Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Agricola' obsahuje 1666 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 08.09.2014 v 10:55 uživatel StefanXP.

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořeno 29.09.2008 ve 15:13 uživatelem sydo  odpovědět 
Anketa?
Nějak nerozumím anketě na hlavní straně, hra roku 2008.
San Juan - z roku 2004
Battle Lore - 2006
Vysoké napětí - 2004
hry z roku 2007 bych ještě bral, ale rok 2008 reprezenntuje pouze Agricola a Doba kamenná. Dle jakých kritérií byla tedy anketa vytvořena?

chtěl jsem to napsat do článků, jelikož nevím, kam by to patřilo, ale vždy když napíšu článek, neobjeví se na hlavní straně...
 
Vytvořeno 29.09.2008 ve 17:37 uživatelem klekytom  odpovědět 
Re: Anketa?
To by mě taky zajímalo. A Agricola je z Essenu 2007.
 
Vytvořeno 29.09.2008 ve 21:42 uživatelem REM  odpovědět 
Re: Anketa?
A co je na tom nepochopitelné? Osadníci získali českou Hru roku v roce 2004 a je to hra z roku 1995. Český titul Hra roku není o novinkách. A například Vysoké napětí je v nominaci na Českou Hru roku už třetí rok po sobě. Přečtěte si jak je volena a definována Česká Hra roku na oficiálních stránkách tohoto ocenění.
 
Vytvořeno 29.09.2008 ve 23:05 uživatelem sydo  odpovědět 
Re: Anketa?
Přečetl jsem a tím více mi uniká smysl tohoto ocenění. Dát osadníkům cenu roku v roce 2004 je jako ve 30 zjistit, že ježíšek neexistuje...
 
Vytvořeno 30.09.2008 ve 09:10 uživatelem Adam  odpovědět 
Re: Anketa?
Já si myslím, že to je rozumně vyložené na stránkách ankety: "veřejnost a hodnota her je hlavním vodítkem, cenu může získat kterákoli desková nebo karetní hra, která je vydaná v České republice nebo se do ní dováží. Cílem ceny je propagovat kvalitní hry, které jsou dostupné pro nejširší veřejnost. Nemohou být zařazeny rozšiřovací sady." Tyhle podmínky splňují všechny nominované hry.

Taky mě teda překvapilo, že v nabídce je třeba Funkenschlag, ale pravda je že to je velice kvalitní hra, v česku je hodně hraná a známá a jako taková by si ocenění zasloužila. Že kandiduje potřetí, to není vůbec na škodu, je to třeba jako u kandidatury na olympijské město - jedno město získá takovou kvalitu, že může hostit olympiádu a kandiduje poprvé, podruhé no a třeba na potřetí to vyjde:-)

Spíše je v tomto případě trochu matoucí název ankety - hra roku, neboť to mimoděk chtě nechtě asociuje že jako v podobných anketách se vybírá nejlepší hra z posledního roku (rozuměno vydána v posledním roce).
 
Vytvořeno 30.09.2008 ve 09:37 uživatelem pogo  odpovědět 
Re: Anketa?
Ano, informace najdete na www.hraroku.cz. Misto v hlasovani maji ty hry, ktere se na esky trh dostaly v poslednich dvou letech. V pravnich letech se dokonce vybiralo ze vsech her v ČR dostupnych, ted se vyber zuzil a je mozne, ze v pristich letech se ztenci jen na jeden rok. Kazdopadne je pro vyber her dulezite to, kdy se dostaly na cesky trh, pokud uz tu byla hra pred tim a pak doslo k jejimu komplet ceskemu vydani, ma take sanci. Kazdopadne tato cena se postupne rozviji a pro vyber v pristim roce budou opet podminky o neco prisnejsi a presnejsi, budou take zverejnena podrobnejsi kriteria vyberu. Kazdopadne si myslim, ze nejdulezitejsi je, ze Akademie prozatim vybrala pouze velmi kvalitni hry a z ceske hry roku se tak zacina stavat opravdu duveryhodna cena.
 
Vytvořeno 30.09.2008 ve 10:24 uživatelem sydo  odpovědět 
Re: Anketa?
Tak dobrá, už jsem v obraze, děkuji moc za odpovědi. Jen už mám v těch oceněních celkem guláš, to máme Spiel des Jahres, Hru německé veřejnosti, Hru roku (která není hra konkrétního roku). Když k tomu připočtu, že ve všech těchto anketách soutěží pouze "německé" hry, výsledky jsou většinou podobné, jen s lehce promíchaným pořadím.
A s tím ježíškem jsem to nemyslel nijak zle :)

P.S. Pro mě bude hra roku reprint Titanu od Valley Games, chtěl jsem napsat recenzi, ale Titan tu nemá svůj odkaz. Je to škoda, hra, podle které se inspiroval Magic:tG a Heroes of Might and Magic a bez které by dnešní hry nebyly tam, kde teď. Navíc myslím, že má potenciál přitáhnout kk hraní další hráče, obzvlášť, když si Valley Games dali opravdu záležet na grafickém zpracování.
 
Vytvořeno 30.09.2008 ve 10:39 uživatelem sydo  odpovědět 
Re: Anketa?
Jen pro upřesnění, pokud má někdo pocit, že se tu snažím nějak prudit, tak se omlouvám, to jsem rozhodně neměl v úmyslu, jen mě zaujaly ty hry v anketě. Tyhle stránky jsou super, i když mi lehce mrzí, že nadržují "německým" hrám, ale i tak jsou užitečné a pro lidi, kteří se ke hrám dostali teprve nedávno, nepostradatelné. Navíc tu člověk snadno sežene lidi do her, které by si jinak ani nezahrál (díky za hru Adame :)) Už končím a budu hodný a snad už konečně doopřeložím ty pravidla duny jak jsem slíbil, ať jsme aspoň užitečný :)
 
Vytvořeno 30.09.2008 ve 11:39 uživatelem REM  odpovědět 
Re: Anketa?
To nic, každá pozitivní diskuze má smysl. Určitě i nad tvými připomínkami se autoři ocenění zamyslí. Myslím si, že by bylo dobré (a to je návrh k pogovi), aby tady na hrajeme.cz byly uveřejněno vysvětlení a odkazy na více světových ocenění, než je jen Spiel des Jahres, Deutscher Spielepreis a naše Hra roku. Například tam určitě chybí International Gamers Award a několik dalších známých ocenění i z jiných zemí než je Německo. Kdyby tady byly všechny ceny podrobně vysvětleny, tak by se uživatelé v oceněních mnohem lépe orientovali a věděli by co, která cena znamená a jestli ji uděluje veřejnost, kritici, novináři či nějaká akademie známých hráčů.
 
Vytvořeno 30.09.2008 ve 09:53 uživatelem REM  odpovědět 
Re: Anketa?
Ještě než jsem stačil dnes zareagovat na tvou odpověď, předběhli mne Pogo a Adam, se zcela vyčerpávající odpovědí na tvé připomínky, takže jakýkoliv komentář je už zbytečný. České ocenění "Hra roku" je myslím směřována spíše k široké veřejnosti a ne k herním fandům. Jde o to aby se laikové orientovali co je v té obrovské přehršli her kvalitní a zároveň hratelné příležitostnými hráči.
A ještě jednu osobní poznámečku. Je mi 46 a na Ježíška věřím doposud i když vím, že dárky rozhodně pod stromeček nedává :-)).
 

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zpět na stránku hru
 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |