Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Dominion' obsahuje 265 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 07.03.2015 v 11:57 uživatel cangoore.

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořeno 06.01.2010 ve 11:28 uživatelem KamilS  odpovědět 
Úspěšná strategie
Ahoj, mám odehráno asi deset her a jako každý začátečník v téhle hře jsem si prošel fází neutuchající touhy mít každou akční kartu v dané hře. Brzi jsem však zjistil, že to není cesta k vítězství. Sice si užejete spoustu zábavy, ale hra se taky obrovsky natáhne. Vůbec jsem po prvních hrách nevěřil, že ji jde ve dvou dohrát za půl hodiny. Pak jsem ale přešel na strategii peněz a rázem se situace změnila. Od začástku jsem kupoval pouze dražší peníze a jedinou akční kartu Důl, která mi opět umožnila měnit levnější peníze na dražší. Během pár kol jsem měl balík brachů a mohl jsem kupovat, co jsem chtěl. Okamžitě jsem se pustil do provincií a pak i levnějších karet s body. Prakticky jsem nepotřeboval akční karty.
A to je věc, kvůli které píšu. Dost mě teď znervózňuje, že je možné získat velké peníze a rychle hru ukončit téměř bez akčních karet. Hra se tak dost degraduje a ztrácí kouzlo. Chybí mi tam nějaký mechanismus, který by mě nutil víc používat a kombinovat akční karty. Celá hra se scvrkne do honby za stříbrňáky a zlaťáky. Nemáte s někdo podobnou zkušenost? Co vás nutí kupovat akční karty?
Kamil
 
Vytvořeno 06.01.2010 ve 12:12 uživatelem Beholder  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
Jednoduchá odpověď. Nehraj tímto nudným způsobem a snaž se vymyslet vždy nejakou strategii, která zahrnuje 2,3 (popřípadě i 4,5, ale více už asi ne) akční karty a spoj to s nákupem peněz.
 
Vytvořeno 06.01.2010 ve 14:16 uživatelem REM  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
Taktéž jednoduchá odpověď jako u kolegy, ale trošku jiná. Zahrej si se zkušenějším hráčem a se svou strategií jenom peníze bez akčních karet pohoříš :).
Zkušenější ukončí hru ještě před tebou ;).
 
Vytvořeno 06.01.2010 ve 15:18 uživatelem gesslish  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
líp bych to neřekl... ;o)
 
Vytvořeno 06.01.2010 ve 15:30 uživatelem KamilS  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
Upřímně řečeno to je pro mě dobrá zpráva, protože jsem začínal o té hře pochybovat. :) V čem to tedy tkví?
- Větší množství peněz, než když já budu kupovat samé stříbrňáky a zlaťáky, mít nebude.
- Když budu odhazovat měďáky, tak budu mít ve většině kol ruku plnou peněz a jen mi budou řídnout kvůli přibývajícím kartám bodů.

Takže on mě může dostat více-násobnými nákupy, že mi škodí útočnými kartami, že dostane do ruky víc karet a tedy i pravděpodobně víc peněz, atd. Pořád mi ale přijde, že ta cesta soustředit se téměř výhradně na peníze a mít jich plnou ruku je bohužel daleko přímější. :(
 
Vytvořeno 06.01.2010 ve 16:38 uživatelem REM  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
Než nějaká teorie je fakt lepší si to s někým zkušeným zahrát.
Nezapoměl jsi že:
- bez akčních karet budeš disponovat pouze s pěti kartami v ruce, které ti budou jak jsi dobře poznamenal řídnout, zatímco soupeř si díky vyloženým kartám dobere do ruky mnohem víc karet
- nezapoměl jsi, že ten tvůj vychvalovaný důl ti vůbec nemusí přijít do ruky a že neslouží k žádné jiné akci, než k výměně peněz
- nezapoměl jsi, že když použiješ důl, tak hodnotnější peníz, který získáš si nebereš do ruky, ale odkládáš na odkládací balíček a tím pádem v tom tahu přicházíš o zlaťáky.
- nezapoměl jsi, že na mnohých akčních kartách jsou k dispozici fiktivní peníze, které se při nákupu přičítají k tomu co máš v ruce.
- nezapoměl jsi, že některé akční karty ti umožňují se během tahu zbavovat nepoužitelných buď zelených karet a nebo nepoužitelných akčních karet.
- nezapoměl jsi, že někdy soupeř útočí útočnými kartami
- nezapoměl jsi, že jsou ve hře akční karty, které ti umožňují vyměnit v pozdější fázi nepotřebné akční karty za nové potřebnější při změně taktiky.

atd. atd. - takových věcí se dá vyjmenovat víc a záleží vždy na tom jaká je kombinaci 10 druhů karet, které se zrovna hrajou. Prostě nejdůležitější je brát si do ruky ne všechny druhy akčních karet, ale takové, které ti maximalizují pro danou kombinaci královských karet a pro danou strategii užitek.
 
Vytvořeno 06.01.2010 ve 16:46 uživatelem Beholder  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
"- nezapoměl jsi, že když použiješ důl, tak hodnotnější peníz, který získáš si nebereš do ruky, ale odkládáš na odkládací balíček a tím pádem v tom tahu přicházíš o zlaťáky."

Tak to naštěstí není. Ten hodnotnější poklad si bereš do ruky a můžeš ho v tom stejném kole utratit.
 
Vytvořeno 06.01.2010 ve 16:55 uživatelem REM  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie to Beholder
Jo jasně, nějak jsem to vzal z jedné vody načisto a zafixoval jsem si to z jiné karty, kterou odkládáš. Tímto se omlouvám za mystifikaci, ale doufám, že v obecné rovině se mnou jako zkušený Dominionář souhlasíš ;). Určitě bys to napsal líp, protože já jsem proti tobě taky ryzí amatér.
 
Vytvořeno 06.01.2010 ve 17:02 uživatelem KamilS  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie to Beholder
fajn :) dám na zkušenější dominátory... škoda, že se fakt někde nemůžu aspoň podívat na takovou hru.
 
Vytvořeno 06.01.2010 ve 17:09 uživatelem Beholder  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie to Beholder
no mohl bys...

http://www.brettspielwelt.de/ to je portál kde se hraje spousta deskovek on-line a kromě toho že si tam můžeš mimo jiné dominion zahrát, tak se můžeš jen připojit do místnosti jako "čumil" :)
 
Vytvořeno 06.01.2010 ve 17:04 uživatelem Beholder  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie to Beholder
Jo se zbytkem určitě souhlasím a nevím jestli bych to napsal líp, protože by se mi to psát nechtělo :), chce to prostě zkoušet hrát a zkoušet akční karty a objevovat jejich provázání s jinými (kupovat jen peníze - možná že s tím jde vyhrát, ale mě by to nebavilo :) ). I když mám celkem dost nahráno jsem taky amatér ;) to tě můžu ujistit, doma mě se základní Dominionem přítelkyně občas pěkně drtila a já byl buď horší nebo jen dorovnával skóre, teď pravda jak hrajem i intriky, tak zatím nevyhrála, ale to přijde :)
 
Vytvořeno 06.01.2010 ve 15:34 uživatelem KamilS  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
Možná moje pochyba vyplývá z obliby Agricoly, kde mě tlačí nejen zdroje společné s ostatními hráči, ale i omezený počet kol, takže tam je nutné strategii opravdu propracovat.
 
Vytvořeno 06.08.2010 ve 09:32 uživatelem madrianova  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
ahojky, tak my máme stejný problém a docela mě to na této hře překvapuje a mrzí. Myslela jsem, že je opravdu "vychytaná" , ale není. S přítelem jsme ji hráli asi 20x a je to přesně o tom, jak píšeš, bere si často kartu "důl" a do toho mění stále měďáky za stříbrňáky, nakupuje zlaťáky a skoro vůbec nemá akční karty. Já mám jinou strategii a než se rozkoumám, vybere všechny provincie a je po hře. Sice jsem mu četla články zde, ale on rád vyhrává a zatím se asi nenabažil, tak mi tvrdí, že pravidla hry neporušuje a že je to jeho strategie,tak mu nemám co vyčítat. Nabaluje se od počátku penězy a hra mě tak nebaví, rychle odehrané a nezajímavé..byla jsem z ní nadšena, ale teď jsem trochu zklamaná. Holt budu muset počkat, až "bude chtít" změnit strategii. Škoda, že na tohle v pravidlech nemysleli, je to dost nepromyšlené. Věřím, že zkušenější hráči by ho třeba i porazili, ale my jsme oba začátečníci, takže bohužel.....
 
Vytvořeno 09.08.2010 ve 13:07 uživatelem Beholder  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
na to lze říct pouze to že chyba není ve hře, ale v hráčích :) (v tvém případě hráči). Jen tak mimochodem, vy jste v každé z těch 20 her měli Důl, trochu divné :)
 
Vytvořeno 17.08.2010 ve 10:19 uživatelem KamilS  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
Tohle přeci nemůžeš říct! Je chyba v hráči, že využívá vítěznou strategii? To je přeci chyba hry, že tam taková možnost existuje. Kdyby v šachu existovala jedna strategie, která vede k vítězství a někdo ji používal proti druhému, taky bys řekl, že to je chyba hráče a nikoliv hry? Podle mě to je přesně naopak, než říkáš!
 
Vytvořeno 16.08.2010 ve 18:50 uživatelem KamilS  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
Ahoj, jsem rád, že někdo další došel k podobnému závěru (i když mě to zároveň mrzí). Bohužel po půl roce nepravidelného, ale relativně častého hraní jsem toto nevyřešil. Jsem typický "domácí" hráč, který má okruh několika lidí, se kterými občas hraje. Bohužel abych si zahrál, tak musím opravdu záměrně "nehrát na vítězství" a nejít strategií peněz :( Jinak ostatní nemají šanci. A to mě fakt nebaví!!! Už to hraji jen proto, že manželku to pořád baví... Nepříjemné je, že postupně na to přicházejí všichni známí a hra se tak svrkne na honbu za penězi s několika málo akčními kartami - občas si někdo řekne, že to zpestří čarodějnicí, nebo podobně, ale stejně dobře ví, že to cesta k vitězství není. Takže nejvíc se u toho baví nováčci, kteří "objevují" jednotlivé karty. Ještě mě napadá jedna věc, jestli není problém v tom, že originální hra (tak jak byla vymyšlena) obsahuje mnohem víc karet a tedy i možností kombinací. Možná, že pak by opravdu mohlo být účinné kombinovat akční karty a jít k cíli mnohem efektivněji, než takto. Jenže bohužel český vydavatel chtěl na hře víc vydělat a tak prodává zbytek karet jako rozšíření (s hloupou výmluvou, že celá hra by byla moc drahá a lidi by si ji nekoupili). Zatím jsem se pro koupi rozšíření nerozhodl, protože se obávám, že se situace nezlepší a pak bych to považoval za vyhozené peníze... :( Nemáte někdo to rozšíření?
 
Vytvořeno 17.08.2010 ve 09:42 uživatelem prebio  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
Naprosto nechápu, kde jsi vzal, že originální hra obsahuje více karet, možná se pletu a 500 je skutečně více než 500, ale skoro bych se vsadil, že to je stejně. Možná by nebylo špatné si zjistit fakta ještě před tím, než někoho začneš kritizovat :(
 
Vytvořeno 17.08.2010 ve 10:13 uživatelem KamilS  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
Ale, ale, pán je nějakej hustej... ;-) Máš pravdu, spletl jsem se... to s rozšířením je problém Agricoly. Což bohužel situaci neřeší, ba právě naopak. Základ Dominionu prostě za moc nestojí. Nevím o kolik se situace zlepší s Intrikama, nebo Pobřežím...
 
Vytvořeno 17.08.2010 ve 11:55 uživatelem skyfire  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
Jj, musím souhlasit, že Dominion je velice nudná až trapná hra, kde se pořád dělá to samé. Taky mám vyzkoušené, že braní akčních karet je k ničemu a vyhrává ten, kdo nějakým způsobem nasbírá co nejrychleji velké mince. Často se nám stává, že z vybranýc deseti hromádek akčních karet se třeba pěti z nich nikdo ani nedotkne. K deskovkám se k nám schází dost lidí, ale Dominion nikoho nenadchnul a skoro ho nehrajem. Mám pocit, že všichni tak nějak vnímají, že je to nuda, bez napětí, s velmi malou interakci mezi hráči apod. Takový pasians. Každý si jen míchá a vykládá a něco bere a zase míchá a zase vykládá. To, že je tam spousta akčních karet, které tam jsou zbytečné je už jen třešnička na dortu téhle slabé hry.
 
Vytvořeno 17.08.2010 ve 13:06 uživatelem Beholder  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
Já bych řekl, že se mýlíte. Vůbec jste tu hru nepochopili a tím pádem od ní raději dejte ruce pryč. Cílem hry není nakoupit akční karty ze všech balíčků a ani trapné kupování mincí bez koupi něčeho jiného. Cílem hry je zaměřit se na 3,4 (někdy i více a někdy zase méně) akční karty, které spolu budou vytvářet nějakou kombinaci a budou spolu dobře spolupracovat. Pomocí těchto kombinací hráči protáčejí balík, čistí ho od nepotřebných karet, škodí soupeři (více škození je v intrikách a pobřeží) a za peníze (ideálně 8 a více) nakupují provincie, ale i ostatní body (záleží na strategii).

Takže než se rozhodnete vynášet chytré soudy založené na ničem, nejdříve se zamyslete zda neděláte něco špatně, popřípadě (asi nejlepší nápad) Dominion opravdu raději nehrejte ;)
 
Vytvořeno 17.08.2010 ve 13:58 uživatelem KamilS  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
Ten problém je podle mého názoru právě v tom cíli hráče. Když budeš osvícený hráč a půjde ti čistě o záčitek ze samotného hraní, tak budeš hledak zajímavé kombinace karet a budeš si šlechtit svůj balíček (jako takové to nadšení z hraní počítačových simulací "života" - např. The Sims). Jenže řada lidí hraje nejen pro to, ale také pro vítězství. Pro dobrý pocit, že tvoje strategie byla lepší, než protihráčů. A tady podle mě právě Dominion selhává. Je potřeba, aby ho hráli ti, kdo mají radost ze hry samotné (radost z "cesty") a ani jim tolik nejde o vítězství (radost z "cíle"). Pak se dá zajímavě a zábavně hrát. Bohužel mě ale víc baví hry, kde se můžu zlepšovat, rozvíjet se a tím být lepší a lepší a vítězit. A to mi Dominion neumožňuje.
PS: nemyslím si, že je fér vynášet "rychlé soudy" (dle tvých slov) obráceně o kriticích hry, když o nich nic nevíš...
 
Vytvořeno 17.08.2010 ve 14:39 uživatelem skyfire  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
Naprostý souhlas. Je možné, že o téhle hře nic nevím, ale manželka, kterou v jiných hrách většinou porážím je v Dominionu neporazitelná a to z jediného důvodu. Hraje na vysoké mince. Já jsem pořád nemohl uvěřit, že by tak dobře hodnocená hra byla tak takticky nevyspělá a pořád hledám nějaké kombinace akčních karet, snažím se manželce škodit apod., ale tohle jen zdržuje a zatímco já si snažím udělat nějaké kombinace akčních karet, manželka má plný balíček peněz a sem tam akční kartu která ji ještě další peníze přihrává a končím. Jednoduché jako facka, taky dost náhodné, zkrátka slabota hra.
 
Vytvořeno 17.08.2010 ve 15:50 uživatelem Beholder  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
zkrátka to neumíte hrát, tak aby to mělo smysl :)
 
Vytvořeno 17.08.2010 ve 16:12 uživatelem KamilS  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
Ježiš co to je za odpověď?! Tak když jseš tak geniální hráč, tak mi řekni, která kombinace akčních karet (a jejich počet) by předčila strategii peněz (tj. kupování dražších peněz, a zahazování/měnění měďáků prostřednictvím několika málo akčních karet - důl, lichvář, kaple, příp. úředník, či sklepení).
 
Vytvořeno 17.08.2010 ve 16:21 uživatelem skyfire  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
Tak to pak jo. Hrajem podle přiložených pravidel a snažíme se vyhrát. To je nesmyslné. Takže jak se to má hrát aby to dávalo smysl?
 
Vytvořeno 17.08.2010 ve 16:41 uživatelem Beholder  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
princip Dominionu jsem popsal výše, takže s tím znovu ztrácet čas nehodlám. Jediné co mi stojí za zopakování - Raději už Dominion nehrejte.
 
Vytvořeno 17.08.2010 ve 17:05 uživatelem KamilS  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
No to je výborný, ty se tady tváříš, jako že tomu rozumíš, že víš "o čem to je" a my že jsme úplný truPky a když přijde na to, abys řekl něco konkrétního, tak se schováš za: "nic se mi říkat nechce... tak to nehrajte". To má fakt úroveň! Možná taky jen kecáš a ve skutečnosti jen nemáš odvahu si přiznat (a zkusit si to), že to co říkáme je pravda. :(
PS: znovu musím zopakovat, že mě ta situace mrzí. Že bych byl radši, kdyby mě někdo, něčím KONKRÉTNÍM (a ne jen obecnými řečmi o tom že to nechápem) vyvedl z omylu!
 
Vytvořeno 17.08.2010 ve 19:16 uživatelem Beholder  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
ok, když jinak nedáš, pokusil jsem se, kvůli tobě a dalším co tvrdí to co ty, ztratit trochu času.

Dali jsme s přítelkyní jednu hru základního Dominionu. "Nařídil" jsem přítelkyni ať kupuje jen peníze, zatímco já budu hrát Dominion, tak jak ho hrají normální lidi co hrají Dominion. Hra skončila 31:23 v můj prospěch. Dokonce vám i prozradím můj konečný balík na konci hry a pokusím se vzpomenout na postup jakým jsem hrál.

5x Provincie
1x Statek
2x Zlaťák
6x Stříbrňák
3xMěďák
2x Dobrodruh
2x Čarodějnice
1x Úředník
1x Kaple
1x Jarmark
1x Trunní Sál

Jarmark a Trunní sál jsem koupil úplně na konci, takže se ani nedostalo na jejich využití.

Takže první co jsem koupil byla Kaple, kterou jsem později vyházel co nejvíce odpadu (2x Statek, 4x Měďák). Pak jsem koupil Úředníka, který mi zajistil přísun Stříbrňáků a já je nemusel kupovat, navíc ještě brzdil přítelkyni. Pak jsem nakoupil 2 Zlaťáky, Dobrodruhy a hlavně Čarodějky. A samozřejmě, kdykoliv jsem měl 8+ peněz, koupil jsem Provincii.

Takže tady máte důkaz, že jde hrát proti vaši speciální strategii se*unavšechnoberujenpeníze". Nehledě na to, že jsem vynechal úplně v této hře urychlující karty jako jako Jarmark a Labolatoř. A hlavní závěr, který z toho plyne je, že kupování jen peněz a ničeho jiného je pěkná nuda (poznamenala přítelkyně) a navíc ani nevede k zaručenému vítězství, jak tvrdíte.

Adiós
 
Vytvořeno 18.08.2010 ve 10:37 uživatelem KamilS  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
Díky za ten čas. Jak jsem psal výše, tak ta strategie o které mluvím není založená pouze na kupování peněz. Psal jsem tam i které karty považuji do té strategie za vhodné (důl, kaple, úředník...), ale hlavní je, že všechno se to točí kolem získání co nejvíce hodnotných peněz a zbavení se měďáků. Ostatní karty na zvýšení počtu nákupů, na přidání +X do nákupu apod. nekupovat. Pokud tvoje přítelkyně pouze kupovala stříbrňáky a zlaťáky a přitom měla plnou ruku měďáků, tak je jasné, že toho moc neuhrála. Pokud by měla aspoň 2x kapli a odhazovala je, myslím, že by to dopadlo jinak. :)
 
Vytvořeno 18.08.2010 ve 11:06 uživatelem dilli  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
Promiň, ale to co zde píšeš mi přijde jako kdyby jsi se v San Juanu stěžoval že každá strategie potřebuje postavit budovy.
 
Vytvořeno 18.08.2010 ve 11:24 uživatelem KamilS  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
Není to tak, já říkám, že Dominion mě nijak nenutí nijak vymýšlet strategii a kombinovat karty. Prostě stačí jít po penězích a zbavovat se měďáků. Na to ti stačí jedna až dvě akční karty. Pořád to samé do kola. A to mi tedy přijde dost chudé...
 
Vytvořeno 18.08.2010 ve 11:33 uživatelem Beholder  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
Vidím, že ty jsi expert a docela dobře mě vytáčíš, že musím furt na tebe reagovat, ačkoliv si vždycky v duchu říká, že už na tebe kašlu...

Jak by ses chtěl třeba zbavovat měďáků, když nalosuješ hru, ve které není ani Důl a ani Kaple (a popřípadě ani Lichvář)? Kdyby jsi napsal, že se to Dominion nelíbí, protože tě nebaví kombinovat karty nebo protože nemá žádné téma nebo příběh, tak to beru, ale když píšeš takové hovadiny, tak mě to fakt zvedá ze židle
 
Vytvořeno 18.08.2010 ve 12:34 uživatelem KamilS  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
Tak to jsem rád, že jsme na tom úplně stejně. Taky mě vytáčíš. Žádné hovadiny nepíšu a nesnížím se k tomu, abych takhle označoval tvoje texty psané v duchu "tak to nehraj...". Už dál nehodlám tímto způsobem diskutovat.
 
Vytvořeno 18.08.2010 ve 16:57 uživatelem REM  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
Já sice Dominion taky příliš nemusím, ale z jiných důvodů než ty a myslím si, že Beholder má naprostou pravdu. Je dost těžké ti v diskuzi vyvracet tvůj úzce zaměřený názor na Dominion. Beholder má nahráto opravdu hodně a troufám si říct, že s tvou "jedinou" strategií o které si myslíš, že je v Dominionu vždyvyhrávající by ti bez problémů dal bodově na zadek. Beholder myslím určitě není z těch, kteří by se hnali za comby akčních karet jen pro jejich krásu, bez toho aby ta comba vedla k vítězství. Nezáleží na tom kolik máš nahráno. Pokud nemáš na Dominion "buňky" a nebo nehraješ se zkušenými hráči od kterých by ses něco naučil, tak věřím, že v tvém okruhu hráčů je ta tvoje strategie ta jediná, která vede k vítězství. To ale neznamená, že bys měl právo to obecně zevšeobecňovat na jedinou možnou strategii Dominionu za všech okolností pro všechny hráče. A celkem chápu Beholdera žes ho vytočil, protože v Dominionu je on opravdu zkušený. A chtít podrobně vysvětlovat v diskuzi strategii pro všechna možná comba Dominionu je naprosto nereálné a je to jak slepému popisovat jak vypadá červená barva. Jediná možnost je si tu hru párkrát zahrát s někým takovým, jako je Beholder. Pokud ovšem máš kolem sebe hráče, kteří dospěli jen do levelu, který ty popisuješ, tak se opravdu nedivím, že vás ta hra nebaví.
 
Vytvořeno 18.08.2010 ve 18:28 uživatelem KamilS  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
OK, byl bych rad, kdybys mel pravdu. Mrzelo by me, kdyby to bylo tak, jak rikam ja. Dominionu nedam pokoj a budu ho dal pokouset... ;-)
 
Vytvořeno 18.08.2010 ve 11:10 uživatelem Beholder  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
K tomu už opravdu nemám co říct...
 
Vytvořeno 04.09.2010 ve 07:42 uživatelem bef  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
Zdar....začátek byl stejný...hamty karty...aby jsme se naučili,tak jsme jeli doporučenou první sestavu... 2Ox...30x...já jedno vítězství, jinak přítelkyné... já šel potom po penězích, doly atd....protihráč hrál jinak, sledoval moji hru, protože to neni pasiáns,vybral cestu a opět vyhrál. Hra je výborná, i když na počátku jsem měl stejné pocity... kam se hrabe na tikala, na výborné ve víc lidech coloreto, citadelu .... her máme dost...přes 70 kousků...mám sčím srovnávat....je jiná...kartová...miluju deskovky...i když karetní máme rádi také,ale krabice dominionu po otevření zklamala....krabice jako kr....abice,ale žádný plán....alespoň jako u ztracených měst...organizér gut....ale přešlo to...po partiích náhodně vybraných deseti karet, se pohled na dominion změnil...jsou hry, za které lituju vydané peníze... ze začátku trochu i tady...hlavně ale ta hratelnost,to napětí to super... kde to je?...je to tam...hrajeme hodně her a dominion se mezi nimi neztratí... vrátím se k tematu...strategie...co platí dnes s tímhle,neplatí zítra s tímhle...černý trh je výborné "rozšíření"...mění zážitek i strategii...dobrá kombinace 2_3_4 karet, ve správnou dobu nakupovat body,"blafovat čarodějnicí"...každý hráč je svůj...nebuď líný a hledej... opsat návod, který s jiným hráčem nefunguje, nebo naopak funguje...na někoho....za 1. cos mi to poradil woe...2.to by mě nebavilo... úspěšná strategie je přemýšlet a sledovat hru...dominám zdar...
 
Vytvořeno 24.10.2010 ve 17:40 uživatelem snaqe  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
Obávám se, že pouhé nakupování peněz je obrovsky silná strategie a šanci porazit jí má pouze balík s minimem naprosto vyladěných akčních karet. Toto prozření pro mě bylo taktéž bolestivé.
Ovšem brzy vyjde (v angličtině) rozšířeni "Dominion prosperity". To zavadí do hry platidlo "Platinium" s hodnotou "4" a provincii přeskakuje nová karta colonie s 10 vítěznými body". Doufám, že toto prodloužení hry , přinese akčním kartám větší šanci se uplatnit a Dominion se stane zase zajímavějším. Takovým jak jsem ho vnímal zpočátku.
http://www.youtube.com/watch?v=9ENsEhRbVIM
 
Vytvořeno 14.12.2010 ve 03:18 uživatelem skrz  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
s Prosperity jsem nedávno dostal na budku 49:100 bodů ;-)
 
Vytvořeno 16.01.2012 ve 10:06 uživatelem Gothalgo  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
Nakupovanie penazi je uspesna strategia iba v Zakladnej sade a to tiez ked nehra Carodejnica, Milicia, Zlodej alebo nehraju sa Zahrady a nieco co dava +1buy

na Dominion Online som odohral stovky hier: dominion.isotropic.org/play
doma mam zaklad a intrigy a uz v intrigach je nakupovanie iba penazi silne neuspesna strategia, ale vzdy zalezi na zostave kariet, 1 z 10tich hier je stale taka, ze sa oplati nakupovat skoro iba treasure, rozsirenia hru dost menia a niektore akcne karty lacnejsie ako zlatak davaju vyhody vacsiu mat ich na ruke ako mat ten zlatak, skor sa bojim o opak, ze obcas hraci nekupuju treasure vobec, na kazdu zostavu kariet treba najst iny pomer treasures voci akcnym kartam, tiez ked mas 10 medakov a 5 striebornakov a 3 zlataky, viac sa ti oplati kupit nieco na trashovanie medakov ako dokupovat dalsie zlataky

ale ak sa chcete vyhnut nudnym hram kde vyhra ten co kupuje iba treasure karty zapojte do hry vzdy aspon 2 utociace karty a uvidite, ze sa tato "only treasure" strategia nikdy neosvedci
 
Vytvořeno 16.01.2012 ve 10:07 uživatelem Gothalgo  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
Příspěvek byl administrátorem vymazán.
 
Vytvořeno 16.01.2012 ve 11:01 uživatelem ta*jemná*  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
...tak základní Dominion pro mě osobně a moji herní skupinku byl o syslení peněz a moc nás nelákolo ji často hrát. V současné době hrajeme s kartamy z Rohu hojnosti a to už je jiný kafe. Tím rozšířením hra pro nás získala uplně jiný rozměr a rázem stoupla v oblíbenosti. Už to není syslení peněz, ale opravdu budování balíku, pěkný kombení, paráda...a to jsme ještě nehráli s Ingrikama a Pobřežím!S kartami z rozšíření se těším na každou hru! :-)
 
Vytvořeno 16.01.2012 ve 11:01 uživatelem ta*jemná*  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
Příspěvek byl administrátorem vymazán.
 
Vytvořeno 25.08.2012 ve 13:33 uživatelem ojanen  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
Sice nejsem v deskovkách ani karetních hrách zrovna 'zelenáč', ale tahle hra byla koupena nedávno (asi před dvěma dny:), takže máme teprve po první partii. Ale jelikož tady čtu cosi o nepřekonatelné strategii, musím nesouhlasit. Hráli jsme ve třech a brácha prohlašoval také něco v tom smyslu. Neměl sice jenom důl, ale pořád nakupoval a měnil peníze a od poloviny hry začal vykupovat provincie. Mně se ho podařilo zastavit jednoduše Milicemi. V balíku se mi vyskytovali minimálně čtyři, takže skorov každým kole ztrácel dvě karty. Neměl tedy vždy dostatek peněz k nákupu, a přicházel kompletně o tahy. To ho donutilo koupit nějaké akční karty (příkop nebo karty k doplnění z dobíracího balíčku), protože s 3 kartama svoji strategii většinou nedokázal uplatnit. Nevím, zda to byla spíše vyjímka nebo mi to vyjde vždycky, ale skóre 36,41,54 (ona úžasná strategie uprostřed, mé skóre 54 :) ukazuje, že se lze bránit. Já proto radím - magnáty drťte milicí!
 
Vytvořeno 29.08.2012 ve 09:42 uživatelem bacil  odpovědět 
Re: Úspěšná strategie
I když je dominion strategická hra, pořád je v ní dost velká míra náhody na to, aby v ní existovala nějaká zaručená vítězná strategie. Myslím, že je tato diskuze trochu o ničem a nedivím se, že ta zaručená strategie nefungovala. Když ti třeba přijde třikrát za sebou 7 a pak 15 a nemáš +nákup, neuděláš s tím prostě nic. Na druhou stranu musím uznat, že taktika peněz ti dává jistotu, že si "nezasekáš" balík, což se při větším množství špatně zvolených akčních karet občas stane a pak už se z toho nedostaneš. Vždycky dokáže naštvat, když po zasedání rady dolízneš tři vesnice:-)
 

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zpět na stránku hru
 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |