Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Labyrint
Originální název: Labyrinth
Rok vydání: 1986
Autoři: Max J Kobbert
Výrobci: RAVENSBURGER
Dovozci: DINOTOYS
Věk hráčů: Od 8 let («»)
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 2 - komunikace není součástí hry («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Úkolem každého hráče je najít v labyrintu nejlepší cestu k jednotlivým obrázkům, které má na svých tajných kartách. ale co to, před chvílí zde byla chodba a nyní je tu zeď. K dosažení jednotlivých obrázků se proto musí stále pomocí volné karty s chodbou přikládat ke krajům hracího plánu a tím jej posouvat. Tvar bludiště se tak neustále mění...Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Krabice a rozehraná hraZajímavé odkazy

  Funagain GamewebOcenění hry

  1986 - nominace
Hra roku (Spiel des Jahres)

Hra roku (Spiel des Jahres) - pravděpodobně nejprestižnější anketa současnosti vyhlašovaná nezávislými novináři zabývajícími se společenskými hrami
  1991 - 1. místo
Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis)

Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis), je hlavní cena, která je udělována časopisem Die Poppel-Revue a veřejnostíHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 90
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,39)
Pořadí hry v žebříčku 247.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  12.10.2010 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Labyrint – bláznivé bludiště
Labyrint najdete ve větší krabici obsahující kartonové díly, jež jsou základními kameny bludiště. Dále objevíte hrací desku, karty předmětů a čtyři figurky kouzelníků, každého v jedné barvě. Komponenty jsou kvalitně zpracovány z tvrdého papíru, takže se ani častým hraním neopotřebují. Pravidla jsou jednoduchá a snadno pochopitelná a právě to je základem úspěchu této deskovky.

Na začátku hry vás čeká menší kreativní úkol, a tím je vytvoření bludiště pomocí čtvercových kartonových kamenů. Každý z nich má na sobě namalován různý tvar chodby: může být rovná, zahnutá či ve tvaru písmene T a především na sobě může ukrývat předmět, který budete v průběhu hraní hledat.

Aby nedocházelo k zjednodušování bludiště u konkrétního kouzelníka, hráči si barvy rozlosují až po celkovém sestavení labyrintu. Při stavbě tedy nevíte komu škodit či pomáhat, aby to pro vás bylo výhodné. Výběr kouzelníka by měl být náhodný, takže nejlepší je čaroděje vhodit do nějakého látkového sáčku (není součástí balení), a pak si z něj jednoho vytáhnout.

Po položení všech komponent na jejich místa vám v ruce zbude jedna kartička. Pomocí ní můžete posouvat bludiště v horizontálním a vertikálním směru a na opačné straně vypadne z plochy jiný dílek, který další hráč použije ke svému tahu. Ne všude však lze labyrintem hýbat, což je dáno tím, že některé části bludiště jsou napevno uchyceny na herní desce. Místa, kam lze tento volný dílek přiložit, jsou zvýrazněna žlutými šipkami. Před první hrou doporučujeme rozložit hrací plán a uprostřed ho něčím zatížit tak, aby se vyrovnal. Jelikož by se celý do krabice nevešel, bylo nutné ho klasicky uprostřed přehnout. To však může způsobovat problémy při posouvání kartiček.

Posledním úkonem před samotnou hrou je rozdání úkolových karet, na jejichž líci se ukrývá předmět. Právě k němu se musíte co nejrychleji dostat skrz zapeklité chodby labyrintu. Karty neukazujte protihráčům, ti by vám v rámci boje mohli schválně stavět do cesty zátarasy a znesnadnit vám tak cestu k cíli. Předmět hledáte vždy pouze jeden a až po jeho zdárném získání si můžete z obrácené hromádky vzít úkol další. Kdo nalezne první šest předmětů, ten se stane šampionem všech čtyř kouzelníků.

Postup vašeho čaroděje chodbami závisí pouze na tom, jestli dokážete vytvořit chodbu k předmětu a zároveň účinně škodit soupeřům. Sice nevíte, který předmět je jejich cílem, ale často se jejich postavička dá zcela odříznout nebo například vytlačit z hrací plochy. Protože se kus bludiště přesunul, kouzelník se objeví na druhé straně labyrintu, na kartičce, kterou jste právě zasunuli do hry.

Hra klade poměrně velké nároky na představivost a logické uvažování, přesto je vhodná pro děti všech věků. Labyrint neobsahuje žádné texty, pouze obrázky, takže si s ním mohou užít legraci i předškolní děti, ačkoliv minimální doporučený věk je stanoven na sedm let.

Náhoda je ve hře reprezentována zamíchanými kartičkami úkolů, často se vám stane, že máte dojít k předmětu, který je hned na sousedním políčku nebo naopak líznete obrázek, který je v tu chvíli naprosto dokonale nedostupný a zablokovaný. Ale právě v tom se skrývá nejen štěstí, ale především zábava, protože přesně to jsou situace, které vás donutí nad každým dalším tahem opravdu přemýšlet.

Jakmile do své sbírky zařadíte i osmý předmět, ještě nekřičte radostí z vítězství! Povinností každého vítěze totiž je dokázat se z bludiště dostat zase ven. Až poté, co se dostanete na svoje startovní políčko (označené barvou vašeho černokněžníka), teprve pak můžete slavit a požadovat zaslouženou kouzelnickou odměnu.

Přes všechny zmínky o přemýšlení a představivosti je hra poměrně nenáročnou záležitostí a skvělým odreagováním do rodinného kruhu, pro všechny počty soupeřů od dvou do čtyř. Samozřejmě je pochopitelné, že čím víc hráčů se bude honičky na předměty účastnit, tím složitější bude se k nim dostat, ale výsledek bude také více záležet na náhodě tažených karet.

Labyrinth je hra, která vznikla už v roce 1986 a za ty roky si získala mnoho příznivců. V příštím roce oslaví 25. výročí a rozhodně to nebude poslední výročí její existence. Za ten čas se dočkala také mnoha různých variant, z nichž v češtině narazíme na speciální verzi Labyrint Duel, která je ve světě novinkou loňského roku. Ale při troše hledání naleznete i verze s přídomky Junior, 3D nebo Master, které ovšem získáte pouze koupí ze zahraničí. Třeba nás firma DinoToys překvapí a v budoucnosti doveze i některou z dalších variant, třeba pro mě nepochopitelnou karetní verzi.

Pro rok narození i množství variant je společná jedna věc. Je z nich totiž zřejmá kvalita hry, kterou již stačil prověřit čas a stojí za ní tisíce domácností. Můžeme vám s klidem doporučit, abyste se stali jednou z nich, protože v Labyrinthu najdete nejen spoustu roztodivných předmětů, ale především zábavu a legraci, která je v dnešních rodinách plných počítačových her tak vzácná.

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/138/recenze-labyrint-blaznive-bludiste


Vytvořeno:  07.01.2014 uživatelem Vercutka . Hodnocení:
Skvělá hra
Výborná hra, jako vychovatelka vřele doporučuji. Hra spíše určená pro starší žáky, já jí hraji s žáky druhého stupně základní školy, ale zapojuji i mladší, pak tedy musím upravit trošku pravidla za jednodušší, ale jde to. Není to ale žádná oddychovka, děti se občas zapotí, než vymyslí nějakou vhodnou cestičku, proto ji využívám jen tehdy, když jsou děti plně koncentrované, rozhodně ne jako relax.


Vytvořeno:  08.12.2011 uživatelem Moniak . Hodnocení:
náš hit s úpravou pre mladšie (7 ročné) deti
Aby to zvládli začiatočníci a tí, čo neradi robia podrazy ostatním, hru sme hrávali v zjednodušenej podobe tak, že za pokladom mohol ísť hráč bez prerušenia toľko ťahov, koľko potreboval. 7-ročné dieťa sme usmerňovali komentárom "Tak, teraz sa odveziem dve zastávky električkou" alebo "Tu si počkám na električku". Panáčik postupoval alebo stál počas pohybu iného stĺpca podľa uváženia hráča. Keď sme si neskôr kúpili Labyrinth Duel, bola to pre nás hračka. Hra rozvíja logické myslenie a nemusí pritom byť príliš zložitá a nedostupná deťom do 7 rokov. Dokáže zaujať aj deti, ktoré nemajú výrazný sklon k logickým hrám.


Vytvořeno:  18.01.2008 uživatelem B. . Hodnocení:
Jiná než ostatní
Máme rádi deskové hry a nemáme jich doma zrovna málo. Labyrint jsme dostali zcela náhodou a zaujal nás právě svojí odlišností od ostatních,které máme doma. Zahrát si ji netrvá dlouho, někdy se musí trochu víc přemýšlet, ale někdy za vás práci udělá náhoda. Nejlepší je hru hrát tak ve 2-3 lidech. Většinou ji hrajeme na konci večera když už není nálada a energie hrát složitěší hry ale jak poznamenala moje kamaradka "pít se u ní moc nedá" :o))


Vytvořeno:  30.07.2004 uživatelem Nata . Hodnocení:
oddychová hra na výlety
Verzia, ktorú hrávame, má kartičky veľké len ako bežné pexeso. To ju priamo predurčuje na "ťahanie v batohu" a veľmi príjemnú zábavu na večer. Každý hráč má na ruke tri kartičky s chodbami labyrintu a pokladmi. Jeho úlohou je priložiť jednu zo svojich kartičiek tak, aby vznikla neprerušená cesta medzi rovnakými symbolmi pokladov. Hráč potom vyhráva všetky kartičky, na ktorých spojil rovnaké symboly a berie si ich (za predpokladu, že na hracej ploche nezostanú žiadne časti labyrintu spojené len rohmi). Pri troch a viac hráčoch sa tak labyrint mení veľmi dynamicky a ťažko vymyslené prepojenia sú mávnutím čarovného prútika (zákerným súperovým ťahom) nemožné.
Verzia Labyrintu s troma sústrednými kruhmi vyzerá síce zložitejšie, ale jednak to tak nie je a jednak je menej zábavná. Navyše stráca hlavnú výhodu tejto hry - skladnosť a výraznú odlišnosť od iných kartových hier.Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Labyrint' obsahuje 2 příspěvky. Poslední příspěvek vytvořil dne 08.12.2011 v 17:19 uživatel Moniak.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
trošku vedleeklp fistronek17.08.2006 15:33
poznáte variant hry "Honba za pokladem"?Moniak08.12.2011 17:19

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |