Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Agricola' obsahuje 1666 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 08.09.2014 v 10:55 uživatel StefanXP.

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořeno 21.09.2009 ve 10:19 uživatelem Marcovan  odpovědět 
Potulný dobrák
V rakouském rozšíření je tato profese. Chápu to dobře, že vždycky v období krmení můžu ušetřit jedno jídlo (nezáleží kolik jídel mám) nebo tu profesi můžu využít jen když mi opravdu jídlo chybí (např. mám dát 4 jídla a mám přesně 3, popř. 2)?
 
Vytvořeno 21.09.2009 ve 11:29 uživatelem dilli  odpovědět 
Re: Potulný dobrák
Text je zcela jasný. Nemluví se v něm o placení jídlem, ale o braní karet žebrání. Potulní dobrák šetří kartu žebrání, ne jídlo.

"Vždy, když vám během sklizně
v období krmení rodiny chybí
jídlo a musíte si vzít jednu nebo
více karet žebrání, smíte si vzít
o jednu kartu žebrání méně."

Tedy jenom když ti jídlo chybí! Máš-li jídlo, nemusíš brát kartu žebrání. Tedy není splněna podmínka pro šetření karet žebrání.
 
Vytvořeno 21.09.2009 ve 11:32 uživatelem Marcovan  odpovědět 
Re: Potulný dobrák
Děkuji moc za rychlou odpověď, ale ještě jedna podotázka, možná to hrajeme blbě. I když mám jídlo, můžu si vzít přeci kartu žebrání? Nebo ne? Chci si jídlo třeba nechat na další kolo na vyložení profese...
 
Vytvořeno 21.09.2009 ve 17:22 uživatelem Deth  odpovědět 
Re: Potulný dobrák
Jenže na kartě je napsáno: "chybí jídlo", tím je to dané. Jinak samozřejmě nemusíš platit jídlem při krmení rodiny a můžeš, i když máš jídlo, si vzít kartu žebrání. Potulný dobrák ovšem neumožňuje takovou možnost. Prostě musí chybět jídlo, aby jsi dobráka mohl použít - využít.
 
Vytvořeno 22.09.2009 ve 13:52 uživatelem Cindi  odpovědět 
Re: Potulný dobrák
Já si to nemyslím, musím se podívat doma na přesné znění karty. Zatím můj názor je, že jídlo nemusíš zaplatit (v tom se shodneme), za každé chybějící jídlo si vezmeš kartu žebrání (v tom se také shodneme), a profese dobrák ti umožnuje si vzít o 1 kartu žebrání méně.
 
Vytvořeno 22.09.2009 ve 19:49 uživatelem dilli  odpovědět 
Re: Potulný dobrák
Přesné znění karty jsem ti přece ocitovala. Ale když ti to nestačí... tak ti můžu už jenom říct, že se osobně znám s vývojáři těch karet v Rakousku.
 
Vytvořeno 22.09.2009 ve 22:06 uživatelem Marcovan  odpovědět 
Re: Potulný dobrák
Jasně, je tam na kartě napsáno, chybí jídlo, tak je to jasný, ale pak mi to přijde jako hodně slabá profese... každopádně všem moc děkuju za názory a touto cestou i tvůrcům Č-packu, vybrali jste moc pěkné a dobré karty :-)
 
Vytvořeno 23.09.2009 ve 10:30 uživatelem Cindi  odpovědět 
Re: Potulný dobrák
Vždy, když vám během sklizně v období krmení rodiny chybí jídlo a musíte si vzít jednu nebo více karet žebrání, smíte si vzít o jednu kartu žebrání méně.

Takže pokud připustím, že můžu úmyslně nenakrmit rodinu, tak mi nic nebrání zahrát tuto kartu i když mi nějaké jídlo zbývá. Text na kartě to nevylučuje. Zda mi chybí jídlo úmyslně nebo ne, není podmínkou pro zahrání této karty.
 
Vytvořeno 23.09.2009 ve 10:33 uživatelem dilli  odpovědět 
Re: Potulný dobrák
Hrej si to jak chces. Ale trosku je zavadejici, kdyz se nekdo zepta, dostane oficialni stanovisko od cloveka, ktery to zjistuje, a pak si stale trva na svem.
Jidlo chybi, kdyz ho nemam, ne kdyz ho nedam.
 
Vytvořeno 30.11.2009 ve 12:03 uživatelem Erumoico  odpovědět 
Re: Potulný dobrák
Termín chybí jídlo je zcela jednoznačný - nesmíš mít jídlo, a co se týče toho, že je karta slabá, myslím, že se dá dost dobře spočítat, kolik obilí, či zvířat je třeba "spálit" aby ti chybělo právě 1 jídlo. je pravda, že je to dost pracné, a když se přepočítáš, tak se ti to může dost vymstít, ale 6 jídel je celkem dost, já sám si budu tento balíček teprv kupovat, takže uvidím, jak to pujde.
 

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zpět na stránku hru
 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |