Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Flandern 1302
Originální název: Flandern 1302
Rok vydání: 2004
Autoři: Wolfgang Panning
Výrobci: QUEEN GAMES
Dovozci: CORFIX
Věk hráčů: Od 8 let («»)
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: Není známo («»)
Interaktivnost: Není známo («»)
Humor: Není známo. («»)
Složitost: Není známo («»)
Herní systém: Pokládání kartiček («»)
Počeštění: Hra s českým návodem a materiálem neobsahujícím cizojazyčný text («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Flandry roku 1302 - země právě získala svou nezávislost s pomocí cechů, které začali bojovat mezi sebou o nadvládu v nejvýznamnějším městě v regionu. Nezáleželo zda-li to byl barvíř, valchář, tkadlec nebo střihač, oni všichni chtěli mít vliv. Všichni se snažili získat autoritu ve všech větších městech za pomoci církve a neutrálních cechů.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Hra
KartyZajímavé odkazy

  Funagain Gameweb   BoardGameGeekHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 9 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 2,40) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 689.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  17.04.2007 uživatelem Adam . Hodnocení:
Flandry - nepotěší, neurazí
Flandry vážně přicházejí v bytelné krabici, která vypadá hodně lákavě a slibuje zajímavou hru. Mě však hra samotná poněkud zklamala. Provedení herního plánu a komponent není špatné, ale spíše se nese ve stylu nepotěší-neurazí. Na samotné hře mi vadí malá variabilita toho, co se dá provádět. Akcí je málo. V zásadě si hráč buduje silnou pozici v jednom dvou městech, ostatní města radši pasuje jiným, protože kdo bojuje na více frontách, je slabý, nemá ve výsledku nic a v téhle hře to platí obzvlášť. Kdo usiluje o vliv ve více městech, dostane sice v každém určitý počet bodů, ale hráči se silnou pozici v nich ho při bodování převálcují. Rovněž škození umisťováním šedých čtvrtí jiným hráčům do jimi kontrolovaných měst je spíše výjimkou než pravidlem, protože ve většině případů se opět vyplatí posílit "vlastní" města, či nabít ruku doplněním karet. Protože nic moc jiného se už ve hře dělat nedá a akční karty se stále opakují, vychází z toho poměrně nízké hodnocení. Flandry mi připadají tak nějak spíchnuté horkou jehlou a v kategorii "vlivových her" se určitě najdou lepší kousky.


Vytvořeno:  11.04.2007 uživatelem greyhound . Hodnocení:
Zajímavá taktická hra
Hru Flandern 1302 jsem si vybral v podstatě v nouzi, nevěděl jsem totiž, co si vyžádat k narozeninám a protože jsem velký fanda do stolních her a ty známější (Osadníci, Puertorico, Carcassone, Citadela apod.) již mám, rozhodl jsem se vybrat nějakou neznámou. Jelikož mám rád hry, ve kterých se kombinuje historie, taktika a budování, padla mi do očí objemná krabice s touto hrou. Grafické provedení je, jak už bývá u podobných her standardem, velmi podařené, velký herní plán, díly čtvrtí i herní karty jsou hezké a odpovídají dané hře. Pravidla mi připadly již po prvním přečtením jednoznačné a nijak obtížné, hra je svižná a jedna partie trvá kolem 50 minut. Systém hry umožňuje v každém kole všem hráčům zasáhnout do hry, což oceňuji (je to podobné Puertoricu). Cílem hry je získat vliv v šesti městech ve středověkých Flandrech. Každý hráč zastupuje jeden cech (soukenícim barvíři apod.) a vliv získává postupným zabíráním volných polí měst dílkem čtvrti s barvou svého cechu. Ve hře je třeba promýšlet taktiku, jde v ní i škodit soupeřům, umisťováním dílků s neutrální šedou čtvrtí do měst, ve kterých mají vliv, a jak jsem již uvedl je plynulá a rychlá. Kdo má rád hry s malou mírou náhody, které jsou založeny na taktice a budování, tomu mohu Flandry 1302 vřele doporučit, hra mě rozhodně nezklamala :-)Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Flandern 1302' obsahuje 1 příspěvek. Poslední příspěvek vytvořil dne 04.08.2008 v 07:43 uživatel stega.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Zkuste ale pochybuji,že vás bude bavit.... stega04.08.2008 07:43

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |