Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: San Marco
Originální název: San Marco
Rok vydání: 2001
Autoři: Aaron Weissblum, Alan R. Moon
Výrobci: RAVENSBURGER
Věk hráčů: Od 10 let («»)
Počet hráčů: 3 až 4
Doba hraní: Dlouhotrvající hra – 60 až 120 minut 
Stupeň náhody: 3 - malý podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 2 - spíše seriózní hra s prvky humoru («»)
Složitost: 3 - rozvinutá («»)
Počeštění: Hra není do češtiny lokalizována nebo se do ČR nedováží. («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Benátky jsou ve svém rozkvětu. Několik aristokratických rodin vládne Nejvyššímu koncilu s benátským dóžetem jako jejich prezidentem. Jedna další rodina bude přijata do koncilu. Mohutný politický boj začíná. Houževnaté útoky s cílem uchvátit moc jsou rozpoutány ve všech čtvrtích Benátek. Chytré přesuny a okamžitá vypuzení jsou na pořadu každý den. Každý hráč reprezentuje jednu rodinu s cílem být zvolen mezi vyvolené. Musíte použít všechny dostupné prostředky, abyste získali co nejvíce příznivců, a tak i přízeň dóžete. Získejte si nejvyšší uznání a budete vítězi.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Rozehraná hraZajímavé odkazy

  Funagain GamewebOcenění hry

  2001 - 7. místo
Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis)

Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis), je hlavní cena, která je udělována časopisem Die Poppel-Revue a veřejností
  2001 - nominace
Hra roku (Spiel des Jahres)

Hra roku (Spiel des Jahres) - pravděpodobně nejprestižnější anketa současnosti vyhlašovaná nezávislými novináři zabývajícími se společenskými hrami
  2002 - vítěz
International Gamers Awards

Mezinárodní ocenění společenských her. Uděluje mezinárodní porota.Hodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 45
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,68)
Pořadí hry v žebříčku 135.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  05.08.2002 uživatelem Jaromír Kovařík . Hodnocení:
Koláčové dilema

Hra obsahuje velmi hezký hrací plán, karty, které jsou pouze se symboly (žádný cizokrajný text), roztomilé malé můstky,které na hracím plánu vypadají ještě atraktivněji a hromádku malých dřevěných kostiček.

Vlastní děj hry se odehrává v šesti čtvrtích Benátek, které jsou od sebe odděleny kanály. Přes kanály hráči staví své mosty, což jim umožní lépe se pohybovat, popřípadě vybírat mýtné.

Začněme ale u karet, které jsou podstatou hry. Jsou rozdělený na dva balíčky - karty s kladným významem (akční karty) a karty, které hráči přináší nevýhodu (limitní karty). Celý, dle mého názoru geniální a přitom jednoduchý, mechanismus hry spočívá v prastarém dilema: mám koláč, ten rozdělím na dva díly a dám tomu druhému vybrat. Co zbude, to si ponechám. A hra je v podstatě stejná - na začátku každého tahu si vezmu 5 karet akčních a 3 karty limitní. Ty rozdělím na dvě hromádky v libovolných kombinacích, které poté nabídnu svému protihráči. Ten si jednu vybere, odehraje akce uvedené na kartách a započte si limitní boody, které omezují jeho schopnost hrát dále. Já si poté odehraji zbývající hromádku akčních karet a započtu si zbývající limitní body. Jak jednoduché, jak elegantní, jak geniální! Není divu, že hra San Marco byla nominovaná na Spiel des Jahres, ale také že posbírala další zajímavá ocenění ve světě. Také vlastní zahrání akčních karet je zajímavé a nabízí hráčům různé možnosti:

  • postavení nového mostu
  • vypuzení několika aristokratů z některého území
  • umístění vlastního aristokrata na území
  • odstranění soupeřova aristokrata a nahrazení svým
  • vyhodnocení některé ze čtvrtí a přidělení bodů za největší množství aristokratů a za 2 místo.

Poslední možnost je také jedinou, jak získat body během hry. Hru mohou hrát buď tři nebo čtyři hráči. Varianta pro tři se liší v tom, že nabízející hráč rozdělí nabídky pro tři (jedna mu tedy opět zůstane).

Mou jedinou připomínkou ke hře je fakt, že pokud se sejdou opravdu nerozhodní hráči, může čekání na rozdělení karet zabrat docela dost času. V takovém případě doporučuji tuto akci omezit časově.

Jinak je hra výborná jak ve třech, tak ve čtyřech lidech. A herní mechanismus rozdělování koláče je opravdu geniální! Vřele doporučuji.Vytvořeno:  02.02.2005 uživatelem Stanley . Hodnocení:
Hm, jak to jenom rozdělit?
Pravidla této hry jsou trošku složitější (přirovnal bych to k Osadníkům), ale jejich nastudování a výklad ostatním se vyplatí.
Jak už bylo řečeno, pokud se u hry sejdou nerozhodní hráči, je vhodné rozdělování, výběr a zahrání akčních karet omezit časově.
Při první hře budete mít možná rozpačité pocity, než si zažijete akční karty, a jak jsou pro koho v tu danou chvíli cenné. Nejspíš uděláte pár velkých chyb při rozdělování karet a učiníte tak spoluhráčům luxusní nabídku, ale nenechte se tím rozladit. Tahle hra stojí za to se tím začátkem prokousat. Až ji budete hrát podruhé, budete už vědět.
Hodně se stává (alespoň u nás tomu tak je), že nakonec vyhraje hráč, který se v průběhu hry nacházel často na posledním místě, protože ti před ním si ho moc nevšímají a soupeří spíše mezi sebou a tím oslabují své pozice.
S časem na hru počítejte něco mezi 1,5-2hod.
Ve hře můžete uplatnit i trochu svého přesvědčovacího talentu ve chvíli, kdy spoluhráči zahrávají akční karty a chtějí uškodit zrovna vám.(Ať uškodí někomu jinému, když vaše pozice přece nejsou tak silné a nacházíte se na 3 či poslední pozici, že?)
+ všechny komponenty hry jsou nádherně provedené(plán, karty, mosty, dóže, kostičky aristokratů). Prostě ideální hra pro "hračičky" a milovníky vzhledově krásných her.
+ je výborně hratelná ve třech i čtyřech hráčích.
+ geniální, jednoduchý systém rozdělování karet na plánu se stále něco
+ děje a situace se neustále mění. Nebudete se nudit. O vítězi a konečném pořadí často rozhodne až poslední zahrání akčních karet a vyhnanství.
+ malý podíl náhody
- v pravidlech je jedna nejasnost ohledně karty dóžete, ale ta odpadá, pokud budou všichni hráči začínat s 10 body prestiže a ne s 0 body, jak se píše v návodu českém i originálním.
Ve všech směrech povedená hra. A ty nádherné mostíky...
Doporučuji, doporučuji, doporučuji!Diskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |