Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Galaxy Trucker
Originální název: Galaxy Trucker
Rok vydání: 2007
Autoři: Vladimír Chvátil
Výrobci: ALBI, Czech Games Edition
Věk hráčů: Od 10 let («»)
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Dlouhotrvající hra – 60 až 120 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 3 - rozvinutá («»)
Herní systém: Pokládání kartiček («»), Spojování («»), Závodění («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Hráči jsou vesmírní dobrodruzi, kteří jsou najati společností pro převoz komponentů na stavbu lodi. Hra sestává ze tří etap. V každé etapě se nejprve hráči snaží postavit co nejlepší loď ze společných zásob komponentů. Tu pak připraví na cestu a odstartují. Cestou k cíli se snaží přestát četná nebezpečí a překonat překážky (meteorické roje, piráti apod.), využít možnosti výděleku a pokud možno doletět první a s nepoškozenou lodí.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Vesmírná loď
Herní komponenty
Krabice
Rozehraná hraZajímavé odkazy

  Funagain Gameweb   Možnost nákupu na Slovensku.
  BoardGameGeek   Pravidla hry Galaxy Trucker
  Svět deskových herOcenění hry

  2008 - 7. místo
Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis)

Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis), je hlavní cena, která je udělována časopisem Die Poppel-Revue a veřejností
  2008 - nominace
Hra roku

Ocenění Akademie her v České republiceHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 106 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 4,10) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 33.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  12.10.2010 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Recenze: Galaxy Trucker - ať žije vesmírné dobrodružství!
Co by si bez stavitelů lodí počal kapitán Jean Luc Picard, admirál William Adama nebo kapitán Dylan Hunt. Jestli jste schopní postavit letuschopnou loď, která uveze co nejvíce surovin, dokáže se ubránit nepřátelům a má silné motory, máte téměř vyhráno. Ve hře se ocitáme v letech, kdy člověk běžně létá do vesmíru, navštěvuje sousední planety a vychutnává si krás galaxie. Samozřejmě ruku v ruce s turistickým trhem se daří obchodu se surovinami, které na matičce Zemi nenaleznete. Když budete mít štěstí a přistanete na planetě s nerostným bohatstvím rudy nesoucí jméno Muutan, stačí vám kilogram této suroviny a rázem se stanete velmi bohatým a váženým obchodníkem.

Hru Galaxy Trucker vymyslel světově uznávaný český designér her Vladimír Chvátil. Už jen toto jméno uvedené na krabici by mělo být zárukou kvalitní zábavy. Ale nebudeme předbíhat, nejdříve se podíváme, co nás v balení čeká. Ve velmi těžké krabici naplněné až po okraj najdete spoustu herních komponent. Z kvalitního kartonu jsou vyrobené oboustranné hrací plány se čtyřmi typy lodí, letový plán a 144 čtvercových herních komponent, z nichž se staví lodě. Důležitou součástí je 60 letových karet a 65 kosmických kreditů s různými hodnotami. Posádku tvoří 40 umělohmotných postaviček kosmonautů a 8 ufonů ve dvou barvách (fialová a oranžová). Zbývajícími komponenty představují zelené umělohmotné válečky zpodobňující 36 baterek, 56 dřevěných kostiček zboží, přesýpací hodiny a kostky.

Pravidla hry jsou vysvětlena na barevném šestnáctistránkovém Truckerově průvodci po galaxii. Za jeho provedení si autoři zaslouží velkou pochvalu, protože je zde všechno (mimo jiné za pomoci obrázků) srozumitelně vysvětleno krok po kroku a skrze názorné příklady vyvráceny jakékoliv pochybnosti o nejednoznačnosti pravidel. Aby seznamování se s herním systémem nebyla jen nudná a nutná ztráta času, narazíme čas od času na vtipné hlášky a komentáře.

Cílem celé hry je postavit funkční vesmírnou loď a získat co nejvíce kosmických kreditů. Příprava je jednoduchá a poměrně rychlá, i když při prvním hraní strávíte chystáním a učením se pravidlům poměrně dost času. Při dalším hraní se tato doba rapidně zkracuje.

Na začátku rozdělíte herní plány, začíná se s nejmenší lodí, která nese označení I – první třída. V dalších kolech se pokračuje vzestupně, hru uzavřete dokončením letu s vesmírným plavidlem třídy III, pro velké dobrodruhy je připravena ještě IIIa. Každý z hráčů si vybere jednu barvu hlavní kabiny lodi, kterou umístí doprostřed hracího plánu na vyznačené místo a dostane k ní dva stejnobarevné malé modely rakety. Dále připravíte balíček karet a umístíte je na letový plán.

Druhou fází přípravy je otočení všech kartiček herních komponent, které charakterizují součásti lodi. Tímto úkonem jste vyrobili Sklad, z něhož si v průběhu hry budete brát části a pokládat je na herní plán. Motory (udávají rychlost lodi) musí směřovat dozadu a těsně za nimi nesmí být žádná jiná komponenta, jinak by po nastartování došlo k jejímu spálení. Střílecí věžičky mohou být kdekoliv na lodi a směřovat na jakoukoliv ze stran, ale těsně před nimi opět nesmí být jiná komponenta, jinak by došlo k jejímu prostřelení.

Aby bylo možné ubytovat kosmonauty, potřebujete kajuty. Do každé z nich se vejdou dva členové posádky. V případě najmutí bojového (fialového), nebo mechanického (oranžového) mimozemšťana potřebujete speciální dílek, který vytvoří atmosféru, v níž přežijí. Do kabiny se však vejde jen jeden. Kredity získáváte za dovezené zboží, proto je důležité mít sklady – bílé na běžné a růžové na nebezpečné zboží. Aby bylo možné loď chránit proti malým střelám nepřátel, potřebujete dva štíty a kartičku s baterkami.

Každá kartička s jakoukoliv částí má na stranách různé typy a počty přípojek. Důležitým pravidlem je, že přípojky na sebe musí navzájem navazovat a neměla by zůstat žádná z nich otevřená. Pokud se stane, že nějaká z nich bude volně vystupovat z lodi do vesmíru, budete mít otevřenou část lodi. Ta je velmi zranitelná, protože ji dokáže poškodit už i malý meteorit nebo díky ní nasajete hvězdný prach, který vás zpozdí.

Po základní přípravě a seznámení se s komponenty může začít samotná hra. Každý hráč si ze Skladu může vždy odnést jen jednu kartičku, tu si pak nad svým hracím plánem prohlédne a rozhodne se, zda ji odloží zpět (již otočenou obrázkem nahoru) nebo použije ve svém plavidle. Loď se staví od středové barevné kabiny, přičemž smíte položit kartičku pouze tak, aby navazovala na předešlé již uložené karty. To znamená, že na počátku začnete spíše s kabinami, štíty nebo úložnými prostory než s motory.

Při položení komponenty ji již nesmíte v průběhu hry vyměnit. Občas se tak stane, že uděláte chyby, které budete těžko v průběhu hry napravovat – například uzavření části lodi. Samozřejmě čím více budete hru hrát, tím lepší si vypracujete strategii stavění lodi. Až když si myslíte, že máte loď hotovou, vezmete si nejnižší dostupné číslo, které určuje startovní pořadí, a položíte miniaturu lodi na letový plán. Následuje kontrola lodi, při níž se vyhodnotí, zda jsou všechny dílky uloženy tak, jak mají být.

Jakmile jsou připraveni všichni hráči, přijde na řadu fáze letu, kde si vyzkoušíte kvalitu postaveného plavidla. Do lodi přijmete posádku v podobě kosmonautů, příp. mimozemšťanů a nabijete baterky. Existují tři typy karet – ty dobré, díky nimž získáváte body, jsou například planety, kde vyzvedáváte zboží nebo volný vesmír, v němž můžete ukázat motorovou sílu lodi. Špatné vám ničí loď (třeba meteority).

Zbývají neutrální, u nichž záleží, jestli splníte požadavky, jaké jsou na nich uvedeny, a podle toho o něco přijdete, nebo něco získáte. Například při události pašeráci: pokud budete mít větší bojovou sílu a podaří se vám je porazit, získáte za to jejich celý náklad, pokud vás udolají oni, ukořistí část vašeho nákladu.

Po dohrání poslední karty dojde k vyhodnocení. Hodnotí se pořadí, ve kterém doletíte, a podle něj dostane každý hráč určitý počet kosmických kreditů. Dále je důležité, v jakém stavu vaše loď doletí, protože jen ten s nejlepší lodí dostane bonus. Poslední oceňovaná skupina je náklad, u nějž za každou přivezenou kostičku suroviny dostanete další body. Po prvním kole však není všechno rozhodnuto, máte možnost napravit své chyby v dalších dvou nebo třech kolech a celou hru vyhrát. Vítězí ten, kterému se povede vydělat na cestách nejvíce peněz.

Vzhledem ke zdánlivé složitosti popisovaných pravidel je zajímavým údajem u Galaxy Truckera také minimální věková hranice, stanovená oficiálně na deset let. Můžeme potvrdit, že tyto děti hru bez problémů zvládají a jsou ostatním rovnocennými soupeři.

O oblíbenosti hry svědčí i fakt, že Vladimír Chvátil vydal po roce rozšíření s prostým názvem Velké rozšíření, o kterém si povíme více v některém z příštích článků. Jako vánoční dárek pro všechny fanoušky si můžete na stránkách Czech Games Edition (CGE) stáhnout zdarma balíček Drsné štreky, který vás teprve naučí, co je to nelítostný vesmír.

Hra Galaxy Trucker má originální herní princip, i když svým způsobem vychází z domina, kde také musíte skládat dílky tak, aby se vždy dvě strany shodovaly. Stavění lodi je hlavní náplní celé hry. Ačkoliv je samotný let v porovnání s první fází časově kratší, nechybí při něm zábava a vypjaté situace způsobené kartami událostí. Například když protihráči upadne celá polovina lodi po zásahu meteoritem.

Jedná se o hru časově docela náročnou, zvláště v průběhu prvního seznamování. Velkou nevýhodou je vstoupení nováčka mezi zkušené hráče. Hru musíte přizpůsobit tak, aby začátečníka neodradila, protože si nebude vědět rady co s jakým dílkem, zatímco vy, jakožto to zběhlí stavitelé, máte loď postavenou za chvíli. V pravidlech jsou uvedeny i varianty jak při hře zkušený versus nezkušený hráč postupovat. Galaxy Tracker svým tématem zaujme fanoušky sci-fi seriálů, milovníky vesmíru, ale i stavitele Lega, Chevy a jiných kostiček.

Hra je určena pro dva až čtyři hráče, přičemž princip je vyvážený pro všechny doporučené počty. Kontrastem je relaxační hra a přebírání Skladu v duelu oproti soupeření maximálního počtu hráčů, při němž dílky mizí rychlostí blížící se světlu. Pak má výhodu ten, kdo dokáže přemýšlet rychle a dostatečně dopředu, protože dokáže svoje plavidlo vybavit vším potřebným. O vypjaté situace není nouze ani při budování lodi: hledáte dílek, ale pořád ho nemůžete objevit, najednou ho konečně uvidíte, natáhnete ruku, ale ouha! Dílek vám před nosem vzal protihráč s velkým úsměvem na tváři. Obě fáze tvoří dohromady vyváženou hru, při které se neustále něco děje.

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/148/recenze-galaxy-trucker-at-zije-vesmirne-dobrodruzstvi


Vytvořeno:  14.02.2010 uživatelem pecovarhy . Hodnocení:
(Ú)letová hra
„Na to rovno všetci zabudnite, takéto vraky vám rozhodne naša spoločnosť na intergalaktický let nepoistí!“

„Nerozumiem, prečo?“

„Pozri sa, poskytli sme vám dostatok času, aby ste postavili poriadne lode, koráby vesmíru, a vy? Tu odstávajúca prípojka, tam chýbajúci článok batérie. O zbraňových systémoch ani nehovorím, tipujem, že neprejdete ani prvým meteorickým pásom.“

„Času na stavbu bolo brutálne málo, a všetci sme boli premotivovaní tou vašou odmenou, a, priznávam, niekedy sme si navzájom kradli navhodnejšie súčiastky...“

„To je váš problém. Stojí vám vôbec všetkým za to takto riskovať životy posádky? Nepoviem nič, keby len ľudskej, ale vy beriete na palubu aj našich priateľov zo sektora X2!“

„O to sa už nestaraj, dodaj tovar a zaveľ na štart!“

„No, to určite - súradnice planét, kde budete nakladať, obdržíte až po odlete. Dámy a páni, naverbujte posádku, nabite články, skotrolujte motory. Zajtra presne o piatej ráno vás chcem vidieť zoradených na rampe. A nezabudnite, kto prv príde, ten prv odlieta.“

„Ale...“

V podobnom duchu sa môže odohrávať práve tá vaša partička skvelej českej hry Galaxy Trucker od autora Vláďu Chvátila. Skutočne máte minimum času, aby ste počas stavebnej časti hry dokázali vytvoriť ako tak vyzerajúcu vesmírnu loď. Budete mať k tomu k dispozícii dieliky s kabínami, motormi, kontajnermi, zbraňami, batériami, obrannými štítmi a kopcom ďalších. Tieto dieliky musíte k sebe správne popripájať, aby vytvorili kompaktný, odolný celok. Prirodzene, vaši protihráči majú rovnaký cieľ, a tak stavba vždy prebieha v celkom slušnom strese. Tá pravá panika však ešte len prichádza po štarte...

„V poriadku, meteorický roj sme celkom slušne prežili, odbilo nám iba pravý zadný kontajner, ale pohoda šéfe, aj tak sme doňho ešte nenakladali.“

„Si normálny? To je pohoda? Veď zostali už iba dva!! Ak to takto pôjde ďalej, tak do cieľa donesieme figu borovú! Akej bol vlastne farby?“

„No, bol to taký ten červený. Čo je, šefe, stalo sa niečo?“

„Kriste pane! Ten špeciálny??? Veď ten mal človeče hodnotu polovice celej tejto lode!!! Radšej by som obetoval obe bočné kabíny s mimozemšťanmi ako prísť o tento jeden kontajner!“

„To sa ľahko môže stať, šéfe, na náš ľavobok sa pripájajú piráti...“

„No do...zbrane!“

„Energia nula“

„Tak hybaj vyjednávať...“

Počas vesmírneho letu sa odohrávajú rozličné zaujímavé situácie, od nakladania tovaru na odľahlých planétach, cez nebezpečné meteoritské roje, po súboje s nepríjemnými pirátmi. Až samotný let preverí ako dobre ste svoju loď naprojektovali a či s ňou dokážete odolávať všetkým nástrahám. Letové karty sa otáčajú a s poslednou nastáva aj vyhodnotenie. Berie sa do úvahy vzhľad torza vašej lode, množstvo odpadnutých (či odstrelených) dielikov, poradie doletu, ale najmä množstvo tovaru, ktoré sa vám podarí do cieľa dopraviť.

Celá hra obsahuje spolu tri lety, každý má rozličnú obtiažnosť a na každý postavíte vždy originálnu, neopakovateľnú loď. Prajem veselé zážitky. :-)

Pecovarhy


Vytvořeno:  12.02.2009 uživatelem Beholder . Hodnocení:
Nekonečný vesmír
Autodopravce (trucker) a galaxie, jak jdou tahle slova dohromady? To se dozvíte částečně z téhle recenze a úplně nejlépe si to vyzkoušíte na vlastní kůži, když si zahrajete deskovku Galaxy Trucker od českého autora Vládi Chvátila (Arena, Proroctví, Space Alert, Through the Ages: A Story of Civilization a další). A o čem to vlastně je? Na tlusté řidiče kamionů s kšiltovkou na hlavě a v upocené flanelové košili můžete rovnou zapomenout.

Vesmírné sdružení Společnost, s.r.o. se dostalo do krize (ano bohužel, krize zasáhla nejen planetu Zemi). Stavba kanalizací a levných bytů na méně rozvinutých planetách není zas tak výnosný job, jak si sdružení myslelo. Náklady a s nimi spojené riziko byly příliš vysoké. Ale někomu se v hlavě zrodil geniální nápad – postavit po celé galaxii sklady se součástkami vesmírných lodí. A k čemu to? Je to jednoduché. Sklady měly nalákat odvážlivé dobrodruhy, ti podepsali ve skladu smlouvu na pronájem libovolného množství součástek z kterých si postaví loď a vrhnou se s ní do nemilosrdného vesmíru. O co cestou přijdou, to Společnosti s.r.o zaplatí. Co si vydělají, to je jejich. Výsledkem je spokojenost na obou stranách – dobrodruh si nacpe kapsu vesmírnými kredity (pokud má štěstí) a Společnost s.r.o. bude mít materiál na potřebném místě.

Hádáte správně, ti dobrodruhové jste vy. Váš úkol bude postavit co nejlepší loď, s kterou zvládnete všechny nástrahy vesmíru jako jsou meteorické roje, nájezdníci, piráti, pašeráci, otrokáři, průlety bojovými zónami apod. Vyhrává každý, kdo dorazí do cíle živ a zdráv. Absolutní vítěz je ten, kdo se napakoval nejvíce kredity.

Obsah
- 9 hracích plánů
- 60 letových karet
- 65 bankovek kreditů
- 144 dílků lodi
- 4 očíslované dílky s pořadím
- 40 figurek kosmonautů
- 8 ufonů ve dvou barvách
- 8 raket ve čtyřech barvách
- 36 skleněných válečků představující energii (podobné bonbónům tic-tac)
- 56 kostiček zboží ve čtyřech barvách
- 1 karta s pravidly
- 2 hrací kostky
- 1 přesýpací hodiny
- Pravidla hry

Průběh hry
Doprostřed stolu se rozmístí dílky lodi otočené lícem dolu. Připraví se přesýpací hodiny, které krátí hráčům čas na stavbu lodi. Nejodvážnější hráč otočí hodiny a všichni se vrhnou na hromadu dílků a s určitými omezujícími pravidly staví každý svou vlastní vesmírnou loď plnou pilotních kabin, motorů, děl, baterií, které jsou zdrojem energie pro silnější děla, motory a štíty, jež jsou rovněž potřeba (později se zmíním k čemu). Dále je třeba na lodi mít nákladové prostory a dílky podpory životních funkcí pro mimozemšťany, kteří pokud je na loď umístíte zvětšují sílu a rychlost vaši kosmické lodi. Stavba tedy probíhá v reálném čase, každý si bere po jednom dílku, které umístí popřípadě odloží vedle (odložené dílky jsou dostupné pro ostatní) a kdo je nejrychlejší, vezme si žeton s číslem 1, přetočí naposledy hodiny (otáčí se v závislosti na tom, která ze tří etap se letí) a užívá si toho jak soupeři pod velkým stresem využívají posledních vteřin ke stavbě lodi. Ten kdo dostavěl jako první bude v čele flotily a to tak dlouho než ho někdo předběhne. Nyní se dílky dají bokem a na řadu přichází náhodně namíchaný balíček letových karet, který obsahuje kromě již zmíněných meteorických rojů, pirátů, otrokářů a dalších nepřátel také planety, opuštěné lodi a stanice. Vedoucí hráč otočí kartu, která se podle dané situace vyhodnotí. A tak to pokračuje dokud se neotočí všechny karty. Tímto končí první etapa ze tří. Každá další etapa je delší, těžší a letí se s větší lodí. Na konci třetí etapy se spočítají kredity. Kdo má nejvíce vyhrál.

Nyní uvedu příklady k čemu slouží některé díly lodi a zároveň příklady některých letových karet. Vedoucí hráč otočí kartu planety. Jako první má možnost na některé z uvedených planet přistát a nabrat na nich zboží, které uskladní v nákladových prostorách lodi (pokud nějaké nákladové prostory má volné), navíc ztratí několik letových dnů uvedených na kartě a posune se o tento počet dnů zpět, čímž se může změnit pořadí hráčů. Takto pokračují v přistávání na volné planety další hráči, pokud chtějí a pokud ještě nějaká planeta zbyla. Dále ten samý vedoucí nebo pokud se změnilo pořadí tak jiný vedoucí hráč otočí další kartu – například meteorický roj. Což znamená, že na celou flotilu letí z různých stran malé nebo velké meteority. Cíle těchto meteoritů určí vrh kostek a obrana proti nim je buď dobře postavená loď a výše zmíněné štíty nebo děla. Pokud vše selhalo, tak meteorit/y zasáhne určitý díl lodi, který odpadne, případně spolu s ním i další a tyto díly hráč ztrácí (spolu s nimi i případnou posádku, zboží nebo baterie). Tyto díly bude muset hráč na konci hry zaplatit. Jako poslední uvedu příklad s nepřáteli (všechno vykecat nemůžu, ale rád bych). Vedoucí hráč otočí kartu s pašeráky. Pokud má dostatek děl (normálních nebo dvojitých na jejichž aktivaci je potřeba energie z baterek + pomohou také ufoni), které pašeráky porazí, tak si vezme odměnu, posune se o daný počet letových dnů zpět a hraje se dál. Pokud nemá dostatečnou sílu, pašeráci jej porazí a spolu s ním i všechny ostatní slabé hráče. Tito poražení žádnou odměnu nedostanou naopak budou muset něco obětovat. V případě pašeráků je to zboží…

Na závěr této recenze zmíním ještě pár postřehů co se týče herní doby a počtu hráčů. Nejčastěji jsem zatím Galaxy Trucker hrál ve dvou. Ve třech a čtyřech hráčích pouze jednou. Ale přesto si dovolím tvrdit, že hra je výborná v jakémkoliv počtu hráčů a i ve dvou si užijete spoustu legrace. Nejvíce při stavění lodi, kdy hráči jsou pod určitým časovým stresem a snaží se aby měli na lodi všechno a všeho nejvíce, což se samozřejmě málokdy povede a občas lze zaslechnout hlášky typu: „Ježišmarjá, já nemám štíty“, načež druhý hráč „Chacha, já už to mám“, rychle chňapne po žetonu s číslem 1 a přetočí hodiny. Zmatenému hráči bez štítů zbývá zhruba 90 vteřin, aby se svou lodí něco udělal. Herní dobu můžu posoudit akorát ve dvou, ale ve třech a čtyřech hráčích (pokud znají pravidla) by neměla být o moc delší. Zhruba 60-80 (někdy i méně) minut budete čelit nástrahám vesmíru.

Na úplný závěr bych chtěl napsat o něčem, o čem se často v recenzích nepíše a není se co divit, protože k tomu není důvod. Jedná se o 16-ti stránková pravidla hry. A proč si zaslouží svůj kousek místa v recenzi? Protože jsou perfektně napsaná plná obrázků a vtipných vsuvek alá Douglas N. Adams. Pokud vám toto jméno nic neříká, tak je to bohužel již nežijící spisovatel, jehož nejznámější dílo je pentalogie Stopařův průvodce Galaxií, což je humorná sci-fi, první díl byl dokonce zfilmovaný. Další předností pravidel je jedna zásadní věc. Hráči mohou rovnou začít hrát, protože pravidla postupně vysvětlují jak postavit první loď, co k čemu slouží a složitější věci nechávají na konec.

Tak to je vše, pokud teď čekáte suché hodnocení v podobě 9/10 nebo 4,5/5, tak to ani náhodou. To bych nemusel vůbec psát tuhle recenzi. Pokud si chcete odpočinout od všech těch budovatelských a válečných strategií, jen tak si postavit vesmírnou loď a vyzkoušet jak si s ní ve vesmíru poradíte a ještě si přitom užít spoustu legrace tak do toho, Galaxy Trucker vám to umožní...


Vytvořeno:  23.12.2008 uživatelem sydo . Hodnocení:
Meziplanetární debakl
Takže jak jsme slíbil, podělím se tu s vámi o dojmy z první hry s rozšířením. Sešli jsme se s kamarády v mezigalaktickém baru U Kropáčů a rozhodli se trochu se rozehřát před Agricolou partičkou GT. Vybalil jsem rozšíření (za udivených pohledů ostatních, kteří nevěřili, že to vše tam opravdu bylo) a začal vysvětlovat nové dílky a pravidla.
Nových dílků dostanete opravdu mnoho. Některé jsou jen rozšířením a/nebo kombinací starších, např. baterie+sklad, dělo ve dvou směrech, motor+dělo. další jsou úplně nové dílky s rozličnými finkcemi, např. booster na dělo (+3 síloa, dělo se pak zničí), booster na motor (přeskočíte kartu, motor je zničen), incinerátor (spálíte zboží, dostanete baterku) a také support pro nového ufouna, který má jednu z 5 funkcí, které si vyberete.
Po zběžném prolistování karet Drsných Štrek jsme se rozhodli, že natolik ostřílení letci ještě nejsme a raději zkusíme rozšíření ve vstřícnější atmosféře (karty DŠ jsou opravdu hidně brutální). Nakonec jsme tedy letěli loděmi IA, IIA a IIIA s přidáním karet Zlomyslných Plánů. Stavba probíhal anejprve ostýchavě, kdy se každý raději snažil brát už osvědčené díly, ale nakonec se i pro inovace místo našlo, obzvlášť Stazická Kabina byla oblíbená. K samotnému letu:

IA (vždy je trefena meteory a střelami, lze s ní letět libovolně natočenou) - Kamarád (zelený) zaexperimentoval a loď si natočil bokem, já (červený) letěl pozadu a další kamarád (modrý) s přítelkyní (oranž) nic neriskovali a nechali loď tak, jak byla. Loď jsme všichni opevnili celkem dobře, až na modrého, kterému dobře hozený meteor upálil kabinu s posádkou a on tedy nedoletěl.

IIA (dvě malé lodě tvořící flotilu) - tady začal masakr. Já podcenil počet posádky a naopak loď osadil děly (zatím nehrajeme na koukání na karty během stavby, teď jsem na to doplatil), zatímco modrý měl 9 členů a celkem dobré motory. Zelený s epotýkal s podobným problémem jako já a oranž se nenápadně držela vzadu. Nejprve nás meteorické roje zbavily pár přebytečných částí a pak nastalo pravé peklo s bonusovou kartou Robopolicie (hráči uplácí policii, kdo uplatí nejvíc, zvolí souřadnice, které policie všem zabaví). Modrý uplatil nejvíce a zvolením souřadnic upálil zelenému levou loď z flotily (jedinou kabinu). zelený se naštval a po zbytek etapy si vyhradil právo házet kostkami s tím, že jeho zloba se do nich jistojistě přenese a modrému se strašně pomstí. Nestalo se a modrý doletěl obtěžkán zbožím, které díky asi 5 opuštěným stanicím a nadbytku posádky cestou vybral. Můj zisk spočíval v kartě Loď bez motorů (kdo odevzdá nejvíc motorů, získá 12 kreditů), kterou jsem vpašoval do balíčku při stavbě a připravil se na ni 7 motory.

IIIA - Tady došlo k vraždění neviňátek. Měl jsem solidně obrněnou loď, fialového ufouna, děla do všech směrů, prostě pohodo, ale pak jsem z hrůzou zjistil, že nemám jediný štít a vzadu mi kouká přípojka. Hned první pole asteroidů poslalo zezadu dávku malých meteorů, z nichž hned první mi samozřejmě ustřelil tu volnou přípojku (support pro ufouna) a já se s emzákem musel rozloučit. Pak následovala krutá série škodících karet: Vyřizování účtů (dej kredity nebo ti dám velkou střelu zezadu ve sloupci, který chci), stálo mě 15 kreditů; Vesmírná mafie (dej 7 kreditů nebo přijdeš o centr kabinu, při IIIA obzvlášť kruté); Obklíčení - oranž ustřelilo motor; a Úzký průlet (do nejlevějšího a nejpravějšího sloupce letí velké meteory), tato karta naše pocuchané lodě ještě více zrasila a následní piráti můj vrak rozstříleli na cucky. co vám budu povídat, byla to mezihvězdná ostuda, doletěl jsem s 15 kredity, zatímco ostatní měli kolem 50, ale tolik zábavy jsme si dlouho neužili.
Nové karty nabízejí mnoho možností jak hru osvěžit i pro zkušené truckery a konečně je možná i interakce mezi hráči (Vyřizování účtů je super). nového ufouna ani Štreky jsme neměli možnost vyzkoušet, ale rozšíření u mě posunuje GT ke špičce mého herního žebříčku. Troufám si říci, že tato hra patří ke světové špičce a umístění na BGG její oblibu potvrzuje (víte, že já žebříčku BGG při výběru hry nevěnuji za stak velkou pozornost, ale přesto těší, že GT po vydání druhé edice a jeho snažší dostupnosti ve světě poskočil o 30 míst a teď si sedí někde okolo 40 místa). Pan Chvátil je rozhodně Pan Designér a ačkoli o tom, že Proroctví je lepší než Talisman mě nepřesvědčí, způsobil, že budu opět o něco chudší, jelikož po zkušenostech s GT si prostě musím koupit Through the Ages.
Takže závěrem: pokud jste Gt ještě nezkusili, učiňte tak ve vašem vlastním zájmu


Vytvořeno:  11.08.2008 uživatelem Agáta . Hodnocení:
Zábava pro dlouhé meziplanetární přelety
Ačkoli máme doma hru od Vánoc, hráli jsme ji stěží 5x. Potíž je v délce hraní - po jedné až dvou hodinách, kdy se dostaneme tak do třetiny hry, už to nikoho nebaví.
Nápad je výborný a originální. Při sestavování lodi v konkurenci ostatních hráčů - je třeba nahrabat co nejvíc - si užijete zábavu, která snadno přejde do fyzického kontaktu různé formy a intenzity. V další fázi kola, kdy se sestavenou lodí čelíte náhodným událostem, přináší napětí, radost z cizího neštěstí i zoufalost nad vlastní smůlou.
Největším problémem tedy (alespoň pro mne) zůstává délka hraní. Mám raději hry, které mají větší spád. Pokud chcete věnovat jedné hře půl dne, může se vám líbit.Vytvořeno:  08.01.2008 uživatelem J.R. . Hodnocení:
Konečně vesmírným truckerem!
Hra je rozdělena na dvě části, jednu přípravnou a jednu herní. Obě samozřejmě souvisí, ale každá vyžaduje jiný způsob hry. Před každým herním kolem je třeba postavit si co nejlepší raketu z mnoha rozdílných částí. Musíte si vybrat, zda budete mít velkou posádku nebo hodně děl, zda chcete mít rychlou loď nebo spoustu štítů, a to ani nemluvím o bateriích nebo skladišti, bez kterého jen těžko naložíte nějaké zboží...

Zajímavý je především způsob stavby. Probíhá totiž současně, všichni hráči se najednou perou (podle jistých pravidel :-)) o ty nejlepší kartičky, které se hodí přesně do té vaší lodi. Jakmile nějakou kartu přeci jenom ukořistíte, můžete jí zahodit nebo použít, ale jakmile jí použijete, už musí zůstat na svém místě. Přesně v tu chvíli najdete kartu lepší :-)

Samotná hra se pak skládá z několika kol pozitivních nebo negativních událostí, které obvykle z vaší lodě ukusují jednotlivé dílky (meteory, piráti, ...). Jak to tak bývá, máte pouze omezení zdroje (posádku, baterie, skladiště), takže je třeba přemýšlet, jaký štít zapnout teď, co si můžete dovolit ztratit, zda vás neohrozí přesun posádky do jiné lodě apod. Na konci kola se ocení to, co z vaší lodě zbylo a jede se do kola dalšího.

Pokud máte zájem o skutečně netradiční strategii z vesmíru, která baví dospělé, děti i dospívající, nemluvě o hráčích PC her, pak jsou Galaxy Truckers vynikající volba!


Vytvořeno:  13.11.2007 uživatelem trupik . Hodnocení:
Zajímavá hra pro nenáročné hráče
Hra je úžasně zábavná, jak pro mladší, tak pro starší. Za fázi stavění lodi bych dal hře klidně 100%. Letová fáze by zasloužila ještě nějaká vylepšení, karet je pár druhů a brzy se začnou opakovat (liší se jen parametry). Navíc v této fázi hry hraje dost velkou roli náhoda. Letová část tedy srazí výsledné hodnocení významně dolů.

Celou recenzi si můžete přečíst na adrese http://trupik.aspweb.cz/deskove-hry/galaxy-trucker.aspx .Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Galaxy Trucker' obsahuje 92 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 14.02.2012 v 23:51 uživatel dilli.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Recenzetrupik23.10.2007 20:59
Drsné ŠtrekyH.O.N.Z.I.K05.01.2008 12:40
pravidlafasz09.02.2008 20:00
Re: pravidlaShark17.02.2008 12:26
To Agátasydo12.08.2008 12:45
Re: To AgátaH.O.N.Z.I.K13.08.2008 00:26
Re: To Agátasydo13.08.2008 07:03
Re: To AgátaAgáta13.08.2008 19:50
Re: To Agátafasz21.08.2008 15:54
Re: To AgátaLáďa Smejkal02.01.2009 16:18
Pravidlafasz17.11.2008 17:49
Re: Pravidladilli17.11.2008 22:46
přilepené letové kartyBeholder21.12.2008 10:45
Re: přilepené letové kartyREM21.12.2008 11:33
Re: přilepené letové kartysydo21.12.2008 11:56
Re: přilepené letové kartyBeholder21.12.2008 12:01
Re: přilepené letové kartysydo21.12.2008 12:23
Re: přilepené letové kartyBeholder21.12.2008 12:46
Re: přilepené letové kartyBeholder21.12.2008 23:18
Re: přilepené letové kartyREM21.12.2008 23:23
Re: přilepené letové kartyBeholder21.12.2008 23:31
Re: přilepené letové kartyREM22.12.2008 00:54
Re: přilepené letové karty - WEB CGE už fungujeREM22.12.2008 10:38
Re: přilepené letové karty - WEB CGE už fungujeBeholder22.12.2008 11:01
jsem nadšenýBeholder21.12.2008 23:25
Re: jsem nadšenýdilli21.12.2008 23:44
Re: jsem nadšenýBeholder21.12.2008 23:47
Re: jsem nadšenýsydo22.12.2008 09:03
Re: jsem nadšenýBeholder22.12.2008 10:36
Re: jsem nadšenýsydo22.12.2008 11:15
Re: jsem nadšenýBeholder22.12.2008 11:26
Re: jsem nadšenýsydo22.12.2008 11:58
Re: jsem nadšený - PPLREM22.12.2008 12:56
Re: jsem nadšený - PPLsydo22.12.2008 13:07
Re: jsem nadšený - PPLSodovka22.12.2008 14:14
Re: jsem nadšený - PPLREM22.12.2008 14:24
Re: jsem nadšený - PPLREM22.12.2008 14:22
Re: jsem nadšený - PPLsydo22.12.2008 15:17
Re: jsem nadšený - PPLBeholder22.12.2008 15:31
Re: jsem nadšený - PPLsydo22.12.2008 15:48
Re: jsem nadšený - PPLBeholder22.12.2008 15:56
Re: jsem nadšený - PPLBeholder22.12.2008 15:59
Re: jsem nadšený - PPLBeholder22.12.2008 16:21
Re: jsem nadšený - PPLsydo22.12.2008 16:26
Re: jsem nadšený - PPLsydo22.12.2008 16:22
Re: jsem nadšený - PPLBeholder22.12.2008 16:33
Re: jsem nadšený - výrobní cenaREM22.12.2008 20:23
Re: jsem nadšený - výrobní cenaBeholder22.12.2008 20:59
Re: jsem nadšený - výrobní cenaREM22.12.2008 21:11
Re: jsem nadšený - výrobní cenaBeholder22.12.2008 21:22
Space AlertBeholder22.12.2008 16:45
Re: Space AlertSodovka22.12.2008 19:12
Rozšíření - recenzesydo23.12.2008 09:37
Re: Rozšíření - recenzeREM23.12.2008 10:08
Re: Rozšíření - recenzesydo23.12.2008 10:11
Re: Rozšíření - recenze - web hrajeme.czREM23.12.2008 10:28
Re: Rozšíření - recenzesydo23.12.2008 10:34
Re: Rozšíření - recenzeBeholder23.12.2008 12:31
Re: Rozšíření - recenzesydo23.12.2008 12:47
Re: Rozšíření - recenzeBeholder23.12.2008 13:04
Re: Rozšíření - recenzedilli23.12.2008 18:15
Re: Rozšíření - recenzesydo23.12.2008 18:24
První dojmyBeholder24.12.2008 17:05
Re: První dojmyBeholder24.12.2008 17:08
Re: První dojmysydo24.12.2008 20:52
Re: První dojmyREM15.01.2009 14:42
Re: První dojmyBeholder15.01.2009 15:10
Re: První dojmyREM15.01.2009 15:41
Re: První dojmyBeholder15.01.2009 16:25
Re: První dojmyREM15.01.2009 16:32
Re: První dojmyBeholder15.01.2009 16:59
Re: První dojmyBeholder15.01.2009 17:00
Re: První dojmyREM15.01.2009 17:22
Re: První dojmyBeholder15.01.2009 18:00
Re: První dojmysydo15.01.2009 19:30
Re: První dojmySodovka15.01.2009 21:05
Re: První dojmysydo15.01.2009 21:29
hrajeme to správně?Beholder24.12.2008 17:12
Re: hrajeme to správně?sydo24.12.2008 20:49
Re: hrajeme to správně?Beholder25.12.2008 22:26
Re: hrajeme to správně?siegel29.12.2008 22:20
Re: hrajeme to správně?Beholder30.12.2008 00:00
Re: hrajeme to správně?Rubic(k)11.02.2010 14:46
Re: hrajeme to správně?Michal12.02.2010 07:54
Dotaz na pravidlatentagon22.12.2010 08:31
Re: Dotaz na pravidladilli22.12.2010 09:27
Re: Dotaz na pravidlapecovarhy22.12.2010 11:10
Re: Dotaz na pravidlatentagon22.12.2010 11:29
Dotaz na kartu EpidemiaMatt03.03.2011 16:49
Re: Dotaz na kartu Epidemiadilli03.03.2011 21:25
dotaz k sestaveni lodikusepa14.02.2012 21:26
Re: dotaz k sestaveni lodidilli14.02.2012 23:51

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |