Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Vlci a ovce
Originální název: Meine Schafe Deine Schafe (Wooly bully)
Rok vydání: 2002
Autoři: Philippe Palliéres
Výrobci: Asmodee, GOLDSIEBER, GRANNA
Dovozci: GRANNA
Věk hráčů: Od 6 let («»)
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Blafování («»), Pokládání kartiček («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Každý hráč je pasáčkem a pečuje o stádo ovcí. Cílem hry je zahnat do stáda co největší počet ovcí a s pomocí myslivců je chránit před vlky.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Hra
HraZajímavé odkazy

  Funagain Gameweb   Svět deskových her
  BoardGameGeekHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 19 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,36) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 253.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  21.07.2010 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Vlci a ovce - staňte se bačou
François Bruel, autor všech kreseb, výborně ztvárnil grafickou stránku celé hry. Na každé kartičce, která je oboustranná, najdete ovečky v nejrůznějších formacích a při různých činnostech. Občas se totiž stane, že se ovečka jedné barvy zamiluje do jiné. Ohrada je však v jejich lásce nijak nemůže omezovat a tak si svoji náklonnost dávají najevo šeptáním do oušek a polibky. Další ovečky bečí strachem z vlka u lesa a doufají, že si jich brzo povšimne ovčák. Většina z nich ale šťastně přežvykuje chutné trsy trávy a užívá si pohody čtyřnohého ovčího života. Originální pojetí oveček, pastýřů, vlků a myslivců příjemně zpestří zážitek ze hry.

Philippe des Pallieres, otec hry Vlci a ovce, se inspiroval světoznámou dětskou klasickou hrou domino. Vychází z pravidla, že lze navázat pouze stejnou (podobnou) stranou. Hra se pyšní francouzským oceněním JEU DE L´ANNEE 2003 – Hra roku 2003. Na kartičkách jsou zobrazeny ovečky u ohrady, lesa nebo města a záleží jen na vás, co si z různých možností vyberete. Nejvýhodnější je obklopit své ovečky ohradou, kde vám nehrozí žádné nebezpečí.

Samozřejmě musíte brát v úvahu různé soupeřovy strategické tahy, které vám vysněnou idylku můžou naprosto pokazit. V lese se znenadání může objevit vlk, a pokud nebudete mít po ruce myslivce, celé vaše stádo se může ráz naráz stát vlčí potravou. Hráč z počátku skrývá svojí barvu oveček, a když se je rozhodne odkrýt, dostane výhodu v podobě nabušeného ovčáka, který dokáže ubránit celé stádo před vlkem. V lese se samozřejmě může objevit vlků víc a to už bude záležet jen a jen na hráči, jak si s ním poradí. Hra dostává velký spád a záleží jen na vaší taktice, abyste ubránili co největší stádo. Kartičky se totiž vytahují náhodně ze sáčku, takže vy můžete mít barvu soupeřových oveček, stejně tak jako soupeř může mít ty vaše.

Pravidla jsou jednoduchá. Na začátku hry, kterou mohou hrát maximálně čtyři hráči (omezeno barvami ovcí), si každý vylosuje svoji barvu stáda, spolu s pěti dalšími kartičkami. Můžete si vylosovat modrou, oranžovou, červenou nebo černou ovečku. Startovní kartičkou je střed města se studnou, která se položí se na stůl a od ní se pokračuje na libovolné strany. V pravidlech hry je uvedeno, že hru začíná nejmladší hráč. To se bude nejvíce líbit dětem. Ve hře se všichni pravidelně střídají a pokládají své kartičky. Po položení kartičky na stůl se ze sáčku vytáhuje tolik dalších, s kolika sousedí právě položená kartička. Vítězem se stává hráč s největším uzavřeným stádem.

Hrací karty jsou provedeny z odolného tvrdého materiálu. U sáčku bohužel chybí šňůrka, kterou by ho bylo možné stáhnout. Jsou na ni dokonce připraveny dírky, takže bude záležet jen na vás, jestli si nějakou protáhnete. Dalším velkým mínusem hry je malý rozměr krabice, do které se nevejdou kartičky v sáčku. Musíte je vždy vysypat, a pak při začátku hry opět do sáčku umístit. Výhodou hry Vlci a ovce jsou jednoduchá pravidla, která pochopí i menší děti za pár minut. Pokud hru hrají dva hráči, pravidla dovolují, aby každý měl dvě barvy stád. Při této variantě můžete dobře taktizovat, jednou barvou škodit soupeřovi a zavírat mu tak možnosti zabíraní nového území a u druhé se snažit o co největší počet přírůstků v ohradě.

Tato na první pohled dětská hra se stává vynikající strategickou hrou, u které se dospělí nudit nebudou. Můžete se stát zákeřnými vlky zabijáky, poblázněným myslivcem, který ve svém lese nestrpí žádné vlky nebo jen farmářem, který chce mít co nejvíce oveček.

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/44/recenze-vlci-a-ovce-stante-se-bacouDiskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Vlci a ovce' obsahuje 3 příspěvky. Poslední příspěvek vytvořil dne 19.11.2009 v 11:18 uživatel Ariadna.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Vlci a ovce - kartičkyjmakovka08.08.2009 10:03
Re: Vlci a ovce - kartičkyPeterman13.09.2009 14:31
Hrála a líbiloAriadna19.11.2009 11:18

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |