Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: RoboRally
Originální název: RoboRally
Rok vydání: 1994
Autoři: Richard Garfield
Výrobci: 999 Games, AMIGO, AVALON HILL, Wizards of the Coast
Dovozci: ADC Blackfire
Věk hráčů: Od 12 let («»)
Počet hráčů: 2 až 8
Doba hraní: Dlouhotrvající hra – 60 až 120 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 2 - komunikace není součástí hry («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 3 - rozvinutá («»)
Herní systém: Závodění («»)
Počeštění: Hra s českým návodem a nepodstatným cizojazyčným materiálem («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

RoboRally je závodní hra, ve které soupeří roboti. Cílem je manévrovat svého robota přes herní plán po vlajkami vytyčené trase. Prostředí kolem robotů se stále mění, je plné překážek a pastí, ztížit cestu k vlajkám si také mohou i samotní hráči navzájem.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
KrabiceZajímavé odkazy

  BoardGameGeek   Svět deskových her
  Avalon Hill   Možnost nákupu na Slovensku.Hodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 36 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,87) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 82.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  04.01.2008 uživatelem Joerg . Hodnocení:
Skvělá zábava nejen pro informatiky
Víte která je levá a která pravá ruka? Po dvou - třech hrách RoboRally vás tato jistota opustí, tím si buďte jistí ;-)


Hru si nechala nadělit přítelkyně letos k Vánocům. Už dříve jsme o ní slyšeli samou chválu a proto jsme nadšeně čekali na den D, kdy si ji konečně rozbalíme a zahrajeme.

Už samotný obsah krabice nás mile překvapil, zajímavé plánky, plastové stojánky - vlaječky, úžasné figurky robotů, spousta žetonů z kvalitního tvrdého papíru, pěkné a názorné programovací karty (jsou sice anglicky, ale i angličtinou nedotčený jedinec snadno pochopí jejich význam díky piktogramům), karty vylepšení (na některé jsme docela zírali, dokáží pekelně zamíchat hrou) a... světe div se - přesípací hodiny (cca 30 vteřin). K tomu ještě jasný a srozumitelný návod (navíc i vtipně napsaný; i jeho český překlad se celkem povedl, ale originál se mi líbí víc).

Pustili jsme se do první hry a opravdu jsme nebyli zklamáni. Postrkování, střelba, jezdící pásy (které občas pěkně zamotají hlavu, když na ně zapomenete), otáčecí políčka (tady platí to samé) a k tomu ještě zablokování programových karet, je li robot příliš poškozený.

Jedna hra trvá od 30 do 100 minut, v závislosti na počtu hráčů a náročnosti hracího pole. Návod obsahuje i spoustu návrhů a nic nebrání hráčům vymyslet si vlastní pole (ale to bych doporučoval až po odehrání několika her, až proniknete do podstaty hry samotné).

Za cenu, za jakou hru pořídíte, dostanete opravdu kvalitní hru, která vás jen tak neomrzí. Rozdávání karet nikdy není příliš zdlouhavé, protože poslední, kdo ještě neukončil programování, na to má jen 30 vteřin (k tomu právě slouží ony přesýpací hodiny) - přijatelná dávka stresu za zdržování :-) Pokud ji někde seženete, rozhodně neváhejte, na českém trhu je to nedostatkové zboží a má jedinečný systém.


Vytvořeno:  25.12.2007 uživatelem kubiceq . Hodnocení:
Pánové (a dámy) nastartujte motory!
S klidem na srdci můžu tuhle hru všem VŘELE doporučit. Nedávno jsem si koupil její nové vydání (to staré bylo už bohužel v příšerném stavu) a i po drobných změnách v pravidlech (některé jsou spíše kosmetické, ale pár věcí je tam zjednodušených/vylepšených) je to pořád staré dobré RoboRally. RR se dá velice dobře hrát ve dvou hráčích, ale samozřejmě (jak to tak už bývá) je ve více lidech zábavnější a od počtu 5 hráčů vám zajistí srandu nové dimenze.

Náplní hry jak již název napovídá je rally/závod robotů, ve kterém musíte svým robůtkem překonat sérii kontrolních bodů (stejně jako v rally) a kdo první dosáhne posledního bodu v pořadí vyhrává.

Hlavní kouzlo hry spočívá v programování robotů. K dispozici je opravdu velká spousta karet různých pohybů - 1-3 políčka rovně, otočení vlevo/vpravo, couvání, obrat o 180 stupňů (to vše ve velikém množství). Po naprogramování se řeší kolo najednou a vznikají kolize, roboti po sobě střílí, hrací deska je plná různých pohyblivých pásů, laserů (které opět ničí roboty) a rovněž může dojít (velmi často) ke kolizím robotů navzájem - což může vámi z prvu precizně vytvořeným programem velice zamíchat a poslat vašeho robota mimo hrací desku nebo rovnou do nějaké díry :-).

K dispozici je rovněž řada zajímavých udělátek ve formě upgradů, které přidají vašemu robotovi např. ochranný štít nebo turbomotor. V balíčku vylepšovacích karet je i pár opravdu mocných kusů hardware jako je např. dálkové ovládání, které prohodí váš program s jiným robotem :) a řada dalších.

K RR vyšla řada rozšíření, ale nejsem si jistý, zda-li jsou ještě vůbec dostupné. Já sám vlastním Armed&Dangerous což je rozšíření obsahující další arzenál pro vaše kovové miláčky (miny, raketomety apod.) a i řadu dalších úprav v pravidlech. Dále k tomu jsou rozšíření jako GrandPrix, Radioactive což jsou další herní desky a extra pravidla. O jejich vydání v rámci nové edice mi není nic známo.

Závěrem - za cenu cca 1300CZK se jedná o jedinečnou investici pro všechny co mají rádi rychlou, vtipnou zábavu a hledají hru, která je dobrá jak pro 2 tak i pro velkou společnost.Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra RoboRally' obsahuje 2 příspěvky. Poslední příspěvek vytvořil dne 14.03.2009 v 17:44 uživatel honzidolar.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Battletech koupímsydo28.01.2009 16:21
RoboRally onlinehonzidolar14.03.2009 17:44

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |