Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Heckmeck z žížalek
Originální název: Heckmeck am Bratwurmeck
Rok vydání: 2005
Autoři: Reiner Knizia
Výrobci: MINDOK, ZOCH
Dovozci: MINDOK
Věk hráčů: Od 8 let («»)
Počet hráčů: 2 až 7
Doba hraní: Krátká hra do 20 minut
Stupeň náhody: 1 - velký podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Tuto hru vám nedoporučujeme, najdou se pro vás lepší hry. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

Extrémně zábavná kostková hra pro 2-7 ptáčků, kteří mají rádi pečené červíky. Hra pro celou rodinu, která se stále rychle mění a nic v ní není jisté. Zvítězí ten ptáček, kterému se podaří ukořistit nejvíce pečených červíků. Pomocí hodů kostek získáváte co nejlepší porce pečených červíků z grilu. Dávejte si ale pozor, ani červíci, které jednou získáte, ještě nejsou úplně v bezpečí.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Rozehraná hra
Krabice - zadní stranaZajímavé odkazy

  BoardGameGeek   Možnost nákupu na Slovensku.
  Svět deskových herHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 17 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 2,94) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 427.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  19.07.2009 uživatelem jakub . Hodnocení:
Poperte se o pečené červíky

Představte si, že jste slepice, které si potrpí na vybrané jídlo. Vaším oblíbeným pokrmem je specialita: heckmeck z žížalek. Slepic je ale mnoho, červíků málo. Musíte se proto o pochoutku trochu poprat. Zvítězí ten, kdo bude mít na konci hry ve svých pařátech nejvíce pečených červíků.

Heckmeck - herní materiálČervíci leží na očíslovaných kamenech (obdobných jako znáte z domina) s hodnotou 21 až 36. Na nižších je jen jeden, na nejvyšších čtyři. Na začátku hry jsou kameny seřazeny uprostřed stolu - na "grilu". Jak je získáte? Pomocí kostek. Když na osmi kostkách "naházet" hodnotu některého z kamenů ležících viditelně na stole (na grilu nebo před jiným hráčem). Po každém hodu musíte odložit alespoň jednu kostku. Nesmíte přitom odkládat symboly, které jste odložili v předchozích hodech. Svůj tah můžete ukončit kdykoliv po odložení některé kostky. Podmínkou úspěšného tahu je, že alespoň na jedné odložené kostce je červík. Pak jen sečtete všechny odložené kostky a vezmete si kámen odpovídající dosažené hodnotě. Pozor, červíci mají hodnotu 5 bodů.

Kámen s červíky si můžete vzít z grilu nebo horní kámen ze sloupečku protihráče (dříve získané kameny). Pokud již takový kámen vidět není, můžete si vzít kámen s nejbližším nižším číslem, ale jen z grilu, ne od jiného hráče. V případě, že na grilu takový kámen není, váš tah byl neúspěšný. Vždy, když je váš tah neúspěšný, musíte vrátit na gril poslední porci, kterou jste získali. Kromě toho otočíte lícem dolů kámen na grilu s nejvyšším číslem. Hra končí ve chvíli, kdy již na grilu není k dispozici žádný kámen s číslem, buď je mají hráči, nebo jsou otočené.

HeckmeckJak vidíte, hra je jednoduchá. Hráč na tahu hází kostkami, dokud součet odložených kostek nemá potřebnou hodnotu, aby si mohl vzít kámen s červíky. Snažíte se získat co nejvíce červíků, proto musíte naházet maximum, tím ale riskujete, že nebudete mít nic. Náhoda hraje velkou roli. Vydavatelé sice doporučují hru pro děti od 8 let, ale bez problému ji zvládnou i šestileté.

Hra je určena až sedmi hráčům. Optimálním počtem jsou čtyři. Při více hráčích je čekání na další tah zbytečně dlouhé. Hra nedává mnoho prostoru pro rozhodování. Je zcela založena na házení kostkami, na výsledku hodů. Můžete jen více či méně riskovat.

Kameny jsou luxusní, kvalitně zpracované, takže vám dlouho vydrží. Kosky jsou dřevěné, lehké. Připomínku mám ale k pravidlům. Použité písmo je naprosto nevhodné. Velmi špatně se čte, protože je rozsypané. Hodilo by se tak na letáček do titulku, ne na odstavcový text. V pravidlech pak chybí, že červíci jsou za 5 bodů (najdete to až v příkladu). Vzhledem k horší čitelnosti textu lehce něco přehlédnete.

Pokud máte rádi rychlé, jednoduché hry, u nichž nemusíte moc přemýšlet, nebo máte děti mladšího školního věku, které si rádi zahrají hru s kostkami, pak Heckmeck vyzkoušejte. Můžete se bavit nad tím, komu se daří ukořistit více červíků.

Celou původní recenzi a další články o hrách si můžete přečíst na herním webu Frodovy deskové hry.
Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Heckmeck z žížalek' obsahuje 1 příspěvek. Poslední příspěvek vytvořil dne 27.07.2009 v 10:35 uživatel Jaromír Kovařík.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Důležité pravidlo hry. Červík = 5 bodů.Jaromír Kovařík27.07.2009 10:35

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |