Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Agricola' obsahuje 1666 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 08.09.2014 v 10:55 uživatel StefanXP.

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořeno 03.11.2008 ve 08:11 uživatelem Ringo  odpovědět 
Tak jsme se nabazili rodinnou variantou a vrhli jsme se na karty a hned mam dotaz:-)
Kdyz vylozim povolani, konkretne treba Restaurator - neshodl jsem se se zenou na tom, kdy lze provest premenu drevenych chysi na kamenne. Zda ihned po vylozeni karty Restaurator nebo az po te, co po vylozeni karty polozime clena rodiny na akci renovace. Ja osobne se klonim k tomu, ze prvni si poridim zamestnance, ktery umi restaurovat a pak teprve je treba clenem rodiny zadat prikaz k renovaci chysi tim, ze jej polozim na kartu akce renovace. Ale je to tak spravne dle pravidel? Restaurator by mi prisel jako docela levny zisk 3 bodu, kdyz druhy hrac k tomu musi obetovat nekoilik akci pro sber jilu a rakosu aby ziskal jilovou chatrc, bez ktere kamennou neudela a jeste 2x renovaci. A vzhledem k tomu ze ve dvou hracich se rozda kazdemu 7 karet povolani ze 14, tak ma automaticky jeden hrac nesmirnou vyhodu.

Prosel jsem si celou diskusi a je zde v podstate obdobny dotaz, kdy mohu povolanim postavit ploty nebo chlev a to tak ze okamzite, takze u tehle karty mi zase logicky vychazi, ze netreba davat clena rodiny na akcni kartu ploty, protoze by to povolani nedavalo smysl, protoze ploty bych mohl rovnou stavet kartou akce. Takze jak je to spravne dle pravidel? Je povolani jakoby v podstate dalsi clen rodiny, ktery spusti okamzite akci, ktera je na karte napsana bez toho, abych zapojoval do te cinnosti normalni cleny rodiny polkadanim na akcni karty, pokud teda pravidla na karte nerikaji jinak (treba sladek ktery meni obili jen v case zni a pod.)


Dalsi vec je, ze nevim jestli nehrajeme neco spatne, protoze kdyz jsme hrali rodinnou verzi bez karet, tak jsem mel pociot ze nestiham a ze je toho hrozne moc na udelani, ale nejsou lidi a zdroje. Kdyz jsme zapojili do hry karty, tak se nouze jeste zvysila a malokdy se nam chtelo obetovat tah do karety profese a male vybaveni jsme spojovali jen s jinymi akcemi (kdyz je na akcni karte dodatek + male vybaveni). Radsi jsme sli po zdrojich. Takze vysledna hra vypadala skoro podobne jako ta rodinna, akoratr ja mel na stole sladka a pistalku pro ovce (ani jedno mi ve hre nijak dramaticky nepomohlo (i kdyz jsem diky pistalce treba nepostavil ani jeden chlev, akorat ovce navic napastvinach diky pistalky mi pridaly bodik, ktery bych jinak ziskal stejne, kdybych postavil chlev a na pistalku se vykaslal) a zena mela vylozeneho akorat restauratora. Docela jsem zatim neprisel na vhodnou taktiku, jak treba rozjet poradne obilne zne, protoze je absolutne nestiham, kdyz oseti jednoho policka defakto trva v 3/4 hry 2 kola (1. zorat + vzit obili, 2. oseti - pri dvou clenech rodiny si netroufam vice kol obetovat orbe a setbe, protoze bych zcela musel opominout brani dreva, stavby ohrad, renovaci, ziskani alespon ohniste, nehlede na zisk jidla a zvere). Muj maximalni zisk bodu ve dvou hracich cini 36 bodu. Asi dost malo, ze?
 
Vytvořeno 03.11.2008 ve 10:52 uživatelem REM  odpovědět 
Re: Tak jsme se nabazili rodinnou variantou a vrhli jsme se na karty a hned mam dotaz:-)
Jsem teď v práci, tak nemám zrovna moc času, takže relativně stručně. Většina karet profesí a vybavení slouží k tomu aby zvýhodnily akce, které provedeš, ale až na vyjímky samotnou akci nenahrazují. Takže pokud vyložíš restaurátora, tak až potom provedeš akci renovace, tak jsi zvýhodněn. Pokud se má provést něco okamžitě po vyložení karty profese nebo vybavení, tak je to na kartě napsáno.

Co se týká té strategie, tak každý má jinou taktiku. To jak popisuješ tvou hru, tak si myslím, že jsou to typické problémy začátečníka v Agricole. Je pravda, že než se člověk naděje, tak je konec a je zoufalý, že nestihl využít to nebo ono. Myslím si, že obilí je už hned ze začátku dost důležité pro krmení rodiny. Já jsem to na začátku taky hrál hned tak, že jsem bral jídlo abych ho měl pro první sklizeň dost a ještě jsem se zaměřil na ohrady, abych je měl připraveny pro dobytek - to je ale podle mne špatná taktika. Teďka se na začátku hry zaměřuju v podstatě na 3 zásadní věci:
1)orba abych mohl zasít obilí
2)rozšíření chýše o další místnost, aby až přijde potomstvo, jsem mohl okamžitě "rodit" (ono totiž ve dvou členech rodiny se opravdu těch akcí moc stihnout nedá!) Jakmile mám víc členů rodiny, tak už ty akce jedou jedna radost.
3)pokud jsem nedostal nějaké výhodné malé vybavení pro zisk jídla, tak zisk nějakého ohniště nebo pece abych mohl dělat ze zvířat a obilí jídlo

Na ohrady na začátku kašlu, protože na to je času dost. maximálně spolu s místností stavím chlívek.
 
Vytvořeno 03.11.2008 ve 10:55 uživatelem REM  odpovědět 
Re: Tak jsme se nabazili rodinnou variantou a vrhli jsme se na karty a hned mam dotaz:-)
Jo a ještě pokud někdo z protihráčů nejede po nějaké surovině jako je jíl nebo rákos a nashromáždí se zásoba, tak je pak jsou taky celkem fajn velká vybavení s těmi řemeslníky jako košíkář, kde můžeš za tu surovinu získat nejen jídlo ale na konci i body.
 

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zpět na stránku hru
 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |