Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Fazole
Originální název: Bohnanza
Rok vydání: 1997
Autoři: Uwe Rosenberg
Výrobci: AMIGO, CORFIX
Dovozci: CORFIX
Věk hráčů: Od 12 let («»)
Počet hráčů: 3 až 5
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 4 - vysoká míra komunikace («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Karetní hra («»), Obchodování («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)
Doporučení pro rodiny: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)

Stručný popis:

Každý hráč obchoduje s fazolemi, které zasadil na svých polích a které poté prodává co nejvýhodněji. Čím více stejných fazolí posbíral na svém poli, tím více obdrží zlatých mincí. Bohužel jsou ale hráči nuceni prodat své fazole většinou příliš brzy, než aby z nich získali optimální výnos. S nechtěnými fazolemi, které hráči snižují výnosy mohou pěstitelé mezi sebou obchodovat...Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Krabice - zadní stranaZajímavé odkazy

  Pravidla hry (www.deskovehry.cz)   Možnost nákupu na Slovensku.
  Svět deskových herOcenění hry

  1997 - 5. místo
Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis)

Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis), je hlavní cena, která je udělována časopisem Die Poppel-Revue a veřejností
  1997 - nominace
Hra roku (Spiel des Jahres)

Hra roku (Spiel des Jahres) - pravděpodobně nejprestižnější anketa současnosti vyhlašovaná nezávislými novináři zabývajícími se společenskými hramiHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 112
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,77)
Pořadí hry v žebříčku 105.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  05.08.2010 uživatelem madrianova . Hodnocení:
fazolky, které chtějí zasadit
hra fazole je moc zábavná karetní hra,pro více hráčů. Dobře hratelná ve 3 i ve 4. Kšeftování s fazolema je zábavné, hra je založena na komunikaci a handlování fazolí s ostatními spoluhráči. Ve dvou se hrát nedá. Je určena pro více hráčů. Mě osobně nejvíc baví ve 3. Hrajeme ji i s rodiči na chalupě a hodně se u toho vždy pobavíme. Pěkně se zde ukazují i charaktery lidí :-)
Kdo je hodný, handluje hodně a všechno, kdo chce zvítězit stůj co stůj jen něco a někdy, no ale žgrt je žgrt a ani fazolku pro druhého nepustí... :-)Pro koho je hra určena: pro partu kamarádů, pro rodinu, do hospůdky atd.
Doporučuji jistě vás hra nezklame.


Vytvořeno:  15.02.2010 uživatelem skyfire . Hodnocení:
Jako báby na tržnici
Tak tohle je přesně ta hra, když se chcete u hry bavit, hádat se o výhodnosti své nabídky a hanit nabídku soupeře, přesvědčovat, manipulovat, ale taky trochu dopředu uvažovat a plánovat. Herní systém hry je velice jednoduchý a pochopí ho velice rychle každý. Prvek náhody je poměrně velký a to je celkem logické, když se karty míchají a z těch se bere, ale bez něj by to nešlo a hře nemůže ani náhodou uškodit. Je na každém hráči, aby když mu karty nesedi je nějak vyhandloval, zbavil se jich, získal jiné.....
Základ hry je postaven na tom, že každý hráč má v ruce pět karet s různými druhy fazolí, kdy každý druh má svoje číslo a toto taky značí kolik karet s daným druhem je ve hře. Každý má před sebou dvě nebo tři pole (když si jej dokoupí) a na ně si podle určitého systému musí jednotlivé druhy sázet a snažit se sehnat co nejvíc fazolí jednoho druhu. Čím víc, tím při sklizni víc peněz. Penízky jsou na rubových stranách karet fazolí, takže při sklizni se vždy určitý počet sklízených fazolí promění v peníze a dají se bokem. O to míň je daného druhu poté ve hře, protože sklizené fazole se poté opět zamícháním dostávají do hry. Je proto taky dobré sledovat čeho a kolik je zhruba venku ať pak člověk nepěstuje a neshání něco čeho už moc není. Další důležité pravidlo hry je, že karty v ruce nesmí měnit své pořadí, zkrátka v pořadí jak se mi karty dostanu do ruky, tak při sázení mou ruku musí opustit. Ale dá se jich taky zbavit jinak a to právě obchodem s protihráči. To byl jen nástin jak hra přibližně funguje, zbytek si musíte vyzkoušet sami.
Co se týče počtu hráčů, hra je pro 3-5 hráčů, kdy zábava prudce stoupá s počtem hráčů, takže v pěti je to naprosto nej. Hra zabere podle počtu hráčů hodinu až dvě. Výhoda hry je v tom, že ať je na tahu kdokoliv, díky možnosti obchodovat hrají prakticky pořád všichni a nikdo se nenudí.
Hru můžu jednoznačně doporučit. Pro chvíle, kdy se nechce moc přemýšlet a počítat, ale chce se bavit a komunikovat je tohle jednoznačná volba.


Vytvořeno:  09.07.2008 uživatelem tondakolik . Hodnocení:
Závislost
Fazole, Fazole, Fazole...
Tak nějak jsem dopadl. Fazole jsou nejlepší karetní hrou co znám. Skutečně se pro mne staly jakousi závislostí a hru hraju kde je to jen možné.

Hra obsahuje 20 druhů fazolí (pokud budete mít rozšíření můžete mít druhů podstatně více) z nichž každého druhu fazole je jiný počet - což znamená, že každý fazol má jinou "hodnotu". Při hře musíte sázet fazole z vaší ruky na pole, která máte před sebou a zasazené fazole sklízet v tu nejvhodnější dobu, aby z nich byl co největší výnos. Ale pozor, karty nemůžete z ruky vynášet v libovolném pořadí. A o tom je celá ta hra - fazole, které vám v ruce překáží prostě s někým vyměníte za jiné, které se vám hodí. Během hry tedy nesmíte nikdy "usnout". Neustále můžete něco získat.

Pravidla jsou velmi jednoduchá a každý nový hráč je pochopí při svém prvním nebo druhém tahu. Jen zasadíš první a můžeš i druhou kartu fazole, potom otočíš dvě karty z balíčku a vyměníš s ostatními - případně si rovnou zasadíš, potom povyměňuješ co se ti nehodí, případně někomu něco vnutíš zadarmo (skutečně je potřeba někdy nutit i zadarmo) a pak si jen dobereš tři karty a pak už jen sleduješ další hráče a nabízíš za jejich fazole.

V klubovně se velmi rychle hra stala nejhranější hrou. Musíte neustále vnímat a překřikování je naprosto běžnou záležitostí. Přihazování lepších nabídek jen abyste získali tu fazoli, co právě potřebujete. Skvělá zábava a velmi příjemné trávení volného času s kamarády.


Vytvořeno:  30.09.2006 uživatelem poutník . Hodnocení:
Fazolky?
Pokud se sejdou hráči, tak hratelná hra. Pokud je někdo, kdo chce za každou cenu vyhrát, lehce hru zkazí. Prvek obchodování, na kterém je hra založená, je fakt dobrý, ale to je tak všechno. Stane se, že Vám ty správný fazole prostě nepřijdou a hraje se téměř bez Vás. Někdy si ji zahraju, ale odvařenej z toho teda nejsem.
Ovšem pozor, pro menší děti to je parádní zábava, jsou nadšený z každé výměny karet. Takže nezavrhovat.


Vytvořeno:  09.01.2006 uživatelem eklp fistronek . Hodnocení:
Ber to. Tu Rote bohne musíš mít!!!
Je to skvělá hra, ale záleží na kolektivu (asi jako u všech her). Hra je o handlování, krysaření a vychytralosti. Taky je velice komunkativní. Snažíte se měnit karty na ruce, aby jste je měli v tom správném pořadí a mohli vesele sázet a hodně sklízet. Proto nepotřebné karty musíte udat soupeři a snažit se ho přesvědčit, jak je to pro něj výhodné. Velice zábavné a někdy hlasité. Vřele doporučuji.


Vytvořeno:  21.11.2004 uživatelem XiXaO . Hodnocení:
Hmmm...
Nejlepší poměr kvalita versus cena! Nejlepší zábava! Nejlepší cena! Nejlepší grafika! Nejlepší přezdívky fazolí! Perfektní hra! Prostě nejlepší karetní hra!
Někdy uděláme mega Bohnanzí pařbu, co vy na to?


Vytvořeno:  26.11.2003 uživatelem Hrubiduk . Hodnocení:
Bohnanza - A je to v pytli...

S touto hrou jsem se seznámil víceméně náhodou před asi dvěma lety, když ji, ještě s německými pravidly přivezla jedna moje kamarádka - z Německa :) Přiznám se, že po prvním hraní jsem byl poněkud rozpačitý a hra mě zaujala snad jen tím, že při ní byla opravdu legrace.
Jak se postupně rozvíjí moje "úchylka" v hraní jakýchkoliv her, narazil jsem čirou náhodou na českou verzi pravidel, které mi objasnily některé nejasnosti z prvního hraní. A odtud už bylo opravdu blízko k nákupu jak základní sady (nyní lze i v ČR), tak i rozšíření (zatím asi jen v německy mluvících zemích - já konkrétně ve Vídni).

Takže:
Myšlenka hry - ať máte k zahrádkaření jakýkoliv vztah, na slabou hodinku se z Vás stanou pěstitelé fazolí, jichž je, věřte nebo ne, docela hodně druhů. Každý druh je jinak vzácný a tak za něj dostanete víc, nebo méně peněz.
Pravidla - možná na první pohled složitá, možná i při první hře budete muset pravidla konzultovat, ale potom hra začne mít spád a užijete si legraci.
Design - hrací karty jsou vyvedeny kvalitně s velmi vtipnými obrázky

Co říci závěrem? Tuto hru můžu vřele doporučit, pokud máte k dispozici skupinku 4-5 lidí, kteří mají smysl pro humor a máte čas okolo hodinky. Poté se Vám lehce pod kůži dostanou výrazy jako poblijón, boxer, tyčkin, pistolník a pod. A budete se hodně smát.
Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Fazole' obsahuje 39 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 12.05.2010 v 00:08 uživatel tondakolik.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
česká pravidlaMíša27.05.2006 19:14
Re: česká pravidlaWarfery30.05.2006 13:55
Re: česká pravidlaRambo06.08.2008 15:41
PravidlaZBBO26.01.2007 23:17
3. pole fazolíREM29.05.2008 16:23
Re: 3. pole fazolíSodovka29.05.2008 18:18
Re: 3. pole fazolíeklp fistronek29.05.2008 18:52
Re: 3. pole fazolítondakolik29.05.2008 23:04
Re: 3. pole fazolíREM30.05.2008 10:54
Dotaz ke sklizni políPanzer16.07.2008 09:57
Re: Dotaz ke sklizni polítondakolik16.07.2008 12:41
Re: Dotaz ke sklizni políREM16.07.2008 13:25
Re: Dotaz ke sklizni polítondakolik16.07.2008 13:34
Re: Dotaz ke sklizni políREM16.07.2008 14:15
Re: Dotaz ke sklizni políPanzer16.07.2008 14:24
Re: Dotaz ke sklizni políREM16.07.2008 14:52
Re: Dotaz ke sklizni políPanzer16.07.2008 15:03
Re: Dotaz ke sklizni políREM16.07.2008 15:52
Re: Dotaz ke sklizni políPanzer16.07.2008 14:18
Re: Dotaz ke sklizni políREM16.07.2008 14:36
Re: Dotaz ke sklizni políPanzer16.07.2008 15:21
Ty polickaRambo06.08.2008 15:43
Re: Ty polickatondakolik06.08.2008 16:03
Jak rozdat fazolovy pole mezi 4hrace kdyz je jich tam 6 a kazdej ma mit 2?Rambo06.08.2008 15:46
Re: Jak rozdat fazolovy pole mezi 4hrace kdyz je jich tam 6 a kazdej ma mit 2?tondakolik06.08.2008 16:03
přeci ještě jeden dotazPanzer07.08.2008 12:40
Re: přeci ještě jeden dotazREM07.08.2008 13:18
jasnoPanzer07.08.2008 15:44
dikRambo27.08.2008 12:34
prelozenie rozsirenitenista18.10.2008 19:00
Re: prelozenie rozsirenidilli18.10.2008 21:40
Re: prelozenie rozsirenitondakolik18.10.2008 22:48
Re: prelozenie rozsirenitenista19.10.2008 10:50
preloženie rožšírenítenista01.04.2009 16:44
Počet druhů fazolíikri01.02.2010 10:24
Re: Počet druhů fazolítondakolik12.05.2010 00:08
Stejné za stejnéMichal05.04.2010 22:27
Re: Stejné za stejnéskyfire06.04.2010 07:45
Re: Stejné za stejnédilli06.04.2010 12:22

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |