Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Agricola' obsahuje 1666 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 08.09.2014 v 10:55 uživatel StefanXP.

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořeno 07.01.2009 ve 12:26 uživatelem Skill3r  odpovědět 
Ročné obdobia
Ako je to s tým zimným obdobím, ak je zima nemôže sa brať do 11.kola jedlo z rybolovu, ale ak je jaro a napr. 5 kolo to jedlo si môžem zobrať nie? A ak je už 12 kolo môžem si ho brať už aj v zime. Chápem to tak správne? A načo sa od 12. kola dáva žeton so šipkov na akciu zorať a zasiať?
 
Vytvořeno 07.01.2009 ve 13:24 uživatelem pecovarhy  odpovědět 
Re: Ročné obdobia
Ja by som s Tvojím výkladom plne súhlasil. Dané ročné obdobie a jeho efekty platia iba jedno kolo. S ročnými obdobiami pribudla zrejme povinnosť každé kolo presunúť žetóny nároku, ktoré vlastne iba pripomínajú, že daná akcia je ovplyvnená momentálnym ročným obdobím. Avšak, to je iba môj názor, v reále som ešte ročné obdobia nehral a ani ich pravidlá nemám naštudované podrobne.
 
Vytvořeno 07.01.2009 ve 13:41 uživatelem REM  odpovědět 
Re: Ročné obdobia
V pravidlech máš jasně napsané, že jeden žeton se šipkou se používá k označování aktuálního ročního období na obrázku ročních období a zbývající žetony se šipkou v každém kole pro příslušné roční období označují akce, které jsou ročním obdobím nějak dotčeny (kromě akcí braní surovin) - tzv. zvláštní pravidlo pro dané období. Tedy:
1) Zima
Jeden žeton na zimě, druhý žeton až do 11. kola na akci zorat pole a od 12. kola ho v zimě nedáváš už na akci "zorat" (označuje, že oráš za jídlo), ale na akci "zorat a zasít", třetí žeton do 11. kola dáváš v zimě na akci rybolov (označuje, že nesmíš lovit) a od 12. kola třetí žeton v zimě už neumísťuješ a můžeš rybařit.
2) Jaro
Jeden žeton na jaru, druhý a třetí žeton až do 13. kola na akci "ploty" (označují, že dostaneš 2 ploty zdarma) a od 14. kola druhý žeton na akci ploty a třetí žeton na akci "Renovace a poté ploty".
3) Léto
Jeden žeton na léto, druhý žeton na akci "stavba místností" (označuje, že dostaneš chlév zdarma) a třetí žeton při hře 5 hráčů na akci "stavba 1 místnosti. Osobně při hře do 4 hráčů dávám třetí žeton na nádeníka (1 obilí navíc)
4)Podzim
jeden žeton na podzim, druhý žeton na akci "Malé nebo velké vybavení" (označuje, že velké vybavení máš o jednu stavební surovinu levnější), třetí žeton na akci "Renovace a poté 1 velké nebo malé vybavení".

Doufám, že je tahle informace pro tebe vyčerpávající. Možná, že jsi jen v pravidlech přehlédl citovanou větičku: "Oba další žetony hostů,
které jsou ve hře k dispozici, se otočí na stranu se šipkou (žeton
šipka). Těmi se budou na začátku každého kola označovat
políčka akcí podléhající zvláštním pravidlům podle panujícího
ročního období."
 
Vytvořeno 07.01.2009 ve 21:12 uživatelem Skill3r  odpovědět 
Re: Ročné obdobia
Vdaka , vycerpavajuca odpoved :-)
 

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zpět na stránku hru
 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |