Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Reality Show
Originální název: Reality Show
Rok vydání: 2007
Autoři: Jiří Mikoláš
Výrobci: Jirasgames
Věk hráčů: Od 12 let («»)
Počet hráčů: 3 až 10
Doba hraní: Dlouhotrvající hra – 60 až 120 minut 
Stupeň náhody: 3 - malý podíl náhody («»)
Interaktivnost: 4 - vysoká míra komunikace («»)
Humor: 4 - postavena na humoru («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Akční hra («»), Párty hra («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Hra obsahuje karty s více než 60 úkoly. Úkoly jsou důmyslné a velice originální. Většina úkolů má psychologické pozadí, které však nečiní hru složitější. Psychologická stránka úkolů může být pouze příjemným zpestřením pro hráče, které baví přemýšlet o sobě a o druhých, nicméně na zábavnosti hře nic neubírá. Hra mobilizuje tvořivost a aktivitu, podněcuje, inspiruje a vytváří příležitost pro nezapomenutelné zážitky. Je příjemnou a vkusnou zábavou, dokáže lidi nenásilně uvolnit, neztrapňuje, podporuje individuality. Prostředí reality show působivě dokresluje atmosféru a její principy,vytváří další prostor pro strategie a blafování. Pokud jste starší, můžete do hry přidat ještě hard-core úkoly a bavit se jejich košilatým obsahem.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Dno krabice
HraZajímavé odkazy

  Svět deskových her   Možnost nákupu na Slovensku.Hodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 5
Průměrné hodnocení hry (skóre: 2,26)
Pořadí hry v žebříčku 774.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  21.07.2010 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Reality Show - staňte se VyVoleným nebo Velkým Bratrem
Když byste soutěžili, kterou cestu byste zvolili vy? Budete hrát pouze na sebe, podrážet soupeře a doufat, že vám to nevrátí? Nebo se budete držet v pozadí, občas někomu pomůžete a budete spoléhat, že právě tenhle pozitivní přístup vám v závěru pomůže a budete z něj profitovat? Je na čase to vyzkoušet na vlastní kůži.

Reality Show je hra, kterou vymyslel a vydal Jiří Mikoláš jako první hru většího formátu ve svém vydavatelství JirasGames. Za její téma si zvolil v roce 2007 oblíbené prostředí reality show. V té době už sice nevládl televizním obrazovkám Vlado Dobrovodský, ale ještě dojížděly další série následovníků Vyvolených i konkurenčního Velkého Bratra, ačkoliv zájem o tento formát pořadu pomalu upadal. Dnes se reality show na českých obrazovkách převtělila do menších pořadů, jako jsou Ano, šéfe nebo v současnosti velmi oblíbené Prostřeno.

Slogan "nekoukej na bednu a radši mrkni do krabice!" nabádá k tomu, že hráči by si měli místo pasivního koukání na reality show v televizi raději prožít jednu vlastní v obýváku. K tomu jim krabice nabízí opravdu vše potřebné. Základní komponentu tvoří deset připravených kartiček postav, do jejichž kůže se můžete po dobu reality show převtělit. Dalším papírovým materiálem je 44 kartiček s úkoly od štábu a 72 kartiček s hlasy diváků.

Všechny kartičky jsou svérázně ilustrovány v odlehčeném duchu celé hry. Mezi postavičkami se setkáte s pohodářem Karlosem, hipíkem Bambusem, alternativní Sheenou i s usedlou Melissou. Autorem všech doprovodných kreseb a ilustrací je Tomáš Vrana.

Hru tvoří zajímavý princip, který jednoduše navozuje atmosféru reality show. Účastníci se vžijí do kůže jedné z deseti postaviček, jejichž fotografie jsou zobrazeny na kartičce jakoby v televizní obrazovce a budou muset splnit konkrétní zadání úkolu. Už ze zaměření hry vyplývá, že se jedná o párty hru. Minimální počet účastníků jsou tři, doporučena je však alespoň čtveřice soupeřů.

Reality Show ubíhá v kolech. Jedno takové kolo tvoří úkol zadaný od štábu. Většinou se jedná o více či méně bláznivé nápady, se kterými se budete muset poprat. Můžete tak hádat přátele po hlase, pít svůj oblíbený nápoj z talíře na čas nebo se pokusit všechny porazit v kreslení poslepu. Všichni hráči, kteří se chtějí vykonávání úkolu zúčastnit, se mohou přihlásit (až do omezení daného kartičkou úkolu - číslo v pravém horním rohu).

Nyní se dostáváme k systému zisku hlasů diváků, tedy bodů, které v závěrečném zúčtování určí vítěze. Na každý úkol si mohou soupeři vsadit maximálně tři svoje potenciální hlasy, které obdrží na začátku, a pak každé další kolo. Pokud v misi uspějí, stanou se z potenciálních hlasů hlasy získané. Pro účely evidence sázek mají na sobě kartičky šipky na tři strany, na nichž se různé druhy hlasů skladují.

Některé úkoly může vyhrát pouze jeden z účastníků, v jiných může být vítězů hned několik – všichni, kteří splní podmínku zadání. Před zahájením vykonávání úkolu si hráči určí jeho obtížnost. Na většině kartiček jsou vyobrazeny dvě obdobné varianty a obvykle je pouze na účastnících, kterou z nich si zvolí. Někdy se ovšem obtížnost losuje náhodně.

Po určeném počtu kol (= úkolů) dojde na lámání chleba, nastává totiž konfrontace. Do ní se hráči stejně jako v opravdových televizních reality show nominují sami. Na kus papíru napíšou ke každému ze svých spoluhráčů body (0-10), které se pak sečtou a ti s nejvyšším počtem se musí utkat v souboji. V pravidlech je dáno, že v tuto chvíli vypadává hráč, který má nejvíce získaných hlasů z nominace. Nám se osvědčilo také vykonání finálního souboje, kterého se účastní oba soupeři s využitím neomezených sázek. Tak má ještě i prohrávající hráč možnost se zachránit. Princip zvyšuje napětí.

Hra končí ve chvíli, kdy ve hře zůstanou pouze tři hráči, kteří sečtou výsledný počet bodů a ten určí vítěze. Protože kartičky bodů mají různé hodnoty od jednoho do pěti a všichni si je v průběhu berou náhodně, neurčuje jejich počet automaticky vítěze, ale do výsledku zasahuje i náhoda, což je zajímavé, ale i trochu demotivovující.

K prodloužení hry doporučuje autor využití takzvané imunity. Každý hráč může díky imunitě přežít jedno vyřazení bez úhony, což hru výrazně prodlouží. Celkově je délka hry velmi závislá na počtu účastníků. Pokud budete tři nebo čtyři, můžete počítat s poměrně svižnou zábavou, ale v maximálním doporučeném počtu deseti se klidně můžete dočkat partie blížící se dvěma hodinám. Pravidla pro tyto účely uvádějí i pár triků ke zkrácení hry.

Všechny párty hry na první pohled vzbuzují dojem, že jsou inspirovány hitem Activity (recenze Activity). Zde je toto zdání potlačeno na minimum nejen samotným tématem hry, ale i zvláštnostmi v herním principu.

Obsah otázek jasně naznačuje, že hra asi nebude pro nejmenší. Na krabici je uveden údaj 14+, pokud však z balíčku odstraníte několik kontroverzních otázek, můžete s klidem hrát Reality show i s desetiletými dětmi. Součástí jsou dokonce kartičky s takzvanými hardcore úkoly, které jsou určeny pouze soupeřům starším osmnácti let.

Jindy chválíme u her od Jirasgames webovou podporu hry. Zde bohužel chybí videonávod, místo něj naleznete na stránkách pouze prohlášení "Omlouváme se. Návod ve formě instruktážního videa se zde objeví do konce roku 2009." Na stránkách naleznete pouze dvě nové kartičky úkolů, ale i tuto drobnost lze považovat za příjemnou přidanou hodnotu.

V samotných úkolech vidíme výraznou nevyrovnanost především v obtížnosti slovních úloh. Ty jsou totiž oproti slepým nebo akčním nápadům výrazně méně těžké a nám připadají i o trochu méně zábavné. Tento fakt však závisí čistě na soupeřích, někomu mohou naopak úkoly tohoto typu vyhovovat. Všeobecně však je nutno dodat, že úkoly jsou velmi variabilní a zajímavé a autor se při jejich vytváření určitě vyřádil.

Bohužel počet kartiček jasně značí, že úkoly se začnou brzy opakovat. Na tom nic nezmění ani dvě varianty každého úkolu, ani náhodné míchání karet. Sám autor nabádá k úpravě misí v případě, že se vám ohrají, ale máme obavu, že to nebude stačit, stejně jako situaci nezachrání zmíněné dvě nové kartičky ke stažení.

Hra Reality Show je přírůstkem do poměrně početné rodiny párty her (například Teď převeď! Světové filmy). Jejím velkým kladem je cena i originální grafické zpracování. Pokud hledáte něco neotřelého a prostředí reality show je vám blízké, pak vás určitě nezklame a budete ji rádi brát mezi přátele.

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/55/recenze-reality-show-stante-se-vyvolenym-nebo-velkym-bratremDiskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |