Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: WildLife DVD stolní hra
Originální název: WildLife DVD game
Rok vydání: 2006
Autoři: Arthur Tebbe
Výrobci: Identity Games, MINDOK
Dovozci: MINDOK
Věk hráčů: Od 8 let («»)
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 1 - triviální («»)
Herní systém: Obchodování («»), Znalostní hra («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

Jedná se o kombinaci stolní hry a filmových záznamů na DVD. Tato vědomostní hra o přírodě obsahuje 2 DVD se 400 filmovými klipy a prodává se v luxusní kovové krabici. Vydejte se na cestu do afrického parku Serengeti. Poznejte jeho obyvatele. Víte například, z jaké vzdálenosti je slyšet lva? Je to 6, 9 nebo 16 km? Před každou sérií 4 otázek shlédnete 15 sekund úžasných záběrů z africké divočiny.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Krabice - zadní stranaZajímavé odkazy

  BoardGameGeek   DVD stolní hra o mořském životě - Sealife
  Pravidla hry WildlifeHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 5 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 1,81) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 1129.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  03.09.2009 uživatelem jakub . Hodnocení:
Obohaťte své vědomosti o přírodě hrou

WildLife představují vzdělávací deskovou hru využívající videoklipy na přiložených DVD. Jedná se o originální propojení multimédií a hry. Díky jednoduchosti je hra vhodná i pro děti mladšího školního věku a výborně se hodí pro rodinné hraní. WildLife přibližuje život divokých zvířat v africkém národním parku Serengeti. Autorem filmových ukázek je známý kameraman zvířat ve volné přírodě Hugo van Lawick. Hra obsahuje na 200 filmových klipů a 400 otázek. Ke hře tedy budete potřebovat DVD přehrávač s televizí nebo počítač s DVD mechanikou.

Ve hře WildLife "nasedne" každý hráč do svého džípu, aby natočil svůj film ze života divokých zvířat v Africe, a to o "velké pětce", kterou tvoří lev, slon, levhart, nosorožec, buvol. Na hracím plánu jsou vyznačena místa určená k natáčení. Po nich se budete pohybovat. K pohybu během hry slouží karty zvířat, které získáváte za správně zodpovězené otázky. Kromě základních karet vám budou pomáhat speciální karty se zvláštními efekty: film, prasklá pneumatika, stan, dalekohled. Dalekohled vám například poslouží jako žolík – místo kterékoliv karty zvířat, prasklou pneumatikou pak zpomalíte vybraného hráče.

Jak získáte karty? Po zhlédnutí klipu se vám postupně zobrazí série čtyř otázek s vymezeným časem na zvolení jedné ze tří odpovědí. Kdo odpoví dobře, lízne si kartu. Poté popojedete svým džípem na následující natáčecí místo (pokud máte správné karty, které vám to umožní). Vítězem se stane hráč, který jako první dorazí na poslední místo natáčení, kde Zde jsou zobrazena všechna natáčená zvířata.

Hra se prodává v krásné kovové krabici, která obsahuje kruhový hrací plán, balíček karet zvířat a speciálních karet, 12 žetonů pro odpovědi, pro každého hráče džíp nebo potápěče a dvě DVD, barevná pravidla v češtině a slovenštině.


Pravidla hry
jsou opravdu jednoduchá a i s obrázky zabírají pár stránek. S hrou se seznámíte velmi rychle a v podstatě hned můžete začít hrát. Hra je určena především dětem, ale i dospělí se dozvědí mnoho zajímavého. Proto se výborně hodí pro rodinné hraní. Nenásilnou formou hry se děti seznamují s životem africké fauny. WildLife je dobrým příkladem využití multimédií ve vzdělávání. V rukách šikovného učitele by si hra mohla najít i cestu do škol.

Videoklipy jsou vybírány náhodně, takže si hru můžete zahrát několikrát za sebou, a pokaždé uvidíte nové klipy a budete odpovídat na jiné otázky. Hra se tedy neohraje tak rychle, jak by se mohlo na první pohled zdát. Kdo má rád přírodopisné dokumenty a život divokých zvířat obecně, ten u hraní vydrží i několik partií za sebou. Pokud hrajete s dětmi mladšího školního věku, pak jim dávejte pomocí pauzy více času na přečtení otázek a na zvolení odpovědi. Vzhledem k tomu, že se jedná o vzdělávací hru, žádné strategie v ní nehledejte. Takticky se dá využít speciálních karet, především pak na vedoucího hráče :-)

Celou původní recenzi a další články o hrách si můžete přečíst na herním webu Frodovy deskové hry.Vytvořeno:  28.10.2011 uživatelem stilip . Hodnocení:
Velké zklamání
Pozitivní na téhle hře je asi jenom nápad, jak zpestřit stolní hru moderní technologií. Bohužel zůstalo pouze u nápadu.
Čekal jsem filmové klipy (s mluveným komentářem), kde bude hráč uveden do daného problému a dostane nějaké indicie pro zodpovězení otázek, ale jedná se "pouze" o převod kartiček s otázkami na obrazovku.
"Před každou sérií 4 otázek shlédnete 15 sekund úžasných záběrů z africké divočiny.": asi se k nám dostalo jiné DVD, protože žádné úchvatné klipy jsem skutečně nespatřil. Patnáctivteřinový záběr na skupinku žiraf bez komentáře, ...? Obrazová kvalita materiálů je dle mého nazoru zcela podprůměrná.Vytvořeno:  25.12.2010 uživatelem Dušan Losenický . Hodnocení:
nuda
Dobrý den,
dcera velmi toužila po Vaši hře a tak ji od Ježíška dostala. Moc jsme se těšili, jak si při jejím hraní užijeme a o to bylo větší naše zklamání, když jsme zjistili, že přiložená DVD nemluví a jen prezentují záběry přírody, z nichž se odpovědi na otázky většinou nedají odvodit. Záběry jsou to sice krásné, ale bez poučení a komentáře naprosto k ničemu (myslím samozřejmě ve vztahu ke hře). Ve hře pak nejde o to, se o africké přírodě (resp. živočiších v ní žijících) něco dozvědět (zapamatovat si z dokumentu), ale o tipovací soutěž, která by se dala realizovat i pomocí otázek na kartičkách a tím pádem bez nutnosti sledování obrazovky či monitoru. Tím, že si přiložení DVD "pamatují" přehrané kapitoly, se pak nedá hra ani opakovat tak, aby bylo možno aplikovat správné odpovědi - ano, jde to, ale až po "odehrání" 200 otázek, což už skutečně není o zábavě.
Shrnutí ? - velké zklamání a v poměru cena/kvalita (myšleno prožitá zábava) vyhozené peníze.Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra WildLife DVD stolní hra' obsahuje 11 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 30.12.2011 v 13:54 uživatel Vojto.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
necháputondakolik05.05.2009 00:39
Re: nechápupogo05.05.2009 08:58
Re: necháputondakolik05.05.2009 18:55
objizdeniczechpastor13.12.2009 16:26
Re: objizdenipogo16.12.2009 14:15
TV reklama Aldomoro15.12.2009 22:49
Re: TV reklama REM15.12.2009 23:50
Re: TV reklama pogo16.12.2009 14:16
klipyEvik30.12.2009 19:05
DVDver25.09.2011 12:22
Stolová hra "Wildlife" - nezobrazia sa otázky Vojto30.12.2011 13:54

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |