Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Osada
Originální název: Osada
Rok vydání: 2008
Výrobci: Alexander
Věk hráčů: Od 10 let («»)
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: Není známo («»)
Interaktivnost: Není známo («»)
Humor: Není známo. («»)
Složitost: Není známo («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Rodinná desková strategická hra, ve které uplatníte taktickou úvahu i rychlé rozhodování. Těž suroviny, zbohatni, bojuj a braň své město a postav ho dříve než soupeři. Přesípací hodiny určují čas těžby surovin. Každý z hráčů zakládá na hrací desce svoji osadu, jejíž hranice jsou vyznačeny řekami. Cílem hry je co nejrychleji zbohatnout a přeměnit osadu na město s kovárnou, mincovnou, hradem a dalšími budovami. Ten, kdo první postaví všechny objekty svého města a úspěšně je ubrání před soupeři, se stává vítězem. Při hře rozhoduje jak správně naplánování stavby budov (přidávají bonusy) tak načasování útoků na oslabené nepřátele. UVNITŘ HRY-ZDARMA VSTUPENKA NA HRAD.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
HraZajímavé odkazy

  BoardGameGeekHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 1
Průměrné hodnocení hry (skóre: 1,77)
Pořadí hry v žebříčku 1138.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  27.07.2010 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Osada - domov stavitelů i vojáků
Hra Osada kombinuje sběr surovin se souboji armád. V počátcích však vaše osada (neboli království) je pouze prázdnou planinou, na níž stojí jedna osamělá postava jejího vůdce – tedy vaše. Je jen a jen na vás, jak rychle se vám na ní podaří vybudovat prosperující a soběstačnou zemi se silnou armádou. Záleží na osobních preferencích, jestli dáte v počátcích přednost dřevorubci, kameníkovi, kováři nebo výrobě mincí. Práce každého z řemeslníků vám přinese užitek jiným způsobem.

Stejně jako většina současných moderních strategických her využívá i Osada rozdělení tahu hráče na několik fází. V této hře se jedná o čtyři etapy: sběr, výstavba, rekrutování a bitva. Zpočátku každého souboje jsou nejdůležitější první dvě, postupem času budete však najímat více vojáků k obraně, můžete dokonce přejít do útoku a napadnout soupeře.

Na počátku tahu sbíráte suroviny za pomoci hodu čtyřmi kostkami. V časovém limitu třiceti vteřin, které vám odměřují přesýpací hodiny, máte možnost opakovat libovolně svůj hod do doby, než vám kombinace materiálu na kostkách bude vyhovovat, nebo než vám vyprší čas.

Na každé z kostek může padnout jeden ze symbolů surovin (Z = zlato, D = dřevo, S = ocel, K = kámen), symbol rytíře (R) nebo „žolík“ (J), kterým můžete nahradit libovolnou věc z výše popsaných. Každý z hráčů má pro suroviny pevně danou velikost skladů, jež lemují celou hrací desku. Vždy můžete mít maximálně čtyři kusy každého materiálu.

Za obsah skladu si můžete postavit budovu ve městě. Každá stavba, která je naznačená na plánku, má u svého obrázku uvedenu svoji cenu (počet surovin, který je potřeba k jejímu postavení) a hodnotu obranného čísla. Výstavba má dvě povinné etapy – základy a dokončení stavby. Až po dokončení celé budovy vám strategické stavby zdvojnásobují příjem dané suroviny nebo počet rekrutovaných rytířů.

Pokud se vám na některé z kostek podaří hodit symbol R, tedy rytíře, můžete využít i třetí fázi tahu – rekrutaci. Každou z již postavených budov ve městě mohou chránit až dva vojáci. Celkem tedy můžete mít armádu čítající šestnáct mužů.

Pokud prohráváte, nebo chcete svému soupeři uškodit, můžete využít poslední fázi bitvy. Nejprve však musíte mít postavenou budovu přístavu pro nalodění bojovníků. Loď, která je ve hře pouze jedna, si musíte pronajmout za pevně stanovenou cenu. Se zvoleným počtem vašich vojáků zaútočíte na vybranou soupeřovu budovu. Na základě porovnání útočných a obranných sil se vám může podařit zbořit cíl. Obě strany přichází v každém případě o několik vojáků v závislosti na obraně budovy.

Balení obsahuje čtyři armády po šestnácti papírových rytířích, které postavíte do plastových stojánků. Každá z nich má specifickou barvu i zbroj. V krabici naleznete také čtyři různé suroviny, ztvárněné jako umělohmotné kolečko. Barevné ztvárnění neodpovídá barvě skladů uvedených na hracím plánu, což vede ke zmatení hráčů. Čtyři hrací kostky, na kterých je uvedeno vždy všech šest symbolů, v jednom případě neodpovídají počátečnímu písmenu suroviny. To je způsobeno neúplným překladem hry do češtiny: při hodu oceli je na kostce uvedeno písmeno S z anglického názvu steel. Na desce jsou čtyři království oddělená řekou a jezerem, každé z nich má jiný styl výstavby a obsahuje osm budov v čele se zámkem. Domečky značí základy a celou budovu tvoří barevné plastové cihličky odpovídající barvě hráče. Jako bonus za zakoupení hry naleznete v krabici vstupenku na Horní hrad (Hauenštejn) u Ostrova nad Ohří.

Osada je vhodná pro vstup do světa strategických her, především pak pro děti kolem 10 let, které by ještě měly s komplexnějšími hrami problémy. Bohužel náročnější hráče při častějším hraní hra neuspokojí, protože nepřináší nové herní situace a k vítězství vedou dvě optimalizované cesty – na výběr je styl bojovníka nebo mírumilovná možnost rychlého stavitele. Při obou volbách však vyhrává ten soupeř, kterému se podaří nejdříve postavit kompletní osadu. Hru je možné zakoupit v řetězcích Pompo, Wiky, Dráčik a ve vašich oblíbených prodejnách hraček.

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/81/recenze-osada-domov-stavitelu-i-vojakuDiskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |