Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Jambo' obsahuje 149 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 24.11.2011 v 21:42 uživatel HankaN.

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořeno 18.07.2010 ve 17:51 uživatelem PJ_HB  odpovědět 
dotaz na hru
ahoj, tak nevím, pravidla jsem četl pozorně, ale asi něco děláme špatně... po pár kolech mám na ruce třeba i třicet karet, všechny nepoužitelné. Ve velkém stánku např. 3 druhy zboží, k malému stánku jsem se neprolízal. Prodat nic nemůžu, přestože mám asi 15 karet zboží, protože několik karet je se šesti kouskama, to už do stánku nedám, a ty co jsou po třech zase vůbec nekorespondují s tím, co už ve stánku mám, takže se toho zboží nemůžu zbavit...

V pravidlech se nikde nepíše o tom, že by se daly nepotřebné karty z ruky zahodit, to jde jenom při lízání, ale co s nimi pak?? Hra zůstala na mrtvém bodě, na ruce mám třicet karet se kterými nelze nic dělat, protihráč je na tom stejně tak, můžu sice risknout ještě tři kusy nakoupit, ale tím si zaplním stánek a není vůbec jisté, kdy mi přijde ta stejná karta, aby se to dalo prodat.

Nevíte, co děláme špatně??
 
Vytvořeno 19.07.2010 ve 10:58 uživatelem REM  odpovědět 
Re: dotaz na hru
No především doporučuju si znovu přečíst pravidla :). Protože skutečně asi něco děláte špatně. Celkem nechápu, jak můžete mít během pár kol na ruce 30 karet ???
Hráč má ve svém tahu k dispozici 5 akcí, ale standardně si může vzít z dobíracího balíčku ve svém tahu jen !!!JEDNU!!! kartu.
Může sice použít všech 5 akcí na I. fázi hry (dobírání karet), ale jakmile se rozhodne, že si nějakou nechá, tak končí I. fáze a pak už nesmí dobírat.
Příklad:
1. akce - doberu kartu, prohlédnu si ji, nehodí se mi, zahodím ji
2. akce - doberu další kartu, prohlédnu si ji, nehodí se mi, zahodím ji
3. akce - doberu další kartu, prohlédnu si ji, hodí se mi, ponechám si ji (KONČÍ I. FÁZE TAHU - DOBÍRÁNÍ)
4. akce - například vyložím kartu předmětu (třeba člun)
5. fáze - využiju akci člunu (odhodím z ruky kartu a vezmu si jeden libovolný žeton zboží ze zásoby)
..... tím jsem skončil můj tah a jede protihráč.

I KDYBYCH PŘIPUSTIL, ŽE SE VÁM NĚJAKÝM ZÁHADNÝM ZPŮSOBEM DOSTANE DO RUKY 30 KARET, TAK ABSOLUTNĚ NECHÁPU, JAK MŮŽEŠ ŘÍCT, ŽE ŽÁDNÁ Z NICH NENÍ POTŘEBNÁ. Tam je přece tolik možnosí zahrát zvířata, postavy nebo předměty, až z toho jde hlava kolem. Tyhle různé karty přece umožňují manipulovat s kartami svými i soupeřovými a se zbožím svým i soupeřovým, že určitě lze prodávat a nakupovat. Mě se tedy málokdy stává, abych měl na ruce víc jak 6 karet.
 
Vytvořeno 19.07.2010 ve 12:27 uživatelem PJ_HB  odpovědět 
Re: dotaz na hru
aha, tak už vidím, kde byl zakopaný pes... já si každý kolo nalízal všech pět karet za účelem "co kdyby se mi něco hodilo" a vzhledem k tomu, že to byla první hra, tak jsem nevěděl co mám zahodit a co si nechat, tak jsem si pro jistotu všechno nechal, abych měl víc možností, ale tím jsem se naopak tak zasekal, že jsem se nemohl hnout dál... nakupovat ani prodávat se skutečně s těmi kombinacemi nedalo (každá karta zboží byla jiná) a tři ze šesti pozic v mém jediném stánku byly obsazené...
 
Vytvořeno 19.07.2010 ve 12:37 uživatelem REM  odpovědět 
Re: dotaz na hru
No to je pak jasné. V dobírací fázi si můžeš prohlédnout až 5 karet (za akce), ale můžeš získat JEN JEDNU KARTU. jakmile se rozhodneš, že si dobranou kartu ponecháš, končí dobírací fáze. A je jedno jestli je to hned první karta na kterou ses kouknul, nebo vyplýtvanými akcemi až ta pátá.
Nicméně v pravidlech je to napsáno celkem jasně. Také se může celá I. (dobírací) fáze vynechat a jít se všemi 5 akcemi až na druhou vykládací fázi.
 

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zpět na stránku hru
 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |