Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Carcassonne - základní hra' obsahuje 157 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 11.01.2013 v 19:12 uživatel miwinkaa.

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořeno 11.02.2011 ve 09:32 uživatelem zuzka  odpovědět 
Rozšíření
Ahoj. Vím, že se na toto téma tady diskutovalo asi už víckrát,ale přeci jen se chci poradit. Carcassonne hrajeme už nějakou dobu, především s dětmi (8 a 10 let), máme základ + první dvě rozšíření + minirozšíření řeku a krále. Teď přemýšlíme, co dál - původně jsem chtěla pokračovat popořadě a koupit 3. rozšíření princezna a drak, ale co jsem se tady dočetla, je vhodné spíše při větším počtu hráčů a my hrajeme většinou tak tři. Ráda bych hru obohatila o další prvek - kdo má zkušenosti s více rozšířeními, můžete mi poradit, co by pro nás bylo tak nejlepší? Díky
 
Vytvořeno 11.02.2011 ve 17:52 uživatelem Erumoico  odpovědět 
Re: Rozšíření
Ahoj, když si vzpomenu na časy, kdy jsme měli právě tato rozšíření + 3.Princezna a drak, vybavují se mi nádherné chvíle, kdy jsme si hru všichni užívali. Ve hře je spousta měst a díky řece často vzniká 1 velká louka, takže je to úporný boj a hra je velmi zajímavá. Od té doby uplynulo už dost času a nyní mám téměř všechny rozšíření, ale tito hráči už Carcassone nemají moc rádi a ani vlastně pořádně nevím proč. Každopádně, mám-li zhodnotit zkušenosti při kombinaci více rozšíření, kde bylo i 3., tak nic moc. Těžko říct, zda to bylo hráči, nebo něčím jiným, ale když vybíráme jen některá rozšíření, když zrovna nemáme dost času, tak vybíráme spíše jiné.

Mezi ně patří téměř vždy Cult, siege and creativity, které se ovšem u nás neprodává. Dále jsme si velmi oblíbili Katapult (7), který vnáší do hry nový prvek, kdy nejde jen o taktiku, ale i o zručnost a to se líbí hlavně mladším hráčům, takže pro hru s dětmi myslím ideální volba.

Další rozšíření, o kterém bych možná uvažoval jsou Mosty a hrady (8.), které nabízejí nové taktické možnosti, ale systém bazarů působí dosti matoucím a nedotaženým dojmem, takže tohle rozšíření je trochu rozporuplné.

Poslední variantou bych označil 5. rozšíření: Opatství a starosta, které je velmi povedené, přidává do hry dost nového a mezi hráči patří rozhodně k těm lepším.

Takže za mě bych doporučil 5, nebo 7, ale nejlepší to vždycky bude komplet:D
 
Vytvořeno 05.12.2011 ve 23:43 uživatelem cartas  odpovědět 
Re: Rozšíření
Také bych byl rád, kdyby někdo ze zkušenějších poradil, které rozšíření je to nejlepší.

Jak to tak pročítám, tak první a druhé jsou vesměs doporučena. Ale co dál? Co by mělo být to třetí?

Zejména bych uvítal nějaké praktické zkušenosti s Opatstvím (5. rozšíření) a s Mosty (8. rozšíření) - o nich jsem toho moc nenašel.

Předem dík.
 
Vytvořeno 06.12.2011 ve 20:16 uživatelem Davides9  odpovědět 
Re: Rozšíření
Ja by som jednoznačne odporučil kupci a stavitelé a opatství a starosta. Mosty nekupuj, pokial nemáš viac rozšírení, až vtedy sa s nimi dá dobre hrať.
 

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zpět na stránku hru
 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |