Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Dixit
Originální název: Dixit
Rok vydání: 2008
Autoři: Jean-Louis Roubira
Výrobci: ADC Blackfire, Asmodee
Dovozci: ADC Blackfire
Věk hráčů: Od 8 let («»)
Počet hráčů: 2 až 6
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 4 - vysoká míra komunikace («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 1 - triviální («»)
Herní systém: Hra se slovy («»), Párty hra («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

Hráči popisují karty s obrázky, které mají v ruce a ostatní se mezi svými kartami snaží najít tu, která je nejpodobnější popisu. Následně se vybrané karty vyloží na stůl a všichni kromě "vypravěče" hlasují, která z vyložených karet byla ta popisovaná. Správné odpovědi jsou hodnoceny posunováním dřevěných králíčků - figurek - po bodovací stupnici, která je vtipně umístěna uvnitř krabice od hry.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Rozehraná hra
Herní materiálZajímavé odkazy

  BoardGameGeekOcenění hry

  2010 - vítěz
Hra roku (Spiel des Jahres)

Hra roku (Spiel des Jahres) - pravděpodobně nejprestižnější anketa současnosti vyhlašovaná nezávislými novináři zabývajícími se společenskými hrami
  2010 - vítěz
Hra roku

Ocenění Akademie her v České republiceHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 56 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 4,02) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 57.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  14.04.2014 uživatelem jakub . Hodnocení:
Hra pro každého

Pokud hledáte originální a neotřelou hru, která bude podněcovat vaši fantazii, pak je tu Dixit. Na hře je vidět francouzský šarm, ať už originálností hry či grafickým zpracováním. Dixit si rádi zahrají jak ti, kdo deskové hry příliš nevyhledávají, tak i zkušení hráči. Kromě kvalitního výtvarného zpracování je potřeba ocenit skvělé provázání grafiky s herními mechanismy. Není žádným překvapením, že hra získala již nejedno ocenění po celé Evropě. Dixit je hra, která se díky jednoduchých pravidlům, krásné grafice a své univerzálnosti bude líbit v podstatě každému.

Když otevřete krabici s hrou, objeví se rozkvetlá louka, která vám poslouží jako počítadlo bodů. Především však zde najdete balíček velkých karet. Každá představuje originální obraz. Zobrazeny jsou nejrůznější náměty, které představují pohledy do neznámých příběhů a pohádek. Čekají na odhalení. Přesto, nebo právě proto doporučuji, abyste se s kartami před hrou neseznamovali. Zažijete při prvních hrách více napětí a užijete si tak více zábavy.

Dobře si zahrajete s dětmi od 8 let i s přáteli jakéhokoli věku. Nebudete promýšlet nejrůznější strategie či taktické manévry, ale zahrajete si zábavnou hru, která po vás vyžaduje zapojit více fantazii a odhad druhých. Nejmenší počet hráčů jsou tři, nejlépe si však zahrajete ve více lidech, ideálně v šesti. Pro hru tří hráčů platí mírně upravená pravidla.

Celou recenzi najdete na herním webu Frodovy deskové hry.Vytvořeno:  09.01.2012 uživatelem Kim . Hodnocení:
Výlet do fantázie, aký by závidel aj samotný Jung
Nechceli by ste niekedy popustiť svoju fantáziu z uzdy a ešte sa pri tom aj zabaviť? Nasať trocha rozprávkovej atmosféry, zodpovedať si otázky o vlastnom duševnom zdraví, či len tak sa inšpirovať nevšednými obrazmi?
Dixit je jednou z mála hier, ktoré sa môžu pochváliť naozaj netradičným konceptom, ktorý na prvý pohľad vyzerá nebezpečne jednoducho (tým myslím, že hrozí podcenenie potenciálu, ktorý táto hra skrýva), ale ponúka nečakanú zábavu a jedinečný prostriedok spoznávania druhých.

Hra je údajne (podľa pravidiel) o rozprávaní príbehov a súdiac podľa priložených kariet, príbehov s rozprávkovými motívmi. V zásade ide o to, že jeden z hráčov (ktorý je práve na ťahu) si vyberie jednu zo svojich kariet na ruke a musí povedať (zaspievať, zarecitovať...) niečo, podľa čoho by sa ostatný hráči mohli dovtípiť, čo je na karte. Zároveň však musí dávať pozor, aby indícia nebola príliš jednoduchá, ani príliš zložitá – ak by uhádli všetci hráči, rozprávač by prehral. Ak by neuhádol nikto, opäť by prehral rozprávač.
Túto kartu dá potom zakrytým obrázkom na stôl. Úlohou ostatných hráčov je najprv vybrať jednu kartu zo svojich vlastných. Musí to byť podľa možností karta, na ktorú sa hodí zmieňovaný opis - táto karta má totižto protihráčov zmiasť! Keď všetci hráči dajú na stol svoje karty, zamiešajú sa a otočia obrázkami nahor. Potom hráči hádajú, ktorú z kariet tam položil rozprávač príbehu. Ak uhádnu, majú body. Ak niektorí rozprávačovu kartu odhalili a zároveň aspoň jeden z hráčov neuspel, body získava rozprávač. Okrem toho body získajú aj všetci tí, ktorým sa podarilo svojou kartou oklamať protihráčov.
Kto takto získa body, môže za odmenu hopsať o patričný počet políčok so svojim dreveným zajacom po netradične koncipovanej hracej ploche, ktorá je súčasťou škatule. (Čo inak považujem za veľmi originálny nápad). Jednoduché ako facka.

Skutočné prekvapenie, ktoré dodáva hre nečakaný rozmer, prináša až bližší pohľad na niektoré karty - nie sú to len rozprávkové námety, ako sa zdá na prvý dojem. Karty zjavne navrhol nejaký psychológ, ktorý sa vyžíval vo vymýšľaní mnohovýznamových, občas tuho surrealistických obrazov, na ktoré sedí snáď každá téma! Skutočná zábava je sledovať myšlienkové pochody spoluhráčov, ktorých asociácie veľa prezradia nielen o ich vlastnom pohľade na svet, ale častokrát sa hráči dozvedia o sebe veci, o ktorých nemali ani tušenie. Nakoľko sa práve toto stane stredobodom zábavy zrejme závisí od veku hráčov a od ich „rozhľadu“. Môžem tiež potvrdiť, že vždy, keď hrám Dixit s inými ľuďmi, celková atmosféra a „asociácie“ majú iný priebeh, a tak je hra vždy tak trochu jedinečná.
Ideálny počet hráčov je asi 5-6. Nie že by sa hra nedala hrať v trojici (v dvojici to pochopiteľne nie je možné), ale väčší počet hráčov naozaj výrazne zvyšuje zábavnosť. Úplne nádherné výsledky a ďalší rozmer sa zjaví v prípade, ak sa hráči pred hrou posilnia kvapkou alkoholu...

Pozitívnych stránok je viacero. Veľkou výhodou je kratšia hracia doba. Jedna partička sa dá zahrať do pol hodiny, čo je práve dosť na rozprúdenie zábavy a nie je problém zahrať viacero kôl na posedenie. Keď nerátame veľkú škatuľu, karty sa ľahko prenášajú a vysvetľovanie pravidiel trvá len pár minút. K hre je taktiež možné dokúpiť rozširujúcu sadu s ďalšími 84 kartami, alebo existuje verzia dokonca pre 12 hráčov. Ako nevýhodu by som spomenul možnosť, že obrázky sa časom stanú „známe“ (to našťastie nie je žiaden „veľký“ problém), že cena je vzhľadom na obsah balenia trochu vysoká a obrázky v „rozšíreniach“ pozvoľna strácajú na „surrealistickosti“. Pobadal som aj pomerne rýchle „ošúchanie“ potlače na niektorých „tipovacích“ kartičkách, ktoré nie sú až tak kvalitne vyhotovené, ako hracie karty.
Hru môžem odporučiť každému – je veľmi pravdepodobné, že ak budú hrať túto hru deti, dôraz v zábave bude kladený na úplne iné miesta než som spomínal a karty budú naozaj brané vyslovene rozprávkovo. Ale to je samozrejme v poriadku. Každopádne, Dixit ponúka nevšednú zábavu, ktorá zrejme nesklame naozaj NIKOHO, kto ešte nezabudol snívať.


Vytvořeno:  15.02.2011 uživatelem ZdenT27 . Hodnocení:
Jak jsem poznal Dixit
Na Dixit jsem poprvé narazil při zjišťování toho, která hra získala ocenění roku 2010 a byl jsem tím docela překvapen. Zjišťoval jsem si proč zrovna Dixit, díval se na obrázky, četl pravidla na netu a párkrát jsem její krabici i držel v hračkářství, ale ničím mě tato hra nezaujala. Je fakt, že jsem fanouškem spíše strategických her, ale pořád mě zajímalo, za co tato hra byla oceněna.
Později jsem na Dixit narazil u známých a hru si půjčil, abych ji vyzkoušel. Přemluvil jsem ke hře spoluhráče a kupodivu jsme se u hry docela dobře bavili. Mám za sebou asi 5 her a určite jsem s touhle hrou neskončil. Karty jsou stejné, ale hra je pokaždé jiná, protože fantazie hráčů dokáže hru naprosto obměnit. Jedna karta může mít i tisíc variací :-) Každého nad kartou napadne něco jiného a tím je tato zajímavější a zábavnější. Opravdu se této hry nemusíte bát, každý má v sobě alespoň trošku té fantazie.
Není to hra nejen na vítězství, ale hlavně pro pobavení. A že my jsme se u této hry opravdu velmi bavili :-) Pravidla jsou jednoduchá a srozumitelná, hra se dá hrát během chvilky.
Cena hry mi příjde trochu předražená vzhledem k obsaženému materiálu.


Vytvořeno:  12.10.2010 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Dixit – ať žije pohádkové vyprávění
Říkali jste si někdy, jaké by to bylo, vyprávět v rodinném kruhu nějakou pohádku na pokračování? Tak něco podobného vám umožní Dixit, desková rodinná hra, která se před dvěma měsíci dostala na český trh v kompletní lokalizaci firmy ADC Blackfire.

Jejím autorem je Jean-Louis Roubira a poprvé byla představena publiku v roce 2008. Kromě samotného nápadu jsou největším lákadlem celé hry ilustrace, které má na svědomí paní Marie Cardouat. Tatáž ilustrátorka se graficky podílela také na vynikající logické hře Marrakech, která obsahuje opravdové koberce a mohli jste si o ní přečíst nedávno v naší recenzi. Nezaměnitelný rukopis paní Cardouat poznamenal všechny karty a právě díky němu je Dixit tím, čím je.

Když si poprvé vezmete do ruky krásně matnou a hnědě ilustrovanou krabici, zjistíte, že je překvapivě lehká. Veškeré komponenty totiž tvoří dřevěné figurky zajíčků, několik očíslovaných žetonků a poctivý balíček obřích karet. Hrací plán je nezvykle součástí samotné krabice, takže se bez ní v podstatě neobejdete. Balení je totiž tvořeno čtvercovou dírou uprostřed, kolem níž vede travnatá cesta. Právě po té budou hopsat králíčci různých barev a zaznamenávat tak body jednotlivých hráčů.

Hlavní komponentou však je balíček 84 karet, které tvoří srdce hry. Na nich vás asi zaujme na první pohled nejvíce jejich rozměr, který je lehce netradiční. Karty jsou totiž zhruba dvojnásobně veliké než klasický formát, na který jsme zvyklí z balíčků klasických karet.

Dixit je založený na jednoduchých pravidlech, díky nimž si vyprávění užijí i menší děti. Asi největší omezení tak tvoří minimální počet hráčů, který je stanoven na tři. Je to dáno logicky herním principem, který ve dvou nelze jakkoli obejít, protože soupeři by ze hry vůbec nic neměli.

Na začátku si každý vezme ze zamíchaného balíčku šestici karet, které nikomu neukazuje. V každém kole se, podobně jako ve hře Ušáci a paroháči, jeden z hráčů stane vypravěčem. Jeho úkolem je vybrat z pětice svých kartiček jednu a pokusit se ji charakterizovat zvukem, slovem, nějakým souslovím či krátkým příběhem. Samozřejmě samotnou kartu nikomu neukazuje a nechá ji rubem nahoru ležet před sebou. Výběr není tak jednoduchý, jak by se zdálo, protože váš popis nesmí být ani moc přesný, ani naprosto chybný, ale k tomu se dostaneme za chvíli.

Nyní všichni spoluhráči tajně vyberou ze své ruky takovou kartu (nebo dvě karty - v závislosti na počtu účastníků), kterou vypravěčova fráze nejlépe charakterizuje. Tentokrát je v jejich nejlepším zájmu pokusit se vybrat opravdu tu nejpodobnější kartu, protože na tom bude záležet jejich bodový zisk.

Všechny vybrané karty se nyní dají na hromádku, zamíchají a rozloží se obrázky nahoru před všechny zúčastněné. Všichni hráči kromě vypravěče zkusí uhodnout, který obrázek je ten původní, jehož charakteristiku slyšeli na začátku kola. Svoje tipování provádí skrytě pomocí očíslovaných žetonů s čísly jedna až šest. Zvolí jeden z nich a teprve až vyberou všichni, může následovat odtajnění tipů a vyhodnocení bodů za toto kolo.

Teď nastává ta pravá legrace a kouzlo, které z Dixitu dělá neobyčejnou hru. Vypravěč totiž nezíská body, pokud uhodli všichni jeho soupeři, ani v případě, že se nepodařilo nikomu správně tipnout vybranou kartu. V takové situaci naopak získávají dva body všichni hráči. Pokud se ovšem podařilo dosáhnout situace, že správně uhodnul pouze někdo, pak dostane vypravěč tři body spolu s těmi, kteří kartu uhodli. Navíc body získávají také ti, kterým se podařilo zmást soupeře správně zvolenou kartou, a nalákali na ni některý ze zvolených žetonů soupeřících hráčů.

Všichni si dolíznou z dobírací hromádky tak, aby drželi v ruce opět pětici karet. Vypravěčem se stane další hráč. Hra pokračuje tak dlouho, dokud se účastníci nepropracují celým balíčkem až na jeho konec. Následně se vyhodnotí pozice zajíčků a ten, který uběhl nejdále, se stává jediným a nefalšovaným vítězem a nejlepším vypravěčem.

Největší kouzlo Dixitu spočívá v mystifikaci soupeřů a roli vypravěče. Na tu se každý těší nejvíce. Ovšem umění zvolit správné slovo, které jasně neukáže na kartu, již jste použili, je velmi ošidné. Hodně totiž závisí na tom, jaké karty právě drží vaši soupeři v ruce, a jak dobře dokážou protihráče zmást. Musíte totiž myslet na to, že každý jednu kartu zná (tu, kterou do pětice přispěl sám).

Celému principu napomáhají krásné kresby Marie Cardouat, jejichž obsah není jednoznačný, často zobrazují hned několik věcí a jsou lehce abstraktní. Některé přímo nabádají k velkému množství charakteristik, zatímco u jiných musíte dlouho přemýšlet. Přitom si karty zachovávají opravdu pohádkový vzhled a je radost se na ně dívat klidně i jako na obyčejné obrázky.

Jak již jsme zmiňovali u pravidel, děti snadno pochopí herní princip a Dixit je bude bavit. Přesto asi málokdy vyhrají, protože nebudou v roli vypravěče vyváženě charakterizovat kartu. Obvykle napoví více, než by bylo třeba a usnadní soupeřům hádání. Navíc ti menší budou mít potíže s držením karet v ruce, protože jejich rozměr je určuje spíše do dospělé dlaně. Pokud však překonají tyto dvě negativa, budou se královsky bavit.

Dixit je překvapivě návyková a zábavná hra, která nutí hráče vymýšlet stále nové a nové charakteristiky. Výhodou je, že se v jedné partii k vyprávění použije v podstatě pouze zlomek karet a znovuhratelnost tedy není nijak omezena, pouze ilustrace na kartách se mohou okoukat. Navíc se v podstatě ani nemůže ohrát, protože ačkoliv hráči mohou již znát všechny obrázky zpaměti, musí neustále přicházet s novými charakteristikami, aby neprozradili nepřátelům svoji volbu.

O jejích kvalitách vypovídá hned několik informací. Ta nejdůležitější je, že pro letošní rok získala právě tato hra titul Spiel des Jahres, což je jedno z nejuznávanějších deskových ocenění. Pyšní se však i dalšími oceněními napříč celou Evropou, ať již v sousedním Rakousku, zmrzlém Finsku nebo třeba loni ve Španělsku.

Pokud by vás i přes naše ujištění o znovuhratelnosti přišel počet karet nízký, máme pro vás dobrou zprávu. V letošním roce se na svět vyklubalo rozšíření s prostým názvem Dixit 2. Nabídne nových 84 karet, které mají na svědomí opět Jean-Louis Roubir a Marie Cardouat. Navíc připravuje autor Dixitu na letošní podzim novou hitovku, jejímž tématem bude také vyprávění. Hra se jmenuje Fabula a můžeme vám zaručit, že o ní ještě uslyšíte.

Samotné cílové publikum hry se těžko určuje a dá se nejlépe říct, že se hodí při všech příležitostech a pro všechny. Je naprosto jasné, že vzbudí velké pozdvižení na párty, ale dokonale zaplní i hromadu rodinných večerů, které by jinak byly proseděné u televize. Přesto, že balíček karet je poměrně obsáhlý, herní doba jedné partie obvykle nepřesáhne půlhodinku.

Dixit je hra stvořená pro milovníky pohádek a vyprávění. Zabaví desetileté dítě, ale i dospělé na návštěvě. Povzbuzuje fantazii, je u ní nepopsatelná legrace a nikdy nezažijete stejnou partii. Jedná se o skvělou hru pro začátečníky, ale představuje příjemnou zábavu i pro pokročilé. Pokud to chcete slyšet jednoznačně, pak se dá říct pouze: Dixit můžeme doporučit do každé rodiny.

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/186/recenze-dixit-at-zije-pohadkove-vypraveni


Vytvořeno:  26.08.2010 uživatelem matys . Hodnocení:
Pustte si fantaziu na spacir
Dixit je hra o fantazii. Hra v spociva v popisovani obrazku (akymkolvek sposobom - jedno slovo, veta, piesen, pantomima) na vasej karticke. Vtip hry je v tom, aby ste kartu neopisali prilis presne, ani prilis vagne. Pretoze nasledne ostatni hraci hadaju, ktoru kartu ste opisovali a vy ziskate body len v pripade ze vasu kartu uhadne aspon niekto a sucasne nie vsetci hraci. Preto je dolezite kartu opisovat s urcitou umyselnou asociacou, ktora nemusi byt uplne zrejma.
Na hre ocenujem, ze ju mozu hrat aj nehraci - v podstate sa od nich nevyzaduje ziadny velky vykon (ako pri inych rozpravacskych hrach). Proste ked su na rade, tak povedia jedno slovo, ktore ich napadne ked sa pozru na svoju kartu. Pre naozajstnych hracov ponuka mnoho moznosti rozmyslania a hlavne, co v inych hrach nie je pravidlom, umoznuje pouzit akukolvek fantaziu.
Niekoho mozno zarazi obmedzeny pocet karticiek a s tym spojeny problem so znovuhratelnostou. Myslim si, ze tento problem nehrozi. Pretoze vzdy je na vas ako opisete karticku a akym sposobom asociujete.
Hru doporucujem ako lahky preklad medzi tazsimi hrami, pripadne ako rodinna hra na cesty (hra je velmi skladna).Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Dixit' obsahuje 2 příspěvky. Poslední příspěvek vytvořil dne 22.07.2011 v 20:49 uživatel sakal.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Dixitasirlark25.08.2010 00:08
Re: Dixitsakal22.07.2011 20:49

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |