Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Černé historky 1
Originální název: Black Stories
Rok vydání: 2004
Autoři: Holger Boesch
Výrobci: MINDOK, moses.
Dovozci: MINDOK
Věk hráčů: Od 12 let («»)
Počet hráčů: 2 až 20
Doba hraní: Krátká hra do 20 minut
Stupeň náhody: 4 - bez náhody («»)
Interaktivnost: 4 - vysoká míra komunikace («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 1 - triviální («»)
Herní systém: Karetní hra («»), Logika a dedukce («»), Párty hra («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

50 černých historek, 31 zločinů, 49 mrtvol, 11 vražd, 12 sebevražd a jedno otrávené jídlo. Jak se to vše mohlo stát? Černé historky jsou zapeklité, morbidní a mysteriózní záhady pro teenagery a dospělé s jakýmkoliv vztahem k hrám. Hráči se snaží zrekonstruovat celou historku pomocí otázek, na které jim moderátor odpovídá pouze "ano" nebo "ne". Strašidelná hra na jakoukoliv párty, k vodě nebo třeba na cestu autem.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Krabice - zadní stranaZajímavé odkazy

  BoardGameGeek   Černé historky 3: Ještě více tajuplných příběhů
  Ukázková verze hry   Černé historky 4: Ještě další tajuplné příběhy
  Pravidla hry Černé historky 1   Černé historky: Skutečné příběhy
  Černé historky 2: Další tajuplné příběhy   Bílé historky (varianta pro děti)Hodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 67 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,76) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 109.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  23.05.2009 uživatelem jakub . Hodnocení:
Staňte se Sherlockem Holmesem

Vzpomenete si na to, jak jste si s kamarády či přáteli o letních prázdninách vyprávěli horory a strašidelné příběhy. Možná, že si také zahráli jednoduchou hru na hádání. Někdo v duchu zvolil slovo a ostatní ho měli za úkol uhodnout. Přitom mohli klást jen otázky, na něž se dá odpovědět jen ano či ne. Hrávali jsme také úžasnou hru, ve které jsme měli rozplést klubko příběhu. Z něj jsme znali jen jedinou větu. Na chvíli jsme se stávali Sharlockem Holmesem či Herculem Poirotem. Ať jste něco z toho někdy vyzkoušeli nebo ne, nyní je máte s Černými historkami možnost naplno vychutnat.

Princip hry Černých historek je jednoduchý. Jeden z vás (vypravěč) bude znát celý příběh a bude hru moderovat. Ostatním odhalí jen malou část. Jejich úkolem je pomocí dobře zaměřených otázek a vlastního úsudku celý příběh poskládat dohromady. Moderátor ale může odpovídat jen ano nebo ne. Je tedy potřeba klást jednoznačné otázky.

Jak vidíte pravidla jsou opravdu jednoduchá. Záleží jen na samotných hráčích, jak jim rozpletení celého příběhu bude dlouho trvat. Některé rozlousknete za pár minut, jiné vám dají zabrat. Přidám se k doporučení autora, hru nikdy nevzdávejte, vždy se snažte záhadu vyřešit sami. Třeba i za cenu, že se k příběhu znovu vrátíte. Moderátor také může využívat různé nápovědy, pokud se úvahy hráčů příliš od příběhu odchýlí. Hrát můžete již ve dvou. Zábavnější je však hra ve větší společnosti šesti a deseti hráčů.

Kouzlo hry spočívá v postupném odhalování záhady, kterou nikdo z hráčů nezná. V tom je síla i slabost této hry. Kdo už jednou příběh rozluští, buď musí hrát příště jiný, nebo se stát vypravěčem. Padesát příběhů je ale celkem dost na to, aby vám hra chvíli vydržela. Nikdy se tedy neseznamujte s celými příběhy předem, připravili byste se tak o radost ze hry. Časem vyjdou další příběhy z nových sérií (MindOK je již připravuje).

Velkou výhodou Černých historek je, že si je můžete zahrát téměř kdekoliv. Zkrátí vám například cestu vlakem, užijete si společný večer s přáteli či rodinou, zpestří vaši party. K samotné hře nepotřebujete žádné pomůcky. A balíček karet příběhů se vám do batůžku vždy vejde. Karty i pravidla jsou vytištěny na kvalitním papíře s jednoduchými, ale vtipnými obrázky.

Na hře, především s dětmi, je třeba ocenit i to, že rozvíjí logické myšlení. Hráči dostávají rychlou zpětnou vazbu, zda jejich otázky byly správně položené a nakolik posouvají odhalování příběhu kupředu. Učí se tak zcela přirozeně a zábavnou formou.

Celou původní recenzi a další články o hrách si můžete přečíst na herním webu Frodovy deskové hry.Vytvořeno:  29.11.2011 uživatelem MestoProDeti.cz . Hodnocení:
Černé historky
Série her Černé historky je vhledem k množství pokračování, jichž se dočkala, velmi populární. V češtině doposud vyšly čtyři sady klasické, jedna se skutečnými případy, jedna s filmovými zápletkami a dokonce bílá (duchařská) varianta pro menší hráče a čerstvě i růžová pro dívky. U temných příhod bych souhlasil s doporučeným věkem od dvanácti výše. Řadu herních titulů přiblížím na základě zážitků s prvním balíčkem.
Každý díl Černých historek obsahuje padesátku kartiček s bizarními příhodami, v nichž povětšinou někdo za záhadných okolností zemře. Na jedné straně se nachází vyústění krátkého příběhu (nikoliv jeho pointa) a na druhé je napsáno, co přesně se stalo. Hráč, který přijme roli „vypravěče“ přednese nahlas třeba: „Žena zemřela, protože příliš dlouho telefonovala.“ A ostatní ve skupince jsou „hadači“ a snaží se pomocí otázek dobrat pravdy. Ptát se smí pouze tak, aby vypravěč mohl odpovídat „ano“ nebo „ne“. Ačkoliv se Černé historky dají hrát i ve dvou, je lepší, když je hráčů větší počet, protože víc hlav nejenže víc ví, ale také je napadá více barvitějších dotazů. Jinak hrozí, že se osamocený tazatel ztratí v nějaké své utkvělé představě, přestože má vodítko přímo pod nosem.
Výhodou tohoto titulu je, že není vázaný na posezení u stolu. Detektivní rozmotávání zápletek se osvědčilo i jako zpestření cesty vlakem a nedořešený případ se dá hrát i během pěšího výletu. Hra je natolik komunikativní, že se k naší skupince v kupé připojil nějaký pán se slovy: „Promiňte, mě to nedá, ale můžu se taky na něco zeptat?“

Recenze převzata z webového portálu Město pro děti.cz www.mestoprodeti.cz - web o kultuře pro děti od 3 do 15 let.


Vytvořeno:  18.07.2011 uživatelem paulhunter . Hodnocení:
Černé historky
S hrou Černé historky jsem se seznámil na sportovním kurzu. Jedná se o opravdu zajímavý nápad s netradičními příběhy, které je nutné s pomocí krátkého vodítka odhalit. Musím se přiznat, že některé by mě ani ve snu nenapadly, což rozhodně dělá hru zajímavější a obtížnější. Výsledek vždy překvapí.

Jedinou nevýhodou je to, že jakmile jí hrajete se stejnými lidmi vícekrát a dostanete se ke stejným příběhům, Černé historky ztrácí na hratelnosti.
Myslím si ale, že hra má velký potenciál, pokud budou vycházet rozšíření s novými příběhy.

+ originalita
+ relativně nízká cena
+ zábavnost

- při opakování příběhů se stejnými lidmi se hra nedá již hrát.


Vytvořeno:  25.05.2009 uživatelem uribaj . Hodnocení:
Černé historky
Černá krabička s krvavou skvrnou - to vypadá dost hororově. Nebo kýčovitě?

Po rozbalení nalezneme 50 velkých karet velmi dobré kvality a ve stejné kvalitě provedená česká a slovenská pravidla hry. I když tady nemůžeme mluvit jenom o hře, protože černé historky posouvají hraní na novou úroveň a na hranu žánrů.

Pravidla hry jsou velmi jednoduchá. Jeden hráč se stane moderátorem a vylosuje jednu kartičku. Sám si přečte obě strany karty a ostatním (jednomu až dvaceti hráčů) ukáže pouze lícovou stranu nebo jí jenom přečte. Na této straně je konkrétní černá historka - tedy jenom její konec. Co tomuto konci předcházelo nebo zjistit jak vlastně příběh probíhal, to je úkolem ostaních hráčů. Ti se mohou moderátora ptát tak, aby jim odpovídal "ano", "ne" nebo "není důležité". Kdo jako první příjde na to, jak se celý příběh odehrál, získal bod a hra může pokračovat. Hra většinou probíhá velmi zábavně, a to jak pro moderátora tak pro hráče. Dokonce i pro pozorovatele. Je neuvěřitelně zábavné sledovat myšlenkové pochody jednotlivých účastníků.

Výhody hry:
- Vynikající pro zapálené hráče her i pro úplné odpůrce společenských her. Možná první hra v historii, která dokáže tyto dva tábory stmelit.
- Pravidla jsou asi na 2 minuty. Dokonce i když si je nevyslechnete, příjdete na to pouhým pozorováním hry.
- Do hry mohou hráči (kromě moderátora) libovolně vstupovat a také z ní libovolně odcházet.
- I role pozorovatele je zajímavá.
- Hra nepotřebuje pevné místo - tudíž lze hrát za pochodu, v autě, na pláži, v restauraci, na párty, v čekárně, o přestávce. Jediné, co potřebujete, je vzájemně se slyšet.
- Hra maže rozdíly mezi inteligentnějšími a méně zdatnými hráči - příběhy jsou často postaveny tak, že přísně logické myšlení vás může svést na scestí. Často vítězí fantazie nad logikou.
- 50 příběhů je zábava na mnoho a mnoho hodin. Vyluštění jednoho trvá od 5 minut do cca jedné hodiny.
- Žádné čekání na tahy ostatních hráčů.


Nevýhody:
- Příběhy jsou krvavé, není to hra pro malé děti.
- Pokud byste hráli striktně na body, je těžko říct, kdo je lepší, protože na správnou cestu vás může přivést otázka někoho jiného.
- Stejné karty nelze hrát opakovaně ve stejné skupině.

A co říci závěrem? Hra má ke kýči opravdu daleko. Příběhy jsou zajímavé, překvapivé, hra odsýpá tak rychle, jak hráči chtějí. Skupina se dobře baví, často i hlasitě směje.Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Černé historky 1' obsahuje 15 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 11.07.2011 v 12:14 uživatel Andy636.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Jsem spokojennfo14.07.2009 16:48
Po třetí hře je konecRadobyhrac23.07.2009 13:00
Re: Po třetí hře je konecpogo23.07.2009 13:46
Re: Po třetí hře je konecREM23.07.2009 14:03
Re: Po třetí hře je konecRadobyhrac23.07.2009 14:16
Re: Po třetí hře je konecjan28.08.2009 13:05
Re: Po třetí hře je konecmadrianova10.07.2010 19:15
HistorkyEma.andel03.11.2009 22:02
Re: HistorkyREM04.11.2009 00:45
Re: HistorkyEma.andel04.11.2009 15:28
Re: HistorkyREM04.11.2009 16:43
Re: HistorkyEma.andel04.11.2009 20:24
super hramadrianova08.05.2011 19:01
Bezva hra :-)Důtka10.05.2011 20:40
Rozšírenie a 10 bonusových karietAndy63611.07.2011 12:14

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |