Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Pandemic
Originální název: Pandemic
Rok vydání: 2008
Autoři: Matt Leacock
Výrobci: ALBI, Z-Man Games
Dovozci: ALBI 
Věk hráčů: Od 10 let («»)
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 4 - vysoká míra komunikace («»)
Humor: 2 - spíše seriózní hra s prvky humoru («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Obchodování («»), Sběratelství («»), Spolupráce («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)
Doporučení pro rodiny: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)

Stručný popis:

Kooperativní hra z nepříliš vzdálené budoucnosti. Ve světě vypukly 4 epidemie chorob. Hráči představují významné vědce a snaží se nemoci společnými silami zlikvidovat. Cestují po světě, kde musí léčit jednotlivá ohniska nemoci a spolupracovat na vynalézání léků. Hráči zvítězí pokud se jim podaří vynalézt léky na všechny čtyři nemoci. Naopak prohrají, pokud se některá nemoc příliš rozšíří, nebo pokud nastane celkem osm pandemií.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Fandovské vylepšení
Vynalezené léky (fandovské vylepšení)
Virový kontejner (fandovské vylepšení)
Krabice
Rozehraná hraZajímavé odkazy

  BoardGameGeek   Možnost nákupu na Slovensku.
  Svět deskových her   Pravidla hry PandemicOcenění hry

  2008 - nominace
International Gamers Awards

Mezinárodní ocenění společenských her. Uděluje mezinárodní porota.
  2009 - 3. místo
Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis)

Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis), je hlavní cena, která je udělována časopisem Die Poppel-Revue a veřejností
  2009 - nominace
Hra roku (Spiel des Jahres)

Hra roku (Spiel des Jahres) - pravděpodobně nejprestižnější anketa současnosti vyhlašovaná nezávislými novináři zabývajícími se společenskými hrami
  2009 - nominace
Hra roku

Ocenění Akademie her v České republiceHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 107 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 4,02) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 55.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  03.05.2009 uživatelem jakub . Hodnocení:
Zachraňte lidstvo před zákeřnými nemocemi

Pandemic je kooperativní hra, založená je na intenzivní komunikaci a spolupráci mezi hráči a ne na soupeření. Hráči představují tým odborníků, jehož úkolem je zachránit svět před zákeřnými nemocemi. Čtyři nemoci - SARS, cholera, antrax a břišní tyfus - se rychle šíří světem. Z lokální epidemie přerůstají do celosvětové pandemie. Pokud hráči promyšleně nevyužijí unikátních schopností svých postav a nevynaleznou včas potřebné léky, lidstvo zanikne skoleno zákeřnými chorobami. Kdo vyhraje: hráči, nebo nemoci, respektive hra?

Matt Leacock rozšířil nabídku pěkných a dobře hratelných kooperativních her. Vytvořil hru s originálními principy, která má jednoduchá pravidla a je výborně vyvážená. Pravidla umožňují různé nastavení obtížnosti, takže každá herní partie může být novou výzvou. Pandemic ve světě oslovil mnoho hráčů i odborníků, takže se dočkal reedice v řadě zemí.

Celou recenzi si můžete přečíst na webu o deskových hrách Frodovy deskové hry.Vytvořeno:  21.07.2010 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Pandemic - společně proti zákeřným nákazám
Otec kooperativní hry Pandemic, Matt Leacock, vymyslel neotřelý herní princip. Pravidla jsou jednoduchá a překvapivě dokážou reálně simulovat šíření nemocí. Na počátku hry dojde k náhodnému nakažení měst zákeřnými infekcemi, které ztvárňují barevné dřevěné kostičky. Cílem hry, jak vyplývá z jejího typu, je spolupracovat s ostatními hráči a společně tak porazit všechny útočící onemocnění.

K vyřešení tak složitého problému je nutné povolat nejlepší experty. Ty vyberete vylosováním kartičky role, kterou budete představovat. Pokud hrajete proti hře sami, používáte čtyři karty, v ostatních případech máte pouze jednu. Každá z rolí má své specifické vlastnosti, kterých je třeba využívat. Medik dokáže výborně léčit již nakažená města, vědec potřebuje méně informací k vyvinutí léku, operační expert dokáže kdekoliv postavit laboratoř, pro dispečera není problém jakýkoliv přesun sebe či jiného hráče kamkoliv po zeměkouli a výzkumník dokáže nejlépe předávat informace ostatním.

Hrací deskou se stane svět, přesněji řečeno jeho mapa, na které je vyznačeno 28 měst na různých kontinentech. Na plánu jsou přesně ohraničena místa na pokládání karet, míry pandemie a infekce. Každá z nemocí má svoji barvu. SARS je červený, cholera je černá, břišní tyfus žlutý a antrax modrý. Barvy jsou zvoleny dobře, nedochází k jejich záměně a jsou na první pohled lehce rozpoznatelné od ostatních. Pomocí figurek putujete po planetě a snažíte se vyléčit města, do kterých jste přišli. Po vynalezení léku jste sice léčení urychlili, ale nemoc se dokáže neustále šířit. Abyste zabránili jejímu dalšímu roznášení, musíte nemoc zcela vymýtit.

To ale není cílem hry, protože tím základním úkolem je pouhé vynalezení léku na všechny nemoci. Šíření těch, na které již znáte léčbu, vám může pouze zkomplikovat cestu k vítězství. Prohrát ale lze hned třemi způsoby: dojdou vám karty na lízání, dojdou vám kostky značící nákazu (je jich 24×4=96) nebo počítadlo pandemií dosáhne hodnoty osm (vypuknutí pandemie si vysvětlíme dále).

Hra obsahuje čtyři balíčky karet s různou funkcí. Prvním je hrací balíček (59 karet), ze kterého si při svém tahu berete kartičky měst. S jejich pomocí cestujete z místa na místo. Kartičky jsou rozlišeny do čtyř barev, odpovídající nemocem, které se ve hře vyskytují. Postupným střádáním jednoho barevného typu docílíte vynalezení léku. V ruce však jeden hráč smí současně držet pouze sedm karet a v dobírací hromádce jsou zamíchány také epidemie, na jejichž účinek se podíváme za chvíli. Už teď ale mohu prozradit, že jejich počet ve hře určuje obtížnost (4-6). Pokud karty měst dojdou a vy ještě nemáte vyléčeny všechny nemoci, prohráli jste.

Druhým paklíkem je balíček infekcí (48 karet), který také obsahuje na svém líci jedno jméno města. Tentokrát ale město nečeká nic pěkného, naopak to znamená, že ve městě se objevila či rozšířila nákaza viru. Na třetím místě následují již zmiňované karty rolí a na závěr nám zbyly kartičky nápovědy, které obsahují přehledně sepsaná nejdůležitější pravidla (tzv. referenční karty).

Spoluhráči se ve hře střídají a kolo každého z nich sestává ze tří fází: dolíznutí měst, pohyb figurkou po mapě a infikování. O dobírání karet jsme se již bavili. Pohyb po mapě je omezen čtyřmi akčními body na jednu postavu. Ve fázi pohybu se můžete různě přemisťovat, buď obyčejně mezi přilehlými městy, nebo třeba za použití karty města, kam se chcete dostat. Možností pohybu je však mnohem víc. Kromě chůze můžete v rámci tahu (za jednu akci) také léčit nemoc ve městě, v němž stojíte nebo postavit výzkumnou stanici. Jedině v ní totiž může být vynalezen lék na danou nemoc.

Poslední fází tahu je hraní infektora. Nejdříve si vezmete dvě karty a do každého vylosovaného města umístíte jednu kostku značící nákazu. Pokud v některém z nich počet přesáhne tři, dochází k pandemii a nákaza se šíří do všech okolních měst. Navíc zvýšíte počítadlo pandemie o jedna (viz. jeden ze způsobů prohry).

Poslední zmiňovaná fáze může nabrat trochu jiný nádech, pokud narazíte při prvním dobírání na nápis epidemie (tyto jsou mezi ostatní rovnoměrně zamíchány). V takovém případě propukla epidemie ve městě, které naleznete na spodku balíčku infekcí. Do něj umístíte rovnou tři kostky nákazy a všechny odložené kartičky určené k infikování zamícháte a vrátíte zpět do hry. V tomto okamžiku začíná teprve pravý boj mezi hráči a hrou, protože to znamená také posunutí měřítka míry pandemie o jedno políčko. Můžete se tak časem (po třech epidemiích) dostat do situace, že budete brát tři nebo dokonce čtyři karty infekce namísto původních dvou. Karty po rozšíření nákazy umístíte na odkládací balíček.

Pravidla jsou v návodu velmi přehledně a precizně vysvětlena a je na konci pro ujasnění umístěn i popis ukázkového tahu. Navíc přejdou velmi rychle do krve, ačkoliv jsme často zaznamenali tendenci zapomínat na třetí fázi tahu.

Hra dokáže plně uspokojit samotáře i týmové hráče. Hrací deska i ostatní komponenty hry jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, takže nemusíte mít strach, že se častým hraním výrazně poškodí. Krabice je poměrně malá, proto není problém ji i přes trochu větší hmotnost vzít do batůžku a vyrazit někam na cesty. Různé stupně obtížnosti dokážou znepříjemnit život i zkušeným hráčům. Osobně považuji za nejtěžší variantu hru ve dvou hráčích, kdy hrajete pouze pomocí dvou figurek (rolí). Zpočátku se nám hru nedařilo porazit, ale nedalo nám to a hráli jsme ji neustále dokola. Po dobrém promyšlení taktiky se nám však planetu podařilo zachránit.

Letos v červenci jsme se dočkali od firmy Albi lokalizace rozšíření Pandemicu, nazvané On the Brink, které do hry přináší další variabilitu. Jeho český název zní Nové hrozby.

Jedinou velkou nevýhodu hry vidím v týmové hře s jedním dominantním člověkem. Může se totiž stát, že tento hráč se bude snažit za každou cenu vyhrát a říkat každému, co má dělat. Ostatní hráči si v tomto případě příliš nezahrají. Proto doporučuji dobře vybírat spoluhráče, ale to ostatně platí pro všechny kooperativní hry. Doporučená věková hranice je 10 let. Zpočátku jsme měli obavu, aby se z dětí nestaly spíše loutky dospělých. Hru jsme tedy vyzkoušeli hrát s desetiletým chlapcem a překvapivě se stal našim plnohodnotným partnerem, který je schopný vymyslet strategii a pomoci nám zvítězit. Takže nemějte obavu hrát s dětmi, hra je bude bavit stejně dobře, jako vás.

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/66/recenze-pandemic-spolecne-proti-zakernym-nakazam


Vytvořeno:  30.08.2010 uživatelem ikri . Hodnocení:
Nebezpečně nakažlivé
Po světě se šíří 4 typy nákazy, úkolem hráčů je vynalézt na tyto nemoci léky (pomocí potřebných karet). Hráči tvoří tým odborníků, nejsou tedy soupeři, ale spoluhráči, a jejich cílem je zvítězit nad hrou, která na mapě šíří čím dál tím víc nebezpečných virů (barevných kostiček). Z tohoto principu vyplývá i to, že pro jednotlivé hráče nejsou ve hře žádné pauzy, na nic nečekají. Každý z hráčů si zpočátku vylosuje jednu z pěti rolí, (např. medik, vědec…) a každý z nich má určitou schopnost, kterou smí v každém tahu použít. Hra je určena pro 2 – 4 hráče, ale je možné ji hrát i jako solitér (mně se tak skoro pokaždé podaří vyhrát, je vidět, že spolupráce je opravdu to nejdůležitější :-D ).

Nemohu říct, že by byla pravidla snadná a rychle zapamatovatelná – především to, jak postupuje obvyklý tah hráče a k tomu tah při epidemii (těch je v průběhu hry 4 - 6 podle toho, který stupeň obtížnosti zvolíte), se mi pár her pletlo a určitě jsem to párkrát udělala špatně. Naštěstí pro tah hráče je na hrací desce „tahák“ a pokyny jsou i přímo na kartách epidemie. Také chvíli trvalo, než jsem si zapamatovala a začala využivat všechny možnosti přesunu figurky. Několikrát se také stalo, že jsme přišli na to, že něco hrajem špatně. Pravidla jsou ale srozumitelná a moc pěkně vyvedená.

Co mně osobně na hře prapůvodně upoutalo, je krásná hrací deska a barevné komponenty. Škoda jen, že už v základní hře nejsou misky na kostičky nákazy (ale čekají na nás v rozšíření). Při hře se pak válejí neorganizovaně po stole :-) a při uklízení je musíte sypat do nemožně malých pytlíčků, takže vám padají všude kolem.

Nevýhodou herního systému zase je, že nováčci mohou mít problém prosadit se vůči zkušenějšímu hráči. Kouzlo hry je mimo jiné i v tom, že když hru hrajete poprvé, podruhé atd., postupně objevujete dobré a špatné strategie, přemýšlíte, co děláte špatně, když nevyhráváte. Zkušenější hráč už leccos ví a špatné strategie předem zamítne nebo má tendenci hru řídit, takže si třeba moc neškrtnete. Řekla bych, že tím může docela pokazit to kouzlo objevování, které je vlastně magnetem této hry. Řešením je nechat nováčky navrhovat řešení a souhlasit i s nepříliš vhodnými návrhy, možná vás pak dokonce překvapí. Nakonec každá partie potřebuje trochu jinou strategii a co jindy předem zamítnete, se najednou může hodit.
Hra je skutečně chytlavá a bude vás nutit přemýšlet o správné strategii i před spaním nebo v autobuse. Je tak nakažlivá, že vás přinutí i zahrát si ji vždycky několikrát za sebou. Pozor, hra je nakažlivá i přes internet, okouzlí vás neotřelým designem.Do hry jsem vtáhla postupně několik dalších lidí a všechny chytla, i málo nadšeného hráče.

Pandemic je správnou volbou pro toho, kdo hledá intenzivní zábavu, která netrvá déle než hodinu. Jakmile vám pravidla přejdou do krve, nebudete se nudit ani chvilku. Pokud by se vám základní hra přece jen ohrála, není problém si pořídit rozšíření Nové hrozby, které vypadá velice slibně.


Vytvořeno:  28.12.2009 uživatelem greyhound . Hodnocení:
Splněné očekávání
Hru Pandemic jsem dostal (či spíše si nechal dát) pod stromeček a během svátků jsem odehrál prvních cca 6 her, zatím ve dvou hráčích. Grafické provedení hry považuji za odpovídající typu hry, karty i dřevěné komponenty působí hezky. Samotná hra splnila má očekávání, která jsem měl po přečtení řady recenzí a diskuzí na internetu. Mezi klasickými hrami je to trochu jiný typ hraní, nutí hráče k neustálé komunikaci a domluvě, každý krok musí být v souladu s plány všech zapojených hráčů. Kooperace je zajímavý prvek, všichni hráči se musí snažit zapojit se kolektivní hrou, jinak mohou očekávat prohru. Hra je navíc pokaždé jiná, trochu totiž je i o náhodě, jde o to, jaké karty infekce přichází do hry a kdy do hry vstupuje epidemie. Když jsme první hru vyhráli, obával jsem se, navzdory recenzím, že je jednoduchá, ale skutečnost, že ze 6 her jsme celkově polovinu prohráli, mě vyvedla z omylu. Hra je každopádně zajímavá, rozhodně se nám v dohledné době neohraje a jsem zvědavý na obě těžší varianty hry (zatím jsme hráli jen na 4 epidemie). Hře dávám plné hodnocení, zaujme a je výborná v tom, že nutí všechny hráče (i ty co zrovna nejsou na tahu) sledovat dění, aby mohli na vývoj reagovat v průběhu svého tahu.


Vytvořeno:  11.05.2009 uživatelem uribaj . Hodnocení:
Recenze Pandemic
První dojem není úplně nejlepší - prapodivní lidé v designu sedmdesátých let minulého století, to celé za cenu přes 600 Kč? Po rozbalení se první dojem příliš nezlepšuje. Nehezký hrací plán a zastaralá grafika i na kartách postav. Co dojem mírně zachraňuje je herní materiál, kterého je uvnitř kupodivu dost a v dobrém provedení - herní plán, karty, dřevěné kostičky.

Pravidla jsou napsána vcelu srozumitelně, i když některé vyjímky a drobnosti se lehce přehlédnou a první partie jsme hráli špatně. Doporučuji pravidla nastudovat opradu pečlivě.

Herní mechanismus je velmi zajímavý a originální. Spolu s ostatními hráči tvoříte tým, který se snaží vynalézt lék na 4 zákeřné choroby dříve než tyto zahubí lidstvo. Každý z hráčů hraje roli jedné unikátní postvy, která má specifickou schopnost navíc. Šikovnou spoluprací a využíváním jednotlivých postav bojujete proti mechanismu hry.

Pozitiva hry:

* hra je jednoduchá na naučení
* lze jí hrát i s mladšími dětmi (od cca 7 let), protože jí může v podstatě odehrát jeden hráč a ostatní mu pouze sekundují
* hra má tři úrovně náročnosti, mezi kterými je opravdu velký rozdíl, takže vás neomrzí, když jí budete schopni porážet v jednoduché úrovni
* hra je svižná - hráči se nenudí, zkušený hráč jí odehraje i za 30 minut
* lze jí velmi dobře hrát i jako soliter - tedy jeden hráč proti hře

Negativa hry:

* ošklivá grafika na první dojem. časem si na grafiku zvyknete
* hra jednoho hráče - a to je její největší problém. Pokud budete mít u stolu hráče, který bude zdatnější než ostatní, zvrhne se hra na jeho sólovou záležitost a vy ostatní budete jen koukat, jak se mu to hraje. Tímto u mne hra významně ztratila a proto jí dávám také jen 3,5 hvězdiček.
* střední a těžká varianta záleží hodně na náhodě. Mezi vítězstvím a prohrou často leží jen jedna náhodně tažená karta, která o všem rozhodne. Pokud vám náhoda nevadí (a mě ve hrách až tak nevadí) budete to brát jako součást a zvyknete si. Pokud byste chtěli mít věci víc pod kontrolou, Pandemic není pro vás.

Pandemic je pěkná rodinná kolektivní hra a když překousnete její nedostatky, může být pro vás pravidelným společníkem.


Vytvořeno:  02.01.2009 uživatelem Adam . Hodnocení:
Smrtící epidemie propuká...
Když se mi dostala tahle hra do ruky, úplně jsem se těšil nedočkavostí, až ji vyzkouším. Po hodně nadšených ohlasech na Geeku i po doporučení od známých, co už ji hráli, jsem od Pandemicu hodně očekával. A Pandemic - NEZKLAMAL! Spíše naopak ve 2:00 ráno po třetí zkáze lidstva (porážce:-) za sebou jsem musel pořád přemýšlet, jak hrát příště lépe a co jsme dělali za chyby. Takhle mě už opravdu dlouho jiná hra nechytla. (a nejenom mě, Pandemic funguje jako pozitivní nákaza v tom smyslu, že skoro každý kdo si ho zahrál, byť mu předtím deskovky nicneříkaly, touží si ho znova zahrát.)

V čem je tedy hra výjimečná? Jedná se o kooperativní hru, ve které hráči tvoří krizový tým a společně se snaží najít léky na čtyři smrtící choroby (pracovně pojmenované Asie-SARS, Afrika a Jižní Amerika-Ebola, Evropa a severní Amerika-tyfus a kontinentální Asie-mor) dříve než tyto zničí lidstvo. Tohle téma má obrovskou výhodu v tom, že je každému docela blízké, téhle hře vysloveně sedlo a vyhání tak její atmosféru hodně vysoko. Pandemic se odehrává na mapě světa. Ve velkých městech se podle určeného mechanismu náhodně objevují zpočátku malá ohniska nákaz, která mají tendenci sílit a pokud nejsou léčena tak hrozí přerůst ve smrtící epidemii.

Tomu musí tým hráčů zabránit, ale hlavním úkolem je včas vynalézt vakcíny na ony choroby. Experti záchranného týmu se pohybují po světě (většinou autem nebo lodí, v případě nutnosti rychlého zásahu letecky) a plní své úkoly. Zde do hry vstupuje chytlavý RPG prvek, protože i když všechny postavy mohou vykonávat všechny akce, je zřejmé, že např. takový medik v terénu vyléčí nákazu snadněji než třeba vědec, ovšem tomu zas nedá tak velkou práci vynalézt vakcíny. Proto každá postava má svůj jedinečný styl a efektivní využívání jejích výhod je klíčem k úspěchu celé hry. Krátký exkurs:
medik - velmi efektivní při léčení v infikovaných městech
vědec - vyzkoumá vakcíny snáze než ostatní postavy
operační expert - buduje síť výzkumných stanic mezi kterými se lze rychle pohybovat kyvadlovou leteckou dopravou a ve kterých se vyvíjejí vakcíny na choroby
dispečer - umožňuje koordinovat pohyb hráčů po světě, usnadňuje transport a přispívá k tomu, že hráči jsou na místě kde potřebují být včas
výzkumník - předává ostatním hráčům výsledky svého výzkumu a urychluje tak jejich práci na výzkumu vakcíny

Hra za jakoukoli roli má své kouzlo a vyžaduje dobrou znalost nasazení jejích zvýhodňujících vlastností. V praxi ale, stejně jako v reálném životě nic není ideální a všechny postavy musí často provádět všechny činnosti, např. vědec pomáhá při léčení nákaz nebo stavění výzkumných stanic. Role se v každé hře losují, takže hra přináší velký počet kombinací složení týmu. Hra je pro 2-4 hráče, je skvěle hratelná v jakémkoli počtu hráčů, ale mě se asi nejlépe, nevím proč, hrála ve 3. Lze hrát i jako solitaire, ale to jsem nezkoušel.

Hráči společně buďto vyhrávají, pokud včas vynaleznou vakcíny, nebo prohrávají, pokud to nestihnou včas, nebo se jedna z nemocí zcela vymkne kontrole, nebo dojde k 8 nekontrolovatelným propuknutím infekcí. Ve hře se hodně komunikuje, hráči se domlouvají na rozdělování úkolů, navrhovují řešení akutních situací, atd. To vše přispívá k atmosféře a k pocitu že všichni jsou na jedné lodi a na činech každého z nich závisí záchrana lidstva. Hra je poměrně obtížná, je mistrně vybalancovaná tak, že pokud krizový tým funguje správně a hráči už mají zkušenosti, tak vyhrajou podle mých zkušeností zhruba 4 možná 5 z 10 her na základní obtížnost. V případě Heroic game je hra tak tuhá, že vítězství je rovno malému zázraku ale ten pocit pak stojí za to! Každopádně každá nová hra představuje velkou výzvu a vítězství vždycky potěší.

Provedení herních komponent je výborné, nešizené a hlavně figurky vypadají svou velikostí a bytelností doslova bohatýrsky. Provedení mapy světa včetně použitého křídového papíru je luxusní a je snadné se jediným pohledem zorientovat v situaci.

Co říct závěrem? Pandemic je hra, která přináší herní systém, který jsem u her prakticky neviděl. Navíc mám po dlouhé době pocit, že NEJDŘÍVE bylo vymyšleno téma a speciálně pro něj byl vypracován herní systém. Další výhoda je, že herní doba se vleze do hodinky a skvěle se zahrají i ne-hráči. Já jsem si obstaral hru v angličtině, ale výborná zpráva je, že Albi bude brzo vydávat českou verzi a to podle jeho práv navíc za velice přijatelnou cenu (mezi 600 a 700 Kč). Takže poslední doporučení - pokud nepatříte do těch 10 procent populace, ve které jsou zarytí odpůrci deskovek, hnidopiši a marťani, hra vás bude bavit a to setsakra hodně!Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Pandemic' obsahuje 132 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 08.06.2013 v 18:11 uživatel ja.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Nabízím PandemicTommy19.12.2008 14:47
Re: Nabízím Pandemictenista19.12.2008 16:34
Re: Nabízím PandemicTommy19.12.2008 19:39
Re: Nabízím PandemicREM19.12.2008 22:26
Re: Nabízím PandemicREM19.12.2008 22:34
Re: Nabízím PandemicTommy19.12.2008 23:16
Re: Nabízím PandemicRingo20.12.2008 00:21
Re: Nabízím PandemicTommy20.12.2008 01:42
Re: Nabízím PandemicREM20.12.2008 01:54
Re: Nabízím PandemicREM20.12.2008 00:59
Re: Nabízím PandemicREM20.12.2008 01:03
Re: Nabízím PandemicTommy20.12.2008 01:50
Re: Nabízím PandemicREM20.12.2008 02:05
Re: Nabízím PandemicTommy20.12.2008 02:13
Re: Nabízím Pandemicaneken08.01.2009 12:47
Re: Nabízím Pandemicsydo20.12.2008 12:44
znovuhratelnosttenista05.01.2009 11:38
Re: znovuhratelnostAdam05.01.2009 12:48
České vydáníKadaver08.01.2009 10:11
Re: České vydáníaneken08.01.2009 10:30
Re: České vydáníaneken08.01.2009 10:30
Re: České vydáníKadaver08.01.2009 10:54
Re: České vydáníBeholder08.01.2009 11:25
Re: České vydáníBeholder08.01.2009 11:26
Re: České vydáníRingo08.01.2009 11:39
Re: České vydáníSodovka08.01.2009 11:40
Re: České vydáníKadaver08.01.2009 12:27
Re: České vydáníAdam08.01.2009 12:27
Re: České vydáníaneken08.01.2009 12:35
Re: České vydáníSodovka08.01.2009 12:50
Re: České vydáníKadaver08.01.2009 12:59
Re: České vydáníSodovka08.01.2009 13:05
Re: České vydáníAdam08.01.2009 13:31
Re: České vydáníAdam08.01.2009 13:32
Re: České vydáníMartin Blatný23.03.2009 12:57
Re: České vydáníRingo08.01.2009 13:06
Re: České vydánísydo08.01.2009 14:38
Co kdyz hru porazime?Ringo29.01.2009 06:53
Re: Co kdyz hru porazime?Adam29.01.2009 09:11
Re: Co kdyz hru porazime?Ringo29.01.2009 09:23
Re: Co kdyz hru porazime?REM29.01.2009 09:29
Re: Co kdyz hru porazime?REM29.01.2009 09:36
Re: Co kdyz hru porazime? - půjčení PandemicuREM29.01.2009 09:41
Re: Co kdyz hru porazime? - půjčení PandemicuAdam29.01.2009 10:12
Re: Co kdyz hru porazime? - půjčení PandemicuRingo29.01.2009 10:29
Re: Co kdyz hru porazime? - půjčení PandemicuRingo29.01.2009 10:34
Re: Co kdyz hru porazime? - půjčení Pandemicusydo29.01.2009 10:50
Re: Co kdyz hru porazime? - půjčení PandemicuRingo29.01.2009 10:59
Re: Co kdyz hru porazime? - půjčení Pandemicusydo29.01.2009 11:06
Re: Co kdyz hru porazime? - půjčení Pandemicusydo29.01.2009 11:08
Re: Co kdyz hru porazime? - půjčení PandemicuRingo29.01.2009 11:24
Re: Co kdyz hru porazime? - půjčení PandemicuRingo29.01.2009 11:26
Re: Co kdyz hru porazime? - půjčení Pandemicusydo29.01.2009 12:31
Re: Co kdyz hru porazime? - půjčení PandemicuSodovka29.01.2009 11:24
Re: Co kdyz hru porazime? - půjčení PandemicuRingo29.01.2009 11:46
Re: Co kdyz hru porazime? - půjčení PandemicuREM29.01.2009 11:58
Re: Co kdyz hru porazime? - půjčení PandemicuRingo29.01.2009 12:12
Re: Co kdyz hru porazime? - náhodasydo29.01.2009 12:25
Re: Co kdyz hru porazime? - půjčení PandemicuRingo29.01.2009 11:32
Re: Co kdyz hru porazime?Ringo29.01.2009 10:41
Re: Co kdyz hru porazime?Adam29.01.2009 11:07
Re: Co kdyz hru porazime?Ringo29.01.2009 11:31
Re: Co kdyz hru porazime?Sodovka29.01.2009 11:45
Re: Co kdyz hru porazime?Ringo29.01.2009 11:48
Re: Co kdyz hru porazime?REM29.01.2009 11:56
Re: Co kdyz hru porazime?Ringo29.01.2009 12:11
Re: Co kdyz hru porazime? - "Ringova nedůvěřivá skepse"REM29.01.2009 13:47
Re: Co kdyz hru porazime? - "Ringova nedůvěřivá skepse"Ringo29.01.2009 14:05
Re: Co kdyz hru porazime? - "Ringova nedůvěřivá skepse"sydo29.01.2009 14:21
Re: Co kdyz hru porazime? - "Ringova nedůvěřivá skepse"Ringo29.01.2009 14:33
Re: Co kdyz hru porazime? - "Ringova nedůvěřivá skepse"Ringo29.01.2009 14:39
Re: Kdo nemá rád Battletech, nemá rád lidi!sydo29.01.2009 15:51
Re: Co kdyz hru porazime? - "Ringova nedůvěřivá skepse"Ringo29.01.2009 14:20
Re: Co kdyz hru porazime? - "Ringova nedůvěřivá skepse"REM29.01.2009 15:08
Re: Co kdyz hru porazime? - "Ringova nedůvěřivá skepse"Ringo29.01.2009 15:15
Re: Co kdyz hru porazime? - "Ringova nedůvěřivá skepse"Richmond29.01.2009 15:25
Re: Co kdyz hru porazime? - "Ringova nedůvěřivá skepse"REM29.01.2009 15:46
Re: Co kdyz hru porazime? - "Ringova nedůvěřivá skepse"REM29.01.2009 15:44
Re: Co kdyz hru porazime? - "Ringova nedůvěřivá skepse"Ringo29.01.2009 16:06
Re: Co kdyz hru porazime? - "Ringova nedůvěřivá skepse"REM29.01.2009 16:38
Re: Co kdyz hru porazime? - "Ringova nedůvěřivá skepse"Ringo29.01.2009 17:13
Re: Co kdyz hru porazime? - "Ringova nedůvěřivá skepse"REM29.01.2009 17:26
Re: Co kdyz hru porazime? - "Ringova nedůvěřivá skepse"Ringo29.01.2009 17:30
Re: Co kdyz hru porazime? - "Ringova nedůvěřivá skepse"REM29.01.2009 17:40
Re: Co kdyz hru porazime? - "Ringova nedůvěřivá skepse"Ringo29.01.2009 17:55
Re: Co kdyz hru porazime?sydo29.01.2009 12:27
Re: Co kdyz hru porazime?REM29.01.2009 12:53
Re: Co kdyz hru porazime?Adam29.01.2009 14:43
Re: Co kdyz hru porazime?Ringo29.01.2009 14:50
Re: Co kdyz hru porazime?Ringo29.01.2009 14:51
Re: Co kdyz hru porazime?Adam29.01.2009 15:12
Re: Co kdyz hru porazime?Ringo29.01.2009 15:16
Re: Co kdyz hru porazime? Prosba na adminasydo29.01.2009 15:54
Re: Co kdyz hru porazime? Prosba na adminaAdam29.01.2009 16:06
Re: Co kdyz hru porazime? Prosba na adminaRichmond29.01.2009 16:31
Re: Co kdyz hru porazime? Prosba na adminaREM29.01.2009 16:56
Re: Co kdyz hru porazime?tony06.08.2011 15:12
Re: Co kdyz hru porazime?aneken29.01.2009 16:27
PandemicMichal Smid25.02.2009 12:12
Re: Pandemicdajo25.02.2009 14:27
Re: Pandemicdilli25.02.2009 14:57
dotaz medikStanda20.03.2009 13:22
Re: dotaz medikBeholder20.03.2009 15:01
Re: dotaz medikGimli21.03.2009 20:48
Re: dotaz medikAdam22.03.2009 16:50
Re: dotaz medikBeholder22.03.2009 17:26
Re: dotaz medikAdam22.03.2009 19:05
Re: dotaz medikBeholder22.03.2009 19:43
Re: dotaz medikAdam23.03.2009 09:27
Re: dotaz medikZdenal26.08.2009 22:18
Re: dotaz medikREM27.08.2009 09:10
Re: dotaz medikZdenal27.08.2009 09:32
Re: dotaz medikacedrac16.01.2010 00:44
Re: dotaz medikdilli16.01.2010 12:40
Re: dotaz medikacedrac16.01.2010 22:02
Dotaz na vynalézání lékuCholerus22.03.2009 08:19
Re: Dotaz na vynalézání lékudilli22.03.2009 10:01
sdílení znalostíkafer13.04.2009 11:35
Re: sdílení znalostídilli13.04.2009 15:19
Re: sdílení znalostíVasekVydra13.04.2009 22:05
Re: sdílení znalostízeppelin14.04.2009 10:35
Re: sdílení znalostíacedrac29.01.2010 11:33
Dotaz na pravidlaskyfire30.04.2009 08:33
Re: Dotaz na pravidladilli30.04.2009 10:39
Recenze GreyhoundAdam29.12.2009 15:23
Výhodná koupěondras2829.01.2010 00:14
Kdy připojit rozšířeníbhs15.07.2011 12:14
Sháním pandemicseleslav29.10.2012 21:02
Re: Sháním pandemicMirek-Usti10.11.2012 19:21
Re: Sháním pandemicseleslav10.11.2012 23:38
Re: Sháním pandemiccuf12.11.2012 16:02
hra pandemicja08.06.2013 18:11

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |