Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Théby' obsahuje 17 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 16.01.2011 v 10:43 uživatel pastelka.

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořeno 11.02.2009 ve 03:59 uživatelem greyhound  odpovědět 
Dotaz k hraní
Zdravím všechny hráče, mám stejný dotaz jako k Tikalu. Hrál někdo Théby ve dvou? Hru jsem objevil v obchodě, ve kterém bohužel nebyl odborný prodavač, na boardgamegeeku má rozporuplné komentáře (někteří k ní uvádí velkou dávku náhody), ale je v první stovce podobně jako Tikal. Může mi někdo říci, jak se hraje ve dvou, zda je "hratelná" nebo zda je lepší ve více lidech? Díky za reakce.
 
Vytvořeno 11.02.2009 ve 14:39 uživatelem Adam  odpovědět 
Re: Dotaz k hraní
Théby jsou výborná hra, která sice obsahuje důležitý element náhody, ale ten se týká pouze vykopávek. A, stejně jako v reálu, archeolog si nikdy nemůže být jistý, že kopne do země a na 100 % tam něco objeví - může a nemusí. Provádění vykopávek (tažení žetonů z měšce) mi u téhle hry vůbec nevadí, naopak perfektně simuluje ono pověstné nadějné čekání a pak radost z objevu (počkej, až se ti podaří v Palestině vykopat sedmičkový Svatý grál, to bude radost:-)) A navíc, stejně jako v reálném životě můžeš zvýšit své šance na úspěch studiem informací o dané lokalitě, najmutím pomocníků atd.. Théby jsou proti Tikalu takové uvolněnější, Tikal mi přijde serióznější a rozhodně s menším podílem náhody. Podle těchto měřítek se rozhodněte, co koupíte, místo si u vás ale určitě najdou obě tyhle výborné hry.
 
Vytvořeno 11.02.2009 ve 18:18 uživatelem greyhound  odpovědět 
Re: Dotaz k hraní
Díky moc, na českých webech k této hře člověk moc informací nenajde a anglicky umím středně a tak recenze např. na Boardgamegeeku nepřeložím vždy stoprocentně. Hra mi připadá každopádně hodně zajímavá a tak zvážím, zda postupně nepůjdu do Tikala i do Théb. No a když uvážím, že chci koupit i Le Havre, až vyjde česky, tak jen doufám, že na všechny hry najdu aspoň trochu času :-)
 
Vytvořeno 11.02.2009 ve 18:36 uživatelem Ringo  odpovědět 
Re: Dotaz k hraní
koukam ze te to utopilo jako me. Prvni jsem si rikal tak 3 hry, pak jsem to zvysil na 6 a ted uz se mi jich doma vali 15 a stale to neskoncilo:-)
 
Vytvořeno 11.02.2009 ve 21:04 uživatelem greyhound  odpovědět 
Re: Dotaz k hraní
15? To jsme na tom podobně :-) My jsme začínali na těch jednoduchých jako Carcassone a Osadníci, potom přišla Citadela, Portoriko, karetní Osadníci a San Juan, Vikingové, Doba kamenná, Jambo, Caylus, s taťkou hraju Memoir, Agricola, Kurýr, Pilíře země a další. A pořád to nekončí. Teď jsem zatoužil po "archeologické" hře, takže zvažuju Tikala a Théby, čekám na Le Havre, zaujal mě Pandemic a až seženu protihráče, chtěl bych si zahrát Battlelore. Jen nevím, kde budu brát čas na hraní :-)
 
Vytvořeno 11.02.2009 ve 23:58 uživatelem Ringo  odpovědět 
Re: Dotaz k hraní
Deskovky jsou smrtící v tom,m jak jsou hmatatelné a člověk se může porochnit v herním materiálu. Rezignoval jsem na přemýšlení zda mám čas a hráče. Kupuji vše co se mi líbí:-) O těch Thébach taky velmi uvažuji. Herní materiál je skvostný, chtěl bych to mít doma:-)
 
Vytvořeno 12.02.2009 ve 00:15 uživatelem greyhound  odpovědět 
Re: Dotaz k hraní
Jo, tak to jsme taky stejní. Některé hry jsem koupil i proto, že mě upoutaly vizuálně, například Doba kamenná. Mám ji rád jako oddychovku nenáročnou na přemýšlení a současně to je plná škatule krásného materiálu. No, budu ještě chvíli zvažovat a myslím, že budu mít doma brzo Théby i Tikal :-)
 
Vytvořeno 12.02.2009 ve 00:50 uživatelem Mirunak  odpovědět 
Re: Dotaz k hraní
Ale, no tak. Někdo sbírá známky, jiný mince a potom jsme tady skupina "prdloušů" co holt sbírají deskové a karetní hry. Já vždy manželce říkám, že kdo si hraje, nezlobí. Tak se někdy uvolí a hraje se mnou. Hrám zdar !
 
Vytvořeno 12.02.2009 ve 08:59 uživatelem fasz  odpovědět 
Re: Dotaz k hraní
Théby jsou dobrá hra. Hezky udělaná, se zajímavým herním systémem. Já to většinou hraju ve dvou, ale hrál jsem to i ve více lidech. Samozřejmě čím víc lidí, tím líp..ale i v těch dvou to neztrácí na zábavě. Doporučil bych ti ale jednu věc. Jestli jezdíš (nebo máš někoho známého, co jezdí) do Německa, kup to tam. Já to tak udělal a stálo mě to 20 euro + vytisknutí českých pravidel. Ten cenový rozdíl je značný.
 
Vytvořeno 12.02.2009 ve 18:12 uživatelem greyhound  odpovědět 
Re: Dotaz k hraní
Do Německa se teď nedostanu, na Théby jsem ale dostal "chuť", takže je od dnešního odpoledne mám už doma :-) dnes budu studovat pravidla a těším se, že si o víkendu hru vyzkouším :-)
 

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zpět na stránku hru
 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |