Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Pilíře Země
Originální název: Die Säulen der Erde
Rok vydání: 2006
Autoři: Michael Rieneck , Stefan Stadler
Výrobci: ALBI, KOSMOS
Dovozci: ALBI 
Věk hráčů: Od 10 let («»)
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 3 - malý podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 2 - spíše seriózní hra s prvky humoru («»)
Složitost: 3 - rozvinutá («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)
Doporučení pro rodiny: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)

Stručný popis:

Na začátku 13. století začala stavba největší a nejkrásnější katedrály v Anglii. Hráči jsou stavitelé, kteří se snaží co nejvíce se na stavbě podílet, což jim přináší cenné body.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice CZ
Hra
Krabice
Rozehraná hraZajímavé odkazy

  Funagain Gameweb   Možnost nákupu na Slovensku.
  BoardGameGeek   Pravidla hry
  Svět deskových herOcenění hry

  2007 - 1. místo
Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis)

Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis), je hlavní cena, která je udělována časopisem Die Poppel-Revue a veřejností
  2007 - nominace
Hra roku

Ocenění Akademie her v České republice
  2007 - nominace
International Gamers Awards

Mezinárodní ocenění společenských her. Uděluje mezinárodní porota.
  2007 - doporučená hra
Hra roku (Spiel des Jahres)

Hra roku (Spiel des Jahres) - pravděpodobně nejprestižnější anketa současnosti vyhlašovaná nezávislými novináři zabývajícími se společenskými hramiHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 169 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 4,10) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 34.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  18.06.2012 uživatelem Polylux1 . Hodnocení:
Pilíře Země, Oku lahodící, ale nehrát často...
Pilíře Země jsem si pořídil coby ještě deskovkový zelenáč, zalíbil se mi tzv. "worker placement" systém, tedy umísťování pracantů na hrací plán, místo pobíhání jedním nebo druhým směrem...

Hra je skutečně nádherná, plán je krásným a detailním vyobrazením takového menšího městečka se spoustou možností kam své pracanty poslat - dělníky pěkně do pískovny, kamenolomu, lesa nebo aspoň manufaktury, aby zásobili řemeslníky surovinami, Stavitele (každý hráč má tři) lze umístit na nejrůznější místa od tržiště, přes opatství či královské ležení až po město Kingsbridge k najmutí dalších řemeslníků ... a tito řemeslníci pak pomáhají stavět katedrálu Pilíře Země, dosud největší stavbu jakou si kdy kdo vysnil a která se krásně, tzv. 3D skutečně rodí uprostřed hracího plánu...

Cílem hry je sbírat co nejvíce bodů za co nejužitečnější participaci na stavbě. Každé kolo se obměňuje nabídka dostupných řemeslníků (začíná se kameníkem, kovářem, truhlářem ... a postupně se porpracujeme až k Varhanáři, Zlatníkovi nebo Zvonaři.), což se mi opravdu líbí, jen je škoda že řemeslníků není k dispozici víc. Každá hra je tak bohužel dosti podobná, což sice pomáhá strategickým možnostem zkušenějších hráčů, ale dosti poznamenává znovuhratelnost. Po páté hře už vás hra prostě nemá čím překvapit a stává se z toho spíš jednoduchá násobilka...

Přesto ji ale velmi rád vytáhnu z police vždy když si chceme něco zahrát s tzv. "nehráči". Jde o hru jednoduše vysvětlitelnou, každý se v ní poměrně snadno zorientuje a jak už jsem řekl, ten plán je prostě překrásný...


Vytvořeno:  19.02.2011 uživatelem ZdenT27 . Hodnocení:
Počet hráčů ve hře.
V této recenzi chci hlavně hodnotit hru s určitým počtem hráčů. Je pro dva až čtyři hráče, přičemž většina her je nejlépe hratelná v největším počtu hráčů, ale u této hry dle mě platí, že nejlepší je zlatý střed. Pokud jsme s manželkou sami dva a nebo se sejdeme ve čtyřech, tak tato hra zůstává ve skříni. Pokud se však sejdeme tři, okamžitě máme její krabici v ruce.
Hodnotím sice 4,5 hvězdičky, ale je to omezeno právě tímto počtem hráčů.
Ve dvou hráčích - hra je v duchu lehké strategie, kde si hráči až tak neškodí, jen si budují svůj vlastní plán k cíli. Tohoto mohou docílit tím, že vytahují stavitele na 14 volných míst na hracím plánu. Každý má 3 stavitele. Je zde 7-9 míst, které dávají jistotu bodů, proto ve dvou nemusí hráč příliš přemýšlet nad strategii a jde směle dopředu.
Ve třech hráčích - jak jsem popsal výše, tady si už hráč musí pořádně rozmyslet kam postaví svého stavitele, tak aby dostal více bodů, než soupeř a zároveň mu nějakým způsobem alespoň trochu v bodech unikl. Na hracím plánu stojí již 9 stavitelů a je třeba si tah předem promyslet.
Ve čtyřech hráčích - stojí již 12 stavitelů na 14 volných míst, ale pokud se stane (což se stává docela často:-)) Že Vaše stavitele vytáhnou až nakonec, nemáte umístění svých stavitelů příliš výhodné. Umísťujete jen na zbývající volná a ne přiliš lukrativní místa. Ztratíte tak až jedno kolo oproti soupeřům. Sice máte plnou pokladníci zlaťáku, ale nemáte je kde utratit. Ve 4 hráčích již velmi rozhoduje náhoda.
Tím nechci říct, že hra není hratelná ve dvou nebo čtyřech hráčích, je to jen můj názor. My si ji však v tomto počtu málo kdy zahrajem. Pro počet dvou nebo čtyř vybíráme jinou hru, ale jikmile jsme tři, hra stojí ihned na stole.


Vytvořeno:  30.03.2010 uživatelem Roy . Hodnocení:
Nejkrásnější hra
Na počátku bylo slovo. Respektivě slov několik, poskládaných v dosti objemnou knihu. Knihu čtivou, napínavou a dokonale uspokojující své čtenáře.
A potom přišla hra, stejně jako kniha objemná - plná různých komponentů, od velkého hracího plánu, přes figurky, karty a různobarevné žetony, po dřevěné dílky potřebné ke stavbě katedrály. A samozřejmě byla (a stále i po několikerém hraní pořád je) dobře hratelná, napínavá a dokonale uspokojující své hráče.
S knihou Pilíře Země má hra samozřejmě společné téma a tím je stavba katedrály. Této akce se účastní všichni (2-4) hráči dohromady za pomoci svých dělníků a stavitelů (figurky) a najímáním potřebných řemeslníků (karty). Jisté výhody nám přinášejí i postavy (karty) vystupující v příběhu autora knihy Kena Folletta a nečekaně se vše odehrává i v reáliích tohoto románu. Tato hra je prostě pro fanoušky knihy jakousi nezbytností.

Po otevření velké krabice nás na první pohled zaujal hrací plán. Ten je dosti rozlehlý a pro jeho rozložení a vyložení dalších herních komponent je zapotřebí poněkud větší stůl (jídelní). Tento plán je vlastně jakási mapa nebo obraz krajiny, v níž najdeme například hrad Shiring, královské ležení, pískovnu kamenolom, biskupství, tržiště a samozřejmě staveniště samotné katedrály.
Další důležitou součástí hry jsou karty. Těch je tu několik druhů, karty řemeslníků, surovin, událostí a výhod. Karty i hrací plán jsou vybaveny opravdu nádhernými obrázky a tím tato záležitost v naší rodině právem získala titul nejkrásnější hra.
Také ostatní součásti hry jsou v kvalitním provedení. Šest dílků katedrály (hraje se na šest kol a v každém se postaví jeden dílek), figurky dělníků a stavitelů, hrací kostka a žetony, to vše je vyrobeno ze dřeva ve vhodném barevném provedení.

Nebudu se tu rozepisovat s pravidly, to by bylo na dlouho, neboť ta jsou poměrně obsáhlá, na první pohled složitá, ale vcelku rychle stravitelná. Každé kolo hry se skládá z mnoha tahů, které jsou ale přehledně popsány přímo na hracím plánu. Nakupují se řemeslníci a suroviny, posílají se stavitelé zaujmout vhodná strategická místa na plánu, získávají se výhody od hry vstupujících postav, vydělávají se peníze a v neposlední řadě se získávají vítězné body - kdo jich má po šesti kolech nejvíc, samozřejmě vyhrává.
Hra nabízí několik možností, jak vítězné body získávat a je vždy na hráči, jaký postup v každém kole zvolí. Víc než nějaká předem připravená strategie, se v této hře osvědčí dobrá reakce na vzniklou situaci. Svůj úkol tu má i určitá dávka náhody, která dokáže hru vhodně okořenit. Na krabici je uveden doporučený věk od dvanácti let, ale dokáže ji s přehledem zahrát i náš sedmiletý syn (a ne, že by mu se mu nedařilo).

Shrnutí:
+ nádherné zpracování
+ dobrá a variabilní hratelnost
+ rychle pochopitelná, ač obsáhlá, pravidla
+ velká návaznost na stejnojmenou knihu
- velký hrací plán, na hraní je třeba větší stůl
- hodně komponentů znamená delší přípravu hry a následné uklízení
- velká krabice (kam to mám všechno dávat?)


Vytvořeno:  02.12.2007 uživatelem Fester . Hodnocení:
...aneb postavte si katedrálu
O principu hry jste se mohli dočíst již prakticky všechno, takže dovolte v kostce:

Hráč má zpočátku k dispozici tři stavitele, které každé kolo vysílá na různá místa herního plánu, aby mu přinesli nějakou z mnoha výhod, dvanáct dělníku, kteří těží kámen, písek, dřevo a vydělávají peníze a tři základní řemeslníky, kteří přetvářejí tyto suroviny na vítězné body (staví katedrálu). V průběhu hry získáváte řemeslníky výkonnější, což je jedním z klíčů vedoucích k úspěchu.
Hra trvá šest kol, každé z nich má tři části. V první vysíláte dělníky do dolů a do manufaktury. Druhá část je nejdramatičtější, neb do hry vstupují stavitelé a s nimi jediná větší porce náhody, které se ve hře dočkáte. Figurky stavitelů jsou postupně vytahovány z pytlíku a umisťovány do pořadí, v jakém si budou hráči vybírat bonusy z herní plochy. Pořadí lze ovlivnit i penězi, což může být někdy velmi silnou zbraní. Na závěr druhé části se rozmístí stavitelé na plán. Hráči tak mohou získat mnoho výhod – přízeň biskupa, převora a samotného krále, nové řemeslníky, dělníky navíc, speciální karty či možnost obchodovat na tržišti. Ve třetí fázi se vyhodnotí postavení na hracím plánu a v samém závěru kola hráči pomocí řemeslníků postaví kus katedrály, což jim přinese vítězné body.
Pravidla hry mohou zpočátku působit komplikovaně, ale stačí odehrát jediné kolo a všechno je jasné.

A několik vlastních postřehů:
- porce náhody je přisypána s citem - jako pikantní koření rukou kuchařského mistra
- hra je zábavná v jakémkoli počtu a lze říct, že se pro každý počet musí volit odlišná taktika – zatímco ve dvou je míst, kam vyslat stavitele přehršel a vyzobáváte skutečně jen ty nejhodnotnější políčka, ve čtyřech se svádí tuhý boj o každé umístění
- nepodceňujte sílu peněz - dobře investované zlaťáky v pravý okamžik mohou přinést rozhodující převahu
- nebojte se obměnit základní řemeslníky
- pokud máte pevné nervy a snesete pár kol pozici outsidera, můžete vybudovat taktiku, která vás na závěr katapultuje vpřed
- snažte se během hry získat kov a rozhodně ho neprodávejte, finální řemeslníci jej potřebují a nesou nejvíc vítězných bodů

Příjemnou zábavu a mnoho postavených katedrál!


Vytvořeno:  10.05.2007 uživatelem sweettom . Hodnocení:
Pilíře nejsou Caylus
Původně jsem neměl v úmyslu nějak hodnotit tuto hru, ale několik zde napsaných názorů a především přirovnání ke hře Caylus tento můj úmysl změnilo.
O hře samotné zde bylo již napsáno mnohé, takže mohu jen potvrdit, že nejkladnější dojem okamžitě vyvolá opravdu velmi vydařený hrací plán a vlastně veškerý herní materiál. Hra probíhá v šesti kolech z nihž v každém v podstatě nezávisle na sobě se snažíte těžbou či nákupem různých surovin a jejich použitím získat co nejvíce výherních bodů. Je třeba si přitom dávat pozor na některé negativní prvky, jako je vybírání daní, náhodné události a samozřejmě hra soupeřů. Ovšem pozor, v momentě, kdy si vše pečlivě naplánujete, připravíte těžbu, řemeslníky a peníze, vstoupí takřka uprostřed každého hracího kola do hry velmi silně náhoda a to v podobě tahání stavitelů z pytlíku. Čím více hráčů, tím větší zářez se zde dá očekávat. Ano, chápu, že pro mnoho hráčů je právě toto okamžik, kdy hra získává pro ně svou zajímavost. Jen bych tu chtěl varovat právě milovníky hry Caylus, kde náhoda nemá místo a hra se mnohdy podobá spíše šachové partii. Shrnuto a podtrženo, Pilíře Země je hra na pohled velmi pěkná, je příjemné jí hrát, ale nemyslím si, že je to to pravé pro milovníky strategií typu Puerto Rico, či Caylus.


Vytvořeno:  07.05.2007 uživatelem Martin . Hodnocení:
Hra kterou budu řadit mezi své nejoblíbenější.
Po rozbalení na mne čekalo konečně po dlouhé době milé překvapení a to u designu hry. Je vidět, že si na jejím provedení dal autor dostatečně záležet a hrát hru která je dobře vymyšlená a zároveň pěkná, je jedno velké plus.

Samotná hra je velmi vyvážená ikdyž je zde malý prvek náhody. Svým herním
systémem mi připomíná výtečný Caylus a Portoriko. Hra je rozdělena do 6-ti kol,
ta jsou pevně dána a po šestém kole je konec hry. Každé z těchto kol se dělí
na tři fáze.
Můžete si říci, že je to málo, ale když jsme ji hráli ve třech tak nás jedna hra
vyšla na hodinu. Ve čtyřech to může být hodina a půl.
Pravidla hry nejsou vůbec náročná, když je jednou pochopíte, tak už se ve hře
"neztratíte".

Průběh hry je velmi svižný. Jak jsem již psal v jednom kole jsou "jen 3 fáze", takže
kola letí jedno za druhým. Musíte se rozhodnou kdy budete chtít více zlaťáků a
kdy naopak za získané zboží dostat více výherních bodů. Protože je ve hře malé
procento náhody, tak se i její směr občas zajímavě stočí jinam a vy musíte
okamžitě reagovat.
Hlavně díky této náhodě (tahání stavitelů z pytlíku) je hra daleko zábavnější.

Nemohu jinak než tuto hru všem doporučit, pokud máte rádi Caylus, ale chtěli
byste občas něco lehčího, tak tato hra je přesně pro vás.


Vytvořeno:  25.04.2007 uživatelem leech . Hodnocení:
Oku lahodící zábava...
Pilíře země je hra vytvořená na základech historického románu Kena Folletta. Hodně může připomínat „složitější“ Caylus, ale nepatrně rychlejší. Hry mají zvyšující se spád a všechny, které jsem hrál byly napínavé po celou dobu.

Hra vyšla kompletně přeložena do češtiny a to včetně hrací desky a karet.

Hrací deska je kouzelná - shora viděná vesnička s katedrálou ve středu. Karetní grafika je kvalitou někde u Faiducciho her (Citadela apod.). Nechybějí dřevěné kostičky surovin, stavitelů/dělníků (kteří připomínají figurky z Carcassonne) a ukazatele skóre – musím si postěžovat, že jsem měl jeden žetonek poškozený, ale na to už jsem si zvykl i v Carcassonne, kde mám „invalidního“ panďuláka. A hlavně 6 dílů katedrály jejíž stavba ukazuje kola hry.

Osm barevných stránek pravidel s mnoha obrázky a příklady vám za chvilku pomohou ovládnout pravidla a můžete je vysvětlit ostatním...
Tady je stručný nástin:
- počet hráčů: pro hru je 2-4 a myslím, že je hra zábavná v jakémkoliv počtu, při hře 4 hráčů je nedostatek surovin a naopak hra ve dvou je víc oddychová (proto ji miluje i moje přítelkyně ?)
- dělníci: těží důležité suroviny (pomocí karet) a ti, kteří se v daném kole neuplatnili mohou vydělávat penízky. Každý hráč má k dispozici 12 dělníků
- stavitelé: tvoří nejzajímavější část hry. Jsou vhozeni do plátěného pytlíku (jež je součástí balení) a hráčí je umisťují na několik míst na hrací ploše. Tito pak poskytují výhody danému hráči – např. 2 vítězné body či dělníci navíc...
Vše má svou posloupnost a platí se penězi.
- řemeslníci: proměnují vaše suroviny na vítězné body a v průběhu hry je získáváte ve formě kartiček. Jsou tu ovšem i speciální, kteří vám poskytují penízky a dokonce body bez útraty surovin
- karty událostí: (je jich 8) a jedna ze šesti pro každou hru se otočí na začátku kola a ovlivní dění ve hře a to jak pozitivně, tak negativně
- karty výhod: získáte jen postavením stavitele na Kingbridge a ty vám umožní získat nějaký benefit a to buď jednorázově či napořád

I když je štěstí jeden z faktorů hry (míchání kartiček a tahání náhodných stavitelů), určitě vás smůla nedovede k prohře... Myslím si naopak, že to dělá každou hru jinou a zajímavou. Donutí vás stále k novým strategiím ?

Pilíře Země bych doporučil všem, kteří hledají zábavnou hru se zajímavým tématem, krásnými součástkami a přehršlí strategie. JDĚTE DO TOHO!Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Pilíře Země' obsahuje 85 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 06.03.2012 v 11:00 uživatel dilli.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
už to někdo hraje?Acer22.11.2006 23:35
Re: už to někdo hraje?eklp fistronek01.03.2007 20:27
Už se těšímmuf25.11.2006 18:23
Re: Už se těšímAha03.04.2007 13:57
Re: Už se těšímVeronika13.04.2007 08:42
Ceska verzeKubis31.03.2007 10:28
Re: Ceska verzeRanca02.04.2007 13:33
Mám si to koupit?lilith03.04.2007 18:59
Re: Mám si to koupit?pogo03.04.2007 21:30
Re: Mám si to koupit?Ranca04.04.2007 13:18
Re: Mám si to koupit?Zepheer15.04.2007 13:45
Re: Mám si to koupit?Dr.Dex12.12.2007 21:29
Re: Mám si to koupit?Aldomoro13.12.2007 15:52
Re: Mám si to koupit?Dr.Dex13.12.2007 16:03
Re: Mám si to koupit?Dr.Dex13.12.2007 19:32
Re: Mám si to koupit?PJ13.12.2007 20:18
Re: Mám si to koupit?Aldomoro13.12.2007 22:40
Re: Mám si to koupit?jakub14.12.2007 20:38
Re: Mám si to koupit?Dr.Dex14.12.2007 22:31
Re: Mám si to koupit?REM18.12.2007 09:48
Re: Mám si to koupit?ta*jemná*22.11.2009 11:35
Re: Mám si to koupit?Dr.Dex26.12.2007 22:33
Vyborne!Martin04.05.2007 13:38
Chyba v překladupogo14.05.2007 09:41
Vadné baleníRionMerist24.07.2007 21:35
Re: Vadné balenítetabeta01.09.2007 09:02
Re: Vadné baleníjan_k17.10.2007 12:12
Re: Vadné baleníPJ17.10.2007 18:09
RozšířeníPJ09.10.2007 17:41
Poštovní kurýr nebo Pilíře země ?Pyranha21.11.2007 19:01
Re: Poštovní kurýr nebo Pilíře země ?PJ22.11.2007 08:02
Re: Poštovní kurýr nebo Pilíře země ?tondakolik02.01.2008 16:34
Re: Poštovní kurýr nebo Pilíře země ?tondakolik02.01.2008 16:46
Obsah baleníHerald27.11.2007 17:53
Re: Obsah baleníDarn27.11.2007 23:28
Re: Obsah baleníDarn27.11.2007 23:28
Re: Obsah baleníhasak08.01.2008 18:15
Re: Obsah baleníDarn08.01.2008 23:48
Re: Obsah balenírichie09.01.2008 08:52
Pilíře ZeměThe Hammer18.12.2007 10:33
Pilíře,Funkenschlag nebo Puerto RicoAda01.01.2008 21:52
Re: Pilíře,Funkenschlag nebo Puerto RicoREM01.01.2008 23:25
Re: Pilíře,Funkenschlag nebo Puerto RicoDarn02.01.2008 17:54
Re: Pilíře,Funkenschlag nebo Puerto RicoDarn02.01.2008 17:55
Re: Pilíře,Funkenschlag nebo Puerto RicoAda02.01.2008 18:25
Re: Pilíře,Funkenschlag nebo Puerto RicoH.O.N.Z.I.K02.01.2008 21:05
Re: Pilíře,Funkenschlag nebo Puerto RicoTom14.03.2008 15:06
Re: Pilíře,Funkenschlag nebo Puerto RicoAldomoro03.01.2008 12:48
vadné balenía.r.p.i28.01.2008 12:16
poraďte mipepa14.03.2008 11:57
Re: poraďte mirichie14.03.2008 12:36
Re: poraďte miAldomoro14.03.2008 20:59
Re: poraďte miREM15.03.2008 23:36
Re: poraďte miLadik8116.03.2008 00:18
Re: poraďte michajim16.03.2008 11:54
Re: poraďte miDarn16.03.2008 12:15
Re: poraďte miREM16.03.2008 13:04
Re: poraďte miDarn16.03.2008 18:18
Re: poraďte miREM17.03.2008 09:19
Re: poraďte miREM16.03.2008 13:20
Re: poraďte mirichie16.03.2008 15:11
Re: poraďte miREM17.03.2008 09:12
Re: poraďte mirichie17.03.2008 09:58
Re: poraďte mirichie16.03.2008 15:24
Re: poraďte miAldomoro16.03.2008 18:02
Re: poraďte miDavides921.11.2011 20:15
Dobu kamenou nebo pilířeLoxias06.05.2008 17:44
Re: Dobu kamenou nebo pilířeREM06.05.2008 23:09
Re: Dobu kamenou nebo pilíředajo06.05.2008 23:15
Re: Dobu kamenou nebo pilířeLoxias07.05.2008 12:21
Re: Dobu kamenou nebo pilíře a co TikalREM07.05.2008 12:52
Re: Dobu kamenou nebo pilíře a co TikalREM07.05.2008 12:55
knihaFilip02.08.2008 18:20
Re: knihaczechpastor08.02.2009 21:44
Hrad ShiringMariano30.11.2008 16:37
Re: Hrad Shiringver30.11.2008 16:57
Re: Hrad Shiringpecovarhy01.12.2008 13:49
velký dělníkStanley02.02.2009 19:59
Re: velký dělníkStanley02.02.2009 20:14
Pilíře země x Sankt Petersburg x CitadelaCarterV08.12.2009 22:32
Re: Pilíře země x Sankt Petersburg x Citadelaskyfire09.12.2009 08:21
Re: Pilíře země x Sankt Petersburg x CitadelaREM10.12.2009 00:19
Herní systém?Ajeenka00724.01.2011 13:08
Pravidla-Zlatník a zvláštní truhlářBoBr_CAT04.03.2012 14:39
Re: Pravidla-Zlatník a zvláštní truhlářdilli06.03.2012 11:00

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |