Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Esians
Originální název: Esians
Rok vydání: 2008
Výrobci: REBEL
Věk hráčů: Od 8 let («»)
Počet hráčů: 1 až 3
Doba hraní: Krátká hra do 20 minut
Stupeň náhody: 1 - velký podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Hra je originální karetní variantou "her na hrdiny" (RPG), které jsou známé především ve světě počítačové zábavy. Se svým hrdinou se vydáváte propátrávat neznámou zemi Esians, kde na Vás číhají mnohá nebezpečí v podobě nepřátelských bytostí, ale svými hrdinskými činy zde můžete získat i mnohé užitečné předměty, zbraně, kouzla a nebo potkat přátele, kteří se přidají na Vaši stranu a budou Vám pomáhat ve Vaší pouti za "nehynoucí slávou". To vše (včetně kostek náhody) je zakomponováno do jednoho jediného balíčku karet!Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

KrabiceZajímavé odkazy

  Stránky hry   www.rebelteam.netHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 14
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,03)
Pořadí hry v žebříčku 380.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  21.07.2010 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Esians – pro samotářské dobrodruhy
Hru Esians tvoří dvě jednoduché karetní krabičky. Veškerá zábava se ukrývá uvnitř spolu se dvěma listy, které jsou hustě popsány pravidly. Popravdě je to třeba, protože, ačkoliv jsou v konečném důsledku jednoduchá, jejich prvotní nastudování vám několik drahocenným minut života vezme. Tvůrci se na oficiálních stránkách ohánějí neotřelostí herního systému a to je nesporná pravda a právě toho je důsledkem nutnost delší popisu.

Celá hra se vlastně sestává z otáčení karet. Na začátku si zvolíte sobě nejbližší postavu – bojovníka (síla svalů), zloděje (může podplácet nestvůry) nebo čaroděje (na začátku tahu kouzlí). Samozřejmě hra se za každou z postav velmi výrazně liší a je také jinak obtížná. Z vlastních zkušeností mohu označit za nejobtížnější hru s mágem (což je ve fantasy hrách vcelku pravidlo), protože se nemůže spoléhat příliš na služby svalů a musí si vystačit s tím, co dokáže vyčarovat. Síly zloděje a bojovníka jsou vyrovnané, protože každý má svoje přednosti, kterými může souboje rozhodnout ve svůj prospěch.

Jakmile máte vybraný charakter, můžete se vydat do světa Esians a vstříc prvnímu dobrodružství. V ruce držíte pečlivě zamíchaný balíček všech karet a postupně je otáčíte, dokud nenarazíte na kartu se zeleným lemem – dorazili jste na místo, tady se odehraje vaše první akce. Nyní podle daných pravidel zabydlíte prostor jedním či několika monstry. K tomu musíte tentokrát otočit pevně daný počet karet. Pokud jste narazili při otáčení na nějakou příšeru, čeká vás souboj.

Pokud jste hned na úvod dostali soupeře, který je nad vaše síly, ještě není pozdě. Ze souboje můžete vycouvat, ale stihne vás zasloužený trest. Ten je na každé kartě uvedený a zahrnuje otočení několika dalších karet, v jejichž levém dolním rohu jsou vypsány konkrétní tresty.

Předpokládejme však, že se váš hrdina cítí silný a půjde do souboje s nestvůrou. Každý hrdina i jeho soupeř má dané životy i útočné pokusy. V jejich průběhu se bude snažit nalézt v nově otočených kartách symbol odpovídající jeho stylu útoku (meč, dýka či magická hůl). Pokud součet přesáhne obranu napadeného, ten umírá, přichází o jeden život a obvykle opouští bojiště poražen.

Pravidla pro jednoho hráče jsou vypiplaná do posledního detailu,a tak se můžete soustředit pouze na dobrodružství. Pokud se sejde u stolu několik bojovníků (maximálně lze Esians hrát ve třech hráčích), začínají problémy, protože některé situace pravidla neřeší, respektive neříkají výslovně. V takovém případě nastupuje invence účastníků a nutná vzájemná dohoda. Přesto pocit, že podvádíte, zcela nezmizí, protože nevíte, jestli hrajete přesně tak, jak tvůrce myslel.

Uvedu příklad: Hrajete ve třech. V dobrodružství se zabydlel skřet a loupeživý rytíř, každý má tři životy. Určíte tedy, že první soupeř zaútočí na válečníka. Jeho útok není dostačující, tak válečník zaútočí a uzme mu jeho první život. V pravidlech ale v tuto chvíli není jasně určeno, jestli útočí následně ostatní hráči, případně jak se tato posloupnost mění, pokud o život přijde útočící hrdina.

Na druhou stranu všechny nezbedné otázky vám tvůrci rádi upřesní a zodpoví na oficiálním fóru hry, které pro tyto případy bylo zřízené. Mnoho podobných dotazů zde již bylo zodpovězeno. Na základě některých připomínek dochází také k erratování (opravení, upřesnění) některých karet.

Hra ve více hráčích je navíc poměrně nevyvážená, na některé hráče se často vůbec nedostane. Pokud jsme bojovali ve dvou, zdála se mi hra jednoduchá a málokdy se nám stalo, že bychom prohráli. Naopak ve třech hráčích je hra obtížnější, protože se začínají zvyšovat nároky na náhodu při soubojích. Třikrát po sobě musíte najít více zbraní než nepřítel, abyste jej porazili. Naopak stačí, aby jednou uspěl on a jste bez života a souboj mohou dobojovat už jen vaši spoluhráči.

Ale rozhodně nekladu na celou záležitost s hrou více hráčů přehnaný důraz, protože sami autoři přiznávají jisté rezervy v této variantě a označují ji jako pouhou nadstavbu primárně samotářské hry (minimálně do slibovaného rozšíření).

Pořád jsem vám ale neprozradil, co je cílem celé hry. Ten si určujete sami a je to počet průchodů balíčkem. Obtížnost si kromě tohoto čísla stanovíte ještě číselným vyjádřením životů, které váš odvážný hrdina bude mít. Pro první hru je doporučena kombinace 3/3.

Náročnost hry se pokaždé mění. Při hře jednoho hráče se osvědčí taktika, která zahrnuje podplácení příšer, nepřijetí dobrodružství i za cenu trestu či nalezení dobrodružství bez soupeřů. Ve hře má z pochopitelných důvodů velké místo náhoda, ale kupodivu to není k neprospěchu věci. Naopak budete vždy napjatě otáčet další kartu, jestli tam je potřebný počet zásahových bodů.

Co se mi na pravidlech nelíbilo, byla rada používat některé karty jako životy (monster i hrdinů). Stále se mi zdálo, že hru šidím a sám sobě si ji zjednodušuji, když si o tyto karty snižuji počet listů v balíčku. Nakonec jsem sáhnul k řešení používat pro znázornění životů žetony, které jsem našel doma.

Je překvapivé, jak je hra s tak malým počtem karet (těch je 64, tři z toho slouží k vyznačení hrdinů) variabilní. I tak si ale myslím, že jich mohlo být o trochu víc, na druhou stranu, alespoň je prostor pro slibované rozšíření. Rozsah je dán dvěma mariášovými krabičkami s objemem 32 karet, takže další krok by znamenal karet 96, což by se mohlo podepsat na ceně. Variabilita je i se stávající sadou zaručena tím, že každá karta má několik použití. Díky tomu se pokaždé setkáte ve hře s jinými situacemi a je nízká šance, že se budou často opakovat stejné souboje ve stejných lokalitách.

Otázkou individuální zůstává motivace hráče hrát proti hře, která nemá jasně stanovený cíl. Po několika hrách a výhrách s pevně stanovenými průchody jsem si předsevzal, že budu hrát takzvaně na co nejvíc průchodů – tedy pokusím se přežít se svým hrdinou co nejdéle. Jako další herní varianta, kterou jsem zatím neměl možnost vyzkoušet, mne napadlo odkládat absolvovaná dobrodružství (případně i poražené příšery) stranou a pokusit se projít všechny lokality nebo zabít všechny soupeře.

Pokud máte srdce dobrodruha, doporučuji i vám, abyste stejně jako Tank a Bregold vykročili. Ve vašem případě však do nejbližšího obchodu s touto hrou. Esians totiž zažene našeho společného nepřítele – nudu – více než spolehlivě. Však si na mě určitě vzpomenete, až se budete po padesáté snažit zabít Černého draka v Dračí sluji...

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/24/recenze-esians-pro-samotarske-dobrodruhy


Vytvořeno:  11.05.2009 uživatelem jarrok . Hodnocení:
Fantasy svet vo vacku
Esians mam zatial tyzden a hral som ho cca 60x.

Ciel hry sa meni podla toho ci hrate sami, s niekym alebo proti niekomu.

Ak hrate sami je vasim cielom prezit hru.

Najviac ju ocenia fanusikovia fantasy.

V Esians sa stretavate s klasickou fantasy havedou - cernoknaznici, draci, skuruti, duchovia, upiri...

Tychto vsetkych stretavate na svojich cestach po Esians.

Vyberiete si hrdinu za ktoreho hrate (zlodeja, carodeja alebo bojovnika) a potom uz len vykladate karty a riadite sa pokynmi.

Hra pozostava v hladani dobrodruzstiev, subojoch s priserami a v hladani pokladov.

Kedze hrate sami, mozete si upravovat pravidla podla vlastnej chuti.

Chcete rychlu hru na 5 minut?

Prejdite balicek len 2x.

Chcete hru na 30 minut?

Tak skuste prejst balicek kariet 6x.

Chcete drsnu a nemilosrdnu hru?

Dajte si len 2 zivoty.

Inymi slovami, Esians je rovnako variabilny ako vasa fantazia.

Zatial som hral asi 5 roznych variantov, ktore som si sam vymyslel.

Lovil som Cierneho draka, oslobodil som Esians od vsetkych netvorov, hral som s jednym aj s troma hrdinami naraz, doplnil som zlodejovi aj carodejovi schopnosti, hral som s otvorenymi kartami...

Mozete hrat spolu s kamaratom, alebo dvoma a spolocne porazat prisery...

Mozete dokonca hrat 2 alebo 3 proti sebe navzajom...

Esians je skvely vo svojej variabilite a zaroven skladnosti.

Je to len balicek kariet.

Pravidla su zrozumitelne, po jednej otvorenej particke ich v pohode pochopite.

Na webe vyrobcu su popisane a doplnene o vyjasnenia moznych nejasnych situacii.

Kvalita obrazkov na kartach kolise podla autora ilustracie.

Vsetky vsak pekne dotvaraju fantasy atmosferu.

Esians sa nebude pacit zanietenim zastancov budovatelskych a strategickych hier, pretoze nic nebudujete, ale hraci Draciho doupe, alebo inych fantasy RPG si ho urcite oblubia.

Strategiu by ste mohli dosiahnut len ak si prerobite pravidla napriklad hrou s odkrytymi kartami.Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Esians' obsahuje 6 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 19.05.2009 v 12:31 uživatel Jiraman.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Kde koupit?chajim12.05.2009 20:25
Re: Kde koupit?Jiraman13.05.2009 17:25
Re: Kde koupit?chajim16.05.2009 16:20
ESIANSDONKEY13.05.2009 11:56
Ve Zličíně vyprodánochajim19.05.2009 08:22
Re: Ve Zličíně vyprodánoJiraman19.05.2009 12:31

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |