Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Závod stavitelů
Originální název: Make 'n' Break
Rok vydání: 2004
Autoři: Andrew Lawson, Jack Lawson
Výrobci: RAVENSBURGER
Dovozci: DINOTOYS
Věk hráčů: Od 8 let («»)
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: Není známo («»)
Interaktivnost: Není známo («»)
Humor: Není známo. («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Akční hra («»), Závodění («»)
Počeštění: Hra s českým návodem a materiálem neobsahujícím cizojazyčný text («»)
Doporučení pro hráče: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

Zábavné stavění, při kterém se tají dech a závodí se s časem! Napínavá výzva pro celou rodinu. V této hře, která má spád, stavíme podle obrázků na kartách. Budete potřebovat dobré oči a šikovné prsty, abyste vytvořili co nejvíce staveb v určitém čase.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
HraZajímavé odkazy

  Funagain Gameweb   Svět deskových her
  BoardGameGeek   Možnost nákupu na Slovensku.Hodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 7 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 2,80) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 481.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  21.07.2010 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Make n Break aneb Závod stavitelů Extreme – Tetris na stole
Když otevřete poprvé krabici, tak před sebou uvidíte balíček karet, dřevěnou kostku, časoměřič, bodovací žetony a pravidla. Samozřejmě nechybí nejdůležitější součást hry, herní kameny, se kterými se v průběhu hry dobře seznámíte. Na nás hned po rozbalení čekala velká výzva. Umělohmotná krabička, která slouží k uchovávání kamenů, se při přepravě v krabici otevřela a její obsah se vysypal. Určitě to nebylo na škodu, právě naopak. Krabička je dělaná tak, aby se do ní přesně vešly všechny herní kameny. Zabralo nám sice chviličku, než jsme přišli na správnou kombinaci pro uložení všech 10 kostek, ale zato byl pak pocit radosti z dobře odvedené práce větší.

Každý herní kámen je jedinečný, tvarem i barvou. Inspiraci tvůrci nejspíše hledali ve hře Tetris. Než nám vlastní hra přišla, měli jsme obavu o životnost celé hry, přece jen když stavíte různé skulptury v časové tísni a pak je následně co nejrychleji boříte, ke hře moc šetrní nejste. Naštěstí musíme výrobce pochválit, protože zpracování hracích kamenů je vynikající. I po několika desítkách her na nich není vidět jakékoliv mechanické poškození. Těžko posoudit z čeho jsou kameny vyrobené, to je určitě tajemství tvůrců. Tipovala bych keramiku s plastem, i když se mi to zdá jako šílená kombinace. Hru byste měli hrát na rovném povrchu, nejlépe někde na stole. Ale i pro lenošnější hráče, kteří nechtějí vstávat z postele, mám dobrou zprávu. Dají se hrát i na posteli. Kameny jsou těžší, takže mají dobrou stabilitu.

Hra je podle výrobce určena primárně pro dva až čtyři hráče. Z vlastních zkušeností hru můžu doporučit i pro více hráčů, není ji problém hrát v šesti nebo více lidech. Určitě stejně tak dobře zpestří večer na oslavě narozenin nebo jen v rodinném kruhu. Jediné, co při hře s více hráči, než je doporučeno, vadí, jsou chybějící bodovací žetony, ale to se dá nahradit tužkou a papírem.

A jak vlastně samotná hra probíhá? Na počátku vezme první hráč kostku, pomocí které hodí číslo od jedné do tří. Toto číslo určuje čas, který se nastaví na časoměřiči. Po zmáčknutí tlačítka start vám začíná utíkat doba vlastní hry. Na začátku si vytáhnete kartu, na které máte nakreslený tvar, jehož se budete snažit co nejrychleji docílit. Záleží jen na vás, vaší orientaci mezi kameny a zručnosti kolik stihnete obrátit karet a postavit staveb. Na kartách můžete objevit čtyři základní typy staveb. Každá z nich má bodové ohodnocení, které je uvedeno v horním rohu.

Prvním a zároveň nejčastějším typem je karta, na které je znázorněna kompletní stavba, tu musíte sestavit přesně podle obrázku. Za každou tuto úspěšně zvládnutou část jste odměněni od jednoho do tří bodů podle její náročnosti. Druhým druhem jsou karty s číslem. Číslo udává počet libovolných kamenů, ze kterých máte něco postavit. Takže při vytažení této karty můžete popustit uzdu své fantazii a postavit opravdu originální díla. Velkou výhodou pro vás bude, když vytáhnete kartu s číslem deset. Tu si odložíte a až vám vyprší čas, můžete ji v novém časovém limitu ze všech kamenů postavit. Na třetím typu karty naleznete rozházené šedě znázorněné kameny.

Máte za úkol postavit z uvedených tvarů libovolnou stavbu jednou rukou. Občas chybějící barvy na obrázku hráče opravdu dobře zmatou. Posledním typem je karta, která nabádá ke kooperaci se sousedním hráčem. Je jím číslo se šipkou ukazující na hráče vedle vás. Ten dostane za úkol pro vás postavit libovolnou stavbu z určitého počtu kamenů, které znázorňuje číslo. Aby měl i spoluhráč motivaci, tak pokud ji dostaví v rámci časového limitu, za odměnu dostane počet bodů uvedených na kartě. Takže doporučuju mít vedle sebe zručného kamaráda.

Může se zdát, že je hra ovlivňována velkou mírou náhody. Přece jenom házení kostkou je o štěstí a může se stát, že jednotliví soupeři budou velice nevyrovnaní, i když mají podobné schopnosti. V pravidlech je pro tento případ povoleno nastavení jednotného času pro všechny hráče. Například v prvním kole jednu časovou jednotku, v druhém kole dvě atd. Hra se tímto vyrovná a stane se ovlivnitelnější.

Dolní hranice doporučeného věku je osm let. Myslím, že tento limit odpovídá náročnosti hry. Menší děti by sice kameny zajímaly, ale určitě by si hru dobře neužily. Uspořádávat přesně kameny v časové tísni, kdy většinu času stráví hledáním kamene, by určitě nebraly jako zábavu. Pro mladší hráče je dovoleno nastavení vždy nejvyššího možného času. Tak budou mít dostatek času, aby mohli plnohodnotně konkurovat i dospělejším soupeřům.

Většina z nás v dětství strávila hodiny a dny u barevných plastových kostiček Lega. Stavěli jsme domy, autíčka, zvířátka a nebáli se popustit uzdu fantazii. Pokud byste se chtěli vrátit do dětských bezstarostných let a stavět pozoruhodné stavby s různobarevnými kameny, bude pro vás Závod stavitelů vhodnou volbou.

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/43/recenze-make-n-break-aneb-zavod-stavitelu-extreme-tetris-na-stoleDiskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |