Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: GOLEM
Originální název: GOLEM
Výrobci: DINOTOYS s.r.o.
Dovozci: DINOTOYS
Věk hráčů: Od 6 let («»)
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Není známo (nebo nelze určit)
Stupeň náhody: Není známo («»)
Interaktivnost: Není známo («»)
Humor: Není známo. («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Závodění («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Vrchní posuvný herní plán představuje pohled do chodeb a čtyř barevných komnat tajemného hradu. Cílem hry je projít tři komnaty soupeřů, získat tři klíče a dosáhnout svou figurkou barevně shodný velký terč s písmenem G, který je umístěn uhlopříčně v rohu herního plánu. Terč představuje šém k oživení Golema. Hráč, který dosáhne tohoto bodu jako první, vyhrává a hra končí. Hra s doprovodným zvukem.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

HraHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 5
Průměrné hodnocení hry (skóre: 2,11)
Pořadí hry v žebříčku 877.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  05.04.2011 uživatelem kent . Hodnocení:
Golemovský mýtus
Popis hry

Legenda o Golemovi se stala hlavní předlouhou této deskové hry, která je navíc doprovázena zvukovým efektem, jenž má navodit atmosféru, že jsme se skutečně setkali s tajemným Golemem. Jak tato legenda praví, Golema měl z hlíny kdysi stvořit rabín Löw a po té jej oživit pomocí bájného šému a ten bude v této hře potřeba získat.


Téma hry a popis hracího plánu

Hráči ve hře Golem představují hledače zázračného „šému“, který má být ukryt v některé z komnat starého hradu. K prohledání jednotlivých komnat je ale nezbytné mít od nich správné klíče.
Hrací plán je dvoudílný a je zasazen do krabice, jejíž útroby tvoří záhadné podzemí hradu. V průběhu hry se hracím plánem posunuje zleva doprava a naopak, přičemž ve spodní desce jsou otvory, kterými můžou některé figurky propadnout do útrob krabice a skončit tak v temném podzemí hradu. Každý posun hracího plánu je doprovázen zvukových efektem pro dotvoření atmosféry.
Vrchní část hracího plánu představuje starý hrad, který je rozdělen do čtyř komnat obdélníkového tvaru (pro každého hráče je určena jedna). Každá komnata má také jinou barvu a je na hracím plánu oddělena pevnými zdmi, které jsou pro figurky průchozí jen v určitých místech. Uvnitř každé komnaty jsou barevná pole, po kterých se jednotlivé figurky pohybují. Na začátku každé komnaty jsou tři pole, kde se může za splnění podmínek nasadit nová figurka na místo té, která při posunu hracího plánu propadne do sklepení. A pak je zde v rohu klíčové pole, kde se při získání klíčů od všech 4 komnat, musí hráč se svojí figurkou dostat a toto pole představuje „zázračný šém“.


Průběh hry

Hráči se nejprve snaží získat klíče od všech 4 komnat starého hradu a po té se co nejdříve dostat na určené místo na herním plánu, na kterém se nachází „zázračný šém“. Na začátku hry si hráči rozmístí své tři figurky do ostatních komnat, než je ta jejich „domovská“. Další tři figurky si rozestaví libovolně do své „domovské“ komnaty. Hráči se pak mezi sebou střídají v tazích, kdy se postupně hází barevnou kostkou a podle barvy, která na kostce padne, se figurka hráče posune na nejbližší barevné políčko, které odpovídá barvě na kostce.
Hra má na dvě fáze, kdy v první fázi se musí každý hráč přesunout svými 3 figurkami, které má v ostatních komnatách, do své „domovské“ komnaty a mít tak všech 6 figurek pohromadě. Když se to podaří alespoň jednomu z hráčů, začíná druhá fáze hry.
Tou je získávání klíčů od všech 4 komnat. Klíče se získávají tak, že musí každý hráč aspoň jednu figurku dostat do zbylých komnat hradu a tím, že figurka do této komnaty vstoupí, získá hráč klíč od této komnaty. Ten, kdo jako první získá všechny 4 klíče, se musí se svojí figurkou přesunout na rohové pole ve své „domovské“ komnatě, na kterém se nachází již zmiňovaný „zázračný šém“.
Kostka, kterou se hází, má mimo zelené, modré, červené a žluté, také barvu bílou a černou a podle barvy která na kostce padne, se figurka přesunuje. Nepříjemné je, že má-li blíže konkrétní barevné pole vzadu, musí se figurka přesunout zpět, nikoli dopředu.
V první fázi hry platí bílá jen k určení políčka, na které se figurka přesunuje. Ve druhé fázi hry (kdy se již začíná posunovat herní plán a tím se může stát, že některá figurka propade) se může hráč, jemuž padne bílá barva, rozhodnout mezi 2 akcemi:
• svojí figurku posune na bílé políčko,
• na některé ze svých polí, které jsou na začátku jeho komnaty, nasadí jednu z náhradních figurek (ty má ale pouze 3)
Padne-li v první fázi na kostce černá barva, znamená to pro daného hráče STOP na jedno kolo. Ve druhé fázi hry, se při padnutí černé barvy automaticky posune herní plán. Posun provádí hráč, kterému tato barva padla, a může se rozhodnout zda s herním plánem posune vlevo nebo vpravo. Po provedeném posunu se herní plán vrátí zase do neutrální, středové polohy. Ty figurky, které při posunu hracím plánem propadnou, jsou již vyřazeny ze hry. Při dobrém osvětlení se ozve zvukový efekt, který tvoří řinčení skla a pronikavým smích.


Konec hry a určení vítěze

Hra končí v okamžiku, kdy některý z hráčů získá klíče od všech 4 komnat a dostane se na pole, na kterém se nachází zazračný šém. Tím oživí ihned Golema a stává se vítězem hry.


Vytvořeno:  19.06.2007 uživatelem isivo . Hodnocení:
Nic moc pro dva hráče
golem - není to špatná hra, ale raději sáhnu po jiné. V téhle hře se dá dobře škodit jelikož se v ní figurky propadají, ale po pár hrách už víte kam si nemáte stoupat a je hlavně o náhodě. Dá se hrát i ve dvou ale je to nudaDiskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra GOLEM' obsahuje 1 příspěvek. Poslední příspěvek vytvořil dne 19.06.2007 v 14:10 uživatel isivo.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
golem:-)isivo19.06.2007 14:10

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |