Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: 6 bere!
Originální název: 6 nimmt!
Rok vydání: 1994
Autoři: Wolfgang Kramer
Výrobci: ALBI, AMIGO
Dovozci: ALBI 
Věk hráčů: Od 8 let («»)
Počet hráčů: 2 až 10
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 4 - postavena na humoru («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Karetní hra («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)
Doporučení pro rodiny: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)

Stručný popis:

Cílem hry je zbavit se všech očíslovaných karet v ruce. Hráči začínají s deseti kartami a zbavují se jich pečlivým vykládáním do řad. Ale pozor! Šestá karta v řadě bere celou řadu. Vítězem se stává hráč, který na konci hry posbírá nejméně byčích hlav.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Krabice
Krabice
Rozehraná hraZajímavé odkazy

  Funagain Gameweb   Možnost nákupu na Slovensku.
  6 bere!   Pravidla hry 6 bere!
  Svět deskových herOcenění hry

  1994 - 1. místo
Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis)

Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis), je hlavní cena, která je udělována časopisem Die Poppel-Revue a veřejností
  1994 - nominace
Hra roku (Spiel des Jahres)

Hra roku (Spiel des Jahres) - pravděpodobně nejprestižnější anketa současnosti vyhlašovaná nezávislými novináři zabývajícími se společenskými hrami
  2005 - nominace
Hra roku

Ocenění Akademie her v České republiceHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 195
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,56)
Pořadí hry v žebříčku 182.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  08.08.2008 uživatelem tenista . Hodnocení:
kartová hra ako sa patrí
Balenie hry obsahuje 104 kariet(karty s číslami od 1-104). Rozdiel kariet je len v tom, že niektoré sú za 1, iné za 2, 3, 5, 7 zlých bodov(kráv).

Cieľom hry je mať na konci hry, čo najmenej kráv(nezbierať resp. nebrať kravy).

Každému hráčovi sa na začiatku hry rozdá 10 kariet. Na stôl sa vyložia 4 karty, ktoré tvoria základy radov. Hráči pred seba vždy vyložia skryte jednu kartu. Karty sa následne pridávajú do 4 radov podľa nasledovných pravidiel:
a) karty v radoch číselne narastajú
b) karty sa pridávajú v poradí od najmenšieho čísla, ktoré hráči vyložili
c) karta sa pridá do radu, v ktorom je posledná karta, ktorá je k danej karte najbližšie

Získavanie zlých bodov(kráv):
a) ak hráčova karta sa nedá priložiť do žiadneho radu(je nižšia ako posledná karta vo všetkých radoch), hráč, ktorý vyložil túto kartu si vyberie rad podľa vlastného uváženia, ktorý celý zoberie(karty v ňom znamenajú pre neho zlé body)
b) ak hráčova karta podľa vyššie uvedených pravidiel patrí do radu, kde už je 5 kariet, ako 6.karta berie celý tento rad a tvorí základ nového radu

Hra končí v okamihu ako jeden z hráčov nazbieral 66 zlých bodov(kráv).

Hru hralo so mnou asi dokopy 20 rôznych ľudí a nikto nepovedal, že ho hra vyslovene nebaví. Hra je hrateľná pre 2-10 hráčov. Kúzlo hry je v tom, že pri každom počte hráčov sa mení spôsob, akým treba hrať.

Hra sa nezunuje, pretože môžete hrať mnoho iných variantov, ktoré sú už spomínané v pravidlách alebo na internete, prípadne si môžete vymyslieť vlastné(spôsob dokladania kariet, počet kariet, ktoré sa rozdávajú atď.)

Náhoda v hre je obrovská, ale dobrou a rozumnou hrou môžete dosahovať dlhodobo dobré výsledky. Trebárs v jednej hre vám neprídu karty, ale pri spočítaní skóre po 10 hrách sa ukáže, kto je dobrý hráč(pre zjednodušenie si predstavte dobrého hráča v pokri).

Klady hry:
a) výborná cena
b) znovuhrateľnosť
c) ohromná zábava
d) výborná hrateľnosť pri akomkoľvek počte hráčov
e) banálne pravidlá
f) hru si zahráte s kýmkoľvek(bez rozdielu veku, pohlavia, nárokov na hru)
g) hru odohráte za cca. 10 minút
h) hra má veľmi rýchly spád(nikto sa ale nikdy nenudí)

Slabšie stránky hry:
a) grafika kariet(ten obrázok na kartách naozaj nevyzerá ako krava)
b) čakanie na spomalencov, kým vyložia kartu(to nie je chyba hry)

Ide o výbornú kartovú hru, pri ktorej sa všetci výborne zabavia. Pocit, keď vyložíte kartu a modlíte sa, prežívate muky a keď sa už zdá, že ste z toho vonku stratíte všetku nádej(zoberiete pekne celý rad plný tých najbohatších kariet na kravy) zažijete každú hru. Ak máte radi Bang táto hra je pre vás jasnou voľbou.

Porovnanie s Bangom:
a) Bang trvá dlhšie
b) Bang je viac o komunikácii
c) Bang obsahuje viac druhov kariet
d) 6bere má jednoduchšie pravidlá
e) 6bere má rýchlejší spád(hráte stále, nemusíte čakať aj 10 min ako v Bangu)
f) 6bere trvá kratšie
g) dovolím si tvrdiť, že pri väčšom počte hráčov je 6bere zábavnejšia


Vytvořeno:  22.05.2007 uživatelem Rio . Hodnocení:
Super
Je zaujímavé, že tak jednoduché pravidlá dokážu urobiť skvelú zábavu. Pre dvoch hráčov doporučujem hrať iba s dvoma stĺpcami alebo s 20 kartami.

Zaujímavá je aj varianta, kde sa použije len potrebný počet kariet. Napríklad pre 4 hráčov by sa použili karty 1-44. Vtedy sa musí naozaj dobre premýšlať.


Vytvořeno:  21.05.2007 uživatelem Mat . Hodnocení:
Skvělá rodinná hra
Hru hrajeme v rodině poměrně často. Je rychlá, zábavná, pravidla jsou jednoduchá. Ačkoliv je hra uváděna pro děti od 10 let, můj 8-letý syn jí bez problémů hraje a je jeho oblíbená. Nesouhlasím s tím, že ve dvou je nudná. Ve dvou se dá více taktizovat. Samozřejmě víc lidí = větší sranda. Mám jedinou výtku a to je grafické zpracování. Moc se mi nelíbí, příliš schématické, strohé, nenápadité. Za to je jsem dal půl hvězdičky dolu. A zkuste se zeptat lidí, kteří tu hru neznají, co je to za zvíře na krabičce :-)


Vytvořeno:  18.07.2006 uživatelem Ajfel . Hodnocení:
Ve dvou taky není špatná
Zahrál jsem si sice jen několik partií, napřed několik ve čtyřech lidech a pak ve dvou. Musím říct, že ani ve dvou není hra zas tak špatná nebo nudná. Akorát jsme si místo deseti karet na začátek rozdali karet dvacet, aby se tvořilo více řad a bylo zároveň více trestních bodů:) Samozřejmě platí, čím více hráčů, tím je hra zábavnější a napínavější. Karty jsou vyrobeny z kvalitního materiálu. Pravidla jsou napsána přehledně a jejich výklad zabere jen pár minut. Jedna partie se hraje několik minut, a tak se střídá jedna hra za druhou a člověk mnohdy ztrácí pojem o čase. Každá z karet má kromě čísla od 1 do 104 také hlavy krav, které představují trestné body. Počet krav na jedné kartě může být 1 až 7. Cílem je tedy mít nejméně trestných bodů. Kdo má jako první 66 trestných bodů, prohrál. Hra je vcelku za přijatelnou cenu a doporučuji ji všem, kteří chtějí příjemně strávit volné chvíle.


Vytvořeno:  09.09.2005 uživatelem Flamberg . Hodnocení:
Univerzální zábava do party
Tuto hru bych zařadil do skupiny her vhodných do party lidí, kteří se chtějí bavit, trošku taktizovat a popadat se za břicho. Podle počtu hráčů se totiž výrazně mění průběh a styl hry:

Ve dvou je tahle hra naprosto nudná a o ničem, ve třech až pěti je to taktická bitva plná blafování a odhadování šancí soupeře, no a ve více je to prostě mazec a hrozná prča vhodná zvláště pro skupinky ovíněné a jinak veselé...

6 bere! můžu vřele doporučit pokud máte rádi hry typu Bang!, Citadela nebo Coloretto...


Vytvořeno:  21.06.2004 uživatelem V.S. . Hodnocení:
6 nimmt - zábava pro celé rodiny na dlouhé hodiny
6 nimmt - šestá bere - je malá karetní hra. Pravidla jsou jednoduchá. Na stůl se vyloží čtyři karty a k nim se do řady doplňují další. Každý hráč dostane 10 karet. Hráči se poté tajně rozhodují a před sebe postupně vykládají skrytě karty, které chtějí zahrát. Po odkrytí se všechny karty rozdělí do jednotlivých řad dle daného systému - tj. vždy dle čísla od největší do nejmenší, jak je hráči vyloží a na stůl vždy za nejbližší nižší. Hráči je postupně vkládají dle velikosti. Naplní -li se nějaká řada, tj. hráč přiloží šestou kartu, vezme tento hráč celou řadu dosavadních pěti karet a založí novou řadu poslední kartou. Karty které vzal jsou jeho minusové body - různé karty mají různou trestnou hodnotu. Tak proběhne deset kol, než se vyloží všechny karty a po té se každému sečtou minusové body. Když někdo první překročí stanovenou (domluvenou) mez trestných bodů hra skončí.
Hra je velmi jednoduchá. Pravidla vysvětlíte za pár minut. Má kouzlo v tom, že se neustále rozhodujete o správném postupu a jste napjati co udělají ostatní. Ve hře je i místo na taktiku, i když hlavní je asi odhadnout co udělají ostatní.
Přestože je určena pro 2 až 10 hráčů. Nejzajímavější je hra asi ve 4-5 hráčích. Směrem k menšímu počtu hráčů ubývá napínavosti (příliš pomalu se naplňují řady) směrem nahoru je to příliš o náhodě.
Hra okamžitě zaujme i nehráče. Je mnohokrát hratelná a ani po roce hraní se nemusí omrzet. Další výhodou je i cena. V běžném supermarketu v Německu je v k dostání do 6 euro. U nás jsem ji zatím neviděl. O kvalitách a zajímavosti svědčí i to, že v r. 1994 byla hra zvolena jako hra německé veřejnosti a podle stránek vydavatele jí bylo již prodáno 1 mil. kusů. Hru lze jen doporučit pro náročnější i méně náročné, na dovolenou i na jiné volné chvilky.
Překlad pravidel na požádání mohu poslat.Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra 6 bere!' obsahuje 3 příspěvky. Poslední příspěvek vytvořil dne 22.04.2008 v 10:09 uživatel Viktor.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
sesta bere?Viktor21.04.2008 18:01
Re: sesta bere?Cholerus21.04.2008 21:25
Re: sesta bere?Viktor22.04.2008 10:09

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |