Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Jambo' obsahuje 149 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 24.11.2011 v 21:42 uživatel HankaN.

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořeno 05.08.2008 ve 10:02 uživatelem corvus  odpovědět 
Dojmy
Uz jste si to nekdo koupil? Jake jsou dojmy? Bavi vas to a vase protihrace? Znate lepsi karetni hru? Je to lepsi nez osadnici z katanu karetni hra? :) Premyslim o koupi ale nikde nemuzu najit vetsi mnozstvi komentaru k teto hre.
 
Vytvořeno 05.08.2008 ve 12:10 uživatelem pogo  odpovědět 
Re: Dojmy
Uz mame 2 recenze, dalsi snad brzy pribudou. Ted jeste pridam par obrazku. Rozhodne se jedna o jednu z nejlepsich her pro 2. Je rychla, zabavna, vysoce variabilni a krasne graficky zpracovana.
 
Vytvořeno 05.08.2008 ve 12:11 uživatelem PJ  odpovědět 
Re: Dojmy
Ahoj, mám ho objednané. Tade se můžeš kouknout asi na patnáct anglických recenzí: http://www.boardgamegeek.com/forum/63/boardgame/12002
 
Vytvořeno 05.08.2008 ve 13:11 uživatelem pogo  odpovědět 
Re: Dojmy
Byla přidána i pravidla hry.
 
Vytvořeno 05.08.2008 ve 22:20 uživatelem Lukas  odpovědět 
Re: Dojmy
Včera jsem si hru koupil a po pěti odehraných partiích ji hodnotím jako velmi dobrou a to i přesto, že jsem první dvě partie totálně prohrál. Hra je prý dobře vyvážená, ale soupeřka vyhrála zcela nevyváženým poměrem. V první hře jsem se dostal lehce nad třicet bodů a ve druhé jsem měl jen 28 :) Další hry už byly lepší, ale stejně jsem doposud vyhrál jen jednou. Asi to hraju systematicky špatně, snažím se kombinovat vlastnosti předmětů, hodně točit karty z balíku, ale ve výsledku to na vítězství nějak nestačí. SOupeřku to samozřejmě baví - vyhrává :)

Jambo bych přirovnal ke hře Magic: The Gathering - podobná je primcip kombinování efektů karet, ale typů karet je řádově méně. Nejdete si po krku, ale snažíte se generovat zisk.
 
Vytvořeno 03.09.2008 ve 02:13 uživatelem SSZGSA  odpovědět 
Re: Dojmy
Ahoj, tak sice neprohrávám jako ty, ale plně souhlasím s tvým náhledem k Magic. Jelikož jsem je hrál, koukám se na to někdy taky tak. Což ale moc nefunguje tak hlavně at jsou v ruce karty a předměty na stole.

Jinak jestli někdo váhá s koupí, tak plně doporučuji. S svou slečnou hrajeme hry dlouho a najít hru pro dva , která by byla vyvážená a zábavná je problém. Co máme na Jambu taky rádi je grafické zpracování. Jambo je fajn hra.. :)
 
Vytvořeno 26.02.2009 ve 17:12 uživatelem Jan  odpovědět 
Re: Dojmy
Není to špatná hra. Ale po té vlně všeobecného nadšení se nevezu. Karty jsou silně nevyvážené, některé poněkud k ničemu, jiné extrémně silné (stařešina). Obrovský rozdíl, jestli strážci přijdou ve správnou chvíli, nebo se nakupí a zbytečně překážejí ve chvíli nesprávnou...

V rámci množiny neabstraktních her pro dva Jambo rozhodně stojí za pozornost. Ovšem podle mne jsou ve skutečnosti nejlepšími herními duy - vedle bojovek, abstraktní klasiky nebo projektu Gipf - některé hry pro 2 až x hráčů, které funfují nejlépe právě ve dvou. Jmenujme Pilíře, Petěrburg, snad i Dobu kamennou.
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 10:56 uživatelem SSZGSA  odpovědět 
Re: Dojmy
Moc s tebou nesouhlasím.Nemám pocit, že by Jambo prošlo vlnou nadšení a pokud ano tak opravdu zaslouženě. Karty jsou vyrovnané a jejich kombinování dává do hry jistý podíl originality. Jambo hrajeme už dlouho a nestalo se nám, aby někdo drtivě prohrával a nebo mu nechodily karty.A už vůbec nesouhlasím, že by stařešina byla opravdu silnou kartou.To je už lepší Veštkyně nebo Kotlík.Vlastně všechny karty jsou moc fajn. Přiznám se, že karta zbraně mi moc nesedí ale to je jen jediná a možná, že jsem ji ještě nepřišel na chuť.
Doba kamenná není hrou pro dva lidi.Nemyslím teď omezení počtu hráčů ale hratelnost.Jedná se o hru rodinou a minimálně pro 3 - více.Ve variantě pro dva hráče jde o nudnou,nehratelnou hru. ( Nechci aby se to bralo jako zlo ale prostě to tak cítím. )
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 11:36 uživatelem REM  odpovědět 
Re: Dojmy
Naprosto souhlasím s ssszzzga či jak je ten jeho nick. A hry které jsi uvedl jako nejlépe fungující ve dvou nemůžeš snad myslet vážně. S Peterburgem nemám zkušenosti ale udávat Pilíře a Dobu Kamennou jako nejlepší ve dvou je úplný úlet. To snad může napsat jen někdo kdo je ve více jak dvou hráčích nehrál. :-)
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 12:54 uživatelem SSZGSA  odpovědět 
Re: Dojmy
R.E.M. :D Copak je můj nick tak hrozný?:) Je velice jednoduchý a hlavně, ať se přihlásím kamkoli, nikdo mi ho ještě nevyfouk.:D
Já jsem hrál Dobu kamennou jak ve dvou tak i ve třech a prostě mi nepřišla na chuť.Spíš jsem byl zklamán a moje drahá polovička taky.A přitom jsme žádné pravidlo nepřehlédli a důkladně vše studovali.To se prostě někdy stane..:D
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 13:41 uživatelem REM  odpovědět 
Re: Dojmy to SSZGSA
1) REM je REM od slova remark (poznámka) a ne R.E.M.
2) SSZGSA je opravdu hrozný a nezapamatovatelný. Ty si ho pamatuješ, protože ho často používáš ale všichni ostatní s tím mají problémy. Problém je v tom, že nick je nick - tedy lehce zapamatovatelná, jednoduchá přezdívka, ve většině případů jednoslabičná, která se většinou pamatuje ne jak se píše, ale spíše foneticky, takže fonetický zápis by měl asi souhlasit se zápisem psané formy a nedovedu si dost dobře představit jak na tebe někdo volá SSZGSA. Už je to nějaký pátek co jsem tě zaznamenal v diskuzích tady i na zatrolených (kde jsem pod nickem Křen), ale opravdu si nejsem schopen zapamatovat kolikrát je v té tvé šílenosti za sebou "S" nebo "Z" a jestli je tam jedno "G" nebo tři.
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 14:44 uživatelem Adam  odpovědět 
Re: Dojmy to SSZGSA
Já bych se zeptal k věci, co vlastně tvůj nick znamená? Asi zkratka něčeho...
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 14:52 uživatelem REM  odpovědět 
Re: NICK
Nickname v překladu z angličtiny do češtiny je přezdívka. Nick je jen zkrácená verze anglického výrazu nickname.
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 15:25 uživatelem Adam  odpovědět 
Re: NICK
REM: ooouuuuu, co je to nick, je mi jasné, nechci vypadat jako prvňák:-) Myslel jsem se co znamená ten komplikovaný nick našeho kolegy co s ním debatuješ o Jambu.
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 15:29 uživatelem REM  odpovědět 
Re: NICK
To se omlouvám! Mě bylo hned divné, že by člověk, který vlastní tolik her (viz. tvůj seznam) nevěděl co je nick. Nějak jsem přehlédl v tom tvém příspěvku slovíčko "tvůj". On už to myslím jednou ssszzzggga na zatrolených vysvětloval a já už to zapoměl.
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 16:18 uživatelem SSZGSA  odpovědět 
Re: NICK
Vím, že jsi REM a často se potkáváme na ZH.Taky vím,že můj nick je opravdu složitý ale já jsem si na něj zvykl a možná to bude znít blbě ale jsem na něj i hrdý. Nikdy jsem nikomu nick nebral a hlavně ani nevím jaký bych si měl dát jiný.Když to někdo poplete tak mi to tolik nevadí pokud není při psaní mého nicku urážlivý.
Proto ani neber mnou napsaný R.E.M. jako provokace ale spíše jsem si myslel, že posloucháš stejnou skupinu.
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 21:40 uživatelem REM  odpovědět 
Re: NICK
To já nebral jako provokaci :-)) a tvůj nick mne vytáčí jenom v případech kdy na něco odpovídám, kde potřebuju napsat tvůj nick, který je ve vláknu třeba o dvě úrovně výš a nemám ho tudíž na některém webu u editace mé odpovědi zobrazený. Pak buď musím někde vedle otevřít znovu ten web s diskuzí a najít si tvůj nick, abych ho mohl ve svém komentáři zmínit a nebo ho napsat zkomoleně, protože si ho prostě nevybavím - takže v konečném důsledku mi to komplikuje život jen když píšu komentář kde tě mám zmínit - jinak by mi to bylo šuma fuk :-).
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 22:01 uživatelem dilli  odpovědět 
Re: NICK
Tak piš "ten s tim nevyslovitelnym nickem" :D
(Ja to mam tak zapamatovane)
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 16:22 uživatelem SSZGSA  odpovědět 
Re: NICK
Jo, ještě jsem chtěl napsal že na mě nikdo SSZGSA nevolá protože tento nick používám jen ve světě počítačů a vzdálené komunikaci. Moje přezdívka je Jezevec...:)
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 16:03 uživatelem Jan  odpovědět 
Re: Dojmy
Doufám, že neulítávám (to dělá třeba Pergnerka :1). Zkusím předhodit argumenty.

Nejdříve k příspěvku Ssgsa: nemám se hrou Jambo takové zkušenosti jako ty, hrál jsem snad jen dvacetkrát na Deskohraní, a tam ještě proběhlo hodně her s nováčky (návštěvníky akce, kterým jsem vysvětloval pravidla). Možná by řada partií v ustálené hráčské sestavě mé dojmy změnila, jenže... Prozatímní zkušenost je taková, že v jedné hře klidně vyhrál s velkým náskokem jeden člověk, ve druhé s velkým náskokem druhý. To nesvědčí o malé roli náhody. A třeba ten stařešina? Vždyť si s ním můžeš dolízat najednou snad pět karet, jaké úsilí tě stojí získat stejný počet jinou cestou?!
Vše samozřejmě záleží na preferencích hráčů - podle recenzí a příspěvků na tomto webu se Jambo velmi líbí (ať je to vlna nebo bavlna). Já mám radši hry s malou rolí náhody. Nebo tam musí být navíc aspoň diplomacie. Anebo strhující akce (Galaxy Trucker).

K tě Době kamenné a Pilířům: obé jsem hrál hodněkrát v různých počtech lidí. Kamenici nemám moc rád, ale právě k partii ve dvou se ještě dám přemluvit. Ve více lidech, když vezmu tu kartu, kde se hází kostkami o výhody, přihraju sousedovi po levici klidně zemědělství nebo pazour, zatímco ten po pravici má houby. Ve dvou je to spravedlivé vždy, když nepadnou stejná čísla. Ve větším počtu soků se také točí každé kolo víc karet, a tak přicházejí skvělé výhody za hubičku tomu, kdo začíná. Ve dvou musíš taktizovat, při volbě karet přemýšlíš o ceně těch zbylých v příštím kole. V duelu se dá blokovat celé naleziště jedním člověkem, takže také víc taktiky a méně "rodinné zábavy" ála komu padne víc na kostkách. I Pilíře jsou ve dvou spravedlivější (tahání stavitelů z pytlíku), ačkoliv ve více lidech si je dám radši než Dobu. Na portálu brettspielwelt.de se obě hry hrají především ve dvou!

Co třeba Notre Dame? Také je ve dvou prý nejlepší.
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 16:29 uživatelem SSZGSA  odpovědět 
Re: Dojmy
Na deskohraní jsem chtěl přijed.Hlavně na turnaj v Agricole a taky na turnaj právě Jamba.Bohužel nám to nevyšlo.Tehdy bylo Jambo taky novinkou na našem trhu.( Novinkou myslím rozmezí půl roku ).
K té kartě stařešina, strašně malinko se stane, že by jsem neměl v ruce alespoň tři karty.Dobrá je kombinace využití karet v ruce s použitím stařešiny.Ale to se mi moc často nestává a karta Hyena mi v tom taky trochu brání.Pro mě asi nejsilnější kombinací karet je : Soška leoparda,člun,zásoby. ale je toho opravdu hodně co v této hře vede k cíli.Třeba se na deskohraní sejdeme a zahrajeme.:D
 
Vytvořeno 04.03.2009 ve 23:52 uživatelem Jan  odpovědět 
Re: Dojmy
Tak uvidíme, Jezevče. :) Trochu se bojím, že kvůli nedostatku dovolené letošnímu Deskohraní tolik nedám, ale aspoň na víkend(y?) bych chybět neměl.
 
Vytvořeno 05.03.2009 ve 00:46 uživatelem SSZGSA  odpovědět 
Re: Dojmy
Tak budu doufat,že to vyjde.Já tam budu podle rozpisu turnajů.Ale o sobotě a neděli asi určitě.I když takhle dopředu se to nedá slíbit. :D
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 15:43 uživatelem aneken  odpovědět 
Re: Dojmy
Taky bych si dovolil nesouhlasit. Her primo pro dva jsem vyzkousel docela hodne a Jambo patri k tomu jasne lepsimu, dle meho nazoru. Pokud se ti libi Pilire (me ani nahodou, natoz pak ve dvou), nechapu, jak si muzes stezovat na nevyvazenost a nahodnost Jumba, kde mas daleko vetsi moznost hru ovlivnit nez ve hre, za kterou se skryva ta nejprimitivnejsi matematika a o vsem rozhoduje tahani z pytliku:) Doba kamenna je docela fajn rodinna zalezitost, hezka ve ctyrech, ale pro dva hra naprosto o nicem.
Abstraktni a neabstraktni hry tezko srovnavat, k tem abstraktnim bohuzel dostanes mene lidi, Jambo si zahraje kazdy...
Na druhou stranu s tebou souhlacim, ze Peterburg je pekna hra pro dva.
 
Vytvořeno 02.03.2009 ve 19:06 uživatelem Adam  odpovědět 
Re: Dojmy
Taktéž doporučuju k pozornosti zajímavou hru pro 2 Cold war: CIA vs KGB. V malé krabici se skrývá dost kvalitní zábavy, blufování, intuice, odhadování soupeřových úmyslů a manažování svých agentů (ti šťatnější po návratu z mise odjedou na zaslouženou dovolenou, ti co štěstí už moc neměli na ni odjedou zavření ve velké podlouhlé dubové krabici..:-)
 

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zpět na stránku hru
 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |