Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Mamma Mia!' obsahuje 16 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 03.11.2008 v 18:58 uživatel kath.

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořeno 15.03.2008 ve 21:27 uživatelem corvus  odpovědět 
Nechapu pravidla :)
Ja nepochopil pravidla. Vim ze se hraje ve dvou fazich ale nevim kdy prijde na radu ta druha faze. Hrajeme dva. pokud by faze nasledovali po sobe tak ja dam dva syry, partner da dva salamy. davat objednavku je hovadina. a po tomto odehrani nastava faze 2 ? prijde mi to divny protoze po prvnim kole neni moznost vyrobit ani jednu objednavku. Tak tedy predpokladam ze druha faze nastupuje kdyz vypotrebujeme cely paklik. Jenze pokud ja si doliznu vsechny zbyvajici karty z baliku tak jak vim ze prikladam suroviny posledni a partner uz nemuze ? Nevim jestli sem to dobre popsal tak pokud ne nebranim se diskuzi. Moje otazka je tedy kdy probiha druha faze ? diky za odpoved
 
Vytvořeno 16.03.2008 ve 11:43 uživatelem Cholerus  odpovědět 
Re: Nechapu pravidla :)
Hra probíhá takto. 1) Všichni mají na ruce suroviny a jednu objednávku. 2) Hráč 1 dá 2 parpičky 3) Hráč 2 dá 2 sýry 4) Hráč 1 dá 5 salámu a pokud si věří tak už i objednávku. 5) Hráč 2 dá 1 sýr. 6) Háč 1 3 žampiony 7) Hráč 2 4 sýry a objednávku, když si věří. atd. atd. dokud jsou nějaké suroviny. Po každém vyložení suroviny dolízneš do (tuším) 7mi karet na ruce nebo si vezmeš jednu objednávku. (Objednávek můžeš mít na ruce i více, hlavně maximálně do 7 karet na ruce - 3 objednávky a 4 suroviny) DRUHÁ FÁZE HRY - VYHODNOCENÍ nastává po odebníní posledních surovin z lízacího balíčku a to otočením odhazovacího balíčku a postupném otáčení karet v poradí v jakém byli do odhazovacího balíčku vkládány. Když se otočí objednávka, tak se podíváme kolik surovin je zrovna vyloženo, případně majitel objdnávky doloží z ruky pokud má. Pokud není dostatek surovin tak se objednávka vrací majiteli jinak se považuje za vyřízenou. Po vyhodnocení celého balíčku nespotřebované suroviny zůstanou jakožto základ nového odhazovacího balíčku, zbytek se zamíchá a hra se opakuje --- celkem 3x. Doufám že tento popis stačí a řeší tvůj problém.
 
Vytvořeno 16.03.2008 ve 11:59 uživatelem corvus  odpovědět 
Re: Nechapu pravidla :)
Diky a druha faze nastava OKAMZITE co si vezmu posledni kartu z balicku teda ? Pokud ano muze se stat ze protihrac bude o jedno kolo osizen :)
 
Vytvořeno 16.03.2008 ve 21:49 uživatelem Cholerus  odpovědět 
Re: Nechapu pravidla :)
samozřejmě. Okamžitě po líznutí poslední karty. Jestli hrál někdo méně kol než druhý opravdu není důležité, jelikož ten (dle tvého názoru) ošizený hráč, získá velkou výhodu začínáním už s nějak vybaveným odhazovacím balíčkem, pokud poslední objednávka nebyla tedy 15+ :-) a všechny suroviny nebyli zkonzumovány. :-)
 
Vytvořeno 17.03.2008 ve 13:45 uživatelem corvus  odpovědět 
Re: Nechapu pravidla :)
diky, posledni otazka. po tretim kole mel protihrac jeste asi 3 objednavky neliznuty. ja odhodil posledni. V tom pripade konci cela hra protoze ja uz nemam zadnou objednavku a nastava vyhodnocovani. Takze protihrac si muze strcit zbyvajici objednavky do ... balicku :) Ze ?
 
Vytvořeno 17.07.2008 ve 13:29 uživatelem MartinJa  odpovědět 
Re: Nechapu pravidla :)
Hra končí po třech kolech vždy, ať už máte kolik chcete objednavek v ruce nebo v balíčku k líznutí.
Malá poznámka na okraj: Když hrajeme ve dvou, je lepší hrát jen na dvě kola, protože se nám často stává, že už v polovině třetího kola jsme oba naházeli všechny pizzy a už není co dělat.
 
Vytvořeno 06.10.2008 ve 21:31 uživatelem mysula  odpovědět 
Re: Nechapu pravidla :)
Měla bych ještě jeden dotaz na pravidla. Jestli jsem správně pochopila tak po vyhodnocení prvního kola se upečené pizzy (vyřízené objednávky) odkládají vedle na stůl lícem nahoru - kde je vidět kolik jich zatím mám upečených=vyřízených a které druhy to jsou a tím pádem se už nedostanou do balíčku objednávek pro druhé kolo. Na začátku druhého kola začínám s přísadami, které mi zůstaly v ruce po vyhodnocení prvního kola. Doplňuji tyto přísady ještě před prvním tahem také jednou objednávkou nebo hra začíná pouze s kartami (ať už někomu nevyřízená objednávka zůstala v ruce po prvním kole nebo ne) a dobírají se karty dle pravidel (buď z balíčku objednávek nebo z balíčku přísad) až po prvním tahu druhého kola? Děkuji za vysvětlení ;-).
 
Vytvořeno 06.10.2008 ve 22:20 uživatelem REM  odpovědět 
Re: Nechapu pravidla :)
Další kola skutečně začínáš pouze s tím co ti zůstalo v ruce a před prvním tahem se NIC nedoplňuje. To znamená, že jestliže někomu nezbyla v ruce žádná karta a nebo mu v ruce zbyly jen objednávky, tak je nucen první kolo "passovat". Karty si hráč doplňuje na začátku druhého a třetího kola na předepsaný počet buď z té nebo té hromádky AŽ PO ZAHRÁTÍ svého prvního tahu v kole.
 
Vytvořeno 06.10.2008 ve 22:23 uživatelem REM  odpovědět 
Re: Nechapu pravidla :)
Jo a pořiď si ještě Sole Mio - to je teprv jízda !!! Tam už ty objednávky a suroviny opravdu nestíháš sledovat a navíc je tam pár zajímavých mechanismů pro spolupráci s ostatními protihráči.
 
Vytvořeno 06.10.2008 ve 22:51 uživatelem corvus  odpovědět 
Re: Nechapu pravidla :)
diky za tip
 
Vytvořeno 07.10.2008 ve 23:22 uživatelem mysula  odpovědět 
Re: Nechapu pravidla :)
Díky... tak už mám jasno ;-). O Sole Miu vážně uvažuju, jen je škoda, že rozšíření neobsahuje zvýšení počtu hráčů. Většinou když je příležitost k této hře se nás sejde víc než 5 a všichni chtějí hrát :-(.
 

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zpět na stránku hru
 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |