Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Pictureka!
Originální název: Pictureka!
Rok vydání: 2006
Autoři: Arne Lauwers
Výrobci: HASBRO
Dovozci: HASBRO-TOMIREX
Věk hráčů: Od 6 let («»)
Počet hráčů: 2 až 7
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 3 - malý podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 1 - triviální («»)
Herní systém: Akční hra («»), Párty hra («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)
Doporučení pro rodiny: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)

Stručný popis:

Na hracím plánu je spousta věcí. Nalezněte v časovém limitu ty správné nebo jiných nejvíc a vyhrajete.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Zajímavé odkazy

  BoardGameGeekHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 7 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 2,89) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 449.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  21.07.2010 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Objevíš všechny tajuplné předměty ve světě Pictureky?
Pictureka je hra, kterou může hrát opravdu každý. Pravidla jsou velice jednoduchá a snadno pochopitelná i pro menší děti. Vždy v časovém limitu, který vám odměřují přesýpací hodiny, hledá na hracích deskách zvířátko/věc, kterou máte zobrazenou/napsanou na kartách. Na kartičkách se objevují i jiné jazyky, což může být matoucí, ale naštěstí čeština je vždy uvedena na prvním místě. I když toto jazykové provedení můžeme brát i z té lepší stránky. Pokud k vám na návštěvu přijede kamarád z Maďarska, může si s vámi bez jakýchkoli omezení zahrát (angličtina a němčina na kartách není).

Na první pohled by se zdálo, že obrázky na hracích deskách po několik hrách budete znát nazpaměť a hra ztratí prvotní cíl. Koncepce celé hry je však dobře postavená tak, aby k takovým situacím nedošlo. Během hry nemáte šanci si zapamatovat, kde se jaký předmět nachází, protože dochází k různým přesunům desek – to vše s cílem zmást vás i soupeře. Na každém čtverci se objevuje několik desítek předmětů orientovaných na různé strany, některé jsou opravdu pečlivě schovány.

Balení obsahuje kostku, která určuje, ze kterého balíčku si budete tahat kartu a klasickou herní kostku s čísly. Devět pokreslených oboustranných desek ve tvaru čtverce. A nakonec tři různé balíčky karet, které určí, co budete v náhodně rozestavěném světě hledat. Modrá karta je typu, kdo dřív najde. Po jejím otočení se na rubu objeví obrázek, který budete hledat. Ten je vždy na herní ploše jen jednou.

Červená karta se stane oblíbenou pro sebevědomé hráče. Každý hráč má právo říct číslo, které značí, kolik předmětů uvedeného typu na kartičce najde. Čím větší počet, tím větší šance na odrazení soupeře od získání karty. To s sebou ale nese riziko, protože se vám nemusí povést v třicetivteřinovém intervalu celkový počet najít. Při nesplnění úkolu přicházíte navíc o jednu dříve získanou kartu.

Posledním typem je zelená karta. O tuto kartu vás nemůže nikdo ze soupeřů připravit. Kolik budete hledat zmíněných věcí, rozhodne hod číselnou kostkou, takže minimálně budete hledat jeden a maximálně šest předmětů. Úspěšně nalezenou kartu si ponecháte a ten, kdo jich získá jako první šest, je vítěz.

Na českém trhu rozhodně nenajdete obdobnou hru. Velkým plusem je její časová nenáročnost, mínusem průhledná pravidla. Hru může teoreticky hrát neomezený počet hráčů, i když vždy budou limitováni svým rozmístěním okolo rozložených desek. Zpracování celé hry je kvalitní a mělo by bez problému dlouhou dobu vydržet pravidelné hraní. Výborná je grafická stránka: opravdu originálním způsobem ztvárněné postavy, zvířátka, předměty a hlavně tučňák.

Hra je napínavá zvláště při hromadném hledání předmětů. Bohužel záleží na roli náhody, jakou kartu si vytáhnete, a tak mohou někteří hráči snadněji získávat potřebný počet karet. Ale pokud budete hráči šikovní, můžete je v skupinových částech hry s přehledem porazit.

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/49/recenze-objevis-vsechny-tajuplne-predmety-ve-svete-picturekyDiskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |