Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Doom: The Boardgame
Originální název: Doom: The Boardgame
Rok vydání: 2004
Autoři: Kevin Wilson
Výrobci: Devir, Fantasy Flight Games, Heidelberger Spieleverlag
Dovozci: ADC Blackfire
Věk hráčů: Od 12 let («»)
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Dlouhotrvající hra – 60 až 120 minut 
Stupeň náhody: Není známo («»)
Interaktivnost: Není známo («»)
Humor: Není známo. («»)
Složitost: Není známo («»)
Počeštění: Hra s českým návodem obsahující materiál v cizím jazyce («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Převedení jedné z nejznámějších počítačových her do deskové formy. Hráči prohledávají temné chodby a místnosti základny a bojují proti různým nestvůrám. Postupně získávají další vybavení a zbraně a snaží se splnit cíle mise (pro každou hru se náhodně vybere mise, která určuje počáteční rozestavění, má speciální pravidla a určuje cíle hry).Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Hra
Karty
NestvůryZajímavé odkazy

  Funagain Gameweb   Fantasy Flight Games
  BoardGameGeekHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 26 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,63) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 149.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  13.04.2012 uživatelem Psychela . Hodnocení:
Krása a napětí
Tuto hru jsme si s přítelem koupili jako naši prní deskovku, zaujala nás délka hraní a opradu originální pojetí. Bohužel dlouho ležela netknutě a to hlavně díky příliš obsáhlému a nepříliš srozumitelnému návodu. nakonec jsem se po několika letech (já vím :/) dokopala k přečtení. Trvalo mi to pochopit docela dlouho a vysvětlovat ji pak příteli snad ještě déle :D.. každopádně hned na záčátku se určí scénarista, který podle scénáře staví kulisy, odhaluje postupně příběh. Hráči se pak odrkývají nové a nové chodby, příšery a on musí kombinovat, sledovat možné indicie, aby se dostal k východu. Hlavně je důležité, aby v každém kole hrdina měnil své kroky a nehrál stále stejnou strategii, ze hry se pak stává nudná záležitost (hlavně pro hrdinu - přítele kvůli tomu hra přestala bavit, vybíral si stále stejnou strategii, protože tak pro něj bylo lehčí se příšer zbavit). Doporučuji spíše pro více než 2 hráče, aby spolu mohli hrdinové spolupracovat, krýt si záda, více kombinovat. Hra je podle počítačové hry a je opravdu vyvedená co se týče kvality a množství herního materiálu a pokaždé jinému příběhu. Navíc se z netu dají stáhnout další scénáře, takže je o nekonečnou zábavu postaráno.
Dávám 4 hvězdičky z 5, bod ubírám kvůli zdlouhavému a nepříliš srozumitelnému návodu.


Vytvořeno:  28.12.2007 uživatelem Sroty . Hodnocení:
Bezva hra
Hra je podle počítačové předlohy. V krabici najdete dílky hracího plánu, figurky příšer a tří mariňáků, žetony s vybavením, podpůrné karty.
Hrací plán sestavujete až za běhu hry, takže každá hra je originální. Můžete hrát podle přiloženého scénáře, ale můžete si klidně vymyslet svůj vlastní. Trochu mě matou obrázky ke hře, jelikož já mám všechny figurky odlišeny barevně (zelená, modrá, červená) a dílky hrací plochy mají též stejnou barvu. Možná jde o nějakou novou verzi nebo fanouškovský remake. Každopádně jde o kosmetický detail, hlavní je hratelnost.
Hru můžou hrát maximálně 4 hráči, přičemž jeden z nich hru "řídí". Funguje jako gamemaster. Mariňáci si ze začátku vylosují podpůrné karty, které jim dávají ve hře různé bonusy a vylepšení. Gamemaster dostane své podpůrné (z pohledu mariňáku škodící) karty a "spawn" karty, kterými bude do hry posílat příšery. Hra je na tahy a hráči se postupně střídají. Pokud dojte ke kontaktu s nepřítelem, hází se kostkami, podle toho, jakou má hráč zbraň (ze strany GM, jaká příšera útočí). Hráči přicházejí o náboje a ve hře se projeví i nepovedený hod granátem nebo výstřel z raketometu. Též můžete stavět před hráče zamčené dveře, od kterých musí najít příslušný klíč.
Co se mi na hře už tak nelíbí. Především jde o divný význam Spawn karet. Ve scénáři už jsou příšery nakresleny a pokud podle pravidel použijete tyto karty, lze k nim přidat navíc další příšery. Poté se celkem běžně stává, že se mariňáci nedostanou ani přes první chodbu, jelikož je stále napadají spawnující se příšery. Řešením je tyto karty vůbec nepoužívat, nebo je používat velmi omezeně.
Dále pravidla vůbec neřeší otázku dohlednosti. Jelikož některé příšery přímo hrají na dohlednost, je toto hrubé opomenutí. Na druhou stranu si vystačíte se selským rozumem a uplatňováním pravidla "za roh nevidím".
Jinak ale v podstatě hře nelze co vytknout. Počítejte s dlouhou hrací dobou, pokud chcete projet celý scénář, zabere vám to celé odpoledne. Navíc variabilita hry je vysoká, jelikož hrací plán lze sestavit tisíci způsoby. Jenom budete potřebovat trochu větší stůl. Na závěr ještě rada: Nežmoulejte kostičky v rukou, potisk poté mizí a kostičky jsou nepoužitelné.
Přeji příjemnou zábavu.


Vytvořeno:  05.02.2007 uživatelem Aldomoro . Hodnocení:
Originální
Přestože mám doma počítačovou předlohu nikdy jsem ji nehrál z důvodu nezájmu o tuto kategorii her. Fantasy střílečka mě vůbec nelákala a deskovou verzi jsem dostal
překvapivě. Přesto jsem se jako zapálený hráč deskových her klepal na její otevření. Bál jsem se zklamání, protože již od Blackfiru vlastním hru Attack! a ta byla slabší. Zaujala mě již již váha krabice a po otevření jsem byl nadšený skvělým českým návodem, který je nabarevném kvalitním papíře a jeho provedení je od originálu k nerozeznání. V krabici se dále nachází spousta herních komponentů, takže je potřeba dost prostoru k rozložení. Jsou zde pěkné z UH provedené postavičky příšer a mariňáků. Nejvíce mě zaujal herní systém, který je
zcela originální: hra se hraje podle scénáře, který dopředu zná pouze hráč hájící barvy příšer - vystupuje je zde v podstatě jako gamemaster. Ostatní 1-3 hráči hrají za mariňáky a dopředu neví co je čeká, protože herní plán se objevuje postupně až poté co mariňáci danou oblast objeví. Hra je dokreslena příběhem dle počítačového Dooma 3, což dodává hře krásnou atmosféru. Hra je variabilní, máte slušné možnosti jakou strategii zvolit. Při boji se sice hází kostkami, při čemž hraje trochu roli náhoda (a náhodu rád nemám), ale mariňák může zvolit z několika zbraní a příšery mají také jiné vlastnosti, takže je do značné míry tímto eliminována. Cíle mariňáků a gamemastera jsou odlišné : mariňáci musí splnit scénář a naopak gamemaster mu v tom musí zabránit.

Tip : se synem si k tomu pouštíme hudbu z Dooma 3, která celou hru podbarvuje.


Vytvořeno:  08.01.2007 uživatelem Aldomoro . Hodnocení:
Zcela originální herní systém
Přestože mám doma počítačovou předlohu, nikdy jsem ji nehrál z důvodu nezájmu o tuto kategorii her. Fantasy střílečka mě vůbec nelákala a deskovou verzi jsem dostal překvapivě. Přesto jsem se jako zapálený hráč deskových her klepal na její otevření. Bál jsem se zklamání, protože již od Blackfiru vlastním hru Attack! a ta byla slabší. Zaujala mě již již váha krabice a po otevření jsem byl nadšený skvělým českým návodem, který je na barevném kvalitním papíře a jeho provedení je od originálu k nerozeznání. V krabici se dále nachází spousta herních komponentů, takže je potřeba dost prostoru k rozložení. Jsou zde pěkné z UH provedené postavičky příšer a mariňáků. Nejvíce mě zaujal herní systém, který je zcela originální: hra se hraje podle scénáře, který dopředu zná pouze hráč hájící barvy příšer - vystupuje je zde v podstatě jako gamemaster. Ostatní 1-3 hráči hrají za mariňáky a dopředu neví co je čeká, protože herní plán se objevuje postupně až poté co mariňáci danou oblast objeví. Hra je dokreslena příběhem dle počítačového Dooma 3, což dodává hře krásnou atmosféru. Hra je variabilní, máte slušné možnosti jakou strategii zvolit. Při boji se sice hází kostkami, při čemž hraje trochu roli náhoda (a náhodu rád nemám), ale mariňák může zvolit z několika zbraní a příšery mají také jiné vlastnosti, takže je do značné míry tímto eliminována. Cíle mariňáků a gamemastera jsou odlišné : mariňáci musí splnit scénář a naopak gamemaster mu v tom musí zabránit.

Tip: se synem si k tomu pouštíme hudbu z Dooma 3, která celou hru podbarvuje.Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Doom: The Boardgame' obsahuje 3 příspěvky. Poslední příspěvek vytvořil dne 26.11.2009 v 17:54 uživatel WooDoo1208.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Doomkubiceq25.12.2007 22:36
Recenzia-DoomKozy902.09.2008 20:04
NázorWooDoo120826.11.2009 17:54

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |