Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Cink!
Originální název: Halli Galli
Rok vydání: 1992
Výrobci: AMIGO, PIATNIK
Dovozci: PIATNIK
Věk hráčů: Od 6 let («»)
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Krátká hra do 20 minut
Stupeň náhody: 3 - malý podíl náhody («»)
Interaktivnost: 2 - komunikace není součástí hry («»)
Humor: 4 - postavena na humoru («»)
Složitost: 1 - triviální («»)
Herní systém: Akční hra («»), Karetní hra («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Znáte ten kouzelný zvoneček, který dřív zdobil recepce hotelů? Ten Vás bude provázet touto hrou. Hra je velmi jednoduchá. Hráči postupně otáčí horní kartu ze svého balíčku, na které jsou různé druhy ovoce v počtech od 1 do 5 kusů. V okamžiku, kdy se na stole objeví přesně 5 kusů (ani více ani méně) některého ovoce, snaží se všichni hráči co nejrychleji cinknout na zvoneček. Komu se to podaří jako prvnímu, bere všchny do té doby vyložené karty. Hráč který posbírá během hry všechny karty vyhrál.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

KrabiceZajímavé odkazy

  Funagain Gameweb   Svět deskových her
  Pravidla hry (www.deskovehry.cz)   BoardGameGeekHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 45 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,27) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 291.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  12.10.2010 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Cink - zazvoňte si na zvoneček
V nenápadné malé krabičce, kterou zdobí kousky výborného ovoce, se skrývá tajemství. Už z názvu Cink by mělo být jasné, že se bude jednat o cinkající hru. Pokud z krabicí lehce zatřepeme, opravdu z ní budou vycházet cinkací zvuky.

Pokud ji tedy budete chtít dát nějakému dítěti jako dárek, určitě ho zaujme, protože přece jen cinkající balíček v ruce jen tak někdo nedrží. Při otvírání zažijí podobné překvapení i v případě zábavného tikajícího Tik Tak Bum!.

V samotném balení se toho příliš mnoho nenachází, je zde balíček 56 karet, na kterých jsou vyobrazeny různé druhy ovoce. Sladké žluté banány, šťavnaté červené jahody, kyselé zelené citróny a vyzrálé fialové švestky. Abyste mohli toto ovoce sklízet, a dostat jej k sobě do zásoby, skrývá se uvnitř krabice i malý zvoneček.

Nejedná se o ten klasický ježíšovský zvoneček, kterým cinká, když nás přivolává ke stromečku. Je to něco úplně jiného. Určitě znáte ty zvonečky z recepcí hotelů, ať už z osobní zkušenosti nebo z klasických českých filmů. Tak pokud si vybavíte, jak vypadá, tak právě to je on. Stačí se jen rozmáchnout a pořádně plácnout a ono CINK. Zvonečkem a hracími kartami výčet komponent končí. Že je to málo? No to uvidíme za chvíli.

Příprava hry je rychlá, jak se od tohoto typu hry očekává. Rozbalíte krabici, důkladně zamícháte karty a rozdáte je všechny mezi hráče. Každému tak vznikne stejná kupička karet, jen různě velká v závislosti na počtu hráčů. Nikdo se na karty nesmí koukat, takže jsou položeny lícem dolů. Doprostřed na místo, na které dosáhnou všichni, se umístí malý kovový zvoneček. A teď už jen rychle nastudovat krátká pravidla a hurá do hry.

Pravidla hry se naučíte během pěti minut a to pouze v závislosti na tom, jak rychle umíte číst. Není na nich totiž nic záludného, jsou jednoduše a pochopitelně vysvětlena za využití několika názorných obrázků a pěkně napsaného textu.

Po nachystání hry určíte začínajícího hráče. První hráč začne otočením vrchní karty svého balíčku, kterou vyloží před sebe. Karta se musí otáčet směrem k hráčům, podobně jako ve hře Jungle Speed. Soupeři tedy vidí kartu dřív než samotný hráč a mají tak drobnou výhodu, což ve hře přináší mnohem větší podíl napětí.

Hráči pokračují v otáčení karty neustále dokola až do chvíle, kdy se na stole objeví pět stejných kusů ovoce. V tu chvíli začíná urputný souboj o dobití zvonečku. Kdo první zacinká, získává všechny vyložené karty na stole. Ty si pak položí pod svoji dobírací hromádku a má tu čest začínat další kolo otáčení ovoce.

Samozřejmě může dojít také k situaci, že jeden z hráčů se nechá strhnout a zacinká ve chvíli, kdy se cinkat nemá. V tu chvíli musí podstoupit bolestivý trest – musí darovat jednu kartu ze svého balíčku každému ze soupeřů.

Ve chvíli, kdy jednomu z hráčů dojdou karty, vypadává ze hry. Jeho odkládací hromádka zůstává ale ve hře a může ji získat kdokoli ze soupeřů. Stále platí podmínka, že se cinká v okamžiku, kdy se na odkládacích hromádkách objeví 5 stejných kusů ovoce. Hra končí buď ve chvíli, kdy ve hře zůstávají už jen dva hráči. Prohrává ten, který se nechá strhnout a zacinká v nesprávnou chvíli. Jeho soupeř získá všechny vyložené karty ve hře. Následně vyhrává ten s větším počtem karet.

Samozřejmě je možné hru dohrát jako klasickou válku, kdy se budou soupeři přetahovat o karty až do chvíle než jeden bude mít všechny a druhý nic. Jenže se jedná o zdlouhavou přetahovanou, která už není zdaleka tak zábavná jako boj ve více hráčích.

Právě ve hře pro dva hráče (doporučený počet je 2-6) vidíme slabinu, protože se bohužel jedná pouze o slabou náhražku více hráčů. Hra není zdaleka tak složitá, protože musíte sledovat pouze svůj a soupeřův balíček, takže je také menší pravděpodobnost, že se sejde na stole právě pětice ovoce stejného druhu.

Samozřejmostí této hry je, že čím více hráčů se účastní, tím více zábavy z ní vzejde. Tím je však také složitější a menší děti budou mít při soubojích ve čtyřech a více hráčích problém sledovat všechny vykládané karty a propočítávat. Ale to nevadí, protože v konečném důsledku se naučí postřehu, rychlému počítání a ještě se výborně u hry pobaví.

Na krabici se nachází číslice 6, která udává spodní věkovou doporučenou hranici dítěte, které bude hru schopné hrát. Je to dané tím, že ve hře se musí počítat, sice stačí jen do pěti, ale počítání se nevyhnete. Věková hranice je určená naprosto správně.

Jediným předpokladem pro zapojení menších dětí je přizpůsobení tempa hry. Pokud Cink bude hrát jedno malé dítě a ostatní budou starší, dokážou spočítat pět kusů ovoce daleko rychleji. Proto vám nezbude buď nechávat dítě hezky vyhrávat, nebo vždycky ve chvíli, kdy mu dochází balíček jej nechat získat nové karty.

Právě tímto způsobem jsme ji hráli i s pětiletým dítětem, které ji zvládalo (včetně počítání)za lehčího ovlivnění tempa. S mladšími jsme vymysleli zjednodušení, že se cinká na jahodu a nevěřili byste, jak tato hra děti může bavit.

Největší lákadlo pro všechny bez rozdílu věku tvoří zvoneček, podobně jako tikající bomba v již zmiňovaném Tik Tak Bum!. Ale za touto originální komponentou se skrývá jednoduchá a přitom velmi zábavná hra.

Cink je vynikající postřehová hra, která dětem procvičí základní počty a postřeh, ale je vhodná i mezi dospělé, kteří si na ní vyzkouší svoje reakce. Cink je ideální do rodinného kruhu, ale neztratí se ani na párty, protože dokáže dokonale prolomit ledy. Baví bez rozdílu věku a má ještě jednu nespornou výhodu. Kdykoliv uslyšíte někde podobné zacinkání, okamžitě dostanete chuť si ji zahrát.

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/214/recenze-cink-zazvonte-si-na-zvonecek


Vytvořeno:  19.09.2013 uživatelem Mirka . Hodnocení:
Kdo cinkne první?
Taky když přijdete na recepci hotelu, máte chuť zazvonit si tam na zvoneček, i když tam je recepční? Pokud ano, tak si pořiďte tuto hru. Zacinkáte si dosytosti. Cínk je výborná postřehová hra. Mám vyzkoušenou jak tuto hru, tak Cink Junior. Pro menší děti je junior lepší. Jsou tam moc povedení klauni, kteří se vám budou líbit. I když je to hra primárně určená dětem, tak si užijí i dospělí. Je to naše oblíbená hra, kterou si zahrajeme vždy moc rádi. Je rychlá a vyhrát může opravdu každý. Je skvělé, kolik různorodých her je teď k dispozici pro děti.


Vytvořeno:  01.10.2006 uživatelem poutník . Hodnocení:
cinkcinkcink
Jednoduchá a geniální. Levná. I pro malé děti. Sice zvoneček nezvoní a pokaždý se buší až praskají kosti, hraje to každý a všude. Snad nejjednodušší pravidla. Dohráváme po dojití karet na ruce i kupičku před sebou, pouze u posledních dvou se počítá, kdo má více karet na ruce.


Vytvořeno:  12.08.2003 uživatelem Renella . Hodnocení:
Máte postřeh? - Jděte do toho!
Skvělá hra na postřeh, rychlá, originální. Myslíte si o sobě, že umíte na počítat do pěti??? Tak to zkuste a uvidíte, že to není zdaleka tak jednoduché.


Vytvořeno:  22.04.2003 uživatelem Amberan . Hodnocení:
Napocitat do peti nekdy neni tak jednoduche...
Vyborna hra, ktera spojuje postreh a rychlost reakci. Velkym plusem je sviznost a spad, nechybi ani napeti. Jedna hra nezabere nikterak mnoho casu a tudiz se da hrat kdykoli, ovsem pochybuji, ze nekdy skoncite u jedne :-) .


Vytvořeno:  29.06.2002 uživatelem Matěj Baťha . Hodnocení:
Dle mého názoru nejzdařilejší postřehovka.
Jedná se o velice svižnou hru, neboť každá nově položená karta, může výrazně změnit pozici na hracím stole. Prohra na dojití karet v ruce mi příde jako nepříliš dobré pravidlo. Doporučil bych dohrávat i hromádku na stole.Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Cink!' obsahuje 3 příspěvky. Poslední příspěvek vytvořil dne 04.08.2008 v 07:21 uživatel stega.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Rychlá a vynikající hraŠimi13.06.2006 10:05
noční hrapetra22.11.2006 07:41
Výborná a jednoduchá!!!stega04.08.2008 07:21

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |