Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Race for the Galaxy: The Gathering Storm
Originální název: Race for the Galaxy: The Gathering Storm
Rok vydání: 2008
Autoři: Thomas Lehmann
Výrobci: ABACUS, RIO GRANDE
Věk hráčů: Od 12 let («»)
Počet hráčů: 1 až 5
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: Není známo («»)
Humor: Není známo. («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Karetní hra («»), Pozor! Rozšíření hry («»)
Počeštění: Hra není do češtiny lokalizována nebo se do ČR nedováží. («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Rozšíření ke hře Race for the Galaxy (Dobyvatelé vesmíru). Obsahuje rozšíření pro pátého hráče, ale také solitérní variantu a nové karty pro objevování vesmíru.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

KrabiceZajímavé odkazy

  BoardGameGeekHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 5 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,06) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 374.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  24.03.2010 uživatelem Michal . Hodnocení:
Bouře přichází
Race for the Galaxy: The Gathering Storm

Ticho před bouří je první rozšíření ke karetní hře v tuzemsku známé jako Dobyvatelé vesmíru. Hře, která se svým hard SF motivem odlišuje od naprosté většiny produkce vydávané česky. Hře, jejíž pokračování, pokud vás zaujala, si musíte pořídit v cizím jazyce. U nás je k sehnání v distribuci firmy Corfix s bonusně přiloženými přeloženými pravidly (o jejichž gramatické kvalitě bych se nerad zmiňoval).

Herní materiál, obsažený v krabici je… překvapivý. Karetní hra, u níž jste očekávali další a další karty jich obsahuje pomálu. Tedy 4 nové startovní světy + 18 karet planet a technologií a substituční kartu Hvězdného kasína (Gambling world) s aktualizovanými číselnými parametry. To není mnoho, vzhledem k 114 kartám základní hry. Dále máte 17 prázdných karet určených vaší tvořivosti a jednu soutěžní, ta je ovšem poněkud pasé, expanze, pro níž byla nachystána, již vyšla. Zajímavostí je, že jedna ze dvou karet navržených hráči pochází od autora hry Jambo Rüdigera Dorna a značně mění spád hry – končí se při 14 vyložených kartách – nikoli 12 – a hráči tak mají podstatně větší prostor na realizaci náročnějších plánů. Obsažena je sada akčních karet pro pátého hráče a ekvivalentní množství žetonů VB.
Nově se objevují tzv. Cíle – 10 tvrdých kartonových destiček s bodovou hodnotou 3 a 5 vítězných bodů. Cíle popisují situaci, kdy získáte body buď za prvenství ve vykládání („first goal“ – 3 VB), nebo v konečném hodnocení za „nejvíce“ („most goal“ – 5 VB) nějakých konkrétních typů karet (mimozemských, technologií, vojenské síly apod.).
Tři body za První cíl zůstanou tomu, kdo je získal (mají svůj vlastní žeton a nepočítají se z hromádky bodů vyčleněných pro hru), většinový cíl se přesouvá podle toho, kdo má vyloženo na konci hry nejvíce požadovaných typů karet, nezůstává u toho, kdo ho první obdržel. Ve hře jsou nalosované dva Většinové a čtyři První cíle, v menším množství hráčů je dobré přizpůsobit strategii vykládání tak, abyste nějaké z nich získali. Ve dvou je to skoro nutnost, minimálně proto, aby je nezískali soupeři, jde o významný počet bodů.
Co asi nejvíce ozvláštňuje hru je možnost solitéru. K tomu slouží množství žetonů, herní karta „robota“, dvě kostky určující fázi hranou automatem a vzhledem ke zbytku také poměrně obsáhlá pravidla. Hrajete podle pravidel pro dva, tedy se dvěma akcemi za kolo, parťáka vám dělá zmíněný robot.
Důležitá poznámka pro majitele českého vydání Dobyvatelů: Karty jsou z rubu odlišné díky jinojazyčnému nápisu. Zapojení pouze Gathering Storm by mohlo být z hlediska odhadu toho, co přijde, vidím-li jiný rub, problematické, jelikož jich je málo a dají se zapamatovat. Kvůli tomu se hry nehrají, abych věděl, co mě čeká. Pokud ale budete mít obě zatím existující rozšíření (toto plus Rebel vs. Imperium), poměr českých karet k anglickým (či jiným) bude cca 2:1 a hru to nijak neovlivní Z vlastní zkušenosti můžu říci, že na to v zápalu hry nikdo nekouká.

Celkově lze toto rozšíření hodnotit přínosně. Není to expanze kvantitativní, nových karet není mnoho, ale rozšiřují se herní možnosti. Mění se i počet hráčů, kteří se mohou zúčastnit. Vadit může množství prázdných karet, kdy si vlastně kupujete DoDo produkt, nicméně někdo může být možností stvořit si vlastní miniexpanzi nadšen. A nakonec: The Gathering Storm chystá půdu pro rozšíření druhé – z hlediska charakteru, celistvosti hry a využitelnosti některých barev významnější.Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Race for the Galaxy: The Gathering Storm' obsahuje 4 příspěvky. Poslední příspěvek vytvořil dne 08.07.2009 v 08:10 uživatel Cwaj.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
v cjVasekVydra06.07.2009 13:55
zájem o rozšíření Cwaj07.07.2009 08:16
Re: zájem o rozšíření Longshanx08.07.2009 07:47
Re: zájem o rozšíření Cwaj08.07.2009 08:10

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |