Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Jambo' obsahuje 149 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 24.11.2011 v 21:42 uživatel HankaN.

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořeno 13.02.2008 ve 12:31 uživatelem Pepik  odpovědět 
Bude česky?
Chtel jsem se zeptat Poga nebo nekoho, nevite jestli nebude u nas ke koupi i tato hra, pry je zajimava, navic pro 2 hrace, coz by leckdo hrající jen v páru privital.
 
Vytvořeno 16.02.2008 ve 15:05 uživatelem Pepik  odpovědět 
Bude tato hra česky?, prý je výborná
Bude tato hra česky?, prý je výborná
 
Vytvořeno 17.02.2008 ve 16:25 uživatelem oplprokop  odpovědět 
Re: Bude tato hra česky?, prý je výborná
Taky lobuju za vydani ceske verze:) Mam na ni taky spadeno a myslim, ze takovahle hra na nasem trhu chybi a mela by urcite velkej uspech.
 
Vytvořeno 17.02.2008 ve 16:50 uživatelem PJ  odpovědět 
Re: Bude tato hra česky?, prý je výborná
Ano, i já se přidám. Neuvažuje o ní MindOK v druhém pololetí?
 
Vytvořeno 24.06.2008 ve 04:34 uživatelem Lubbo  odpovědět 
Re: Bude tato hra česky?, prý je výborná
vraj v auguste/srpnu bude cz vydanie
 
Vytvořeno 27.02.2008 ve 08:02 uživatelem Pepik  odpovědět 
Bude Jambo česky? Nevite?
Připomínám se s dotazem, který zapadl. Nevíte jestli bude hra Jambo v češtině??? bylo by to fajn.
 
Vytvořeno 27.02.2008 ve 09:41 uživatelem pogo  odpovědět 
Re: Bude Jambo česky? Nevite?
Uvažujeme, uvažujeme, ale závisí to ještě na hodně věcech. Ve chvíli, kdy budeme vědět více, určitě dáme vědět...
 
Vytvořeno 19.07.2008 ve 13:40 uživatelem oplprokop  odpovědět 
Kdy vyjde v září nebo srpnu???
Tady na stránkách se píše, že má vyjít v září. Na stránkách jednoho internetového obchodu je, že vyjde 1. srpna. Jak to tedy je? Doufám má ten obchod pravdu:)
 
Vytvořeno 22.07.2008 ve 22:57 uživatelem corvus  odpovědět 
Re: Kdy vyjde v září nebo srpnu???
znas tuto hru ? nechtel bys ji nejak blize predstavit ?
 
Vytvořeno 31.07.2008 ve 11:18 uživatelem pogo  odpovědět 
Re: Kdy vyjde v září nebo srpnu???
Hru se nakonec podařilo vyrobit o něco dříve, než jsme čekali. Bude k dispozici od pondělí 4. srpna!
 
Vytvořeno 05.08.2008 ve 10:02 uživatelem corvus  odpovědět 
Dojmy
Uz jste si to nekdo koupil? Jake jsou dojmy? Bavi vas to a vase protihrace? Znate lepsi karetni hru? Je to lepsi nez osadnici z katanu karetni hra? :) Premyslim o koupi ale nikde nemuzu najit vetsi mnozstvi komentaru k teto hre.
 
Vytvořeno 05.08.2008 ve 12:10 uživatelem pogo  odpovědět 
Re: Dojmy
Uz mame 2 recenze, dalsi snad brzy pribudou. Ted jeste pridam par obrazku. Rozhodne se jedna o jednu z nejlepsich her pro 2. Je rychla, zabavna, vysoce variabilni a krasne graficky zpracovana.
 
Vytvořeno 05.08.2008 ve 12:11 uživatelem PJ  odpovědět 
Re: Dojmy
Ahoj, mám ho objednané. Tade se můžeš kouknout asi na patnáct anglických recenzí: http://www.boardgamegeek.com/forum/63/boardgame/12002
 
Vytvořeno 05.08.2008 ve 13:11 uživatelem pogo  odpovědět 
Re: Dojmy
Byla přidána i pravidla hry.
 
Vytvořeno 05.08.2008 ve 22:20 uživatelem Lukas  odpovědět 
Re: Dojmy
Včera jsem si hru koupil a po pěti odehraných partiích ji hodnotím jako velmi dobrou a to i přesto, že jsem první dvě partie totálně prohrál. Hra je prý dobře vyvážená, ale soupeřka vyhrála zcela nevyváženým poměrem. V první hře jsem se dostal lehce nad třicet bodů a ve druhé jsem měl jen 28 :) Další hry už byly lepší, ale stejně jsem doposud vyhrál jen jednou. Asi to hraju systematicky špatně, snažím se kombinovat vlastnosti předmětů, hodně točit karty z balíku, ale ve výsledku to na vítězství nějak nestačí. SOupeřku to samozřejmě baví - vyhrává :)

Jambo bych přirovnal ke hře Magic: The Gathering - podobná je primcip kombinování efektů karet, ale typů karet je řádově méně. Nejdete si po krku, ale snažíte se generovat zisk.
 
Vytvořeno 03.09.2008 ve 02:13 uživatelem SSZGSA  odpovědět 
Re: Dojmy
Ahoj, tak sice neprohrávám jako ty, ale plně souhlasím s tvým náhledem k Magic. Jelikož jsem je hrál, koukám se na to někdy taky tak. Což ale moc nefunguje tak hlavně at jsou v ruce karty a předměty na stole.

Jinak jestli někdo váhá s koupí, tak plně doporučuji. S svou slečnou hrajeme hry dlouho a najít hru pro dva , která by byla vyvážená a zábavná je problém. Co máme na Jambu taky rádi je grafické zpracování. Jambo je fajn hra.. :)
 
Vytvořeno 26.02.2009 ve 17:12 uživatelem Jan  odpovědět 
Re: Dojmy
Není to špatná hra. Ale po té vlně všeobecného nadšení se nevezu. Karty jsou silně nevyvážené, některé poněkud k ničemu, jiné extrémně silné (stařešina). Obrovský rozdíl, jestli strážci přijdou ve správnou chvíli, nebo se nakupí a zbytečně překážejí ve chvíli nesprávnou...

V rámci množiny neabstraktních her pro dva Jambo rozhodně stojí za pozornost. Ovšem podle mne jsou ve skutečnosti nejlepšími herními duy - vedle bojovek, abstraktní klasiky nebo projektu Gipf - některé hry pro 2 až x hráčů, které funfují nejlépe právě ve dvou. Jmenujme Pilíře, Petěrburg, snad i Dobu kamennou.
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 10:56 uživatelem SSZGSA  odpovědět 
Re: Dojmy
Moc s tebou nesouhlasím.Nemám pocit, že by Jambo prošlo vlnou nadšení a pokud ano tak opravdu zaslouženě. Karty jsou vyrovnané a jejich kombinování dává do hry jistý podíl originality. Jambo hrajeme už dlouho a nestalo se nám, aby někdo drtivě prohrával a nebo mu nechodily karty.A už vůbec nesouhlasím, že by stařešina byla opravdu silnou kartou.To je už lepší Veštkyně nebo Kotlík.Vlastně všechny karty jsou moc fajn. Přiznám se, že karta zbraně mi moc nesedí ale to je jen jediná a možná, že jsem ji ještě nepřišel na chuť.
Doba kamenná není hrou pro dva lidi.Nemyslím teď omezení počtu hráčů ale hratelnost.Jedná se o hru rodinou a minimálně pro 3 - více.Ve variantě pro dva hráče jde o nudnou,nehratelnou hru. ( Nechci aby se to bralo jako zlo ale prostě to tak cítím. )
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 11:36 uživatelem REM  odpovědět 
Re: Dojmy
Naprosto souhlasím s ssszzzga či jak je ten jeho nick. A hry které jsi uvedl jako nejlépe fungující ve dvou nemůžeš snad myslet vážně. S Peterburgem nemám zkušenosti ale udávat Pilíře a Dobu Kamennou jako nejlepší ve dvou je úplný úlet. To snad může napsat jen někdo kdo je ve více jak dvou hráčích nehrál. :-)
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 12:54 uživatelem SSZGSA  odpovědět 
Re: Dojmy
R.E.M. :D Copak je můj nick tak hrozný?:) Je velice jednoduchý a hlavně, ať se přihlásím kamkoli, nikdo mi ho ještě nevyfouk.:D
Já jsem hrál Dobu kamennou jak ve dvou tak i ve třech a prostě mi nepřišla na chuť.Spíš jsem byl zklamán a moje drahá polovička taky.A přitom jsme žádné pravidlo nepřehlédli a důkladně vše studovali.To se prostě někdy stane..:D
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 13:41 uživatelem REM  odpovědět 
Re: Dojmy to SSZGSA
1) REM je REM od slova remark (poznámka) a ne R.E.M.
2) SSZGSA je opravdu hrozný a nezapamatovatelný. Ty si ho pamatuješ, protože ho často používáš ale všichni ostatní s tím mají problémy. Problém je v tom, že nick je nick - tedy lehce zapamatovatelná, jednoduchá přezdívka, ve většině případů jednoslabičná, která se většinou pamatuje ne jak se píše, ale spíše foneticky, takže fonetický zápis by měl asi souhlasit se zápisem psané formy a nedovedu si dost dobře představit jak na tebe někdo volá SSZGSA. Už je to nějaký pátek co jsem tě zaznamenal v diskuzích tady i na zatrolených (kde jsem pod nickem Křen), ale opravdu si nejsem schopen zapamatovat kolikrát je v té tvé šílenosti za sebou "S" nebo "Z" a jestli je tam jedno "G" nebo tři.
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 14:44 uživatelem Adam  odpovědět 
Re: Dojmy to SSZGSA
Já bych se zeptal k věci, co vlastně tvůj nick znamená? Asi zkratka něčeho...
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 14:52 uživatelem REM  odpovědět 
Re: NICK
Nickname v překladu z angličtiny do češtiny je přezdívka. Nick je jen zkrácená verze anglického výrazu nickname.
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 15:25 uživatelem Adam  odpovědět 
Re: NICK
REM: ooouuuuu, co je to nick, je mi jasné, nechci vypadat jako prvňák:-) Myslel jsem se co znamená ten komplikovaný nick našeho kolegy co s ním debatuješ o Jambu.
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 15:29 uživatelem REM  odpovědět 
Re: NICK
To se omlouvám! Mě bylo hned divné, že by člověk, který vlastní tolik her (viz. tvůj seznam) nevěděl co je nick. Nějak jsem přehlédl v tom tvém příspěvku slovíčko "tvůj". On už to myslím jednou ssszzzggga na zatrolených vysvětloval a já už to zapoměl.
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 16:18 uživatelem SSZGSA  odpovědět 
Re: NICK
Vím, že jsi REM a často se potkáváme na ZH.Taky vím,že můj nick je opravdu složitý ale já jsem si na něj zvykl a možná to bude znít blbě ale jsem na něj i hrdý. Nikdy jsem nikomu nick nebral a hlavně ani nevím jaký bych si měl dát jiný.Když to někdo poplete tak mi to tolik nevadí pokud není při psaní mého nicku urážlivý.
Proto ani neber mnou napsaný R.E.M. jako provokace ale spíše jsem si myslel, že posloucháš stejnou skupinu.
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 21:40 uživatelem REM  odpovědět 
Re: NICK
To já nebral jako provokaci :-)) a tvůj nick mne vytáčí jenom v případech kdy na něco odpovídám, kde potřebuju napsat tvůj nick, který je ve vláknu třeba o dvě úrovně výš a nemám ho tudíž na některém webu u editace mé odpovědi zobrazený. Pak buď musím někde vedle otevřít znovu ten web s diskuzí a najít si tvůj nick, abych ho mohl ve svém komentáři zmínit a nebo ho napsat zkomoleně, protože si ho prostě nevybavím - takže v konečném důsledku mi to komplikuje život jen když píšu komentář kde tě mám zmínit - jinak by mi to bylo šuma fuk :-).
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 22:01 uživatelem dilli  odpovědět 
Re: NICK
Tak piš "ten s tim nevyslovitelnym nickem" :D
(Ja to mam tak zapamatovane)
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 16:22 uživatelem SSZGSA  odpovědět 
Re: NICK
Jo, ještě jsem chtěl napsal že na mě nikdo SSZGSA nevolá protože tento nick používám jen ve světě počítačů a vzdálené komunikaci. Moje přezdívka je Jezevec...:)
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 16:03 uživatelem Jan  odpovědět 
Re: Dojmy
Doufám, že neulítávám (to dělá třeba Pergnerka :1). Zkusím předhodit argumenty.

Nejdříve k příspěvku Ssgsa: nemám se hrou Jambo takové zkušenosti jako ty, hrál jsem snad jen dvacetkrát na Deskohraní, a tam ještě proběhlo hodně her s nováčky (návštěvníky akce, kterým jsem vysvětloval pravidla). Možná by řada partií v ustálené hráčské sestavě mé dojmy změnila, jenže... Prozatímní zkušenost je taková, že v jedné hře klidně vyhrál s velkým náskokem jeden člověk, ve druhé s velkým náskokem druhý. To nesvědčí o malé roli náhody. A třeba ten stařešina? Vždyť si s ním můžeš dolízat najednou snad pět karet, jaké úsilí tě stojí získat stejný počet jinou cestou?!
Vše samozřejmě záleží na preferencích hráčů - podle recenzí a příspěvků na tomto webu se Jambo velmi líbí (ať je to vlna nebo bavlna). Já mám radši hry s malou rolí náhody. Nebo tam musí být navíc aspoň diplomacie. Anebo strhující akce (Galaxy Trucker).

K tě Době kamenné a Pilířům: obé jsem hrál hodněkrát v různých počtech lidí. Kamenici nemám moc rád, ale právě k partii ve dvou se ještě dám přemluvit. Ve více lidech, když vezmu tu kartu, kde se hází kostkami o výhody, přihraju sousedovi po levici klidně zemědělství nebo pazour, zatímco ten po pravici má houby. Ve dvou je to spravedlivé vždy, když nepadnou stejná čísla. Ve větším počtu soků se také točí každé kolo víc karet, a tak přicházejí skvělé výhody za hubičku tomu, kdo začíná. Ve dvou musíš taktizovat, při volbě karet přemýšlíš o ceně těch zbylých v příštím kole. V duelu se dá blokovat celé naleziště jedním člověkem, takže také víc taktiky a méně "rodinné zábavy" ála komu padne víc na kostkách. I Pilíře jsou ve dvou spravedlivější (tahání stavitelů z pytlíku), ačkoliv ve více lidech si je dám radši než Dobu. Na portálu brettspielwelt.de se obě hry hrají především ve dvou!

Co třeba Notre Dame? Také je ve dvou prý nejlepší.
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 16:29 uživatelem SSZGSA  odpovědět 
Re: Dojmy
Na deskohraní jsem chtěl přijed.Hlavně na turnaj v Agricole a taky na turnaj právě Jamba.Bohužel nám to nevyšlo.Tehdy bylo Jambo taky novinkou na našem trhu.( Novinkou myslím rozmezí půl roku ).
K té kartě stařešina, strašně malinko se stane, že by jsem neměl v ruce alespoň tři karty.Dobrá je kombinace využití karet v ruce s použitím stařešiny.Ale to se mi moc často nestává a karta Hyena mi v tom taky trochu brání.Pro mě asi nejsilnější kombinací karet je : Soška leoparda,člun,zásoby. ale je toho opravdu hodně co v této hře vede k cíli.Třeba se na deskohraní sejdeme a zahrajeme.:D
 
Vytvořeno 04.03.2009 ve 23:52 uživatelem Jan  odpovědět 
Re: Dojmy
Tak uvidíme, Jezevče. :) Trochu se bojím, že kvůli nedostatku dovolené letošnímu Deskohraní tolik nedám, ale aspoň na víkend(y?) bych chybět neměl.
 
Vytvořeno 05.03.2009 ve 00:46 uživatelem SSZGSA  odpovědět 
Re: Dojmy
Tak budu doufat,že to vyjde.Já tam budu podle rozpisu turnajů.Ale o sobotě a neděli asi určitě.I když takhle dopředu se to nedá slíbit. :D
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 15:43 uživatelem aneken  odpovědět 
Re: Dojmy
Taky bych si dovolil nesouhlasit. Her primo pro dva jsem vyzkousel docela hodne a Jambo patri k tomu jasne lepsimu, dle meho nazoru. Pokud se ti libi Pilire (me ani nahodou, natoz pak ve dvou), nechapu, jak si muzes stezovat na nevyvazenost a nahodnost Jumba, kde mas daleko vetsi moznost hru ovlivnit nez ve hre, za kterou se skryva ta nejprimitivnejsi matematika a o vsem rozhoduje tahani z pytliku:) Doba kamenna je docela fajn rodinna zalezitost, hezka ve ctyrech, ale pro dva hra naprosto o nicem.
Abstraktni a neabstraktni hry tezko srovnavat, k tem abstraktnim bohuzel dostanes mene lidi, Jambo si zahraje kazdy...
Na druhou stranu s tebou souhlacim, ze Peterburg je pekna hra pro dva.
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 19:06 uživatelem Adam  odpovědět 
Re: Dojmy
Taktéž doporučuju k pozornosti zajímavou hru pro 2 Cold war: CIA vs KGB. V malé krabici se skrývá dost kvalitní zábavy, blufování, intuice, odhadování soupeřových úmyslů a manažování svých agentů (ti šťatnější po návratu z mise odjedou na zaslouženou dovolenou, ti co štěstí už moc neměli na ni odjedou zavření ve velké podlouhlé dubové krabici..:-)
 
Vytvořeno 06.08.2008 ve 21:44 uživatelem pet.rad  odpovědět 
Upřesnění pravidel?
1) Karty malých stánků jsou někde stranou, nebo jsou normálně zamíchané v balíku?

2) Vyvolávač deště- Funguje tak, že hráč chce zahrát zboží, ale já řeknu- ne, mám vyvolávače deště, tak mi tu kartu dej. Nebo to funguje tak, že hráč zahraje zboží, například prodá něco, kartu zboží odhodí do balíku- a já si jí poté vezmu vyvolávačem deště?

3) Moudrý muž ze vzdálené země- jsou všechny nákupy a prodeje v tom kole levnější("dražší")? I kdybych například provedl 2 nákupy a 2 prodeje?

Na výklad karet máme názor, ale raději nebudeme ovlivňovat... :) Díky.
 
Vytvořeno 07.08.2008 ve 10:08 uživatelem pogo  odpovědět 
Re: Upřesnění pravidel?
1. normálně zamíchané v balíku
2. soupeř zahraje, vy si ji až pak vezmete
3. ovlivňuje opravdu všechny nákupy a prodeje v tomto kole
 
Vytvořeno 07.08.2008 ve 11:05 uživatelem pet.rad  odpovědět 
Re: Upřesnění pravidel?
Tak to hrajeme dobre, dekujeme za potvrzeni. :)
 
Vytvořeno 12.08.2008 ve 18:13 uživatelem oplprokop  odpovědět 
Re: Upřesnění pravidel?
Mam hru teprv od dneska a stihli jsme zahrat zatim dvakrat. Male trhy jsme nechavali mimo balicek. Ani me to nenapadlo to tam michat. V pravidlech o tom nebylo nic napsany, tak me to ani nenapadlo. Vyzkousime hned ze zamichanejma v balicku. Snad nebude mit hrac, ktery najde treba dva na zacatku vyraznou prevahu. Napadlo me dat dva stanky ven (pro kazdyho jeden) za cenu treba 10 zlatejch nebo tak neco. No zahrajem par her se stankama v baliku a uvidime.
 
Vytvořeno 12.08.2008 ve 21:07 uživatelem cahous  odpovědět 
Re: Upřesnění pravidel?
Pravidla jsem cetl jen jednou z rychliku, ale neni nahodou na zacatku napsano, ze se maji vsechny karty zamichat dohromady?:-P
 
Vytvořeno 05.10.2008 ve 13:49 uživatelem Acer  odpovědět 
Re: Upřesnění pravidel?
Osobně si myslím, že záleží na Vaší dohodě. Varianta "soupeř zahraje a až potom si jí vezmu" je taková pacifistická. Varianta "Ne, ne, ne, žádný kšeftík nebude, protože můj vyvolávač deště ten byznys překazí!" dává kartě Vyvolávač deště tzv. "prasící efekt" a pokud s tím oba souhlasí, tak proč ne, že?! Ono vytáhnout jí na kartu zboží za 18 zlaťáků, to docela toho druhého popíchne.

Takže konkrétně u téhle karty bych nechal variantu na výběru hráčů. Ať ji zahrajete tak či tak, nijak to nedeformuje herní model. Nestává se z ní nějak extra silná karta, naopak tím, že byznys neproběhne a druhý třeba nemůže v následujícím thu stejnou kartu použít z nedostatku zboží, je to dobrá karta ve variantě dvě na zpomalení "trháku" jednoho z hráčů.

Tolik bych k tomu chtěl říct já...
 
Vytvořeno 05.10.2008 ve 19:17 uživatelem cahous  odpovědět 
Re: Upřesnění pravidel?
To se mi moc nezda. Vyvolavac deste je karta postavy, nikoliv zvirete, takze uz ze sve podstaty neni urcena k tomu, aby poskozovala protihrace. Mne se jeji spravne pouziti (tedy pacifisticke) zamlouva mnohem vic. Mimochodem, karta zbozi za 18 zlataku je pro me ta nejhorsi karta ve hre, takze by me to vubec nepopichlo:-D
 
Vytvořeno 18.12.2008 ve 18:02 uživatelem kaibab  odpovědět 
Re: Upřesnění pravidel?
Opravdu nevím, kterou variantu (pacifistickou ci drsnou) si vybrat. Podle meho nazoru mala mezirka v pravidlech (kvuli uziti pojmu "zahrat" zjevne i v situacich, kdy je mysleno "vynest") .
A tak se da argumentovat pro obe varianty: Pro drsnou - formulace uvodni vety u Strazce a Vyvolavaceje je uplne stejna ("... v prubehu tahu ... pote, co zahral ..."). Pokud bych pak na Strazce aplikoval pacifisticky nahled na Vyvolavace, obranny Strazce by absolutne ztratil smysl (branil bych se az po poskozeni). Pro pacifisticky pristup pak hovori uvadeny systematicky vyklad pravidel - osoby obvykle primo neskodi, a kdyz uz, tak jen trochu (treba 1. uziti Staresiny). A dsrna aplikace Vyvolavace je hodne intenzivni, vlastne soupere obere o 1 akci.
Spise citem jsem tedy spise pro pacifistickou variantu, ale z pravidel (alespon ceskych) jednoznacny zaver nevyplyva.
 
Vytvořeno 22.01.2009 ve 12:45 uživatelem Annie  odpovědět 
Re: Upřesnění pravidel?
Zatímco na kartě Vyvolávač deště je psáno jen to, že si kartu zboží vezmete do ruky, na kartě Strážce je výslovně uvedeno, že neguje (ruší- mám anglickou verzi) efekt karty zvířete, proti které byl použit. Na kartě Vyvolávače nic takového (ruší efekt karty- není možné prodat/koupit) uvedeno není, takže logicky je správně "pacifistická" varianta. Srovnávat karty podle první věty textu je poněkud zavádějící, když už, tak srovnávat text celý...
 
Vytvořeno 17.08.2008 ve 14:09 uživatelem oplprokop  odpovědět 
Bude rozšíření
Vydá MindOK i rozšíření k Jambu? Uplně mě to chytlo a hned bych ho bral:)
 
Vytvořeno 24.08.2008 ve 21:29 uživatelem pogo  odpovědět 
Re: Bude rozšíření
Samozřejmě záleží na tom, jestli se Jambo bude dobře prodávat, ale vydání rozšíření je v budoucnu nanejvýš pravděpodobné.
 
Vytvořeno 25.08.2008 ve 08:51 uživatelem oplprokop  odpovědět 
Re: Bude rozšíření
Tak snad budou lidi kupovat. Jambo si to rozsireni v cestine zaslouzi :D
 
Vytvořeno 03.09.2008 ve 02:07 uživatelem SSZGSA  odpovědět 
Re: Bude rozšíření
Ahoj, hned bych jej bral.Jambo je fajn a u nás doma dost hrané.Dokonce teď strčil do kouta i karetní osadníky. :D A to je co říct. Proto doufám, že rozšíření bude. Už předem děkuji!:D
 
Vytvořeno 09.02.2009 ve 21:58 uživatelem wami  odpovědět 
Re: Bude rozšíření
Mohl by se nekdo zasveceny, (napr. pogo ;) vyjadrit, jestli uz je znam termin, kdy vyjde rozsireni v cestine, nerad bych ted koupil anglickou verzi, aby za mesic treba vysla ceska... ? Ikdyz Jambo hrajeme kratce, je proste spica a rozsireni by vice nez bodlo.

diky moc za odpoved

P.S. na BGG uz Rüdiger Dorn oznamil, ze 2.rozsireni je na svete, tak se muzeme na co tesit, tady je odkaz:
http://www.boardgamegeek.com/thread/370869
 
Vytvořeno 17.08.2008 ve 14:24 uživatelem oplprokop  odpovědět 
Varianty k malému stánku
Po dnešní hře, kdy jsem za celou hru nedostal ani jeden malý stánek a soupeř mě snadno rodzrtil asi o 25 bodu, jsem se rozhodl vymyslet nejaky varianty k malemu stánku.

1.Pokud má některý z hráčů již jeden stánek (vyložený nebo v ruce) a jeho soupeř nemá žádný, tak jakmile mu přijde další, musí tento stánek automaticky umístit bokem (vezme si za něj náhradní kartu...to ho nestojí žádnou akci). V dalším tahu má jeho protihráč možnost místo dobírání karet, sebrat tento stánek do ruky za "2 akce". Pokud si ho nevezme, zůstavá k dispozici ještě jedno kolo druhému hráči, který ho může sebrat místo dobírání karet za "1 akci". Pokud si ho nikdo po dvou kolech nevezme je odhozen na odhazovací balíček.

2.Hráč utratí všch 5 akcí a odspodu prohledá balíček karet a vezme si první malý stánek, na který narazí do ruky. (!Stojí to 5 akcí = v tomto tahu nesmí dělat nic jiného!)
 
Vytvořeno 24.08.2008 ve 01:22 uživatelem SSZGSA  odpovědět 
Re: Varianty k malému stánku
Ahoj, no nemyslím si, že by to bylo rozumné. Po pár partijí ti někdy ani další stánek nevadí. Teda mě někdy zůstane malý stánek v ruce a vyhraji.Záleží jaké máš předměty. To je asi nejvíce rozhodující.
 
Vytvořeno 24.08.2008 ve 21:31 uživatelem pogo  odpovědět 
Re: Varianty k malému stánku
Možná by mohlo být, ale nemyslím si, že by to bylo nutné. Už jsem vyhrál i hry bez stánku navíc a určitě se bez něj dá ve hře žít.
 
Vytvořeno 25.08.2008 ve 11:15 uživatelem oplprokop  odpovědět 
Re: Varianty k malému stánku
Jo uz to zase hrajem podle normalnich pravidel :) Uz mam za sebou zas o 10 her vic a zjistil jsem, ze jsem se s tema stankama moc unahlil. Da se to v pohode i bez nich, kdyz jsou dobry predmety. Tim u me hra jeste mnohem vic stoupla.
 
Vytvořeno 25.08.2008 ve 09:31 uživatelem zeppelin  odpovědět 
Re: Varianty k malému stánku
Pripajam sa k SSZGSA a pogo-vi. Velmi zalezi na tom, ake karty dostavas na ruku. Mne su uz tiez niekolko krat podarilo vyhrat napriek tomu, ze som nemal maly stanok. Dokonca raz oproti 3 malym stankom naviac!

Tak vela stastia (toho tu treba dost :)).
 
Vytvořeno 02.09.2008 ve 23:33 uživatelem Mirunak  odpovědět 
Mohu se účastnit dražby po dosažení 60 zlatých valounů ?
Při hře nastala situace, že jsem ukončil tah a získal přesně 60 zlatých valounů. Manželka ještě dohrávala svůj tah. Vyložila arabského kupce, dala jeden zlatý valoun do dražby. A nyní otázka mohu se ještě účastnit dražby, když jsem dohrál a ona dohrává svůj tah ? Budu dražit, kartu vydražím a dostanu se pod 60. Mohu tedy dražit při posledním tahu protihráče nebo ne a jen pasivně čekat jeho dohrání ? To se týká i dalších karet, kde je možnost dražby. Když vydražím, počítá se mi stav po vydražení nebo platí fikce dosažení 60 bodů ?
 
Vytvořeno 03.09.2008 ve 07:55 uživatelem oplprokop  odpovědět 
Re: Mohu se účastnit dražby po dosažení 60 zlatých valounů ?
Ja bych hral normalne dal a kdyby ses dostal znovu pod 60 valounu, tak by hra jeste neskoncila. To by bylo moc velky zvyhodneni soupere, kdyby se v poslednim tahu mohl nabouchat 3 kartama nebo 2 zbozima pouze za 1 valoun.
 
Vytvořeno 03.09.2008 ve 09:40 uživatelem pogo  odpovědět 
Re: Mohu se účastnit dražby po dosažení 60 zlatých valounů ?
Z přesného znění pravidel vyplývá podle mě toto: Pokud dosáhneš 60 bodů, spustí se konec hry. Hra tedy určitě skončí po tahu tvojí ženy, bez ohledu na to, kolik budeš mít v tu chvíli bodů. Dražby se určitě můžeš účastnit a vítězem bude ten, kdo bude mít více bodů, i když ani jeden z vás nebude mít 60 bodů.
 
Vytvořeno 08.09.2008 ve 08:16 uživatelem Indi  odpovědět 
Re: Mohu se účastnit dražby po dosažení 60 zlatých valounů ?
suhlasim s Pogo ja bi som to tiz tak hral
 
Vytvořeno 10.09.2008 ve 20:21 uživatelem Gaspar  odpovědět 
dotaz - Cestujici obchodnik....
na tuto kartu sa dva zetony zbozi vyberu nahodne???
 
Vytvořeno 11.09.2008 ve 09:26 uživatelem pogo  odpovědět 
Re: dotaz - Cestujici obchodnik....
Ne, tyžetony si přímo vybereš, které chceš.
 
Vytvořeno 02.10.2008 ve 21:46 uživatelem black.snowwhite  odpovědět 
Dotaz - Tanečnice
Jak přesně se tato karta používá? Kolik zaplatím a kolik zboží dostanu?? Moc prosím o odpověď. Předem dík.
 
Vytvořeno 03.10.2008 ve 13:34 uživatelem cahous  odpovědět 
Re: Dotaz - Tanečnice
Priklad: Nakoupis behem jedne akce za 3 valouny 3x kozesinu a behem druhe akce soucasne s tanecnici prodas napriklad kozesinu, sul a ovoce za 12, ale do zasoby vratis libovolne zetony - tedy napriklad ty 3 kozesiny. Celkem te toto stoji 2 akce.
 
Vytvořeno 05.10.2008 ve 13:51 uživatelem black.snowwhite  odpovědět 
Re: Dotaz - Tanečnice
Děkuju moc.
 
Vytvořeno 15.11.2008 ve 17:18 uživatelem Mirka  odpovědět 
Re: Dotaz - Tanečnice
Tak nevím, ale tuhle kartu chápu trochu jinak. Nemusím nic kupovat. Pokud mám v ruce kartu zboží se třemi symboly, je jedno jaké symboly tam jsou, díky tanečnici mohu prodat jakékoli tři kusy zboží, které se mi hodí a vyinkasuji příslušnou částku. Odhodím kartu zboží i tanečnici a je to jen za jednu akci. Jaký je tedy správný výklad?
 
Vytvořeno 15.11.2008 ve 21:17 uživatelem cahous  odpovědět 
Re: Dotaz - Tanečnice
A nepsal jsem snad to same?
 
Vytvořeno 16.10.2008 ve 17:05 uživatelem cangoore  odpovědět 
vyvolavac a saman
ja by som mal otazku k tomu vyvolavacovi,,, mozem ho zahrat ked super hra napr clun a odhadzuje kartu zbozi? a ja tym vyvolavacom tu odhodenu kartu chcem zobrat??? alebo mozem pouzit vyvolavaca len ked protihrac kartou zbozi nakupuje a predava zbozi, a druha otazka,,, ked mam v stanku obsadene vsetky miesta a pouzijem samana, saman mi dovoli vymenit zbozi a,, musim znova platit za obsadenie posledneho miesta 2 zlataky???? a tretia otazka,,, mam na ruke dvoch muzov so vzdalene zeme,,, ked ich pouzijem v jednom tahu oboch,, nakupujem a predavam potom +4 -4 alebo to tak neplati a stale je to len +2 -2 zlataky,, dik.
 
Vytvořeno 16.10.2008 ve 18:00 uživatelem cahous  odpovědět 
Re: vyvolavac a saman
1) to podle me mozne neni..nejedna se o zahrani karty zbozi (jak je napsano u vyvolavace), ale o vyuziti karty clunu, takze ho pouzit nesmis..my navic odhazujeme karty skryte, takze u nas to nepripada v uvahu vubec
2) nevidim duvod, proc za to platit..pouze menis zetony a neobsazujes posledni volne pole
3)proc bys to delal? moudry muz se vztahuje na vsechny obchody v danem kole, takze za jednoho moudreho muze vydelas klidne +6 zlataku v jednom kole a druheho moudreho muzes vyuzit jindy
 
Vytvořeno 17.10.2008 ve 16:55 uživatelem cangoore  odpovědět 
Re: vyvolavac a saman
dik za odpovede ,,, mam este jednu otazku , ked hrac zahra zasoby, tak kartu zasoby, ktoru najde v balicku ukaze protihracovi? aby mu dokazal ze si naozaj bere zasoby, alebo mu ju ukazat nemusi
 
Vytvořeno 19.10.2008 ve 20:33 uživatelem cahous  odpovědět 
Re: vyvolavac a saman
My si duverujeme, takze neukaujeme. Ale teoreticky by se asi ukazovat melo:-)
 
Vytvořeno 18.12.2008 ve 11:40 uživatelem kaibab  odpovědět 
Re: vyvolavac a saman
Ad 3) Hru jsem jeste nehral, zatim si ujasnuji pravidla. Zdublovani Moudreho muze podle meho neni nikde v pravidlech reseno (ale neni to ani zakazano). Dovedu si predstavit situaci, kdy to muze byt vyhodne, napr.: Mam urcity "dostatecny" naskok ve valounech, treba jenom 1 kartu zbozi, prodejem za +4 bych dosahl 60 valounu ihned v tomto tahu, pokud bych naopak Moudre muze rozdelil do 2 tahu, tak mezitim uz bude hrat souper a situace se muze diametralne zmenit.
 
Vytvořeno 18.12.2008 ve 14:58 uživatelem cangoore  odpovědět 
Re: vyvolavac a saman
mam na ruke dvoch mudrych muzov a dve rovnake karty zbozi 5/12 , teda zahram najprv tych muzov oboch a potom kupim/predam zbozi a ziskam 15 zlatakov za 4 akcie a to je dost si myslim ,, pri kupe a predaji bez mudreho muza ziskam 7 zlatakov, ked pouzijem jedneho muza ziskam 11 zlatakov , osobne sa mi tato situacia stala uz dva krat a kedze JA nerad prehravam, hrame to takto, aby som mal viac zlatych valounov
 
Vytvořeno 18.12.2008 ve 17:05 uživatelem kaibab  odpovědět 
Re: vyvolavac a saman
Jasne, dalsi dobry priklad. Akorat me napada: Jak by se resilo, kdyz ten double pouziju pri nakupu zetonu za 3? Pak ta transakce vychazi na -1, tedy bych za nakup zbozi mel jeste jeden valoun dostat. :-) Proste na toto mel tvurce pravidel asi pamatovat a jednoznacne povolit/zakazat.
 
Vytvořeno 18.12.2008 ve 17:54 uživatelem cangoore  odpovědět 
Re: vyvolavac a saman
no a toto je ten dovod / -1 / za kupu, preco som sa to tu spytal, lebo logicky ked nieco kupujem, by som nemal zato nieco dostat, ale dat. aj ked v dnesnej svetovej krize to mozne asi je. Ja to berem ako dotaciu z EU fondov pre afriku a preto ked ten jeden valoun mam dostat za kupu zbozi vobec neprotestujem, ba naopak, je to moja obchodnicka sikovnost
 
Vytvořeno 23.10.2008 ve 08:50 uživatelem obrobr  odpovědět 
Pravidla
1-V jedné herně tvrdí ,že odkládací balíček karet má být lícem nahoru..Já tvrdím ,že lícem dolů .Kdo má pravdu ????
2-Líznu kartu předmětu ,vyložím a provedu její účinek --je to za tři tahy ???
Děkuji
 
Vytvořeno 23.10.2008 ve 09:02 uživatelem cahous  odpovědět 
Re: Pravidla
1) asi herna..vzdy se pry odhazuje licem nahoru..ale ja stejne odhazuju jako ty:D
2) je
 
Vytvořeno 23.10.2008 ve 11:54 uživatelem corvus  odpovědět 
Re: Pravidla
tak to jsme tři :) ani mě nenapadlo to odhazovat jinak ale nemám problém to změnit.. halt sem asi pravidla necet tak podrobne jak se zada :)
 
Vytvořeno 31.10.2008 ve 20:02 uživatelem SSZGSA  odpovědět 
Re: Pravidla
Celou dobu to hrajeme lícem na horu. Proto můžeš hrát masku proměny nebo vyvolávače deště. :) ( Doufám, že jsem vás dobře pochopil )
 
Vytvořeno 31.10.2008 ve 20:06 uživatelem cahous  odpovědět 
Re: Pravidla
odhozeni karty zbozi neni zahrani(!) karty zbozi, takze vyvolavace zahrat nemuzes
 
Vytvořeno 31.10.2008 ve 20:11 uživatelem SSZGSA  odpovědět 
Re: Pravidla
Jasně, tak to nehrajeme ale tady byl dotaz jak hrát odhazovací balíček a ten se hraje lícem nahoru. Proro jsem napsal i masku proměny , kterou i zahozebou kartu můžeš vzít, pokuď je poslední na vrchu.
 
Vytvořeno 31.10.2008 ve 21:08 uživatelem cahous  odpovědět 
Re: Pravidla
eh? nehrajes nahodou Masku promeny kapanek spatne? ta se hraje tak, ze si jeste pred lizanim karet jednu kartu z ruky vymenis za kartu z dobiraciho balicku..jak to souvisi s odhazovacim balickem a vyvolavacem deste fakt nechapu..
 
Vytvořeno 31.10.2008 ve 21:13 uživatelem cahous  odpovědět 
Re: Pravidla
nebo to hraju spatne ja? kdyztak se omlouvam za zmatky..nemam hru zrovna po ruce, tak si to nemuzu overit..:)
 
Vytvořeno 15.11.2008 ve 17:44 uživatelem Mirka  odpovědět 
Re: Pravidla
Maska proměny - před dobráním karet si vyměňte 1 kartu z ruky za horní kartu z ODKLÁDACÍHO balíčku. Ne z dobíracího. A to souvisí i s rubem a lícem odhazavaných karet. Z logiky hry se odhazuje lícem nahoru, tedy je vidět karta, která je odhazovaná. Je to jako v Bangu. Protihráč musí vidět, jakou kartu zahrávám a musí mít šanci si to zkontrolovat. A mimo jiné je tam právě i efekt Masky proměny.
 
Vytvořeno 15.11.2008 ve 22:46 uživatelem obrobr  odpovědět 
Re: Pravidla
Ano ..tak to má asi být ..děkuji
 
Vytvořeno 18.12.2008 ve 17:21 uživatelem kaibab  odpovědět 
Re: Pravidla
Take jsem pro odkladaci balicek licem nahoru. Preci jednou z zadanych dovednosti vetsiny karetnich her je umeni pamatovat si, "co slo", a prace s touto informaci. Navic jaky by mela pri "tajnem" odkl. balicku Maska promeny smysl oproti jinym efektum pracujicim s dobiracim balickem? V zasade jen ve vzacnych pripadech, kdy by bylo (pomerne prekvapive) vyhodne vzit si kartu, kterou jsem predtim sam vyhodil? (I kdyz i to se muze stat.)
 
Vytvořeno 16.11.2008 ve 18:43 uživatelem Hortermann  odpovědět 
Maska proměny
Zdravím, je třeba za použití této karty platit jedním tahem (žetonem)?

Děkuji
 
Vytvořeno 08.12.2008 ve 19:29 uživatelem cahous  odpovědět 
Re: Maska proměny
Ano
 
Vytvořeno 19.12.2008 ve 11:33 uživatelem Delpiero  odpovědět 
Re: Maska proměny
Tak to je to pak karta dost na prd. K čemu mi bude, že budu měnit kartu za kartu, když za uplně stejnou cenu (jednu akci) si prostě můžu na začátku svého tahu kartu vzít a přebytečný karty pošetřit na jiné výměny.
 
Vytvořeno 19.12.2008 ve 12:57 uživatelem Mirunak  odpovědět 
Re: Maska proměny
Protože,když použiji masku, tak beru kartu z odkládacího balíčku a vidím co je to za kartu. Když se mi nelíbí, tak masku nepoužiji. Když líznu kartu, tak nevím jaká bude. Dle mého, jde o velice silnou kartu.
 
Vytvořeno 25.05.2009 ve 13:53 uživatelem cangoore  odpovědět 
Re: Maska proměny
maska je naozaj velmi silna karta, pretoze ak spoluhrac vidi,, ze mam vylozenu masku, je nuteny poslednu kartu odhodit tak, aby mi nepasovala.
 
Vytvořeno 29.12.2008 ve 09:09 uživatelem karel  odpovědět 
přesun zboží mezi stánky a moudrý muž z cizí země
Měl bych dva dotazy k pravidlům:
a) předpokládám, že zboží můžu mezi svými stánky kdykoliv přesouvat libovolně. Je to tak?
b) jak se postupuje, když v jednom kole zahraji zároveň karty "moudrý muž", "tanečnice" a "portugalec". Dostanu i za tanečnici a portugalce o dva zl. více?
děkuji.
 
Vytvořeno 29.12.2008 ve 09:28 uživatelem cahous  odpovědět 
Re: přesun zboží mezi stánky a moudrý muž z cizí země
a) Jak to myslis? Jestli si z velkeho stanku muzes presunout kozesinu do maleho stanku? No jasne, proc bys nemohl:-)
b) Moudry muz se vztahuje pouze na nakupy a prodeje zbozi. Portugalec je jen jakasi vymena zbozi za zlato, takze na nej se nevztahuje. Tanecnice umoznuje PRODEJ libovolneho zbozi, takze na ni se MM vztahuje.
 
Vytvořeno 29.12.2008 ve 10:36 uživatelem zeppelin  odpovědět 
Re: přesun zboží mezi stánky a moudrý muž z cizí země
a) suhlasim, presuvat mozes kam chces ...
b) podla mna plati len pre zbozie, Tanecnica sama o sebe prodej zbozi len zjednodusuje ale pre jej realizaciu potrebuje opat kartu pre prodej zbozi ... Cize podla mna moudry muz sa vztahuje vyhradne na nakupy a prodej zbozi, samozrejme nevylucuje vyuzit aj moznosti inych kariet, ktore samotny nakup alebo predaj zjednodusuju a pod.
 
Vytvořeno 29.12.2008 ve 11:02 uživatelem cahous  odpovědět 
Re: přesun zboží mezi stánky a moudrý muž z cizí země
Souhlasim. Samozrejme, ze pokud pouzijes karty - Moudry muz, Tanecnice + karta zbozi, tak inkasujes +2 zlataky za tu kartu zbozi. Asi byl dotaz (i moje odpoved) nevhodne formulovan, ale myslime vsichni 3 to same:-)
 
Vytvořeno 03.02.2009 ve 10:11 uživatelem Mao  odpovědět 
Dotaz k pravidlam
Nedavno som pri hrani narazil na nejasnu situaciu. V pravidlach sa pise, ze pokial jeden hrac dosiahne 60+ zlatych, ten druhy este dokonci kolo a hra konci. Ten kto ma viac zlatych, vyhrava. Co ak ale nastane nasledovna situacia:

Janka vo svojom kole nazbierala presne 60 zlatych valounov a tym padom ponukla superovi Petrovi posledne kolo, a teda poslednu sancu ju dobehnut. Peter ma este len 50 zlatych a vie, ze jedina sanca, ako predbehnut Janku je, ze zahra kartu "cestujuci obchodnik" a lacno kupi 2 zetony zbozi, ktore nutne potrebuje. Janka, ale nechce nechat nic na nahodu a preto sa este rozhodne pridat sa do aukcie a dane 2 zetony kupit. (moze sa to?) Povedzme ze ich kupi za 5 zlatych valounov, ale tym padom uz ma len 55...

Bude teda hra dalej pokracovat, alebo ajtak vyhra ten, kto ma viac zlatych valounov, bez ohladu na to, ze ani jeden nedosiahol 60.

Vdaka za radu
 
Vytvořeno 03.02.2009 ve 10:16 uživatelem Mao  odpovědět 
Re: Dotaz k pravidlam
A este jeden dotaz ku karte cestujuci obchodnik:

Ak ma hrac uz len 1 volne miesto na stanku zbozi, znamena to, ze sa nemoze zucastnit drazby o dane zbozie a tym padom ho automaticky ziskava druhy hrac za 1zl?
 
Vytvořeno 03.02.2009 ve 11:14 uživatelem Gimli  odpovědět 
Re: Dotaz k pravidlam
Myslím si, že 60+ zlata iba určuje podmienku na koniec hry (po odohraní kola protihráčom). Takže áno, hra môže skončiť aj so skóre pod 60 zlata.

Druhá otázka. Šieste políčko stánku obsadiť môžeš, ale musíš zaplatiť 2 zlaté. Takže do dražby vstúpiť môžeš.
 
Vytvořeno 03.02.2009 ve 11:38 uživatelem REM  odpovědět 
Re: Dotaz k pravidlam
Tady mám tedy jiný "právní" názor jak ty. Pokud nemáš ve stáncích dostatek místa na VŠECHNO zboží, které si máš vzít ať už z karty nebo z dražby, tak si ho vzít NESMÍŠ. V podstatě už z principu téhle hry. Kdybys mohl vždycky doplnit zbývající místa ve stánku zbožím, které se ti hodí a zbytek odhodit, tak by to zcela měnilo mechanizmus hry.
 
Vytvořeno 03.02.2009 ve 11:43 uživatelem pogo  odpovědět 
Re: Dotaz k pravidlam
Pozor: Ohledně konce hry je to pravda. 60 zlataku konec hry spusti a konec hry se jiz odvratit neda.
Ohledne poctu zbozi na stanku je to ale trosku jinak. Kdyz nemas misto, nesmis zahrat kartu zbozi, ale pokud ziskas zbozi diky karte zvirete nebo osoby, zbozi si muzes nechat jen cast. Viz pravidla - dulezite tipy.
 
Vytvořeno 03.02.2009 ve 12:01 uživatelem REM  odpovědět 
Re: Dotaz k pravidlam
Tak to jsem zasklil - v tom případě se všem přítomným hluboce omlouvám a sypu si popel na hlavu :-).
 
Vytvořeno 04.02.2009 ve 22:51 uživatelem Zofan  odpovědět 
Re: Dotaz k pravidlam
Ojeje, takovy znamy prispevatel a herni profesional a v posledni dobe uz minimalne druha zasklena situace (viz Dobyvatele vesmiru) - nechci se Vas dotknout, ale napred bych doporucil precist si predevsim cela pravidla - vzdyt ty navody nemaji tak moc vet :) Jinak Vase prispevky ctu rad a jsou casto plne zajimavych postrehu a vyjasneni.
Hrani zdar.
 
Vytvořeno 05.02.2009 ve 01:51 uživatelem REM  odpovědět 
Re: Dotaz k pravidlam
To je tím mým věkem, už mi paměť neslouží. Raději už nebudu nikomu radit. Mnohdy píšu z práce, kde nemám po ruce pravidla a tak to střílím z hlavy jak si to pamatuju. A je vidět, že při takovém množství her a pravidel co nosím v hlavě to občas ujede. Pokud odpovídám z domu, tak se pro jistotu mrknu do pravidel abych nikoho nebalamutil.
 
Vytvořeno 05.02.2009 ve 09:47 uživatelem Zofan  odpovědět 
Re: Dotaz k pravidlam
Tak to rozhodne nepripada v uvahu! Nedopustim, abych svym rypalstvim zamezil Vasim radam a pripravil tak dotazujici o odpoved renomovaneho hrace. Stydim se - tedy jako bych nic nerekl :)
 
Vytvořeno 03.02.2009 ve 11:09 uživatelem REM  odpovědět 
Re: Dotaz k pravidlam
ad1) Rozumím na co se ptáš a v pravidlech to mohlo být více zdůrazněno. Dosažení 60 valounů je jen jakýsi "spouštěč" konce hry. Takže klidně může skončit hra třeba s výsledkem 56:52.
ad2) Ano tak to je - nemáš kam umístit zboží, soupeř vydraží za nejnižší cenu
 
Vytvořeno 17.04.2010 ve 21:30 uživatelem Abiosis  odpovědět 
Re: Dotaz k pravidlam
Ak sa v pravidlách píše, že "Pokud hráč nemá dostatek místa pro žetony zboží, ktoré dostane prostřednictvím osob nebo zvířat, může se rozhodnout, které si ponechá a které vráti do zásoby.", tak prečo by sa nemohol zúčastniť dražby? Dražbu umožňuje "Cestujúci obchodník", a to je predsa karta osoby.
 
Vytvořeno 10.02.2009 ve 10:26 uživatelem psmola  odpovědět 
JAMBO nebo CITADELA
Prosím vás, chtěl bych pořídit karetní hru do naší rodiny a rozhoduji se mezi JAMBO a CITADELA. Prý obě jsou dobré. Hrát bude i dítě 8-10 let. Co by jste doporučovali. Předem děkuji za každý názor. Pavel.
 
Vytvořeno 17.02.2009 ve 12:13 uživatelem Joe  odpovědět 
Re: JAMBO nebo CITADELA
Ak plánuješ rodinnú hru, rozhodne Citadelu. Je aj pre viacerých hráčov, ako len pre dvoch, takže uspokojí aj väčšiu skupinu.

Alebo kúpiť obe ;)
 
Vytvořeno 17.02.2009 ve 12:26 uživatelem psmola  odpovědět 
Re: JAMBO nebo CITADELA
Aha, díky za radu. Přesně je to pro rodinu. Pavel
 
Vytvořeno 17.02.2009 ve 12:17 uživatelem Pepik  odpovědět 
Re: JAMBO nebo CITADELA
Já bych v tomto případě asi dal přednost Citadele, troufám si říct, že Jambo by dítě moc nebavilo. Citadela bude pro dítě určitě atraktivnější.
 
Vytvořeno 17.02.2009 ve 12:26 uživatelem psmola  odpovědět 
Re: JAMBO nebo CITADELA
Jo to bude ono. Díky moc. Pavel
 
Vytvořeno 17.02.2009 ve 12:32 uživatelem Joe  odpovědět 
Re: JAMBO nebo CITADELA
To, či by to dieťa bavilo, je asi dosť individuálne ;)

Ale áno, citadela je pre deti asi ľahšie pochopiteľná, pretože tam v podstate nie je na kartách žiaden text, čo u Jamba môže spôsobiť spomalenie hry, keď to dieťa bude chcieť rozlúštiť, nieto ešte tvoriť nejaké stratégie...

Takže tak.
 
Vytvořeno 17.02.2009 ve 12:41 uživatelem Pepik  odpovědět 
Re: JAMBO nebo CITADELA
Mám reference od kamarádů... hrají to už jen s manželkami, děti (10 až 12) chtějí hrát Vikingy, Carcasonne... u tohohle se prej nudí, že je to složitý, že je tam moc karet, že je nebaví ten obchodní rozměr hry... každý dítě je jiný, to je pravda, ale tahle hra chce víc soustředění, víc trpělivosti, víc pamatování, a děti můžou mít i pocit, že z jejich hlediska se tam až tak moc neděje a že je to zdlouhavý...
 
Vytvořeno 17.02.2009 ve 12:55 uživatelem psmola  odpovědět 
Re: JAMBO nebo CITADELA
To myslíš na JAMBO nebo i na CITADELU? My totiž už hrajeme doma CARCASONE a od letošních Vánoc i DOBU KAMENNOU. Obě tyto hry děti moc baví. Nad JAMBOU a CITADELOU jsem totiž uvažoval z toho hlediska, že dcerka ráda hraje i karty, takže jsem uvažoval i o karetní hře pro rodinu. Že by se to hodilo i na cesty (do vlaku, na vandr, na tábor ...). Tak jsem právě narazil na tyto dvě hry. Ale jestli je i karetní nebo i jiná (nekaretní) hra na cesty a do vlaku dobrá nějaká jiná, prosím dejte typy. Děkuji. Pavel.
 
Vytvořeno 18.02.2009 ve 08:03 uživatelem Pepik  odpovědět 
Re: JAMBO nebo CITADELA
To myslim samozrejme na Jambo, ono i dospělýmu chvíli trvá než si zvykne na herní systém, než si hru oblíbí, než se v ní zorientuje, prijde ji na chut... ja sám jsem z Jamba po první hře byl trochu v rozpacich, jde o to si tu hru osvojit, proniknout do ní, pak už to jde... pro děti to může být náročné, i to že je tam hodně textu na kartách i logika různých karet, občas si to člověk musí víckrát přežvejkat, aby tu kartu zahrál správným způsobem, děti se u toho můžou ošívat.
 
Vytvořeno 18.02.2009 ve 08:12 uživatelem Pepik  odpovědět 
Re: JAMBO nebo CITADELA
Jinak osobně bych Ti doporučil určitě Vikingy... přikládání kartiček sice asociuje Carcassonne, ale jinak je herní systém jiný, kombinačně i jinak...
Přitom není složitá na pochopení, odsejpá, pěkně provedená, vhodná pro děti... člověk zahraje pár her a chce hrát dál a dál... kamarádi s ní mají podobné zkušenosti... jukni se třeba někde v Albi nebo jinde na to, jak vypadá rozbalená, padne ti určitě hned do oka... Přečti si u ní třeba recenze...
Mám her doma už asi 40... a tudle bych s klidem doporučil i pro hraní s dětmi... a ve dvou výborně hratelná a rozdíly mezi výsledkem výherce a poraženého nebývají velké, čili je to boj... byť není úplně bez náhody, jak zrovna vyjdou při koupi barvy figurek... V současnosti ji hrajeme skoro furt a ještě neomrzela...
Do vlaku se sice zrovna nehodí, ale někam na tábor, na dovolenou, kde je stůl určitě jo...
 
Vytvořeno 10.03.2009 ve 12:09 uživatelem cahous  odpovědět 
rozsireni
Chtel bych se zeptat, jak to orientacne vypada s rozirenim k etto hre. Nechtelo by se mi cekat jeste treba rok, nez by vyslo a radeji bych si sehnal cizojazycne rozsireni a k nemu ceske prelepky. Dekuji za odpoved.
 
Vytvořeno 10.03.2009 ve 12:38 uživatelem pogo  odpovědět 
Re: rozsireni
Během letošního roku se vydání rozšíření nechystá.
 
Vytvořeno 04.09.2009 ve 09:07 uživatelem Ondra  odpovědět 
Re: rozsireni
Zdravím, také bych měl velký zájem o rozšíření této hry. Škoda že se ho letos nedočkáme:-((. Mohli byste mi prosím poradit, pokud je to z Vaší strany v této věci možné, kde bych mohl koupit toto rozšíření v angličtině a nechat ho poslat do ČR s minimálními náklady? Mate nějaký vytipovaný zahraniční obchod? Předem děkuji za odpoveď
 
Vytvořeno 20.03.2009 ve 21:49 uživatelem BlueWolf  odpovědět 
Nejaká iná dobrá hra pre dvoch...
Prednedávnom som si kúpil túto hru a veľmi sa mi páči. Nevedeli by ste mi poradiť nejakú podobne zábavnú hru ktorá by bola vhodná pre hru dvoch hráčov (tj. nemusí vylučovať hru viacerích hráčov ale aby sa dala hrať vo dvoch)? Lebo dosť často mám problém že hra ktorú síce môžu hrať aj dvaja je nakoniec pri hre dvoch hráčov úplne nudná. :(
 
Vytvořeno 21.03.2009 ve 09:59 uživatelem karel  odpovědět 
Re: Nejaká iná dobrá hra pre dvoch...
Dobrých her pro dva je už celá spousta, myslím, že i na zatrolených hrách je tomuto tématu věnována rozsáhlá diskuse, vždy však platí, že co hráč, to názor, a že každému se líbí něco jiného.
Pokud se ti líbí Jambo, mohla by se ti líbit Agricola, určitě dobře hratelná ve dvou i více hráčích, která funguje podobně, tj. určitá základní pravidla modifikovaná řadou individuálních pravidel na kartách, další budou uvádět známé hry Caesar a Kleopatra, Roma, karetní Osadníky, Legie atd.
Já hraji ve dvou rád Carcassonne Hrad a z her, které jsou pro více hráčů, ale lze je dobře hrát i ve dvou, bych uvedl například Finstere Flure, Indus, mé oblíbené zelené Carcassonne, Klany (Clans) dle zde uvedeného návodu Piškuntála, z jiného soudku pak třeba válečné hry pro dva Memoir, Battlelore, Duell in the Dark, též pro více hráčů Wings of War, pro více hard-core válečné stratégy Tide of Iron, ve dvou se dá hrát i třeba Roborallye, Metro, Doom, Descent a celá řada dalších her nejrůznějšího stylu, tématu, herního mechanismu i cenové úrovně.
 
Vytvořeno 10.08.2009 ve 23:25 uživatelem SSZGSA  odpovědět 
Tanečnice a vyvolávač deště
Chci se zeptat zda po zahrání tanečnice společně s kartou zboží mohu zahrát kartu " Vyvolávač deště " a kartu zboží si vzít... Díky.. SSZGSA
 
Vytvořeno 11.08.2009 ve 03:21 uživatelem Deth  odpovědět 
Re: Tanečnice a vyvolávač deště
Karty nemám po ruce, tak nevím co je na ní přesně napsáno, ale Vyvolávač platí snad jen na karty, které hraje protihráč, tak pak si takovou kartu vzít nemůžeš, ale možná se pletu.
 
Vytvořeno 11.08.2009 ve 10:20 uživatelem REM  odpovědět 
Re: Tanečnice a vyvolávač deště
SSZGSA určitě myslel, že tanečnici s následnou kartou zboží hraje soupeř a on na to reaguje vyvolávačem deště. Napsal to ale fakt nepřesně, že to vypadá jako by to všechno chtěl zahrát sám.
 
Vytvořeno 11.08.2009 ve 20:20 uživatelem SSZGSA  odpovědět 
Re: Tanečnice a vyvolávač deště
Tak já jsem ani nepředpokládal, že by to mohlo být bráno takhle. Protože vyvolávače hraji vždy na soupeře ale máš pravdu.. :) Díky...
 
Vytvořeno 30.08.2009 ve 21:02 uživatelem Jan.Satan  odpovědět 
Rozšíření
Naprosto geniální hra. Potřebuju rozšíření! Proč ještě není?
 
Vytvořeno 28.12.2009 ve 20:33 uživatelem acedrac  odpovědět 
debakel
no dnes som dostal riadny vyprask v jambe od priatelky, aby vam bola jasna situacia :
ona mala 1 stanok zakladny a nejake blbe predmety, ja som mal 3 male stanky, zasoby, vahy a bubny a prehral som 54 proti 65, hanba mi :(
 
Vytvořeno 14.03.2010 ve 21:24 uživatelem Abiosis  odpovědět 
Re: debakel
Hrávam to s priateľkou a na rozdiel od iných hier, kde to je medzi nami vyrovnané, v tejto, zdá sa, dominuje. Zatiaľ je to 7:1 v jej prospech... :)
 
Vytvořeno 10.01.2010 ve 20:35 uživatelem Nalbert  odpovědět 
hra o náhodě
Nevím, připadá mě, že je tato hra čistě o náhodě, kde člověk nemá moc šancí cokoliv ovlivnit...prostě když špatně chodí karty je to marné. V porovnání s Citadelou u mne vyhrává Citadela, člověk zde má v každém okamžiku hry na výběr co a jak bude dělat. Jambo je namísto toho jen čekání na karty...máte taky ten pocit ? :)
 
Vytvořeno 10.01.2010 ve 20:50 uživatelem Beholder  odpovědět 
Re: hra o náhodě
čekání na karty - přesně tohle si myslím taky a perfektně to vystihuje můj pocit ze hry. Jambo jsme po pár hrách "odhodili" na aukro. Byla to ukrutná nuda. Citadelu jsem nikdy nehrál, ale když už to musí být karetka, kde se čeká na karty tak Dobyvatelé vesmíru (ale ani ti mi nevyhovují) nejvíce mi sedí karetka, kde má každý svůj postavený balíček (Magic nebo třeba Warhammer: Invasion) a nebo ještě lepší (respektive přístupnější a levnější) karetka kde si každý svůj balíček tvoří z dostupné nabídky karet - to je Dominion a na jsem zvědav na jeho klon Thunderstone.
 
Vytvořeno 10.01.2010 ve 21:15 uživatelem Nalbert  odpovědět 
Re: hra o náhodě
My sme se s přítelkyní shodli, že je to akurátní hra na chvíle spojené s alkoholem :) člověk nad ničím nepřemýšlí a jen metá karty :) Holt pokaždé není chuť na Portoriko nebo jiné "mozkové" hry :)
 
Vytvořeno 10.01.2010 ve 21:20 uživatelem Beholder  odpovědět 
Re: hra o náhodě
Tak já bohužel nebo spíše bohudík i k tomu alkoholu (pokud se teda nebavíme o zrubání do němoty) potřebuju hru, která mě baví a má smysl :).
 
Vytvořeno 10.01.2010 ve 22:09 uživatelem REM  odpovědět 
Re: hra o náhodě
No podle mne to není až zas tak na 100% o náhodě, už jenom proto, že když já nic nemůžu, tak je tam dostatečně karet, kdy se dá škodit soupeři. A i to chození karet se dá ovlivnit, když člověk získá karty předmětů. Samozřejmě, že o náhodě to je, ale není to až tak hrozné, jak byse z vašich příspěvků zdálo.

S čím ale souhlasím, tak to je Citadela, která je jedna z mých jedniček co se týká karetek. I když i tam když karty nechodí, tak taky nic nenaděláš. Je ale fakt, že té strategie a blafování je tam oproti Jambu o moc víc. A hlavně se mi na Citadele líbí, že je pro 2 až 7 hráčů a v každém počtu je nejen dobrá ale i podstatně jiná. V malém počtu strategie, ve velkém blafování, ale rozhodně ne nuda. Možná, že teď řeknu pro někoho něco kacířského, ale pro mne je Citadela mnohem lepší a atmosferičtější, než Dominion.
 
Vytvořeno 10.01.2010 ve 22:16 uživatelem Beholder  odpovědět 
Re: hra o náhodě
Jak říkám Citadelu neznám. Jambo mě akorát na**lo, že musím být tak sprostý, jak mě nudilo a Dominon je můj miláček :). Co se týče atmosféry, tak na to máme úplně jiné hry ;)
 
Vytvořeno 11.01.2010 ve 22:26 uživatelem acedrac  odpovědět 
Re: hra o náhodě
Porovnanie Citadely a Jamba v 2 hracoch, este raz v 2 hracoch (vo viacerych moze byt Citadela vyborna):
Citadela:
-tazsie nejednoznacne pravidla (musel som precitat celu diskuiu na hrajeme.cz kym sme to vedeli hrat spravne)
-hadanie so sancou 50% pripadne 100% co ma super a hlupe vyratavanie co ostalo
-nesutale branie mordyre-vraha na zaciatku
-umorne rozmyslanie co zoberiem a co necham
-karty nemaju ziadny efekt okrem sucheho prinasania zlatakov
-ked sme konecne dohrali nikto z nas nemal chut hrat odznova
Vysledok- hra predana po 4 umornych hrach, este sme to cheli zachranit rozsirenim, ale po precitani kariet ake su v rozsireni s NEnapaditou modifikaciou povodnych sme to radsej predali

Jambo:
-svizna variabilna! hra (nie stale 8 kariet + budova)
-lahke pravidla zautomatizovane po prvej hre
-mnozstvo efektov na kartach (osoby,predmety,zvierata)
-mnozstvo ciest ako vyhrat
Vysledok: zanedbavame Agricolu a po odohranej partii okamzite hrame dalsiu pokial je cas :)

Tymto nechem nikoho odradzat od Citadely, ale ked to bute hrat prevazne v 2, fakt radsej Jambo, ktore si po 5 minutach vysvetlovania zahraju aj prilezitostni hraci.
V 2 hracoch je Citadela pre fakt fajnsmekrov ako REM :D
 
Vytvořeno 11.01.2010 ve 22:28 uživatelem acedrac  odpovědět 
Rozsirenie
Ahojte, otayka na Poga:
Planuje vydat Mindok v roku 2010 aspon prve rozsirenie??? Ze ano :/
 
Vytvořeno 04.03.2010 ve 09:01 uživatelem ikri  odpovědět 
Re: Rozsirenie
Pogo sice nejsem, ale obávám se, že neplánuje :-( Zřejmě se to nevyplatí a musíme se spokojit s anglickou verzí. Škoda.
 
Vytvořeno 01.06.2010 ve 12:05 uživatelem myskahbj  odpovědět 
Re: Rozsirenie
To je velka skoda, jambo patri u nas k velmi oblubenym hram.
 
Vytvořeno 09.09.2010 ve 17:23 uživatelem KacaMaca  odpovědět 
Re: Rozsirenie
Taky bych brala rozsireni! A myslim ze je hodne lidi, ktery by si to koupili:-)
 
Vytvořeno 10.09.2010 ve 08:00 uživatelem ikri  odpovědět 
Re: Rozsirenie
No, právě že asi ne tolik, aby se to vyplatilo vydat :-)
 
Vytvořeno 10.09.2010 ve 17:20 uživatelem HankaN  odpovědět 
Re: Rozsirenie
Rozšíření se prý neplánuje, ale kdo by chtěl, mohu vám poslat ofocené karty s angl. texty, popř. moji verzi editace do češtiny, včetně návodu. Návod na hraní a většinu karet (něco chybí, mám to) najdete na www.zatrolene-hry.cz u této hry.
Hanka
 
Vytvořeno 24.11.2011 ve 20:22 uživatelem EString  odpovědět 
Re: Rozsirenie
Ahoj, můžeš prosím zaslat nafocené karty i s překladem? :)

Děkuju, Ondra.
 
Vytvořeno 24.11.2011 ve 21:42 uživatelem HankaN  odpovědět 
Re: Rozsirenie
Jasně. Pošli email. Hanka
 
Vytvořeno 20.03.2010 ve 21:13 uživatelem Raul  odpovědět 
Dotaz k pravidlum (3 nejasnosti)
Dobry den,
zajimali by me dve veci:
1.
male stanky jsou zarazeny do dobiraciho balicku nebo jsou v ramci
hry mimo a lze je koupit kdykoli?
Protoze pokud jsou v baliku a jeden hrac si nalize vsechny a vyhazi je jako nechtene, tak jak se pak opet dostanou do hry?
2.
"Hrac, ktery si jako prvni ve hre koupi maly stanek, za nej zaplati
6 zlatych valounu. Kazdy dalsi maly stanek koupeny v prubehu hry stoji
oba hrace 3 zlata."
Prvni je za 6 zlatych to je jasne. Ale pokud si jakykoli hrac koupi dalsi
stanek a plati 3, tak i oponent plati 3? (tzn. ze do banku jde 3 od
hrace "A", ktery si stanek porizuje i 3 od hrace "B" cili 6 celkem?
Nebo jen ten dany hrac plati 3?)
3.
odhazovaci balicek se tedy hraje obrazky karet nahoru, aby bylo videt o jakou kartu se jedna?

Predem dekuji za odpovedi.
 
Vytvořeno 20.03.2010 ve 22:37 uživatelem REM  odpovědět 
Re: Dotaz k pravidlum (3 nejasnosti)
1. nelze je koupit kdykoli, přicházejí náhodně z balíčku. Že by je nalízal jen jeden hráč je málo pravděpodobné, ale i kdyby tomu tak bylo a on je odhodil, tak jsou zase k dispozici po protočení odhazovacího balíčku. Nicméně vyhrát lze i jen se základním stánkem.
2. proč by proboha soupeř měl platit za stánek který si já koupím. Když si kupuju obchod, kde chci prodávat, tak mi na něj sotva bude přispívat konkurence :D.
3. kdyby nebyl obrázky nahoru, tak těžko můžu využít vlastnosti karty, která mi umožňuje vzít kartu z odhazovacího balíčku, nicméně v diskuzích se někdo vyjadřoval, že to skrytě hrají.
 
Vytvořeno 18.07.2010 ve 17:51 uživatelem PJ_HB  odpovědět 
dotaz na hru
ahoj, tak nevím, pravidla jsem četl pozorně, ale asi něco děláme špatně... po pár kolech mám na ruce třeba i třicet karet, všechny nepoužitelné. Ve velkém stánku např. 3 druhy zboží, k malému stánku jsem se neprolízal. Prodat nic nemůžu, přestože mám asi 15 karet zboží, protože několik karet je se šesti kouskama, to už do stánku nedám, a ty co jsou po třech zase vůbec nekorespondují s tím, co už ve stánku mám, takže se toho zboží nemůžu zbavit...

V pravidlech se nikde nepíše o tom, že by se daly nepotřebné karty z ruky zahodit, to jde jenom při lízání, ale co s nimi pak?? Hra zůstala na mrtvém bodě, na ruce mám třicet karet se kterými nelze nic dělat, protihráč je na tom stejně tak, můžu sice risknout ještě tři kusy nakoupit, ale tím si zaplním stánek a není vůbec jisté, kdy mi přijde ta stejná karta, aby se to dalo prodat.

Nevíte, co děláme špatně??
 
Vytvořeno 19.07.2010 ve 10:58 uživatelem REM  odpovědět 
Re: dotaz na hru
No především doporučuju si znovu přečíst pravidla :). Protože skutečně asi něco děláte špatně. Celkem nechápu, jak můžete mít během pár kol na ruce 30 karet ???
Hráč má ve svém tahu k dispozici 5 akcí, ale standardně si může vzít z dobíracího balíčku ve svém tahu jen !!!JEDNU!!! kartu.
Může sice použít všech 5 akcí na I. fázi hry (dobírání karet), ale jakmile se rozhodne, že si nějakou nechá, tak končí I. fáze a pak už nesmí dobírat.
Příklad:
1. akce - doberu kartu, prohlédnu si ji, nehodí se mi, zahodím ji
2. akce - doberu další kartu, prohlédnu si ji, nehodí se mi, zahodím ji
3. akce - doberu další kartu, prohlédnu si ji, hodí se mi, ponechám si ji (KONČÍ I. FÁZE TAHU - DOBÍRÁNÍ)
4. akce - například vyložím kartu předmětu (třeba člun)
5. fáze - využiju akci člunu (odhodím z ruky kartu a vezmu si jeden libovolný žeton zboží ze zásoby)
..... tím jsem skončil můj tah a jede protihráč.

I KDYBYCH PŘIPUSTIL, ŽE SE VÁM NĚJAKÝM ZÁHADNÝM ZPŮSOBEM DOSTANE DO RUKY 30 KARET, TAK ABSOLUTNĚ NECHÁPU, JAK MŮŽEŠ ŘÍCT, ŽE ŽÁDNÁ Z NICH NENÍ POTŘEBNÁ. Tam je přece tolik možnosí zahrát zvířata, postavy nebo předměty, až z toho jde hlava kolem. Tyhle různé karty přece umožňují manipulovat s kartami svými i soupeřovými a se zbožím svým i soupeřovým, že určitě lze prodávat a nakupovat. Mě se tedy málokdy stává, abych měl na ruce víc jak 6 karet.
 
Vytvořeno 19.07.2010 ve 12:27 uživatelem PJ_HB  odpovědět 
Re: dotaz na hru
aha, tak už vidím, kde byl zakopaný pes... já si každý kolo nalízal všech pět karet za účelem "co kdyby se mi něco hodilo" a vzhledem k tomu, že to byla první hra, tak jsem nevěděl co mám zahodit a co si nechat, tak jsem si pro jistotu všechno nechal, abych měl víc možností, ale tím jsem se naopak tak zasekal, že jsem se nemohl hnout dál... nakupovat ani prodávat se skutečně s těmi kombinacemi nedalo (každá karta zboží byla jiná) a tři ze šesti pozic v mém jediném stánku byly obsazené...
 
Vytvořeno 19.07.2010 ve 12:37 uživatelem REM  odpovědět 
Re: dotaz na hru
No to je pak jasné. V dobírací fázi si můžeš prohlédnout až 5 karet (za akce), ale můžeš získat JEN JEDNU KARTU. jakmile se rozhodneš, že si dobranou kartu ponecháš, končí dobírací fáze. A je jedno jestli je to hned první karta na kterou ses kouknul, nebo vyplýtvanými akcemi až ta pátá.
Nicméně v pravidlech je to napsáno celkem jasně. Také se může celá I. (dobírací) fáze vynechat a jít se všemi 5 akcemi až na druhou vykládací fázi.
 
Vytvořeno 02.08.2010 ve 11:03 uživatelem keane  odpovědět 
první dojmy
Zajímavé, ale zatím máme problém uhlídat si počet akcí. A to hlavně u předmětů; připadá nám divné, že vezmu kartu, vyložím kartu, využiju kartu = 3 akce. Ale to je jen o zvyku.
Větší problém je, když vám v ruce nezůstanou žádné karty. Získat pak několik nových dá pořádnou práci a soupeř většinou o pořádný kus uteče. No snad se to ještě nějak poddá.
 
Vytvořeno 05.08.2010 ve 08:41 uživatelem prebio  odpovědět 
Re: první dojmy
No na to jsou ve hře právě ty žetony na hlídání počtu akcí, já si nedovedu představit, že bych to zpaměti pořád počítal, a alespoň má soupeř co dělat, když nehraje. Akce jsou opravdu jenom o zvyku (mimochodem využití jednou vyloženého předmětu už stojí jenom jednu akci, takže tam už to je docela intuitivní).
A nenechat si v ruce žádnou kartu bez toho, že bych měl k dispozici např. nějaký předmět, který mně s příjmem karet pomůže, je docela zásadní chyba a takovýto hráč si nezaslouží nic jiného než prohrát ;)
 

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zpět na stránku hru
 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |