Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Kahuna
Originální název: Kahuna
Rok vydání: 1998
Autoři: Günter Cornett
Výrobci: KOSMOS
Věk hráčů: Od 10 let («»)
Počet hráčů: 2
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 3 - malý podíl náhody («»)
Interaktivnost: 2 - komunikace není součástí hry («»)
Humor: 2 - spíše seriózní hra s prvky humoru («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Počeštění: Hra není do češtiny lokalizována nebo se do ČR nedováží. («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Dva kněží, přívrženci tichomořské magie Kahuna, chtějí zjistit, který z nich má větší moc. Proto se snaží získat nadvládu nad co největším počtem ostrovů. Oba budují své vlastní mosty mezi jednotlivými atoly. Kdo má většinu mostů k jednomu z dvanácti ostrovů, může jej na znamení nadvlády označit svým kamenem Kahuna. Hráči se snaží pomocí mostů ovládnout ostrovy. Mosty pokládá na základě karet, které si může dobírat náhodně nebo z otevřené trojice. Kdo ve třech kolech získá více bodů za získané ostrovy, vyhrává.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

KrabiceZajímavé odkazy

  Informace o hře na internetovém obchodu Ostrov pokladů   Recenze hry na Novinkách.cz
  Funagain GamewebOcenění hry

  1999 - nominace
Hra roku (Spiel des Jahres)

Hra roku (Spiel des Jahres) - pravděpodobně nejprestižnější anketa současnosti vyhlašovaná nezávislými novináři zabývajícími se společenskými hramiHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 35
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,40)
Pořadí hry v žebříčku 242.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  28.12.2005 uživatelem Matěj Baťha . Hodnocení:
Teda Damiku, to nevím co jsi to hrál za hru:-)
Ne, že bych považoval Kahunu za nějakou naprosto excelentní hru, ale pakliže někdo tvrdí, že se jedná o zcela náhodnou hru a navíc trvající pouhých 10 minut, tak tu hru patrně nepochopil a určitě jí hrál špatně.

Před lety jsme v klubu deskových her Paluba pořádali v této hře turnaj a jestli si dobře pamatuju, tak se hrálo 7 kol švýcarským systémem a hráč, který turnaj vyhrál měl na svém kontě 7 vítězství.
Slabé místo této hry bych viděl v tom, že vybuduje-li si jeden hráč v 1. či 2. kole jednoznačnou převahu, tak šance že by ten druhý zvrátil ve třetím kole výsledek ve svůj prospěch je spíše v rovině teoretické. Ale jelikož silnější pozici si ve většině případů vybuduje ten chytřejší a říkat tomu, že hru vyhraje hráč, který si lépe promyslí jak hrát slabé místo hry, je trochu zavádějící (myslel jsem tím, že třetí kolo je v takovém případě spíš formalitou a kdyby se nehrálo, tak se vlastně nic neděje, neboť vítěz už je znám:-).

No a na závěr pár slov k délce hry. Zahrál jsem si jedno kolo jedné hry, a to tak, že jsem se snažil hrát co nejrychleji a nad hrou jsem moc nepřemýšlel. I tak mi toto jediné kolo trvalo 18 minut!!! Během tohoto kola bylo provedeno cca. 90 akcí (lízání karty, odehrání karty, umístění kamene, odebrání kamene) což je přibližně 12 sekund na jednu akci.


Vytvořeno:  26.12.2005 uživatelem Katka Girgensohn . Hodnocení:
Kahuna
Dovolila bych si nesouhlasit s Damikem, ze Kahuha je "nic moc" hra. Byla to jedna z prvních her pro dva, kterou jsme si asi před pěti lety pořídili a dodnes ji hrajeme moc rádi. (I když připouštím, že existuji lepší hry pro dva).
Při Kahuně se dá velmi dobře taktizovat a trápit protihráče. Partie odehraná za 10 minut mi přijde velmi podezřelá - Damíku, jsi si jistý, že jsi hru hrál podle pravidel?
Pro ty, kdo Kahunu ještě nehráli, možná malý úvod do hry: Na hracím plánu je dvanáct ostrovů, cílem hráčů je ve třech kolech získat pro sebe většinu ostrovů. (každé kolo se hodnotí zvlášť, za každé jsou body) Ostrov je možno získat obsazením většiny mostů vedoucích z tohoto ostrova k sousedním ostrovům. Hráč, který je na tahu, smí vyložit až tři karty se jmény ostrovů a na ty ostrovy položit svůj most. Když hráč získá většinu mostů na ostrově, označí si ostrov svým kamenem a smí také odstranit mosty protihráče, které se na tom ostrově nacházejí. Tím se často změní počet mostů na sousedních ostrovech a protihráč může ztratit většinu na jiném ostrově. Nejpozději během druheho kola jsou všechny mosty obsazené a pak se hráči musí pokusit bořit mosty protivníka. K tomu je zapotřebí dvou karet ostrova, ze kterého most vede. Pokud má hráč na ruce ještě jednu kartu toho ostrova, může navíc právě zbořený most nahradit vlastním. Takový tah ale vůbec není snadný, protože na konci každého tahu si hráč smí dolíznout pouze jednu kartu. Na zboření protivníkova mostu a postavení svého tedy musím šetřit nejméně tři kola (když mám štěstí při dolízávání karet).
Kahuna určitě není "nic moc" hra, navíc je to hra, ve které se ve třetím kole všechno může změnit, takže i ten největší "prohrávač" může správnou kombinaci karet ovládnout většinu ostrovu. Radost z obsazených ostrovů a frustrace z protihráčových tahů se střídají velmi často.
Vám, kteří se Damíkem nenecháte odradit, přeju při Kahuně hodně zábavy.


Vytvořeno:  14.12.2005 uživatelem Damik . Hodnocení:
nic moc
celá hra je založena pouze na náhodě jakákoliv taktika není možná,navíc celá hra trvá pouze okolo deseti minut ačkoliv na krabici píšou 30-40.Diskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |