelne katizovat neumi.
 
Vytvořeno 29.01.2009 ve 21:32 uživatelem Acer  odpovědět 
Re: Doba kamenná vs. Agricola
Souhlasím s Darnem. Kdyby to byly podobné hry, tak mně Agricola baví stejně jako mně baví Doba kamenná, ale to se neděje, takže Agricola vážně není můj šálek kávy. A to myslím vážně, protože prostě nejsem ten, kdo by vyznával kult Agricoly jako Rusáci po druhý světový válce Stalina. V Době kamenné mám pocit, že se hraje svižně a tak nějak přirozeně plyne, když mi někdo sebere akci, tak jsem schopný improvizovat a zahrát jinou strategii, jak krátkodobou, tak dlouhodobou. V Agricole se dostávám do časového tlaku, pokud mi někdo vykoupí akci, kterou nutně potřebuji. Popravdě, ten tlak, pod který se dostává hráč (a to i když hraje s někým slabším, kdo mu zrovna neprasí) je pro mně celkem hnus a hra jako taková se pro mně stává spíše frustrující. Možná to fakt hrajeme špatně, ale mně je Agricola celkem jedno, za to pozvání na Dobu kamennou prakticky nikdy neodmítnu.
 
Vytvořeno 29.01.2009 ve 22:22 uživatelem REM  odpovědět 
Re: Doba kamenná vs. Agricola
No ono srovnávat Dobu kamennou s Agricolou je jak srovnávat jízdu na kole s řízením formule 1. Na kole se naučí jezdit i malé dítě, ale na řízení formule jedna jsou už třeba určité schopnosti a zkušenost - a jestliže to není, pak se může Agricola jevit jako frustrující. Přeci jen člověk má k dispozici strašně moc voleb jakým způsobem jít a zatím mu na druhém konci uteče něco jiného, kdežto u doby kamenné se jede prakticky pořád dokola to samé a systém se dá po pár hrách hodně "nachodit" a pak už jen záleží na náhodě při hodu kostkama. Nehledě na to, že je v Době kamenné hodně nevyvážený bodový zisk během hry s bodovým ziskem karet při závěrečném hodnocení - ono stačí jakžtakž držet krok s osttatními a hlavně jet důsledně po těch správných kartách (a na jejich nákup se nějaké to dřevo vždycky najde). Já rád hraju obě hry,nicméně Dobu kamennou s lidmi co nemají moc zkušeností s deskovkama a je to takový relax při kterém se člověk může bavit i pokecem o něčem jiném, kdežto Agricolu spíš prožívám jako šachovou partii. Tím nechci říct, že v Době kamenné nikdy neprohraju, ale hru nijak moc strategicky neprožívám, víceméně jedu podle naučeného postupu.
 
Vytvořeno 29.01.2009 ve 22:39 uživatelem Ringo  odpovědět 
Re: Doba kamenná vs. Agricola
misty je Agricola fakt na nervy, ale podle me jde o jednu z nejvyvazenejsich her (kdyz pominu nektere brutus karty ze Z-Packu ktery nemusis povinne hrat). Kdyz souper sebere akci kterou jsi chtel udelat, vzdy ti zbyde akce jina a muzes na zaklade ni rozjet jiny system hospodarstvi. Agricola jsou fakt trochu v jistem smeru takove sachy. Plakat nad tim ze ti souper sebral akci a tim ti zhatil celou hru, to je jako plakat u sachu, ze souper zahral na muj plan mat do 5 tahu tah, ktery to znemoznuje. V sachach po te proste zvolim jinoustrategii a musim veskere plany zcela preskupit a tak je to i u Agricoly.
 

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zpět na stránku hru
 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |