Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Arkham Horror' obsahuje 40 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 07.01.2012 v 01:46 uživatel twix.

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořeno 05.01.2009 ve 09:47 uživatelem sydo  odpovědět 
Recenze
Tak, recenze je tu, připomínky, otázky, kletby a výzvy k souboji pište sem.
 
Vytvořeno 06.01.2009 ve 22:47 uživatelem Kadaver  odpovědět 
Re: Recenze
Sám se už dlouho chystám napsat recenzi na Arkham, protože je to taky moje srdcovka, ale ještě jsem se nějak neodhodlal, takže smekám před Tebou svůj mafiánský klobouk a následuju Tě se svým věrným Tommym v rukou vstříc zoufalství.
Ale teď k věci. Recenze je pěkná a stručná (což se u tak rozsáhlé hry píše dost těžko), mám ale jednu připomínku. Mythos fáze se neodehrává na začátku každého kola, ale na konci. Dá se to ale přeneseně pochopit, jako by byla na začátku, takže je to jen maličkost. Dále by bylo dobré zdůraznit, že k této hře vyšlo už několik rozšíření, které dělají hru ještě mnohem zajímavější a propracovanější (ale i bez nich si užijete velmi kvalitní herní zážitek).
A konečně jsem se dostal k těm kletbám, ale ty si raději schovám pro Prastaré, ti je ocení více, než ubozí smrtelníci. A nezapomeňte...
Nic není mrtvé, co věčně v spánku leží,
a moře věků i Smrt přežije jen stěží.
 
Vytvořeno 06.01.2009 ve 23:05 uživatelem sydo  odpovědět 
Re: Recenze
Máš pravdu, mythos je až na konci, nechal jsem se zmást, jelikož tím, jak se na začátku hry otáčí mythos karta a tím pádem pro nás každé kolo jakoby začíná mythos fází. O expanzích jsem nepsal, jelikož s nimi nemám zkušenosti, ale je pravda, že prodlouží herní zážitek.
 
Vytvořeno 06.01.2009 ve 23:41 uživatelem Aldomoro  odpovědět 
Re: Recenze
Zdravím tě a jsem rád za tuto recenzi, je pěkná a není jednoduché na takovou rozsháhlou hru recenzi napsat. Dostal jsem AK k vánocům a velmi se na něj klepu, zatím jsem ho zkoušel víceméně sám a velmi se mně líbí i když samozřejmě jsem ještě hodně ovlivněn vůní novoty. Nějakou recenzi na něj časem také napíšu, ale určitě to potrvá, protože je potřeba odehrát nějakou tu partii a taky si neodpustím se pochlubit, že k vánocům přibyly i další hry (War of the Ring, Mystery of the Abbey, Age of Empires III a nějaká oddechovka Citadela), takže se to musí všechno postupně vstřebat. Nicméně už teď se těším na rozšíření této hry např. na Dunwich Horror Expansion, se kterým mám reklamní kartičku opřenou o reprák a právě na ní zírám, ale to vy určitě taky. Těším se na další diskuzi.

P.S.: Zkoušeli jste hrát hru v 1 hráči a jaký z toho máte pocity?
 
Vytvořeno 07.01.2009 ve 00:02 uživatelem sydo  odpovědět 
Re: Recenze
Děkuji za pochvalu.
Zkoušel jsem to jednou, když jsem AH koupil a chtěl vědět, jak se hraje, abych ji pak mohl lépe vysvětlit ostatním. Bylo to zajímavé, ale přeci jen hry hraji raději s lidmi, kdybych chtěl hrát sám, zahraji si něco na počítači. Ale jinak si myslím, že AH má velmi dobrý sólo potenciál.
 
Vytvořeno 07.01.2009 ve 10:02 uživatelem TeCZko  odpovědět 
Re: Recenze
Pokud se nemylim tak na BGG je ke stazeni modifikovana herni deska pro jednoho hrace, delal ji nejakej nadsenec :). Tady je odkaz - http://www.boardgamegeek.com/file/download/35697/Small_Arkham_Board.pdf, snad nebude vadit ze ho sem davam.
 
Vytvořeno 07.01.2009 ve 10:31 uživatelem Kadaver  odpovědět 
Re: Recenze
Ta deska ke stažení je stejná, jako normální hrací deska v Arkhamu, akorát je více nahuštěná, aby byla menší a hráč nemusel pobíhat kolem stolu, aby se dostal na nějakou vzdálenou lokaci. V samotné hře vůbec nic nemění. Pokud ale budete hrát s více postavami nebo ve více hráčích, tak stejně budete potřebovat hodně místa pro karty postav, jejich vybavení a pro hromady kartiček, kterými Arkham oplývá, takže vám malá deska moc nepomůže.
 
Vytvořeno 07.01.2009 ve 07:44 uživatelem Kadaver  odpovědět 
Re: Recenze
Tož to Ti opravdu Ježíšek naježil šikovné věcičky, jen tak dále, takové Ježíšky si musíme hýčkat. A kdybys náhodou příští rok neměl takový zájem, tak ho pošli k nám, já se určitě zlobit nebudu ;-)
Co se týče velkých rozšíření k Arkhamu, tak bych spíše doporučil Kingsport než Dunwich, ale otázka je, jestli si budeš chtít pořídit další rozšíření. Pokud ano, tak Dunwich bude postupně devalvovat, protože v ostatních rozšířeních nepřibývají karty, které objevují brány v Dunwichi, takže se klidně celou hru může stát, že Dunwich tam bude poklidně ležet a ani žádný Yog-Sottoth ho nerozhodí. V Kingsportu je aktivita udělaná úplně jinak a nutí hráče, aby se tam vyskytovali v každé hře, takže je v tomto ohledu lepší a podle mě je i lepší celkově jako rozšíření.
Sólovku Arkhamu jsem taky hrál jenom poprvé, abych se hru naučil a ani jsem ji nedohrál, protože mi při hře přišel spoluhráč, tak jsme to rozehráli ve dvou. Popravdě by mě sólovka asi moc nebavila, nemá to tu správnou atmosféru, kterou do hry vnášejí další lidé. A co se týče hratelnosti, tak podle mě není v jednom hráči moc možné zavírat brány dostatečně rychle, tím pádem se hra omezí na vyzbrojování k poslednímu souboji s Prastarým, který bude rozhodovat každou hru (a tím pádem hra trochu ztrácí na své zajímavosti a rozmanitosti). Jsou to ale jen moje domněnky.

P.S. Citadela není moc oddechovka, obzvláště pokud to hraješ s hráči a ne s normálními lidmi :-) Je ale pravda, že oproti těm ostatním hrám, které jsi dostal, je to hra jednodušší, alespoň co se pravidel a strategičnosti týče.
 
Vytvořeno 07.01.2009 ve 10:12 uživatelem sydo  odpovědět 
Re: Recenze
Ono v té solo hře je dobré hrát za víc postav, s jednou je to asi celkem hoňka oběhat všechny ty brány :)
Ale ježíšky máte dobré, jen co je pravda, já ho musel suplovat sám a pěkně mi skosil výplatu: Nexus Ops (má přijít z Německa, snad to nezakřiknu), Cosmic Encounter a Titan. Teď jen, abych to všecko stihl zahrát :)
Citadela se mi celkem líbila, když jsme jí jednou hráli. ale bylo nás 5 a na to, jak je ta hra v podstatě jednoduchá tak na můj vkus trvala příliš dlouho. Po hodině už jsme toho měl plné kecky, nicméně chci jí ještě dát šanci.
 
Vytvořeno 07.01.2009 ve 10:05 uživatelem TeCZko  odpovědět 
Re: Recenze
Jen mala otazecka - mas pocestenou verzi nebo jen ceska pravidla? Dozvedel sem se, ze jsou jiz oficialni ceske prelepky na karty, jen nevim jestli jsou uz soucasti baleni nebo jen na vyzadani u prodejce, resp. distributora...
 
Vytvořeno 07.01.2009 ve 10:08 uživatelem sydo  odpovědět 
Re: Recenze
Nemám ani česká pravidla, vše komplet v angličtině.
 
Vytvořeno 07.01.2009 ve 23:16 uživatelem Aldomoro  odpovědět 
Re: Recenze
Díky za názory na hru jednoho hráče. Mám taky tak nějak v úmyslu vyzkoušet první hru sám a pak už to mastit s dalšími hráči. Nedělám si iluze, že by mě to samotného nějak uspokojovalo, to je fakt asi lepší už si zahrát na PC. Ale než se člověk zcela zžije s hrou, baví asi nejen mě, se probírat komponentama a zjišťovat o hře nový skutečnosti. A že těch kartiček a příšer v Arkhamu je. Osobně na mě hra z prvních dojmů dýchla mnohem luxusnějším a propracovanějším Proroctvím. Taky dík Kadavere za upřesnění rozšíření, určitě mně to usnadní volbu až ho časem budu pořizovat. Jinak pro TeCZko : Arkham co jsem dostal je z obchodu, který ho měl čerstvě z Blackfiru a má česká pravidla na obyčejným papíře a karty přeloženy nejsou a to ani v pravidlech.
Citadelu jsem hrál zatím pokaždý s někým jiným a to ještě s dětmi ze čtvrté a páté třídy, takže to opravdu nemělo šťávu. Nechci shazovat děti, ale byly to jen lidi :-). Věřím, že pokud bude pár hráčů bude to zajímavější, nicméně hru jsem objednal od Ježíška spíše pro zajímavost a pro nenáročný náhodný kolektiv. Pokud tomu bude jinak budu samozřejmě jedině rád.
 

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zpět na stránku hru
 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |