Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Dominion
Originální název: Dominion
Rok vydání: 2008
Autoři: Donald X. Vaccarino
Výrobci: ALBI, HANS IM GLÜCK, RIO GRANDE
Dovozci: ALBI 
Věk hráčů: Od 10 let («»)
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 3 - malý podíl náhody («»)
Interaktivnost: 2 - komunikace není součástí hry («»)
Humor: 2 - spíše seriózní hra s prvky humoru («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Karetní hra («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Určite vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

Každý hráč más svůj balíček karet, do kterého postupně dokupuje další karty. Karty znamenají buď peníze pro nákup dalsích karet, budovy umožňující speciální akce a nebo vítězné body, které se počítají na konci hry.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce

 Datum ukončeníDatum založeníProdejceStav hryPřihazujícíCena
Detail aukce05.10.2015 17:0205.10.2015hammerheadStředně opotřebovaná, vypadá ale naprosto uspokojivě 300 Kč

Galerie obrázků

Krabice
Krabice
Rozehraná hraZajímavé odkazy

  BoardGameGeek   Možnost nákupu na Slovensku.
  Svět deskových her   Pravidla hryOcenění hry

  2009 - 1. místo
Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis)

Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis), je hlavní cena, která je udělována časopisem Die Poppel-Revue a veřejností
  2009 - vítěz
Hra roku (Spiel des Jahres)

Hra roku (Spiel des Jahres) - pravděpodobně nejprestižnější anketa současnosti vyhlašovaná nezávislými novináři zabývajícími se společenskými hrami
  2009 - vítěz
Hra roku

Ocenění Akademie her v České republice
  2009 - nominace
International Gamers Awards

Mezinárodní ocenění společenských her. Uděluje mezinárodní porota.
  2009 - hra roku
Golden Geek Awards

O nejlepších hrách v několika kategoriích hlasují uživatelé portálu BoardGameGeek.comHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 197 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 4,34) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 7.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  05.02.2009 uživatelem jakub . Hodnocení:
Vybudujte si své dominium

Dominion je karetní hra, která v krátké době od představení v Essenu oslovila řadu lidí. Svědčí o tom mimo jiné to, že se během pár měsíců vyšvihla mezi nejlepších deset her na žebříčku Board Game Geek (k 5. 2. 2009 je šestý). Takový vzestup se zatím jiné hře nepodařil. Důvodem úspěchu je bezesporu originální herní princip, jednoduchá pravidla, krátká herní doba, dobrá hratelnost v jakémkoliv počtu hráčů. Karty slouží k realizaci akcí i nákupu nových karet. Každý hráč buduje svůj balíček a s ním hraje - postupně ho rozšiřuje podle zvolené strategie.

Celou recenzi si můžete přečíst na webu o hrách Frodovy deskové hry.Vytvořeno:  04.08.2011 uživatelem Veronika . Hodnocení:
Karetní hra se mi zalíbila
Tuto karetní hru jsem se rozhodla zakoupit po kladných recenzích, které jsem si četla zde. Jelikož je v žebříčku umístěna na 7. místě a zaujaly mne pravidla hry, rozhodla jsem se, že si hru pořídím. Zprvu jsem byla rozpačitá, nechápala jsem pointu hry, i když pravidla srozumitelná, které zvládne i začínající hráč. Zpracování karet se mi zalíbilo a po několika kolech hraní mě hra přímo nadchla. Nejvíc se mi líbí pojetí hry s kartami a zároveň možnost vybrat si vždy jiné karty, takže pokaždé hrajete jinou hru. Oproti jiným hrám, kde používáte např. i dřevěné figurky, v této hře se používají pouze karty a proto se mi hra tak zalíbila. Je jednoduchá, ale přitom zábavná, zajímavá a kreativní. Každé kolo úplně jiné, záleží jaké karty si vyberu.


Vytvořeno:  18.05.2011 uživatelem rulen . Hodnocení:
Dominion
Dominion je hra, která mě zaujala na první pohled a po přečtení kladných recenzí jsem se také rozhodla k její koupi.
Jedná se o karetní hru, která v sobě skrývá velké množství a druhů karet, tím pádem i taktik a strategií, jak hrát. Pravidla jsou jednoduchá, zvládne je každý, karty jsou navíc hezky zpracovné a zábavné na pohled.
Hra mě bohužel ani po několika zahráních neoslovila, i když sem třeba vyhrávala, nějak jsem bohužel její kouzlo neobjevila nebo mě minulo, nevím, ale přesto věřím, že pro ty, kdo mají karetní hry rádi a chtějí vyzkoušet něco nového, tak bude tato hra tou správnou volbou, já si však mnohem raději zahraju třeba žolíky :)


Vytvořeno:  05.08.2010 uživatelem madrianova . Hodnocení:
velmi zábavná hra
hru jsem si zakoupila dle žebříčku oblíbenosti, dle oblíbenosti tématu - středověk, podle pěkného provedení a podle popisu v těchto recenzích.
Hra mě po prvních dvou hrách moc neoslovila, ale po třetí hře mě i přítele opravdu dostala, bereme si ji i do hospůdky, kde oslovila i cizí lidi a nakonec jsme hráli všichni dohromady :-) a byl to pekelnej souboj.
Ale protože jsem velmi netrpělivá nejvíc mě baví hra hrát ve dvou, abych mohla být stále na řadě :-)
Netušila jsem, před zkoupením, že tato hra mě až natolik osloví. Velmi ji mohu všem doporučit.
Studovala jsem návod sama a přiznám se, trošku jsem v tom tápala, ale po zkušební hře jsme hru ihned pochopili. Je opravdu velmi lehká, pravidla nejsou vůbec složitá. I cizí lidi v hospůdce ji po 5 minutách ihned pochopili. Což je také velká výhoda, pokud budete chtít hrát i s novýma lidičkama.
Pro koho je hra určena: pro všechny, kteří mají rádi karetní hry /a ti co raději deskovy, tak také doporučuji, protože za to tato hra stojí/ :-) a změna je život.
Kartičky jsou přehledné a systém hry a účel kartiček si rychle ihned osvojíte. Ze začátku se každý lekne množství kartiček a textu, ale jak jsem psala výše. Okamžitě se naučíte na co je která kartička výhodná. Nic složitého.
Hru doporučuji 2 hráčům /s přítelem hrajeme stále/ , ale 3,4 hráčům. Hra je zase o to napínavější a zajímavější. Pokud máte rádi hry, které jsou napínavé od začátku až do konce,rádi bojujete o výhru a máte rádi strategické hry, jste na této recenzi her správně :-)


Vytvořeno:  21.07.2010 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Dominion, dominanta roku 2009
V potemnělém městě se svítilo už jen v jednom domě. Při bližším nahlédnutí přes okno bylo vidět čtyři postavy krčící se nad stolem. Tiché šeptání občas přecházelo ve vzrušený hovor. Všichni stáli nad mapou rozdělenou na několik území. Okolo ležely doklady o vlastnictví panství. Ti muži byli posedlí mocí. A právě teď o ni mezi sebou bojovali. Do tohoto nelítostného světa obsazování území nás zavádí hra Dominion.

Stejně jako oni kdysi, i vy budete budovat svůj vliv od malého majetku až k majoritnímu vlastníkovi všech pozemků v okolí. Nebudete k tomu potřebovat ani mapu, ani doklady o vlastnictví. Jen dostatek správně zvolených karet a trochu štěstí.

Balíček obsahující karetní hry se obvykle vměstná do vaší poštovní schránky. To ale není případ Dominionu. Hned na první pohled zaujme velkou krabicí, jejíž rozměry však velmi brzy doceníte. Tato strategie se totiž neskládá z ničeho jiného než z rovných pěti set hracích karet! A dokážete si představit, že byste tyto karty měli přehledně hromádkovat před každou hrou, která podle oficiálních údajů trvá třicet minut? Asi ne. A stejně tak si to nedokázali představit vydavatelé. Proto je krabice rozdělena velice šikovně na oddíly, v nichž různé typy karet uchováte pěkně oddělené a nepomíchané.

Karty obsahují krásné tematické ilustrace ke hře zasazené do středověku, které se jen tak neokoukají. Vše je na nich umístěno přehledně a tak, abyste na první pohled viděli, co vás čeká. Veškeré texty byly samozřejmě přeloženy do našeho rodného jazyka. Pravidla se sestávají ze dvou samostatných sekcí, srozumitelně napsaná a názorně vysvětlená základní pravidla a rozkládací leták, obsahující upřesňující informace ke každé akční kartě.

I ten největší magnát musel někde začínat a stejné to bude i s vámi. Do ruky každý účastník dostane sedm měďáků a tři statky. Na stůl položíte do hromádek karty peněz a bodů. Následně vytvoříte společnou zásobu takzvaných karet království. Dominion jich obsahuje celkem 24 různých druhů (plus rozšíření Černý trh, o kterém se zmíním později) po deseti kusech od každého. Pro jednu hru budete potřebovat deset hromádek různých karet království.

Nyní se dostáváme k jádru samotného herního principu. Vaším úkolem je budovat si balíček tak, abyste co nejlépe využili možností akčních karet a zároveň měli na konci hry nejvíce vítězných bodů (statky, vévodství a provincie).

Hráč má ve hře k dispozici v ruce vždy pět karet, s nimiž má možnost provést jednu akci a koupit si jednu z dalších karet ležících na stole. Ostatní karty, které vlastní leží ve dvou balíčcích na stole. Jedním je takzvaný dobírací balíček, z nějž si hráč dobírá karty pro příští tah. Na odkládací hromádce jdou všechny zahrané karty (včetně karet peněz či bodů, které po zahrání nevracíte, ale znovu použijete!) lícem nahoru. Jakmile se zdrojový balíček vyprázdní, hráč zamíchá odložené karty, položí je rubem nahoru a vytvoří z nich znovu dobírací balíček. A tak stále dokola…

První fází je akce. V té může hráč zpočátku použít jednu kartu činnosti, později může mít možností vyložení více v závislosti na kartě, kterou vyloží – ta mu může přidat další akce. Kromě toho s ní může ovlivnit druhou fázi, kterou je nákup.

Nejenže může k základnímu jednomu nákupu dostat navrch další, ale také může obdržet bonusové „virtuální“ peníze, se kterými v rámci toho tahu může disponovat, jako by je držel v ruce. Jak vám už určitě došlo, v nákupní části tahu si přivlastňujete karty a máte na výběr ze všech, které na stole leží – akčních karet království, vítězných bodů i peněz.

K čemu kupovat peníze? Ve světě Dominionu jsou totiž celkem tři měny – měďáky, stříbrňáky a zlaťáky. Každý má jinou hodnotu tržní a jinou pro nákupní fázi. Určitě je tedy lepší v tahu obdržet do ruky dva zlaťáky o celkové hodnotě šest proti čtyřem měďákům o hodnotě dva. Každá karta má svoji cenu přehledně vyvedenu v dolní části, nejdražší jsou pochopitelně v balíčku provincie.

Kromě budování balíčku nechybí ani interakce mezi hráči. V herních počátcích se setkáte především s kartou Milice, která donutí všechny ostatní hráče snížit počet karet v ruce pro příští kolo na tři. Později se setkáte s kartou Čarodějnice, která všem ostatním přidá do vlastnictví kartu Kletba. Tato karta ponižuje celkový součet vítězných bodů o jedna. Samozřejmě existují i další útočné karty.

Pro začátečníky tvůrci nachystali pět základních sestav karet království, které vás zasvětí do tajů hry, karet i jejich vazeb mezi sebou. Ale i později, po mnoha hrách budete objevovat další možnosti a hledat ideální kombinace akčních tahů nebo srovnávat taktiku budování balíčku soupeře se svojí. Na variabilitě hře přidává skutečnost, že nehrajete v jedné hře zdaleka s celou karetní zásobou, ale pouze s méně než polovinou karet království, čímž se z Dominionu stává hra skutečně na dlouhou dobu.

Souboj končí ve chvíli, kdy je prázdná hromádka provincií, nebo jsou prázdné tři hromádky karet království. Vaším úkolem je odhadnout správnou chvíli pro nákup vítězných bodů, aby se vám nepletly při hře a zároveň jste jich měli na konci dostatek. Konec hry záleží na počtu hráčů, kteří se účastní. Při souboji ve dvou není příliš pravděpodobné, že hra skončí vyprázdněním tří balíčků království. Ve trojici jsou stejně možné obě varianty, oproti tomu ve čtyřech skončíte obvykle dříve, než stihnete vykoupit provincie.

Ke sběru bodů slouží nejen zmiňované tři druhy majetků, ale ještě jedna speciální karta s názvem Zahrada. Její význam je velký, protože pokud ji máte v držení, získáte na konci hry za každých deset karet v ruce jeden vítězný bod. Ten často může být rozhodující, protože bodové výsledky bývají často vyrovnané a rozhoduje jen málo.

Výběr karet pro první hru je nastaven tak, abyste poznali základní principy a účinky karet ve hře. Oproti tomu například v herní variantě Velké peníze se hra hned krátce po začátku zvrhne v honbu za penězi a stejně tak rychle pak končí vykoupením balíčku s provinciemi. Ale o tom zase Velké peníze přece jsou. Všech pět rozestavení pak dohromady představí karty, ale skutečná síla hry spočívá v možnosti sestavit si jakoukoliv skupinu deseti hromádek království a s nimi hrát. Nejlépe náhodně.

Hra je dle mých postřehů bez dostupných rozšíření nejlepší ve dvou hráčích. Při tomto rozložení sil má úžasný spád, pořád se něco děje a prakticky na nic nečekáte a často ani nevyužijete oficiální hrací dobu, kterou výrobce udává na třicet minut. Není problém si zahrát několik her po sobě, protože ani pak Dominion nedokáže být stereotypní. Ale nechápejte mě špatně, tím nechci říct, že by hra byla ve více hráčích nudná či nezábavná! Systém i zde funguje na jedničku a vy napjatě sledujete, jak hrají ostatní, jen ta plynulost hry ve dvou tomu trošku chybí. Na zábavnosti přidávají útočné karty, které ve více hráčích nabývají ještě většího významu a jejich hromádka ve společné zásobě často zůstává prázdná.

Pokud bych měl hledat zápory, tak musím zmínit snad jen občas pomalé tahy, když zahrají hráči více karet Vesnice, Kovárna či Trh za sebou. Druhá věc, která brzdí hru, je míchání karet z odkládacího balíčku, které především v počáteční fázi často zdržuje.

Až po mnoha hrách oceníte výhody některých karet, které zpočátku ležely ladem. Konkrétně mohu mluvit třeba o kartě Kaple. Její text zní: Zahoďte až čtyři karty z ruky na smetiště. Smetiště je místo, kam chodí karty na svůj poslední odpočinek. Ty už se vám zpět do ruky v této hře nevrátí. Proč vyhazovat zbytečně karty? Není to nesmysl? Není. Proč v ruce pořád točit měďáky a statky, které vám zůstaly ze začátku hry, když můžete nakupovat za hodnotnější zlaťáky a stříbrňáky?

Noví hráči si často po prvních zahráních stěžují na to, že se jim zdá hra stereotypní a že k výhře stačí správná kombinace dvou či tří karet. Ale to není pravda. Všechny karty ve hře Dominion mají své správné promyšlené místo i účinek. Kouzlo celé hry je v jejich objevování a schopnosti dobře poskládat balíček a pak jej zahrát tak, abyste těchto účinků využili. K vítězství ve hře může vždy vést jiná cesta.

Na většině obchodních míst dostanete při koupi hry ještě zdarma speciální rozšíření Černý trh. Nenechte se zmást označením rozšíření, jedná se pouze o jeden typ akční karty. Přesto může dokonale zamíchat stavem věcí ve hře. Ve speciálním balíčku Černého trhu jsou totiž obsaženy jiné karty činností, nežli leží na stole ve společné zásobě. Po zahrání akce Černý trh můžete odkrýt první tři karty z této hromádky a jednu z nich si koupit.

Když se podíváme do světa, zjistíme, že je Dominion nejen velmi oblíbený (sedmá pozice na největším serveru společenských her BoardGameGeek), ale především, že už se dočkal několika rozšíření. U nás to jsou již dvě: Intriky a Pobřeží (Seaside). Ve světě se netrpělivě čeká na další rozšíření, které je Alchemy.

Ačkoliv ve mně kombinace "karetní strategická hra" vzbuzovala zpočátku nedůvěru, byl jsem překvapen a vtažen do světa Dominionu raz dva. Jeho hratelnost a návykovost se snoubí s rychlostí a nápaditostí pravidel v koktejl, který si zaslouží pochvalné poklepání po zádech pro pana Donalda X. Vaccarina. Nejenže vytvořil hru, která ovládá rok 2009, ale především hru, ke které se budou hráči rádi vracet ještě mnoho dalších měsíců a let.

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/23/recenze-dominion-dominanta-roku-2009


Vytvořeno:  03.06.2010 uživatelem Beholder . Hodnocení:
Návyková záležitost
Začnu zostra a čistě subjektivně. Dominion je nejlepší karetní hra co znám a určitě je i lepší než ty co neznám :). Dominion je vůbec jedna z nejlepších moderních společenských her co znám a beztak je i jedna z nejlepších co neznám :)…Dominion, to je velká krabice, jako běžná desková hra a v ní 500 karet. Zahraje si ji 2-4 hráčů. Pravidla mají pár stránek a jsou velmi jednoduchá. Takže proč ta silná slova v úvodu?...

Největší kouzlo spočívá v tom, že hráč začíná téměř s ničím a snaží se teprve svůj balík sestavit, tak aby pracoval co nejlépe. Nehledě na obrovskou znovu hratelnost, variabilitu a množství různých strategií. Ve hře jsou 3 typy karet – bodovací, peněžní a akční. Pro samotný závěr hry a zjištění, kdo je vítěz, jsou nejdůležitější bodovací karty. Aby si je člověk mohl koupit, potřebuje k tomu peněžní karty. No a k tomu, jak efektivně, jak často a jakým způsobem se hráči k bodovým kartám dostanou, slouží akční karty, kterých je celkem 25 (každá po 10 kusech), ale v každé hře jich bude k dispozici 10 v různých kombinacích. Ty kombinace jsou buď předkonstruované (sami autoři jich pár uvádějí k tomu aby se člověk s kartami seznámil) a nebo náhodně v čemž spočívá další kouzlo Dominionu. Před hrou se náhodně určí 10 akčních karet z dostupných 25 a ty budou ve hře k dispozici.

Každý hráč začíná se 7 penězi a 3 body. V každém kole má k dispozici 5 karet které si lízne ze svého balíčku (na začátku hry má tedy 10 karet a postupně přikupuje další). Má možnost zahrát 1 až x akcí podle toho jaké akce má. Některé akce totiž umožňují zahrání dalších akcí. Následuje nákup za karty peněz + za peníze, které mohly přinést některé akční karty zahrané před tím. Hráč si může koupit buď další peníze, akční kartu/y (některé akční karty totiž umožňují udělat více než jeden nákup) a nebo body. Nastává otázka, proč kupovat nějaké akční karty, když je účelem koupit co nejvíce bodů. Stačilo by přece kupovat jen body a sem tam peníze. Jenže to by právě vůbec nefungovalo. Vtip je v tom, že hráč začíná každé kolo s 5 kartami, které si náhodně lízne a kdyby nalízal samé bodovací karty, s kterýma nic neudělá, tak nemá šanci vyhrát. Bodovací karty vlastně zpomalují hráče a plní mu balíček. V průběhu hry jsou mu úplně k ničemu, ale na konci vyhraje ten, kdo jich má nejvíce. Na druhou stranu velký počet akcí a málo peněz má ten stejný efekt – zpomalení a omezení hráče cokoliv udělat. Proto si musí hráči určit některou z mnoha strategií, kterou ovlivňují právě dostupné akční karty a zvolit správné načasování, kdy koupit jakou akční kartu, kdy peníze a kdy je třeba začít kupovat body. Hra končí v momentě kdy se doberou všechny šestkové (nejdražší) bodovací body – je jich 8 ve dvou hráčích nebo 12 ve třech nebo čtyřech hráčích. Druhá situace, kdy může hra skončit nastane v momentě, když se dobere třetí jakýkoliv balíček karet. Např. všechny akční karty Vesnice (připomínám, že je vždy 10 kusů každé akční karty), všechny akční karty Zloděj a třeba všechny jedničkové (nejlevnější) bodovací karty (opět jich je 8 nebo 12). Hráči si spočítají pouze bodovací karty a kdo má nejvíce bodů, stává se vítězem.

Na závěr bych zmínil několik efektů akčních karet. Některé akční karty umožňují líznutí karet navíc, zahrání dalších akčních karet, umožňují více nákupů a nebo přidávají „virtuální“ peníze k nákupu. To jsou základní 4 efekty. Ale např. karta Zloděj dokáže soupeřům krást peníze z balíku, Čarodějnice přidává soupeřům kletby do balíku (-1 bodovací karta), Dobrodruh hledá v balíku poklady (peníze), Milice nutí hráče odhazovat karty atd.

Hráči anglické verze Dominionu již mohou hru obohatit 25 novými akčními kartami z prvního samostatně hratelného rozšíření Dominion: Intrigue. V tomto rozšíření je mnohem více interakčních a škodících karet. Dále karty, které umožňují provést několik věcí, ale hráč si musí vybrat, kterou a taky jakési „hybridní“ karty – akční/bodovací a peněžní/bodovací.

No a co nevidět tu bude další rozšíření (už ne samostatně hratelné) Dominion: Seaside. Vidím v Dominion obrovský potenciál, protože už základní verze toho nabízí hodně, první rozšíření tomu ještě přidává, uvidíme co přinesou další :). Ještě bych chtěl podotknout, že tuto recenzi píšu po 200+ odehraných hrách (převážně on-line) a jsem touto hrou opravdu (možná přehnaně) velmi nadšen a nedám na ni dopustit, ale to už jste poznali asi hned v úvodu recenze :)…


Vytvořeno:  05.03.2010 uživatelem Hogo Fogo . Hodnocení:
Když kašpar přijde na hrad
Na začátku bylo váhání - koupit/ nekoupit. I přes dané ocenění jsem si koupí nebyl jist, protože mám dojem, že Poštovní kurýr toto ocení dostal také a pro mě to byla jedna z nejhorších her, co jsem kdy hrál (subjektivní názor).

Nakonec jsem se ke koupi odhodlal a začal hrát. O možnostech variací se mi předtím ani nezdálo. Avšak jako každá hra má i Dominion svoje plusy a mínusy.

+)každá hra je jiná
+)není to max. pro 4 hráče jak je psáno na hře. Dá se to hrát až i v 6 hráčích, jen je hra o něco pomalejší a musí se upravit pravidla (1-vybrání všech provincií zůstává 2- vybrání 5 jakýchkoliv balíčků při 6 hráčích; 4 balíčků při 5 hráčích)
+)při max. 4 hráčích rychlost
+)jednoduchost; snadná rychlá pochopitelnost
+)dlouhá životnost

-)míchání balíčku - nelze nijak ovlivnit sled karet. Tím se může stát, že po několik kol vám nebudou chodit karty ve správné kombinace až do doby opětovného zamíchání

Styl hraní mi v jistém smyslu připomíná karetní hru Magic the Gathering - člověk si složí balíček určitých karet s kterými následně hraje. Podoba tam je jak ve stylu hraní tak i v designu a obrázcích. Líbí se mi, že i vnitřek krabice má svůj specifický vzhled a je tam dán "plánek" karet pro snažší orientaci při výběru karet do různých možných her (chtěl bych upozornit na to, aby jste ho nestříhali. rozstříhaný tu orientaci moc neusnadňuje:D)

Dále bych možná ještě vynechal selektování karet s jiným okrajem jako karet konečných. Při úklidu hry bych je nechal u příslušných balíčků připravené na další hru. Usnadňuje a hlavně urychluje to příští přípravu hry). Pokud hrajete s rozšířením Černý trh, tak stačí ostatní karty vytáhnout z poza všech balíčků.


Na vahách královského kašpara je jasně vidno, že Dominion je hra pro každého v kterémkoliv věku. Ten kdo má rád deskové hry by si ji měl určitě zahrát a v lepší případě i pořídit. Variabilita je kolosální, hratelnost primitivní a o emoce při hře určitě nebude nouze, když vám bude chtít protihráč uškodit útokem čarodějnice či milice.

Ovládněte svá území. Vytvořte Dominion.


Vytvořeno:  16.09.2009 uživatelem skyfire . Hodnocení:
Jednoduché, rychlé, chytlavé
Tak mám za sebou cca. 20 her v počtu 2 až 4 hráči, tak jaké jsou mé pocity. Hra je to velmí pěkná a grafické zpracování je dle mě nadstandartní. Velice potěší praktická krabice, do které jdou všechny karty pěkně urovnat a oddělit jednotlivé balíky akcí pěněz a bodů od sebe (narozdíl od Agricoly). Další velké plus je, že hra je stejně dobře hratelná ve 2,3 i 4 hráčích. Pravidla jsou jednoduché a naučit hru nové lidi netrvá ani 5 minut, pochopí je snad každý. Hra je to chytlavá a všechny kdo ji hráli hned chytla. Dle mě se u téhle hry moc nemusí přemýšlet a je to taková oddychovka. Náhoda hraje v téhle hře roli v podobě neustálého přemíchávání balíčku karet. Nejsem zastáncem přílišné náhody ve hrách, ale tahle hra ji potřebuje a je ji tám právě tolik, kolik je potřeba. Jako mínus se mi zdá, že některé kartičky akcí jsou zbytečné a prakticky nepoužitelné, protože v kolekci 10 akcí, které se vyberou ke hře se vždy najdou ty lepší a výhodnější a některé prostě jen leží ladem. Četl jsem už sposutu názorů, že tohle není pravda, že jsou situace, kdy se využijí kartičky, které by se jinak nevyužily, ale tohle je opravdu krajní záležitost a cpát mezi nabídku akcí nějakou, kterou využiji jednou za hru nebo jednou za 3 hry se mi zdá zbytečné. Takto to cítili všichni, se kterýma jsem hrál, a proto nebyl problém se domluvit na optimálním setu akčních karet, který je vyvážený, zábavný a dobře hratelný. Naštěstí toto mínus vyvažuje dostatečný počet různých akcí, takže vybírat je z čeho. Celkově je Dominion dobrá hra, kterou můžu doporučit, ale TOP to dle mě určitě není (ten je pro mě pořád geniální systém, hratelnost a ruznorodost každé hry Vikingů).


Vytvořeno:  10.07.2009 uživatelem Radobyhrac . Hodnocení:
Dominoin - silně návyková hra
Tak mám za sebou asi třicátou partii Dominionu za týden (naživo, ne BSW) a Dominion se stále neohrává. Měl jsem z toho nejdříve obavy, ale hra je opravdu úžasná. I když hrajete dvacátou partii za den, tak stále hledáte jinou cestu k vítězství, nebo zkoušíte, zda vaše předchozí strategioe nebyla náhoda. Často se stane, že to náhoda byla, anebo soupeř vybral lepší cestu k vítězným bodům.

Hlavní předností Dominionu je jednoduchost pravidel a obrovská variabilita.
Existuje spousta možností, jak vyhrát.
Jediné co této hře lze vytknout je míchání karet balíčku hráčů a dlouhé čekání na odehrání tajů tzv. vesničanů (několikrát po sobě zahrají kartu Village).

Každý hráč má oblíbený určitý typ karet a má svůj osobitý herní projev, takže hra má vždy jiný ráz.Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Dominion' obsahuje 265 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 07.03.2015 v 11:57 uživatel cangoore.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
PRAVIDLApet.rad28.01.2009 11:06
Re: PRAVIDLAdilli28.01.2009 11:19
Re: PRAVIDLApet.rad31.01.2009 15:22
Re: PRAVIDLAdilli31.01.2009 18:41
Re: PRAVIDLApet.rad06.02.2009 13:17
ČestinaJedicz28.01.2009 22:52
Re: Čestinajakub28.01.2009 23:52
Re: Čestinadajo29.01.2009 21:13
Re: ČestinaJoe17.02.2009 15:06
Re: Čestinaaneken17.02.2009 15:57
Re: ČestinaAcer11.06.2009 18:18
Re: Čestinakika11.08.2009 15:58
Re: Čestinakika11.08.2009 16:01
curse kartadajo05.03.2009 16:04
Re: curse kartadilli05.03.2009 17:26
anglicka verzeSionn Latharn21.07.2009 07:43
Re: anglicka verzeDeth21.07.2009 13:22
Re: anglicka verzeDeth21.07.2009 13:23
Re: anglicka verzeRadobyhrac21.07.2009 22:41
Re: anglicka verzeSionn Latharn22.07.2009 08:50
Re: anglicka verzeRadobyhrac22.07.2009 11:05
Dominionver24.07.2009 12:21
Re: DominionRadobyhrac24.07.2009 15:31
Re: DominionREM24.07.2009 16:14
ZlodejGaspar19.08.2009 09:55
Re: Zlodejdilli19.08.2009 10:18
Re: Zlodejdilli19.08.2009 10:25
Re: ZlodejREM19.08.2009 10:32
Re: ZlodejGaspar19.08.2009 12:16
karta SklepeníStanda30.08.2009 23:08
Re: karta SklepeníREM31.08.2009 00:51
Varianty hry plus rozšířeníMirka07.09.2009 10:34
Re: Varianty hry plus rozšířeníREM07.09.2009 11:12
KapleMirR09.09.2009 10:46
Re: KapleBeholder09.09.2009 11:10
Re: KapleBeholder09.09.2009 11:12
Re: Kapledilli09.09.2009 11:26
Re: KapleMirR09.09.2009 11:26
Re: Kapledilli09.09.2009 11:39
Re: KapleMirR09.09.2009 11:58
Dotaz na pravidlaskyfire09.09.2009 14:16
Re: Dotaz na pravidlaGaspar09.09.2009 14:46
Re: Dotaz na pravidlaondrasu04.10.2009 20:17
Re: Dotaz na pravidladilli04.10.2009 22:01
Re: Dotaz na pravidlaondrasu04.10.2009 23:50
Re: Dotaz na pravidlaPaters26.09.2009 22:28
Re: Dotaz na pravidlaGaspar29.09.2009 13:17
karta úředníkTerw19.09.2009 21:58
Re: karta úředníkskyfire20.09.2009 07:40
Re: karta úředníkTerw20.09.2009 12:18
Jak "koupit" karty s cenou 0,-hammerhead04.10.2009 13:25
Re: Jak "koupit" karty s cenou 0,-chajim04.10.2009 16:38
Re: Jak "koupit" karty s cenou 0,-hammerhead04.10.2009 17:58
Re: Jak "koupit" karty s cenou 0,-ondrasu04.10.2009 23:48
Re: Jak "koupit" karty s cenou 0,-hammerhead05.10.2009 07:34
Re: Jak "koupit" karty s cenou 0,-Beholder05.10.2009 08:11
Re: Jak "koupit" karty s cenou 0,-Radobyhrac05.10.2009 09:21
Re: Jak "koupit" karty s cenou 0,-ondrasu05.10.2009 18:19
1. jo je to fakt, lze to hrát různěondrasu05.10.2009 18:17
Re: Jak "koupit" karty s cenou 0,-janpa07.10.2009 10:04
Re: Jak "koupit" karty s cenou 0,-dilli07.10.2009 10:13
Re: Jak "koupit" karty s cenou 0,-janpa07.10.2009 10:16
Re: Jak "koupit" karty s cenou 0,-Beholder07.10.2009 10:48
Re: Jak "koupit" karty s cenou 0,-janpa07.10.2009 10:54
Re: Jak "koupit" karty s cenou 0,-Beholder07.10.2009 12:18
Re: Jak "koupit" karty s cenou 0,-janpa07.10.2009 12:38
Re: Jak "koupit" karty s cenou 0,-REM07.10.2009 13:28
Re: Jak "koupit" karty s cenou 0,-dilli07.10.2009 16:31
Re: Jak "koupit" karty s cenou 0,-janpa07.10.2009 17:24
Re: Jak "koupit" karty s cenou 0,-Radobyhrac07.10.2009 23:00
SeasidePJ13.10.2009 14:11
Dominion - Intriky - český překlad karetrach23.10.2009 14:06
Re: Dominion - Intriky - český překlad karetREM23.10.2009 16:08
Re: Dominion - Intriky - český překlad karetrach24.10.2009 09:41
Turnaj -pravidlaczechpastor06.12.2009 16:13
Re: Turnaj -pravidlacimpr-campr27.12.2009 15:02
Dotaz - kaple, + akceStanda28.12.2009 13:38
Re: Dotaz - kaple, + akceBeholder28.12.2009 14:49
Karta milice - dotazMakabi29.12.2009 10:13
Re: Karta milice - dotazBeholder29.12.2009 10:38
Re: Karta milice - dotazMakabi29.12.2009 11:49
Re: Karta milice - dotazasirlark29.12.2009 21:00
Re: Karta milice - dotazREM29.12.2009 21:40
Re: Karta milice - dotazBeholder30.12.2009 00:34
Re: Karta milice - dotazczilla21.01.2010 22:11
Re: Karta milice - dotazREM21.01.2010 23:20
Knihovnaasirlark29.12.2009 21:03
Re: KnihovnaREM29.12.2009 21:55
Re: Knihovnaczechpastor30.12.2009 00:03
Re: KnihovnaBeholder30.12.2009 00:36
Re: KnihovnaREM30.12.2009 01:00
Re: Knihovnaasirlark31.12.2009 11:56
černý trhczechpastor30.12.2009 00:08
Re: černý trhBeholder30.12.2009 00:45
Re: černý trhczechpastor30.12.2009 09:12
Re: černý trhBeholder30.12.2009 09:52
Re: černý trhKamilS06.01.2010 13:16
Re: černý trh to KamilSREM06.01.2010 14:28
Re: černý trh to KamilSKamilS06.01.2010 17:04
Re: černý trh to KamilSBeholder06.01.2010 17:36
Re: černý trhgorel19.01.2010 13:15
Re: černý trhBeholder19.01.2010 13:50
Hostinecczechpastor30.12.2009 09:16
Re: HostinecREM30.12.2009 11:18
Návrh turnajových pravidel.Kolík Aťsepicnu30.12.2009 21:20
Re: Návrh turnajových pravidel.czechpastor05.02.2010 19:05
Re: Návrh turnajových pravidel.Kolík Aťsepicnu06.02.2010 21:47
Re: Návrh turnajových pravidel.czechpastor07.02.2010 08:03
Re: Návrh turnajových pravidel.Kolík Aťsepicnu08.02.2010 07:07
Dotaz Panzani31.12.2009 21:53
Re: Dotaz skyfire01.01.2010 10:14
Re: Dotaz Beholder01.01.2010 11:57
Re: Dotaz skyfire01.01.2010 13:14
Re: Dotaz REM01.01.2010 17:00
Len náročnejší brat SAN JUAN?DONKEY01.01.2010 09:48
Re: Len náročnejší brat SAN JUAN?REM01.01.2010 17:03
Re: Len náročnejší brat SAN JUAN?DONKEY02.01.2010 12:09
Dotaz na kartu KAPLEBrisco03.01.2010 11:20
Re: Dotaz na kartu KAPLEBeholder03.01.2010 12:10
Možné kombinaceMakabi04.01.2010 16:14
Re: Možné kombinacedilli04.01.2010 17:13
Re: Možné kombinaceMakabi04.01.2010 18:37
Re: Možné kombinaceREM04.01.2010 18:52
Re: Možné kombinaceBeholder04.01.2010 19:27
Re: Možné kombinaceMakabi04.01.2010 20:58
Re: Možné kombinaceBeholder04.01.2010 21:36
Re: Možné kombinacedilli04.01.2010 22:48
Re: Možné kombinaceMakabi05.01.2010 08:10
Re: Možné kombinacedilli05.01.2010 17:08
Re: Možné kombinacejakub05.01.2010 18:53
Re: Možné kombinaceMakabi06.01.2010 07:47
Re: Možné kombinaceRubic(k)13.01.2010 15:31
Re: Možné kombinaceBeholder13.01.2010 16:09
Re: Možné kombinaceMakabi14.01.2010 20:47
Re: Možné kombinacePelly24.09.2010 10:12
Úspěšná strategieKamilS06.01.2010 11:28
Re: Úspěšná strategieBeholder06.01.2010 12:12
Re: Úspěšná strategieREM06.01.2010 14:16
Re: Úspěšná strategiegesslish06.01.2010 15:18
Re: Úspěšná strategieKamilS06.01.2010 15:30
Re: Úspěšná strategieREM06.01.2010 16:38
Re: Úspěšná strategieBeholder06.01.2010 16:46
Re: Úspěšná strategie to BeholderREM06.01.2010 16:55
Re: Úspěšná strategie to BeholderKamilS06.01.2010 17:02
Re: Úspěšná strategie to BeholderBeholder06.01.2010 17:09
Re: Úspěšná strategie to BeholderBeholder06.01.2010 17:04
Re: Úspěšná strategieKamilS06.01.2010 15:34
Re: Úspěšná strategiemadrianova06.08.2010 09:32
Re: Úspěšná strategieBeholder09.08.2010 13:07
Re: Úspěšná strategieKamilS17.08.2010 10:19
Re: Úspěšná strategieKamilS16.08.2010 18:50
Re: Úspěšná strategieprebio17.08.2010 09:42
Re: Úspěšná strategieKamilS17.08.2010 10:13
Re: Úspěšná strategieskyfire17.08.2010 11:55
Re: Úspěšná strategieBeholder17.08.2010 13:06
Re: Úspěšná strategieKamilS17.08.2010 13:58
Re: Úspěšná strategieskyfire17.08.2010 14:39
Re: Úspěšná strategieBeholder17.08.2010 15:50
Re: Úspěšná strategieKamilS17.08.2010 16:12
Re: Úspěšná strategieskyfire17.08.2010 16:21
Re: Úspěšná strategieBeholder17.08.2010 16:41
Re: Úspěšná strategieKamilS17.08.2010 17:05
Re: Úspěšná strategieBeholder17.08.2010 19:16
Re: Úspěšná strategieKamilS18.08.2010 10:37
Re: Úspěšná strategiedilli18.08.2010 11:06
Re: Úspěšná strategieKamilS18.08.2010 11:24
Re: Úspěšná strategieBeholder18.08.2010 11:33
Re: Úspěšná strategieKamilS18.08.2010 12:34
Re: Úspěšná strategieREM18.08.2010 16:57
Re: Úspěšná strategieKamilS18.08.2010 18:28
Re: Úspěšná strategieBeholder18.08.2010 11:10
Re: Úspěšná strategiebef04.09.2010 07:42
Re: Úspěšná strategiesnaqe24.10.2010 17:40
Re: Úspěšná strategieskrz14.12.2010 03:18
Re: Úspěšná strategieGothalgo16.01.2012 10:06
Re: Úspěšná strategieGothalgo16.01.2012 10:07
Re: Úspěšná strategieta*jemná*16.01.2012 11:01
Re: Úspěšná strategieta*jemná*16.01.2012 11:01
Re: Úspěšná strategieojanen25.08.2012 13:33
Re: Úspěšná strategiebacil29.08.2012 09:42
Trůnní sálStanda16.01.2010 17:11
Re: Trůnní sáldilli16.01.2010 18:16
Re: Trůnní sálStanda16.01.2010 18:29
Re: Trůnní sáldilli16.01.2010 20:42
Zahrady - bodováníengi17.01.2010 11:41
Re: Zahrady - bodovánídilli17.01.2010 13:00
počet karetczilla20.01.2010 22:48
Re: počet karetBeholder20.01.2010 23:55
Re: počet karetREM20.01.2010 23:57
Re: počet karetKamilS17.08.2010 14:18
Re: počet karetczilla21.01.2010 09:51
kvalita karticiek + hra vo dvojiciacedrac01.02.2010 16:45
Re: kvalita karticiek + hra vo dvojiciacedrac01.02.2010 17:09
Re: kvalita karticiek + hra vo dvojiciBeholder01.02.2010 18:14
význam některých kartičekPavel.Redmill25.07.2010 01:57
Re: význam některých kartičekBeholder25.07.2010 10:45
Re: význam některých kartičekKamilS17.08.2010 14:13
32 karet podkladovýchmadrianova29.07.2010 20:33
Re: 32 karet podkladovýchRadobyhrac30.07.2010 08:11
Re: 32 karet podkladovýchmadrianova30.07.2010 12:14
hodnota karty versus cena karty - prosbamadrianova02.08.2010 23:01
Re: hodnota karty versus cena karty - prosbaBeholder02.08.2010 23:43
Re: hodnota karty versus cena karty - prosbamadrianova06.08.2010 18:01
Přestavbacarom11.09.2010 23:01
Re: PřestavbaBeholder13.09.2010 16:54
Re: Přestavbacarom13.09.2010 19:15
Re: PřestavbaBeholder13.09.2010 21:20
Sady karetDejf05.10.2010 22:04
Re: Sady karetREM06.10.2010 09:04
Re: Sady karetDejf06.10.2010 17:33
Re: Sady karetdilli06.10.2010 19:02
Re: Sady karetREM08.10.2010 08:24
Re: Sady karetBeholder08.10.2010 10:54
Re: Sady karetdilli08.10.2010 18:31
Re: Sady karettap05.03.2011 16:34
odznakHanka22.11.2010 20:11
maratonBunda15.01.2011 21:01
Re: maratondilli16.01.2011 11:04
Re: maratontap05.03.2011 16:31
PROMO karta SKRÝŠ - StashPelly04.02.2011 10:14
dominion x vysoké napětí x sankt petersburgpastelka05.02.2011 19:29
Re: dominion x vysoké napětí x sankt petersburgbacil06.02.2011 22:49
Re: dominion x vysoké napětí x sankt petersburgPelly07.02.2011 11:11
Re: dominion x vysoké napětí x sankt petersburgpastelka07.02.2011 18:31
Re: dominion x vysoké napětí x sankt petersburgPelly08.02.2011 09:36
Re: dominion x vysoké napětí x sankt petersburgbacil09.02.2011 23:45
Re: dominion x vysoké napětí x sankt petersburgSjone08.02.2011 15:16
Re: dominion x vysoké napětí x sankt petersburgBeholder08.02.2011 15:43
Re: dominion x vysoké napětí x sankt petersburgSjone08.02.2011 16:13
Re: dominion x vysoké napětí x sankt petersburgBeholder08.02.2011 20:34
Re: dominion x vysoké napětí x sankt petersburgSjone09.02.2011 11:13
Re: dominion x vysoké napětí x sankt petersburgBeholder09.02.2011 12:01
Re: dominion x vysoké napětí x sankt petersburgSjone09.02.2011 12:56
Dominion - NOVÁ PRAVIDLAPhoenix16.02.2011 12:51
Karty kancler, lichvar a hostinatap05.03.2011 16:28
Re: Karty kancler, lichvar a hostinaBeholder07.03.2011 09:15
Re: Karty kancler, lichvar a hostinaRio17.04.2011 20:40
Bodování a Kovárnapimonka07.06.2011 20:15
Re: Bodování a KovárnaJarek08.06.2011 19:27
nová pravidlamadrianova15.07.2011 13:23
Re: nová pravidlamadrianova18.07.2011 17:15
karta přestavbamadrianova17.07.2011 17:19
Re: karta přestavbadilli17.07.2011 20:39
rozšíření pobřeží a intrikymadrianova17.07.2011 17:45
Re: rozšíření pobřeží a intrikydilli17.07.2011 20:39
Re: rozšíření pobřeží a intrikymadrianova18.07.2011 17:14
Re: rozšíření pobřeží a intrikydilli19.07.2011 19:09
Re: rozšíření pobřeží a intrikyRanca21.07.2011 16:51
Re: rozšíření pobřeží a intrikymadrianova21.07.2011 18:06
dotazy na karty základu Dominion - pro silné nervy :-)madrianova21.07.2011 19:11
Re: dotazy na karty základu Dominion - pro silné nervy :-)Shark22.07.2011 07:26
Re: dotazy na karty základu Dominion - pro silné nervy :-)madrianova22.07.2011 09:23
Karta - Kliatbygorel20.10.2011 19:29
Re: Karta - KliatbyJarek24.10.2011 13:50
zahradylou13826.12.2011 14:22
Re: zahradyRanca26.12.2011 19:34
TOP Dominion kartyGothalgo16.01.2012 10:47
Promo: Tajná skrýšBladeBrown13.03.2012 09:23
Přenášení BladeBrown13.03.2012 09:25
Re: Přenášení Marcelinka27.04.2012 10:31
Re: Přenášení BladeBrown27.04.2012 11:53
kladivo na 'úspěšnou strategii'ojanen25.08.2012 13:30
řetězení akcíberushka29.12.2012 11:13
Kombinacia rozsirenigorel27.09.2013 20:12
trunni sal a cerny trh a inecangoore07.03.2015 11:57

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |