Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Děti z Carcassonne
Originální název: Die Kinder von Carcassonne
Rok vydání: 2009
Autoři: Marco Teubner
Výrobci: HANS IM GLÜCK, MINDOK
Dovozci: MINDOK
Věk hráčů: Dětská hra («»)
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Krátká hra do 20 minut
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Tuto hru vám nedoporučujeme, najdou se pro vás lepší hry. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

Skvělá zábava na hradě Carcassonne! Jedenkrát za rok se pořádá slavnost, při které ze všech ohrad vypustí krávy, ovce a slepice. Děti z Carcassonne se pak celý den baví tím, že zvířata zahánějí zpátky do ohrad. Běhají po cestách a loukách v okolí hradu proto, aby všechna zvířata byla zpátky doma před setměním. Celosvětově proslavenou hru Carcassonne si nyní mohou zahrát děti již od čtyř let. Zábavu u této hry si mohou společně užít děti i dospělí. Ve hře není žádné bodování, zvítězí ten hráč, kterému se jako prvnímu podaří umístit všechny své děti do krásné krajiny v okolí hradu.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Herní materiál
Herní materiál
Herní materiál
Herní materiál
Herní materiál
Krabice - zadní strana
         Zajímavé odkazy

  Svět deskových her   Pravidla hry Děti z Carcassonne
  BoardGameGeekHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 13 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,26) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 299.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  21.05.2009 uživatelem jakub . Hodnocení:
Carcassonne baví i děti

Do rodiny her Carcassonne přibyl nový přírůstek. Dobrých her pro děti není nikdy dost. A obzvláště je třeba ocenit ty, které jsou určeny pro ty předškolní, ale zároveň jsou vhodné pro společné hraní se staršími dětmi a dospělými. Za další pozitivní znaky považuji jednoduchá pravidla, kvalitní provedení s výraznou a dětem přizpůsobenou grafikou. Děti z Carcassonne takovou hrou jsou.

Hra má stručnou legendu, která je rovněž výtvarně zachycena na kartičkách. Ve městě Carcassonne se koná slavnost, při níž jsou  vypuštěna domácí zvířata z ohrad a kurníků. Děti se celý den baví tím, že běhají po cestách v okolí města, aby rozprchlé ovečky, slepičky, kravičky zahnaly zpět. 

Základní princip Carcassonne je zachován. Z kartiček skládáte mapu krajiny a umisťujete na ni své figurky. Tím však podobnost končí. Kartičky můžete přiložit ke kterékoliv již dříve umístěné kartičce, protože do všech stran se rozbíhají cesty (nejde tedy o puzzle). Panáčky hráči mohou umístit až v momentě, kdy je některá cesta uzavřena. Pak položí figurky na obrázky dětí své barvy na této cestě. Učiní tak všichni hráči, jejichž postavičky na uzavřené cestě jsou. Vyhraje ten, kdo má všechny své figurky v krajině jako první. Děti z Carcassonne jsou tedy samostatnou variantu hry.

Hru tvoří sada 36 kartiček, které jsou výrazně větší než v klasickém Carcassonne, a po osmi figurkách dětí ve čtyřech barvách. Figurky jsou také pěkné a velké. Hra je vyrobena poctivě, tak, aby se dětem s kartičkami i figurkami dobře manipulovalo. Tomu je uzpůsobena i grafika, která je výrazná, barevná a velmi pěkná. A dětem se líbí :-) Počet kartiček je uzpůsoben předškolním dětem. Děti z prvního stupně by ocenily i dvojnásobný počet.

Pravidla jsou shrnuta do sedmi bodů na dvou stranách i s obrázky. Z toho první dva hru představují a poslední říká, kdy a jak hra končí. Seznámíte se s nimi velmi rychle, takže hned můžete začít hrát. Hra je rychlá a plyne bez zbytečného zdržování a protahování. A nic brání zahrání několika partií za sebou. Pokud bude pohromadě dětí více, zvládnou další hry v pohodě samy.

Děti z Carcassonne jsou ušity dětem na míru, a nutno říci, že promyšleně a zdařile. Hru doporučuji všem, kdo mají malé děti. Už s čtyřletým dítětem si zahrajete a bude vás bavit jeho nadšení z každého panáčka a ovečky, pětileté zvládne hru rychle a starší budou vymýšlet způsoby, jak vás dospělé nekompromisně porazit. Hra je jednoduchá, a otázkou je, jak často ji hrát, aby se vám neohrála. Pokud ji prostřídáte i s jinými hrami, bude výbornou součástí herní kolekce vašich dětí.

Zkušenější hráče ale musím varovat, hra je to opravdu jednoduchá. Přesto v ní můžete objevovat různé taktické možnosti. Například v tom, jak nejlépe přikládat kartičky s postavičkami vaší barvy, abyste je uzavírali, a naopak soupeři ne. Co říci na závěr: Děti z Carcassonne vaše ratolesti pěkně a přirozeně uvedou do světa deskových her, přitom se leccos naučí a společně se budete dobře bavit.

Celou původní recenzi si můžete přečíst na herním webu Frodovy deskové hry.Vytvořeno:  20.05.2009 uživatelem Jaromír Kovařík . Hodnocení:
Vyběhněte za zvířátky

Dětské Carcassonne - čím ještě může překvapit? A není to vlastně trochu zbytečná hra, když zjednodušené varianty základní světoznámé hry mohou hrát i čtyřleté děti? Pojďme se na ní podívat.

Krabice působí zajímavě - hned na první pohled je zřejmé, že se jedná o dětskou hru, grafika se výrazně odlišuje od základní verze. Po rozbalení na nás vykoukne 36 karet téměř obřích rozměrů z velmi kvalitního kartonu a 4 sady dřevěných figurek také výrazně větších postaviček než jsme zvyklí z her pro dospělé. Pravidla jsou stručná a přehledná.

Základní princip hry je velmi jednoduchý - vždyť se také jedná o hru pro čtyřleté děti. Hráč na tahu si vezme kartičku a přiloží ji k těm na stole tak, aby na ně aspoň jednou hranou navazovala. Podaří se to vždy, protože kartičky mají ze všech čtyř stran cestu. Na cestách jsou zobrazeny děti ve stejných barvách, jako figurky hráčů. V okamžiku, kdy je některá cesta ukončena z obou stran, hráči si mohou na své zobrazené postavy na této cestě umístit svoje figurky. Cílem hry je vyslat všechny svoje děti na cesty kolem Carcassonne, aby zde mohly nahánět rozuteklá zvířátka :-). Komu se to podaří jako prvnímu, což většinou trvá 10 až 15 minut, vyhrává.

Výhody hry:
- Krásná grafika, špičkový a velmi odolný herní materiál.
- Velmi jednoduchá pravidla.
- Krátka doba hraní, takže vás hra neumoří jako třeba Člověče nezlob se.
- Velmi jednoduchá příprava.
- Děti učí prostorové orientaci a základní taktice.
- Obsahuje jednoduchý, ale přitom i pro dospělé zábavný, herní taktický prvek. Snažit se umísťovat kartičky se svými panáčky co nejšikovněji a soupeře co nejvíce roztahovat do stran.
- Po dohrání vypadá krajina impozantně - malý estetický zážitek.
- Chuť dětí hrát hru znovu je velmi vysoká - vypadá to, že tato hra se dětem hned tak neomrzí.
- Hra má natolik srozumitelná a uspořádaná pravidla, že i čtyřleté děti jí mohou hrát sami, bez dohledu dospělých.

Nevýhody hry:
- Hra neuspojí náročnější hráče - neobsahuje příliš mnoho pravidel a ani možností taktizování. Náhoda v posloupnosti kartiček je vysoká - je to koneckonců hra určená hlavně pro malé děti.
- Zelení panáčci nejsou na kartičkách tak dobře vidět jako ostatní panáčci. Je potřeba pozorněji sledovat, zda jste při uzavření cesty nějakého nepřehlédli.

Celkový můj dojem ze hry je vynikající. Hra velmi příjemně plyne, je pokaždé jiná a netrvá dlouho. Myslím, že se autorovi a výtvarníkovi podařilo stvořit dílo opravdu špičkové kvality, které dětskou variantu základní hry ve většině ohledů absolutně předčí. Pokud máte kolem sebe děti, vřele doporučuji.
Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Děti z Carcassonne' obsahuje 5 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 22.01.2011 v 16:30 uživatel Lesina.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
kartičkyjmakovka10.08.2009 13:59
Re: kartičkypogo10.08.2009 14:30
Re: kartičkyREM10.08.2009 14:46
První stupeň k Carrcassonnerokl14.01.2010 10:01
Hratelnost pro malé dětiLesina22.01.2011 16:30

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |