Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Blafuj
Originální název: Bug Bluff
Rok vydání: 2004
Autoři: Jacques Zeimet
Výrobci: CORFIX, Drei Magier Spiele
Dovozci: CORFIX
Věk hráčů: Od 8 let («»)
Počet hráčů: 2 až 6
Doba hraní: Krátká hra do 20 minut
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 4 - postavena na humoru («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Blafování («»), Karetní hra («»), Sběratelství («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)
Doporučení pro rodiny: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)

Stručný popis:

Myslíte, že dokážete blafovat aniž by to na vás bylo poznat? Pak je hra Blafuj přesně pro vás. Snahou každého z hráčů je totiž přinutit ostatní protihráče k chybnému úsudku a tak způsobit, aby jim zůstalo co nejvíce vyložených karet. Toho se dosáhne tím, že hráč nabídne protihráči kartu a současně řekne, ať již blafuje nebo říká pravdu, jaký tvor na kartě je. Karta skončí u hráče, který nedokáže odhadnout, jestli spoluhráč mluví pravdu nebo ne. První hráč, u kterého takto skončí 4 karty se stejným motivem a nebo hráč, kterému dojdou všechny karty a nemá čím začít další kolo, prohrává. Vtipná grafika málo oblíbených zvířátek přidává hře na zábavnosti.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Karty
Karty
Krabice - zadní stranaZajímavé odkazy

  BoardGameGeek   Možnost nákupu na Slovensku.
  Svět deskových herOcenění hry

  2007 - nominace
Hra roku

Ocenění Akademie her v České republiceHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 46 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,36) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 256.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  27.02.2010 uživatelem wojtyz . Hodnocení:
Nenáročná, ale vynikající hra s možností spestření
Při rozbalení krabičky na vás vykoukne celkem 64 krásně ilustrovaných karet s obrázky různých druhů zvířat a návod ke hře, ze kterého budete nejspíše nejčastěji používat zadní stranu, na které jsou popsány názvy zvířat (například smrdutá ploštice a šváb se ze začátku mohou plést.)

Hru jsem prvně zkoušel hrát s přítelkyní ve dvou a musím se přiznat, že mě v duchu trápil nepříjemný pocit, že se přítelkyni snažím naučit, jakým způsobem mi správně lhát :D Pro tento případ tedy hru blafuj rozhodně nedoporučuji. Pravá zábava však začne, pokud hru začnete hrát s více přáteli najednou, přičemž platí pravidlo - čím více lidí, tím lépe. Hru lidem vysvětlíte během necelých dvou minut, je jednoduchá a pokud si ji určitým způsobem přikořeníte, dokáže zabavit na hodně dlouhou dobu.

PÁR TIPŮ, JAK ZE HRY VYTÁHNOUT MAXIMUM:

1. Dle mého názoru je rozumné ignorovat pravidlo možnosti poslání kartičky dalšímu člověku - je to naprosto zbytečné a hru to jen zdržuje.

2. Pokud vám vadí, že ve hře nemůže nikdo vyhrát, jednoduše si pozměňte pravidla. Pokud protihráč uhodne zda lžete nebo ne, kartu si nenechte vy ale pošlete ji jemu. Pokud neuhodne, ponechte si ji. Tím dosáhnete toho, že kdo má první tři karty od jednoho druhu, vyhrál.

3. Tento bod je asi nejdůležitější. Díky jednoduchosti se dá hra blafuj hrát i pod vlivem alkoholu, což je díky jejím pravidlům nesmírná výhoda. Proč? Protože člověk, který prohraje, může "za odměnu" dostat panáka, popřípadě obrovský škopek vína, který musí na ex vypít. Při této variantě hry doporučuji počet karet potřebný k prohře snížit na dvě, aby měla hra rychlejší spád. Rovněž doporučuji, aby si hráči kteří neprohráli ponechali své karty i po konci kola. Člověk který poslední pil tak bude mít více času na regeneraci a téměř tím eliminujete riziko toho, že špatný hráč bude pít několikrát po sobě.

V jednoduchosti je síla a hlavně kvůli tomu je hra blafuj tak dobrá, jak je. Dávám jí celých pět hvězd díky tomu, kolik akcí už spestřila a kolik zábavy jsem si díky ní užil. Doporučuji!!!


Vytvořeno:  17.07.2008 uživatelem MartinJa . Hodnocení:
Hra je zábavná, ale nesmí se u ní moc taktizovat
Hra je zábavná, rychlá, obrázky zvířat jsou správně ošklivé (nakonec je to hra se zvířátky, která nemá nikdo rád).

Karty se posílají lícem dolů. Odesílatel řekne např. "posílám smrdutou ploštici". Ta tam buď je nebo tam může být třeba šváb. Druhý musí říct, jestli to je pravda nebo ne. Pokud uhádne, zvířátko se vrací odesílateli. Pokud ne, zůstává jemu. Je tam ještě možnost ve více než dvou hráčích, že zvířátko nechci, podívám se na něj a pošlu dál. Můžu říct, co to posílám. To může být něco jiného, než čo říkal hráč přede mnou. Od každého zvířátka je osm karet a prohrává ten, kdo má před sebou čtyři.

Velmi jednoduchá pravidla, hra je svižná. Aby to byla opravdu zábava, nesmí se ale moc taktizovat a moc chtít neprohrát (v této hře se nevyhrává, jen jeden prohraje). Vzhledem k tomu, že je čistě náhoda, u koho zvířátko skončí, pokud už někdo má tři od jednoho druhu, stačí mu začít posílat jiný druh s tím, že mu posíláme druh, od kterého má tři. Aby se tomu vyhnul, radši řekne, že to ten jeho "ohrožený" druh je, aby se mu vyhnul, kdyby to opravdu byl. Když to pak není, rychle nasbírá tři i od dalšího. Pokud by někdo hrál takhle agresivně, tak velká zábava by to nebyla.

Pokud ale všichni hrají pro zábavu, je to opravdu vtipná a zábavná hra.


Vytvořeno:  13.11.2007 uživatelem trupik . Hodnocení:
Zábavná rychlovka pro široké publikum
Hra je rychlá, každý ji hned pochopí a dobře se u ní pobaví. O nějaké strategii nemůže být ani řeč, míra náhody je také značná. Hra není vhodná pro profesionální šachisty, kteří ji hrají stylem "tys mi řek ropucha, a myslel sis že si budu myslet, že to není ropucha, ale já si myslím....".

Prostě skvělá oddechovka při dojezdu na herní párty, kdy už jsou všichni trošku vypařený a nechce se začínat žádná velká oddechovka. Dá se taky hrát v hospodě a kdo prohraje, dává panáka:o).

Celou recenzi si můžete přečíst na http://trupik.aspweb.cz/deskove-hry/blafuj.aspx.


Vytvořeno:  22.05.2007 uživatelem Mat . Hodnocení:
Super hra
Jedna z mých opravdu oblíbených. Má spád a vtip.
Tahle hra není postavena na logice ani precizní strategii. Stojí na odhadu protihráče, jeho chování, jeho výrazu, taktiky - snažíte se odhadnout, kdy lže a kdy mluví pravdu.
Navíc je tady ještě jeden podstatný prvek: co je na kartách namalováno. Hrajete s kartami obecně neoblíbených zvířat (pavouci, krysy, žáby ... ). To se dá dobře využít k různým fórkům a poznámkám na účet protihráčů.
Dá se hrát dobře i ve dvou (zvlášť s dětmi). Ale víc legrace je pochopitelně s více lidmi (ideální tak 3-4).
A ještě jedno velké plus. Po grafické stránce mi karty přijdou dokonalé. Je radost si je prohlížet. Ačkoliv je vždy několik karet od jednoho zvířete, každá karta je jiná !!!!


Vytvořeno:  14.02.2007 uživatelem maros . Hodnocení:
Je to zábava
Je to skvělá hra. Jednoduchá, zábavná a rychlá.

Pravidla jsou velmi jednoduchá snadná na pochopení. Nový hráč je většinou zmaten, ale stačí začít hrát a hned pochopí. Hra každého okamžitě vtáhne a začíná zábava. Člověk se nenudí ani když si to dva rozdávají mezi sebou. Naopak. Může vše v klidu sledovat a bavit se, protože pokud na něj nejdou karty, tak nemůže prohrát. Velmi podstatný prvek při hře tří až šesti hráčů je, že hráč nemusí vždy hádat co na podávané kartě je, ale může se na kartu podívat a poslat ji dalšímu hráči s vlastní verzí toho co na dané kartě je. Poslední hráč v řadě už ale musí hádat. Pokud se po cestě pokaždé změní význam karty, tak má poslední hráč celkem dost složitou pozici. Hra pro dva hráče je o toto ochuzena a už to není ono.

I když člověk prohraje, tak to tolik nemrzí, zamíchají se karty a jede se dál. Málokdy se stává, že by někdo prohrál dvakrát v řadě.

Hru rozhodně doporučuji, je to rychlá a zábavná hra na odreagování. Dá se hrát jak s přáteli, tak i v rodině.Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Blafuj' obsahuje 2 příspěvky. Poslední příspěvek vytvořil dne 09.02.2010 v 11:06 uživatel ikri.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Idealni pocet hracuagarwaen15.02.2007 09:37
Re: Idealni pocet hracuikri09.02.2010 11:06

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |