Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Vládci podzemí
Originální název: Dungeon Lords
Rok vydání: 2009
Autoři: Vladimír Chvátil
Výrobci: Czech Games Edition, MINDOK
Dovozci: MINDOK
Věk hráčů: Od 12 let («»)
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Dlouhotrvající hra – 60 až 120 minut 
Stupeň náhody: 3 - malý podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 4 - postavena na humoru («»)
Složitost: 3 - rozvinutá («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Určite vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)
Doporučení pro rodiny: Tuto hru vám nedoporučujeme, najdou se pro vás lepší hry. («»)

Stručný popis:

Vydali jste se někdy s družinou dobrodruhů do podzemních chodeb dobývat slávu, zkušenosti a získat nějaký ten poklad? A zamysleli jste se někdy nad tím, jak složité je takové podzemí plné chodeb a nestvůr vybudovat a provozovat? Ne? Tak nyní si to budete moci zkusit. Vžijte se do role vládce podzemí, svolejte své služebníčky, vybudujte síť chodeb a místností, nastražte v nich pasti, najměte nestvůry, a zkuste zabránit hrdinům, aby vám vaše dílo dobyli a vyrabovali. Uvidíte, že se od nynějška budete na temná zákoutí různých doupat a jejich obyvatele dívat úplně jiným pohledem! Každý kdo někdy hrál klasické RPG to zná. Neohrožený bojovník, moudrý čaroděj a šikovná zlodějka se se sejdou v krčmě u městských hradeb nad korbelem piva či vína, a než skončí noc, je tu nerozlučná družinka připravená zbavit svět všeho zla. A podívejme, zrovna támhle za městem se usídlil nějaký Temný pán. Provrtal kopec tunely, ty pak zabydlel zlými stvůrami, ke vchodům nastražil pasti a všeobecně se chová temně a podezřele. Kdo ví, jaké poklady tam skrývá! A tak naši hrdinové dají ještě jednu rundu, a ráno, jen co kohout zakokrhá (nebo nejpozději k večeru, až se vyspí z opice) vyrazí podzemí dobýt a zlotřilého vládce ztrestat ve jménu Dobra... a samozřejmě také pro nějaké ty poklady a zkušenosti. Je to všeobecně uznávaný postup, a každý správný dobrodruh souhlasně pokýve hlavou, že tak to má být. A co na to onen Temný pán? Ptá někdo, co na to říká on? Hrdinové, kteří nikdy o skutečnou práci ani nezavadili, nemají tušení, kolik úsilí stojí vybudovat takový podzemní komplex. Nemají představu, co to je razit tunel v žulové skále, kolik dneska stojí kvalitní past, jak těžké je sehnat kvalifikovaného a pracovitého impa nebo kolik jídla potřebuje průměrný troll. Netuší, jak těžké je sehnat licenci na provozování této živnosti, jakými regulacemi se řídí těžba zlata nebo jaké výhody vymohla potvorám jejich odborová organizace. Jediné, co hrdiny zajímá, je množství zkušenosti za tu kterou potvoru. A to, jak sami uznáte, je velmi jednostranný pohled.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Herní plán
Herní plán - rok
Upír
Imp
Golem
Herní materiál (Ano, ve hře je opravdu 40 takovýchto plastových impů :-))
Krabice anglického vydání
       Zajímavé odkazy

  BoardGameGeek   Minirecenze na www.spolocenskehry.sk
  Krátké představení hry na frodových deskových hrách   Česká pravidla hry
  Stránka hry na webu CGE   Pravidla minirozšíření Magické předmětyOcenění hry

  2010 - 9. místo
Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis)

Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis), je hlavní cena, která je udělována časopisem Die Poppel-Revue a veřejností
  2010 - nominace
Hra roku

Ocenění Akademie her v České republice
  2010 - nominace
International Gamers Awards

Mezinárodní ocenění společenských her. Uděluje mezinárodní porota.Hodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 149 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 4,45) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 3.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  06.01.2010 uživatelem jakub . Hodnocení:
Dejte hrdinům co proto, oni se s vámi párat nebudou

Vládci podzemí jsou nejnovější velkou hrou Vládi Chvátila. CGE ji představilo na podzim v Essenu pod anglickým názvem Dungeon Lords. Již zde byl o hru velký zájem a uspěla i v anketách mezi návštěvníky veletrhu. Na české vydání jsme nemuseli dlouho čekat. MindOK ve spolupráci s CGE hru vydal začátkem prosince 2009. S Vládci podzemí si užijete hodně zábavy. Každá partie bude novou výzvou, odlišnou od předchozích. Musím však varovat, je to složitá hra. Na její naučení budete potřeba více času a úsilí. Díky dobře napsaným a vtipným pravidlům se však nebudete nudit ani v této fázi. Vládce podzemí ocení především ti, kdo mají rádi komplexní budovací hry.

Hra vás zavede do světa hrdinů a kouzel, ale podíváte se na něj netradičně očima těch, kdo vládnou temným podzemním říším, která skrývají nejrůznější tajemství. Zažijete, jak těžké je vybudovat a vypiplat byť jen malý dungeon a ubránit jej před nájezdy slávy a pokladů chtivých hrdinů. Aby vám vše hned nevydrancovali, budete jim klást do cesty pasti a posílat na ně nejrůznější příšery, aby je přemohly. Podobnost s počítačovou hrou Dungeon Keeper není náhodná, autor v ní našel inspiraci. Vytvořil ale svébytnou a originální deskovou hru.

Název hry výstižně říká, o co mají hráči usilovat: stát se vládci podzemí. Na začátku hry představujete adepty, kteří chtějí získat licenci na provozování své vlastní podzemní říše. Ano, je to tak, vyzkoušíte si hraní za "druhou" stranu, která je ve všech fantasy příbězích považována za tu zlou. Během dvou let musíte prokázat své vůdčí schopnosti při budování svého dungeonu a jeho obraně. Jen ten nejlepší se může stát Vládcem podzemí. Na ty ostatní, kteří svůj dungeon ubrání před vyrabováním, čeká alespoň odměna v podobě povolení k dalšímu provozu podzemních chodeb a slují od ministerstva dungeonů.

Hra je rozdělena do dvou částí, které představují dva roky. Každá část pak zahrnuje čtyři kola (roční období) budovací fáze, po níž následuje bojová fáze (na konci roku). Hra končí bodováním. Je to celkem jednoduché. V prvním roce začnete své dungeony budovat. Mezitím se utvoří první skupinky dobrodruhů, kteří se je pokusí dobýt. Ve druhém roce se vše opakuje, ovšem s lepším vybavením, ale i silnějšími dobyvateli. Za všechny úspěchy v budovací či bojové fázi získáváte ocenění v podobě prestižní bodů. O úspěchu ve hře tedy rozhoduje to, jak se kdo dokáže během budovací fáze připravit na boj.

Pojďme se nejprve podívat na to, jak boj probíhá. Hrdinové postupují v tříčlenné skupince, kterou mohou tvořit bojovníci, kouzelníci, kněží či zloději. Postupně se snaží dobýt jednu chodbu či místnost za druhou. Celkem zaútočí čtyřikrát. Vy se jim v tom jako páni podzemí snažíte zabránit pomocí pastí a příšer (ale pozor, do chodby se vejde jen jedna, duchů však, kolik chcete). Každý hrdina má určitou sílu, a je vyřazen, pokud utrží alespoň tolik zranění, kolik odpovídá jeho síle. Za všechny poražené hrdiny, získáte na konci hry prestižní body. Naopak za všechny místnosti, které neubráníte, si body odečtete. Součástí pravidel jsou cvičné dungeony s vzorovými situacemi, na nichž se naučíte, jak boj skutečně funguje (zkuste je nejprve vyřešit sami, teprve potom se podívejte na řešení v pravidlech).

Tím se dostáváme k vlastní budovací fázi hry. Vaše podzemní panství znázorňuje hráčská deska. Na ní budujete síť chodeb a místností, v nichž budete moci produkovat jídlo, zlato, pasti, atd., či vám přinesou prestižní body navíc na konci hry. Odtud posíláte pomocí příkazů své služebníky-vyslance do vnějšího světa s různými úkoly: pro jídlo, pro povolení kopat nové chodby či k těžbě zlata, vylepšit "veřejné mínění", získávat pracovní sílu – impy, najímat příšery, nakoupit pasti, atd. V každém kole tedy máte k dispozici tři různé akce.

Akce plánují všichni hráči současně pomocí karet. Dva příkazy z minulého kola však použít nemůžete, zůstanou viditelně položené na vaší desce. Vybíráte tedy z šesti možností. Když plánujete akce, nemáte jistotu, že dostanete právě to, co byste si přáli. Může se také stát, že nedostanete nic (prostě vaši služebníci neuspěli). Musíte proto dobře sledovat ostatní hráče a odhadovat, co asi budou hrát. Správný odhad bude odměněn. Dobré plánování akcí je pro úspěch klíčový. I když každý hráč buduje vlastní dungeon, zde se jejich plány mohou zkřížit.

Všechny fáze hry a jednotlivé kroky jsou znázorněny na hracích deskách, takže nepotřebujete žádnou další nápovědu. Hra sama vás provádí jednotlivými koly na desce s plánem roku. Herní komponenty, které během akcí získáváte, jsou připraveny na centrálním plánu. Zbylé pak na zvláštní desce označené jako vzdálené kraje. Z ní doplňujete například nové příšery nebo místnosti.

Hra má famózní grafické zpracování, které skvěle podporuje atmosféru hry, její hratelnost, orientaci hráčů. Malé plastové impy si hned zamilujete. Další komponenty jsou dřevěné: zlato, jídlo, figurky služebníků (doporučuji vyrobit si polepky). Hrdinové a příšery mají formu destiček z tvrdého kartonu. Hraje se s nimi mnohem lépe, než kdyby byly použity karty. Ty naopak spolehlivě plní svou roli při plánování akcí, jako pasti a bojové karty. Herních komponent není málo a obsahují řadu různých obrázků a ikonek, s nimiž se musíte sžít. Při hraní se s nimi rychle sžijete, protože jsou dobře odlišeny (barevně i tvarově).

Vládci podzemí jsou komplexní hrou. Při prvních hrách doporučuji zjednodušenou podobu pravidel (plná hra se zas o tolik neliší, ale váš život jako adeptů bude o něco méně frustrující, neboť vám hrdinové nezlikvidují váš dungeon tak rychle). Hru si výborně zahrajete v jakémkoliv počtu hráčů. Nejlepší je pak ve čtyřech, kdy využijete veškerý potenciál hry. V menším počtu se budu o nehrající barvy starat hráči podle daných pravidel. Průměrná hra přitom trvá okolo dvou hodin.

Brožuru s pravidly považuji téměř za vzorovou. Jsou dobře napsaná, přehledná a seznamují vás s hrou krok za krokem (škoda je jen množství chyb v interpunkci). Samotné seznamování s hrou je díky ní zábavné. Optimální je, když si začnete pravidla číst a přitom si budete hru rozkládat, vyzkoušíte si cvičné dungeony a další příklady. Pravidla mají i se shrnutím čtyřiadvacet stran, jsou ale plné příkladů, názorných ilustrací a přehledů. Průvodci vám budou jeden služebníček a jeden démon, kteří svými poznámkami a komentáři zajistí, abyste všemu dobře rozuměli, a připojí i dobrou radu pro ty, kdo budou s hrou seznamovat spoluhráče. Pokud si chcete již první hry opravdu užít (i když se vám nebude dařit nejlépe), musíte se dobře seznámit s celými pravidly. Vše má své místo a může ovlivňovat vaše rozhodování ve hře.

Náhoda má ve hře malé, ale nezastupitelné místo. Vytváří podmínky, s nimiž se musíte vypořádat. Zajišťuje také, že vás hra jen tak neomrzí. Ovlivňuje nabídku příšer, pastí a místností, a také to, kdy přijdou na řadu jaké události. Vše ostatní ovlivňují jednotlivá rozhodnutí všech hráčů. Díky tomu se musíte při každé nové partii vypořádat s novými situacemi.  Hraní vás proto bude bavit po mnoho partií.

Vládci podzemí jsou hrou pro zkušenější hráče, kteří mají rádi strategické hry evropského typu. I když je ve hře bojová část, s válečnými hrami nemá moc společného. Vyřešení boje závisí jen na vás, jak dokážete využít všechny během budovací fáze získané zdroje (pasti, příšery, zlato, jídlo). Je to takový finální rébus, na jehož řešení se připravujete již během hry.

Součástí balení jsou i žetonky dvaceti předmětů. Ty zatím nepoužijete. Pravidla budou teprve zveřejněna na webu CGE.

Celou původní recenzi si můžete přečíst na webu o hrách Frodovy deskové hry, kde jsou i další obrázky hry.Vytvořeno:  21.08.2013 uživatelem klasternice . Hodnocení:
Fascinující, zábavné, strhující !!
Jedna z nejlepších her, jakou jsem kdy hrála. Zpočátku jsem se sice těžce prokousávala pravidly, četla jsem je vícekrát, protože mi přišly dost složité a komplikované, ale na druhou stranu zase zajímavě psané, popsané a vysvětlené. Navíc jsou v pravidlech i mnohdy výstižné a vtipné "hlášky". Hru bych určitě doporučila rodinám se staršími dětmi u nás se osvědčil věk 10 a více let, čím starší tím lépe a rychleji tuto hru pochopí a zaujme je. Už i proto, že hra není jako klasická hra, kde se háže kostkou a skáče o pár políček dopředu. Zde je potřeba dopředu promyslet každý tah. Naplánovat si celý rok, nasbírat dost surovin, jídla, zlatých a hlavně nakoupit pasti a příšery. No a také sledovat tahy dalších hráčů a hlídat si, které akce využili v předchozím tahu a které využili teď a již je nemohou využít a tímpádem je můžete využít vy, aniž by vám je někdo "přebral". Protože každá akce je volná pouze pro 3 hráče. A vždy jsou ve hře 4 hráči. Tudíž většinou má někdo peška. A to ten, který se soustředí na jiné věci, než akce ostatních hráčů. Ano i pokud hrajete pouze dva, tak stále jsou ve hře 4 figurky, 2 fiktivní hráči a 2 reální hráči. I ve hře 3 hráčů je jeden fiktivní hráč, o kterého se někdo musí starat a přidělovat mu tahy. Tento hráč na konci hry nemá body, nemůže tudíž vyhrát, ale může ztižovat hru ostatním hráčům. Hra má základ v počítačové hře, podle které je tvořená, tudíž má zajímavé kontrasty i herní deska není klasická oproti jiným hrám. Doporučuji při první hře řádně pročíst pravidla, řídit se podle nich a třeba si v první hře pár tahů vyzkoušet jen tak, bez počítání bodů. Také je možnost vyzkoušet si prvně cvičný boj dle pravidel a herního plánu a pak tento nacvičený boj využít i ve hře. Tak či tak věřím, že si tuto hru zamilují nejen děti ale i dospělí. Protože je to hra pro více generací a nad kterou se musí přemýšlet a plánovat dopředu. Protože skončí první rok ... a co se stane pak? Nastane druhý rok, ještě přísnější, tvrdší a s hromadou horších příšer, tak je třeba se na to pořádně připravit :) A pokud se vám podaří dobře připravit a vyhrát tento boj? Tak potom vám přísluší titul VLÁDCE PODZEMÍ a ten teda už něco znamená :) Všem vládcům podzemí zdar :)


Vytvořeno:  26.09.2012 uživatelem vaseklu . Hodnocení:
Vládci podzemí - legrace:)
Hra Vládci podzemí je jednou z nejmilejších, nejzábavnějších a nejhezčích her, jaké jsem kdy poznal. Už jen čtení pravidel stojí za to. Je to sice 24 stránek, ale všechny ty stránky jsou plné legrace a tak jsem tentokrát na místo naučení a vysvětlení pravidel dál zvolil variantu - "přečti si sám"..:) Graficky je hra také nadherně provedená. Navíc roztomilí plastoví impové, kapičky(tedy spíše kostičky) krve s bublinkou uvnitř a skvělé herní mechanismy dělají tuto hru prostě neodolatelnou..:)

A o co v této hře vlastně jde? Mno, zkrátka o to vybudovat si ten nejlepší dungeon široko daleko:) Dungeon se spoustou Impů, chodbiček a místností, do kterých se vejde spoustu příšer a pastí, které vám z nezvaných hostů jenž k vám přicházejí každým rokem a říkají si "Hrdinové" udělají raz-dva jen okrasu vašeho vězení:)

Hra se hraje na dvě kola(2roky) a čtvero ročních období v každém z nich. V každém ročním období si volíte pomocí tří pomocníků, co zrovna budete dělat - půjdete sehnat nějaké jídlo? Nebo raději budete kopat chodby a nebo dáte raději přednost množení impů? Možností akcí je celkem 8, jen pozor na to, že skoro každá akce něco vyžaduje - jídlo, zlato, volné impy či dostatek chodeb. Mno a když máte všeho dost - hlavně příšer a pastí, tak na konci kola přijdou "Hrdinové" a to se budou divit, jak s nimi zatočíte, jako skutečný Pán Zla a jediný Vládce podzemí! "Ha ha ha"..:)


Vytvořeno:  11.08.2011 uživatelem JayTea . Hodnocení:
Super zábava nejen pro vládce podzemí
Tuto hru jsem s obtížemi sehnal loni před Vánocemi, ale ta námaha se sháněním se opravdu vyplatila. Dá se hrát ve dvou, třech i čtyřech hráčích a pokaždé je to takticky trochu jiné a stejně zábavné. Myslím, že deskových her znám poměrně dost, ale do žádné jsem se tak nezažral jako do Vládců! Byla to láska na první hraní.
Vyzdvihnul bych pěkné grafické zpracování, originalitu a vtip, s jakým je tato hra vymyšlena. Musím ale varovat, že tato hra není pro lidi, kteří očekávají jednoduchou hru na půl hodiny. Vládci jsou cca na 1,5 - 2 hoďky, takže ideálně místo nějakého blbého filmu v televizi.
Čtení pravidel bývá u většiny her nuda a nutné zlo, často musíte některé věci číst několikrát, než to pochopíte a až pak po hře zjistíte, že jste to stejně hráli špatně. Naproti tomu u Vládců si užijete samotné čtení pravidel a přitom si vlastně rovnou zahrajete jakýsi "tutorial". Na toto "prokousání" se pravidly a herním systémem si vyhraďte večer. Samozřejmě pokud máte kamaráda, který už hru zná, může vám vysvětlit pravidla během cca 20 minut, ale to byste přišli o ty parádní hlody, které jsou v pravidlech napsány a nevyzkoušeli byste si názorně jednotlivé techniky hry - např. boj proti hrdinům, zadávání příkazů poskokům, atd.
Ve hře je veškerý postup znázorněn na hracích deskách pomocí obrázkových značek, takže se nemusíte bát, že hra nebude zezačátku odsejpat a nebudete vědět co dál.
U hry dostane často vaše makovička záhul a člověk se samým soustředěním pěkně mračí. A když vám pak nevyjdou nějaké plány, padne i nějaké to sprosté slovíčko.
Pokud máte rádi strategické hry s menším podílem náhody (to neznamená, že tam není), určitě si Vládce zamilujete. Tak impíci,do práce!


Vytvořeno:  08.03.2011 uživatelem rulen . Hodnocení:
Vládce zla
Hru jsem si chtěla pořídit už od prvního českého vydání, tím spíš, že se jedná o hru českou, kterých není mnoho.
Hra je parádně provedená, líbí se mi veškerý herní materiál, který je i velmi zábavný. Pravidla čítají více stran než je zvykem, jsou však psána také velice zajímavým a vtipným způsobem. Když se návodem po hodině prokoušete, tak vás čeká opravdu zábavná hra, která vám může zpříjemnit mnoho večerů.
Název hry vám vlastně sám o sobě říká, o co ve hře půjde. Jste vládcem podzemí, vládcem zla. Hra je rozdělena do dvou částí, první budovací, druhá bojovací. Každá tato část je rozdělena do 4 kol (podle 4 ročních období). Tyto části se 2x opakují.
První část je zaměřena na budování, kdy si vytvářete svůj dungeon (podzemí) a to hlavně tak, abyste co nejlépe obstáli při druhé fázi. V každém kole máte celkem 3 možné akce: získat jídlo, stavět chodby nebo místnosti, kopak zlato, vylepšit si prestiž, získat příšeru, impy (kteří u vás pracují) nebo past. Vždy je potřeba si předem rozmyslet, které akce budete chtít využít, protože to, jak karty položíte, bude ovlivňovat i další kolo. Vždy v každé části k vám přijde jeden hrdina, který se bude chtít probojovat do vašeho podzemí a zničit ho. Sílu hrdiny, který k vám zavítá, určuje vaše momentální pozice na žebříčku zla. Na to je třeba si dávat pozor, protože když překročíte určitou linii, tak k vám místo hrdiny, zavítá paladin, která má obrovskou sílu, které je velmi těžké se ubránit. Hrdinové zatím stojí před branami vašeho dungeonu.
Druhá část je bojovací. V této fázi hry se právě dávají do pohybu hrdinové. Na vás je, abyste je porazili, pokud možno, co nejdřív, ještě předtím než vám zničí chodby nebo místnosti. K tomu abyste jejich útok odrazili, vám pomohou hlavně příšery a pasti. Mě osobně baví víc budovací část, ale možná pro pány bude zase atraktivnější část bojovací.
Boj je o taktice, velmi záleží na pořadí nestvůr a pastí,které v boji použijete.
Také záleží na tom jací hrdinové k Vám přišli, zloději snižují účinnost pastí, kněží léčí, čarodějové kouzlí a válečníci jsou vždy vůdci skupiny, proto stojí vpředu a vy je musíte porazit jako první.
Vládci podzemí jsou hrou pro zkušené hráče, kteří mají rádi strategické a budovací hry . I když ve hře bojujete, s válečnými hrami nemá prakticky nic společného. Největší pozitivum hry spatřuju už v samotném nápadu, kdy jste jednou také na straně zla. Líbí se mi taky, že zde není dominující pozice začínajícího hráče, někdy je totiž lepší, když hrajete naopak jako poslední. Hra patří jednoznačně k nejlepším a k nejpropracovnějším, co jsem kdy hrála. Tak se nebojte a jen do toho!


Vytvořeno:  18.02.2011 uživatelem ZdenT27 . Hodnocení:
Jak Vládci ovládli můj svět
Pokud na tuto hru narazíte ať už v hračkářstvích nebo v různých internetovývh obchodech, doporučil bych si přečíst pár recenzi, než se vůbec odhodláte hru koupit. Krabice hry totiž vypadá tak mile a sladce, že by se hodila do pokojíku každemu mrněti. Hru pak často vídávám na aukcích jako nevhodný dárek pod stromečkem.
Po otevření a prozkoumání pravidel se z Vás však stává pán Temné síly a z Vašeho domu se stane království Temnoty. Pokud však nejste silný a hodně zlý a taky vychytralý panovník, začnou vám vaše příšery, ktere jste si najal na ochranu svého podsvětí lítat po bytě, strašit sousedy a když pak zjistí, že u vás nemají co na zub a že nemáte sílu je udržet a vládnout rozprchnou se do okolí. Vaši pracovníci impové pokud je nezaměstnáte například těžbou zlata nebo kopáním nových chodbiček, budou si jen posedávat ve svém doupěti a nehnou ani brbou. Bez zlaťáku si samozřejme nic nekoupíte, žádnou pořádnou past a ani si nepřikoupíte nějakou tu místnost. Vaší poviností ve hře je mít spořádané podzemí. Jenže jak už to tak bývá, každého zlouna chcou zničit nějací ti hrdinové, a tak se Vám po nějaké době to Vaše králostvíčko pokusí dobýt. Příšery se proto musí postavit mocnému kouzelníkovi, zákeřnému zlodějovi nebo léčicímu knězovi. K tomu všemu je doprovází silný válečník nebo dokonce paladin, a to není žádny med...
Pokud jste na takovou hru připravení mohu jen vřele doporučit. Hodnotím 5 hvězdiček, protože mám za sebou alespoň 100 her a nikdy mě hra neodradia. Je to má nejoblibenější hra. Ještě teď si sem tam přečtu pravidla, které přestože jsou těžké nastudovat, jsou zábavné a člověk si může připomenout příběh, který vlastně hraje...

Vytvořeno:  06.10.2010 uživatelem blackfighter . Hodnocení:
Vládci podzemí - jedna z nejlepších a nejzábavnějších her
Hru mám teprve krátce a jsem z ní naprosto nadšen. Na začátek poznamenám že každý hráč si staví svůj vlastní dungeon a hrdinové pak jdou po prvním a druhém roce budování "navštívit" každý z dungeonů. Za hrdiny nikdo nehraje, hrdinové postupují podle pravidel. Ke každému hráči přijde jiná skupinka hrdinů. Hra je rozdělena na dvě hlavní části, budování dungeonu a boj.

Budování dungeonu je probíhá tak že si každé kolo zvolíte jaké 3 akce chcete provádět, například kopání choteb, těžba zlata, nákup pasti, postavení místnosti, najmutí potvory, nákup jídla ve vesnici a další. Akce si neberete postupně jako v agricole nebo v puerto ricu, ale plánujete je skrytě a až potom co všichni hráči naplánují akce, tak se akce vyhodnocují. Každá akce má 3 sloty, z nichž některé jsou více výhodné a jiné méně, například první hráč který si dá těžbu zlata může natěžit 2 zlaťáky, hráč který si dá akci jako druhý až 3 zlaťáky. Narozdíl od agricoly se nestane že by jeden hráč vybral jedno dřevo, druhý hráč druhé dřevo a na ostatní by nic nezbylo. Tady maximálně nezbyde na posledního hráče. Navíc akce hrané minulé kolo nemůžete hrát v dalším kole znovu, takže pokud někdo minulé kolo těžil zlato, máte 100% jistotu že na Vás těžba zlata zbyde, takže to není tak stresující :)

Budování dungeonu je velmi zábavné, navíc se ke kopání choteb, težbě zlata nebo práci v místnostech používají malí roztomilí impové, jejichž postavičky hru oživí. Způsob plánování a provádění akcí považuji za nejlepší a nejzábavnější jaký jsem kdy viděl. Také se mi na něm líbí že začínající hráč nemá žádnou extra výhodu. V jednu chvíli by pro Vás může být výhodné dát si akci nákup jídla jako první (první hráč platí zlatem) a jindy zase jako poslední (poslední hráč platí zlem a dostane hodně jídla). Ehm, platí zlem? Ano, ve hře je stupnice zla po které se hráč posouvá. Placení zlem ve vesnici prostě znamená že hráč přijde do vesnice, trošku to tam poseká a vezme jim jídlo. K nejzlejšímu hráči pak přijdou nejsilnější hrdinové, k nejhodnějšímu přijdou nejslabší hrdinové. Najmutí upíra nebo ducha Vám také přidá na zlu. Stupnice zla je originální nápad, který přidává na zábavnosti hry.

Boj už taková sranda není, tady jde do tuhého, záleží na každé potvoře, každé pasti, a každé chotbě kterou hrdinové dobydou. Boj je o taktice, velmi záleží na pořadí nestvůr a pastí které v boji využíváte. Také záleží na tom jací hrdinové k Vám přišli, zloději snižují účinnost pastí, kněží léčí, čarodějové sesílají kouzla a válečníci vždy stojí vpředu a chrání ostatní. Při plánování boje budete přemýšlet koho zabít prvního, jaké potvory nasadit, zda použít tuhle nebo tamtu past a podobně. Kladně hodnotím to že boj je pokaždé jiný, přijdou jiní hrdinové, máte jiné potvory a pasti.

Pro mě je boj stejně zábavný jako budování, ale zejména holkám tak zábavný přijít nemusí, to už záleží na každém individuálně. V porovnání dornem je zde bojuje opravdu minimálně, 2x za hru přijdou hrdinové a boj má pokaždé maximálně 4 kola, když hrdiny pomlátíte dřív, tím lépe pro Vás. Budování zabere asi 80% času a boj zbylých 20%.

Zpracování hry je výborné, plány hezky a vtipně namalované, postavičky impů jsou roztomilé a živé. Pravidla jsou napsána velmi čtivě se spoustou příkladů a vtipných komentářů které Vám pomohou si je dobře zapamatovat. Oceňuji především to že všechen herní materiál má své místo, na plánku dungeonu každého hráče jsou vyznačena místo pro hrdiny, zlato, jídlo, impy a vůbec pro všechno co budou při hře používat. Dokonce je tam také nakreslen postup boje který se hodí zejména při prvních hrách.

Na konci hry se boduje jak máte velký dungeon, kolik polí Vám hrdinové dobyli, jaké jste získali tituly (pán zla, pán tunelů apod.) a spousta dalšího. Když hrají hráči stejně zkušení, rozhoduje každý bod. Například svoji poslední hru jsem prohrál protože jsem si za jídlo najmul trola, ale o chvílí později jsem neměl dost jídla abych mu zaplatil žold (ano, trola platíte jídlem) a trol mi odešel, tím jsem stoupnul na stupnici zla (protože trol se teď potlouká okolím a pravděpodobně někde pojídá ovce). Takže ve výsledku jsem ztratil jídlo, neměl jsem potvoru kterou jsem potřeboval a ještě jsem byl více zlý.

Hru vřele doporučuji, prozatím se jedná o nejlepší a nejzábavnější deskovou hru jakou jsem hrál. Každá hra je jiná, jednou máte místnost na výrobu pastí a nemusíte je schánět ve městě a podruhé si pořídíte třeba místnost na zlepšení reputace (nejspíš se tam tisknout propagační letáky) a můžete si díky tomu pořídit hodně duchů a upírů. Záleží na Vás co si postavíte.

Dobré stránky hry: způsob plánování akcí, nápad se stupnicí zla, koncept budování dungeonu a najímání potvor, ideální poměr budování a boje, každá hra je jiná, impové :)

Špatné stránky hry: žádné přihrádky na herní materiál :(

Pohlídejte si: někomu nemusí vyhovovat taktický boj


Vytvořeno:  08.04.2010 uživatelem Tadži . Hodnocení:
Vládci podzemí budují novou říši zla
Recenze pro server Topzine.cz, Hana Vítová

V ponuré uličce se cosi neslyšně mihlo. Na jeho přítomnost poukazoval jen protáhlý stín. Nikdo si ho nevšiml a to bylo pro malého tvorečka dobré znamení. Lehce našlapoval, že by ho nepostřehla ani kočka a pokradmu mířil k rušné osvětlené ulici.

Jakmile zahlédl podivuhodného muže v kápi, srdce mu radostí zaplesalo a na okamžik přestal dávat pozor. Všimlo si ho baculaté dítě, které na něj vykuleně zíralo, ale než stačilo upozornit své rodiče, byl nahnědlý ušáč bezpečně skryt v davu překřikujících se lidí.

Pokračování recenze na http://www.topzine.cz/vladci-podzemi-buduji-novou-risi-zla/


Vytvořeno:  24.03.2010 uživatelem Bunda . Hodnocení:
Není špatné být někdy zlý
Celé dny vás v práci či ve škole, doma nebo ve společnosti nutí, abyste byli milí, vstřícní, ochotní, poctiví, slušní, prostě pozitivní. Protože s poctivostí, jak známo nejdál dojdeš. (Chachacha, řekli by lidé z Ministerstva dungeonů). A vy přitom máte strašnou chuť být ale mega zlí, zchladit si žáhu na všech těch kladných hrdinech, premiantech třídy, pracovních údernících. Vydejte se v Vlaaďou Chvátilem do temného podzemí, vybudujte si svou undergroundovou říši a v pravou chvíli to těm kladným hrdinům natřete.
Právě to je asi na Vládcích podzemí oproti jiným hrám zvláštní. Tady nezvítězí dobro. Respektive, pokud dobro zvítězí, VY jste prohráli… Novinka, která se dere na špičku českého žebříčku stolních společenských her, stojí na poutavém a vtipném příběhu, netradičním pojetí, sice rozvětveném, ale snadno pochopitelném herním principu a na dramatičnosti do poslední chvíle. To vše v hezkých kulisách a s kvalitně vyvedeným materiálem.

Herní komponenty
Co asi každému padne do oka hned po rozbalení krabice s novou hrou, je její provedení. V případě Vládců je podle mne výborné. Hrací desky, centrální plán, plán roku i Vzdálené kraje mají hezkou grafiku, krásně „zlé“ jsou karty příšer, hrdinové jsou už na první pohled pěkní syčáci. Tvrdý karton je bytelný, papírové karty s pastmi, bojem atd. vypadají rovněž kvalitně, impové jsou roztomilí a krev nádherně červená. Majitel nemá pocit, že by byl za své peníze nějak ošizen. K provedení mám jen dvě drobné připomínky: symboly jednotlivých úkonů na centrálním plánu trochu zapadají v pestrobarevné ploše s řadou jiných prvků a především začátečník (než si zvykne na rozmístění) je musí trochu hledat. Otázkou na dlouhodobější pozorování je, zda se překládané části herních plánů časem neprošoupou ve švech. Zatím se tváří, že ne, tak snad jim to vydrží… Co mi chybělo, byly nějaké sekce v krabici, či alespoň baterie pytlíčků, protože komponentů je dost a pokud si je předem roztřídíte, ušetříte spoustu času s přípravou hry.

Pravidla a herní mechanismus
Už dlouho jsem se při čtení pravidel hry (možná vlastně ještě nikdy) tak nepobavil. Na druhou stranu, ani tak se mi nepovedlo, že bych vše okamžitě pochopil. Hra je totiž velmi košatá na možnosti a varianty a teprve herní praxe vám ukáže, že se opravdu není čeho bát (tedy s výjimkou paladina, že…). Průběžná konzultace s pravidly je přinejmenším v několika prvních partiích naprostou nezbytností. Což ovšem rozhodně není na závadu. Komplexnost hry a variabilita možností je totiž zárukou, že vás Vládci jen tak neomrzí. Každá partie je totiž jiná a u všech se zaručeně zapotíte. Za pozitivní prvek považuji cvičné bitvy, ve kterých si můžete osvojit logiku vedení boje, a pak také fakt, že je možné začít s o něco lehčí variantou a teprve po nabytí určitých zkušeností přejít na hardcore (osobně jsem zvědavý, jak s obtížností zatočí předměty, k jejichž použití stále chybí česká pravidla).
Herní mechanismus je v podstatě jednoduchý a pokud se budete držet návodu na plánu roku, nemůžete na nic zapomenout. Hra sama ale rozhodně jednoduchá není. Partie má čtyři fáze, dvě budovací a dvě bitevní. Pomocí tří služebníků si postupně zabíráte zvolené úkony (posíláte je do „práce“ podobně jako třeba v Agricole) a získáváte tak zdroje (peníze, jídlo, odpustky atd.). A za pomoci tlupy průběžně najímaných impů se snažíte vystavět co nejlepší zázemí a co nejlépe se připravit na nevyhnutelný boj s hrdiny, kteří se houfují u dveří. Pak se s nimi servete (vy ne, ale najaté příšery a duchové za pomocí důmyslných pastí – ale oni taky umí být pořádně úskoční, přičemž válečník, zloděj, kněz a čaroděj umí každý něco jiného). Načež se totéž opakuje ve druhém roce, akorát budování je intenzivnější a hrdinové ještě hrdinnější (ovšem i vy si můžete zaplatit vypečenější strašidla). A aby toho nebylo málo, musíte si pohlídat, abyste najaté ovečky měli z čeho uživit a jednou za rok řádně zaplatit daně z činnosti. K tomu musíte kalkulovat jak s protihráči u stolu, tak hlavně se silou hrdinů, pročež to, jak velcí „šmejdi“ na vás vtrhnou, můžete ovlivnit lavírováním na stupnici zla. Kdo je zlý přespříliš, tomu se do čela hrdinné družiny postaví udatný paladin a s tím je už pěkná polízanice… Je toho prostě hodně, co musíte během hry zvládnout ohlídat. Člověka to naštve, když si třeba připraví geniální plán, jak družinu hrdinů přiotráví při nastražené hostině, a když dojde do tuhého, zjistí, že na její uspořádání nemá dost jídla…
Další zvláštností hry je, že po celou dobu vlastně nesoupeříte s lidskými protihráči, ale právě s hrdiny, potažmo s ministerstvem dungeonů, které vás chce sedřít z kůže. Každý hráč si totiž buduje své vlastní separátní královstvíčko a možnosti, jak si škodit navzájem, jsou omezené. Obvykle škodíte vlastně jen druhotně tím, že si pro sebe budujete co nejvýhodnější pozice. (Jedinou výjimkou ve škodění je vlastně hra o dvou hráčích, kdy plánujete poslední akci i za nehrající barvy a tam pak máte při dobrém úsudku velkou pravděpodobnost zablokovat soupeři pro něj výhodný tah, aniž by to nějak přímo prospělo vám). Uškodit vám v podstatě může jen vaše vlastní chyba v úsudku, a to když si usmyslíte provést nějaký úkon, ale ten mezitím před vámi obsadí cizí služebníci. „Bezkontaktní“ systém hry ale vůbec není na úkor interaktivity, protože i tak (či spíš právě proto!) musíte bedlivě sledovat, co mají v plánu ostatní spolu/protihráči. Chyby či podcenění situace totiž tahle hra jaksi neodpouští. Je také naprosto spravedlivá v tom, že se pořadí nasazování služebníků do akcí plynule mění. Náhoda je omezena na minimum spočívající v nalosování hrdinů, událostí, nabídky příšer a místností, bojových karet a v pokročilejší verzi i zvláštních událostí (opravdu hnusné kousky!). Což jsou vesměs věci, na které máte dost času se připravit.

Závěrečné bodování
S lidskými protihráči se vlastně utkáte až při závěrečném zúčtování. Boduje se prakticky všechno, uspěje ten, kdo byl jak šikovný v budování, tak lstivý v boji. Tady se předchozí chybičky projeví a každá zbytečně pobořená chodba či místnost, uprchlý hrdina či ztracené jídlo mrzí dvojnásob. Partie přibližně rovnocenných hráčů jsou totiž naprosto vyrovnané, rozhoduje opravdu každý bod, každý udělený titul. Navíc tím, že bodování probíhá jen jednou, na samém konci, a je tak komplexní, obtížně se předem odhaduje, jak na tom kdo je. Prostě drama až do konce.
Za výhodu považuji i fakt, že hry je stejně dobře hratelná ve dvou, třech či čtyřech hráčích. Samozřejmě, že čím víc hráčů u stolu, tím je průběh napínavější, ale i ve dvou je to skvělá zábava a dokonce si dovolím tvrdit, že právě hra v páru umožňuje hráči ještě víc taktických možností než ostatní varianty. Shrnuto a podtrženo: jsem vážně nadšený a můžu jen doporučit všem, kteří si chtějí lámat hlavu a být aspoň chvíli v životě opravdu zlí. U mě jasných pět hvězdiček z pěti!


Vytvořeno:  13.01.2010 uživatelem Wohma . Hodnocení:
Opravdu jedinečná hra
Hru jsem zakoupil teprve před pár dny, ale několik partií už máme odehráno, takže jsem se rozhodl podělit o své dojmy.
Prvně k ceně - ta je lehce nadprůměrná, nicméně vzhledem k množství plánů a herních prvků se ani nedivím. Už teď ale mohu říci, že jde o velmi dobrou investici - mám srovnání s hrami Carcassone (s několika rozšířenímí), Poštovním kurýrem, Talismanem, Osadníky, Sabotérem, Šestá bere a několika dalšími. Dá se navíc sehnat i za výhodnější cenu, než jaká je zde uvedena.

Po vybalení z krabice na vás vykoukne množství krásně zpracovaných plánů, kartiček, žetonků a vůbec všeho možného. Jak už bylo řečeno, přiložená pravidla jsou opravdu dobře napsaná, člověk se u nich zasměje a vše je vysvětleno jasně. Pravidla samotná maji 24 stran, ale neděste se - obsahují množství ilustračních obrázků a cvičných situací, samotná pravidla jsou zkondenzovaná na předposlední straně - i když práce s nimi vyžaduje znalost herních principů a názvů, které jsou vysvětleny průběžně.

Hra NENÍ výrazně těžká na pochopení. Samotný herní princip je sice složitější než u běžných her (Carcassone, Osadníci), nicméně je to dáno i tím, že hra sestává z dvou do velké míry nezávislých částí. Těžké jsou však (alespoň ze začátku) dvě věci: Orientace v tom, co se ve které fázi dělá (s tím vám pomůže především ona předposlední strana pravidel a také sledování ikonek u fází na budovací straně plánu roku), a pochopení a vstřebání všech faktorů, které ovlivní vaši hru. Těch je totiž opravdu hodně - od náhody, přes tahy vašich hráčů až po vaše vlastní limitace (kolikrát si řeknete - proč jsem tohle proboha udělal :)). Nutno dodat, že hra je založena na taktizování a náhoda v ní má spíše ozvláštňující funkci, jinými slovy je jí tam tak akorát, rozhodně méně než např. ve zmiňovaných Osadnících či Carcassone.

Hru jsme zatím hráli pouze ve dvou hráčích, hra v tomto počtu má svá specifika, i přesto jsme neměli problém s naučením, návod od toho v podstatě zrazuje a doporučuje učit se hru ve čtyřech, nicméně pokud jste aspoň trochu zběhlí v deskových hrách, neměl by to být problém ve třech či ve dvou. Hra ve dvou je velmi dobrá, nepřítomnost dalších hráčů je výborně kompenzována.

Co se týče hracího času, ve dvou hráčích jsme neměli problém se dostat pod 2 hodiny, pokud hráči zbytečně nezdržují, tak by vše mělo jít odehrát zhruba za hodinu a půl. Ve více hráčích je ale hra asi o něco méně svižná, takže si myslím, že již zmiňovaná hrací doba kolem 2 hodin je reálná. Hra také vyžaduje docela dost příprav na začátku ještě před hrou, nicméně to se dá stihnout zhruba za 5 minut.
Hra je relativně náročná na prostor, zabere v podstatě celý běžný kuchyňský stůl, není proto určitě vhodná jako hra na cesty, což jen podtrhuje relativně velká krabice (přibližně srovnatelná s krabicí od Osadníků, možná o něco větší).

Samotný průběh hry je velmi zábavný, i přes relativně dlouhou hrací dobu není hra zdlouhavá, vlastně je spíš pravým opakem - připadá vám, že jste ji nehráli ani hodinu. Ve hře nejsou příliš dlouhé prodlevy mezi "tahy" jednotlivých hráčů, což také přispívá k tomu, že se u hry opravdu nenudíte.

Souhlasím s recenzentem "Mari", že slabinou hry je krabice bez přihrádek, jednoduché řešení je pořídit si zavírací igelitové pytlíčky a skladovat jednotlivé prvky v nich, nám se to osvědčilo. Jinak není hře moc co vytknout, možná bych uvítal i mód pro solitéra, který by asi nebyl tak zábavný, ale byl by dobrý na procvičování taktiky, ale to je spíše detail.

Ještě bych snad okomentoval herní princip jako takový - je až neuvěřitelné, že někdo dokáže vymyslet tak komplexní hru, která je přitom velmi hratelná, zábavná a vyvážená. Tato hra mi lehce připomíná počítačové budovatelské strategie, je navíc ale okořeněna bojovou částí a v neposlední řadě interakcí s ostatními hráči a vůbec zajímavým způsobem získávání surovin, pracovní síly atd.

Hru silně doporučuji všem, kdo se nebojí delších pravidel a chtějí si užít hodně zábavy, protože přesně to Vládci podzemí nabízejí.


Vytvořeno:  28.12.2009 uživatelem Mari . Hodnocení:
Nelehký úděl v podzemním světě
Vládci podzemí mne hned zaujali nápadem podívat se na souboj dobra se "zlem" z druhé strany (té zlé).
Krabice obsahuje dost herního materiálu-od figurek služebníků,kostičky jídla,zlata,zranění,destiček příšer,místností,chodeb,hrdinů,karty pastí,kouzel,akcí,až po figurky Impů.K tomu hrací deska pro každého hráče,jedna společná(je to takový svět v podzemí),další deska je pro zásoby karet a destiček,a další pro určování oobdobí a fází jednotlivych kol.Bohužel je potřeba si pořídit pytlíčky na jednotlivé komponenty neboť krabice nemá přihrádky a pokud je chcete mít více rozdělené tak pytlíčků je tam málo.

K průběhu hry:
Hraje se na 2 roky,v každém jsou 4 období.Pomocí 3 služebníků,hráč coby Temný pán,využívá různých akcí,jako je třeba získávání jídla,nákup pastí či najímání příšer a Impů.Impové jsou pracanti,kteří vám zase kopou tunely a kutají zlato.Každé akce je třeba dobře plánovat,často se může stát že nějaká akce může být zaplněna služebníky ostatních hráčů a vy v tomto kole utřete-a období rychle utíkají.Akce plánují hráči zároveň a skrytě pomocí karet.
K čemu tedy všechny ty pasti a příšery?Na konci každého roku do vašeho podzemí sestoupí družiny 3 hrdinů(může tam být silný válečník,kouzelník,kněz který léčí svou družinu či zloděj který vaše pasti odhalí)Jsou různě odolní a čím odolnější tím jsou i vyšší jejich schopnosti.A kteří přijdou zrovna do vašeho podzemí záleží na tom jak moc zlý jste byli když jste využivali akce.Jsou příšery které když chcete najmout,musíte být zlý,či třeba jídlo taky vždy neseženete jen za peníze.Kdo je nejvýše na stupnici zla k tomu vyrazí nejsilnější hrdina.A když budete zlý přespříliš,tak se k hrdinům připojí ještě Paladin,který vládne všemi schopnostmi hrdinů.V boji proti družině hrdinů kombinujete své pasti a příšery tak,aby družina dobyla co nejmenší část vašeho podzemí.
Body na konci hry dostáváte i ztrácíte za vše možné,takže každá akce kterou jste v průběhu hry špatně naplánovali vás může mrzet.

Mám za sebou zatím Vládce hrané ve 2 hráčích.A myslím že tím že na akce vstupují i další dva imaginární hráči stejně nemáte všechny akce jisté a hra je tak dobře hratelná i ve 2.
Grafika působí vesele.
Pravidla jsou obsáhlejší,díky humoru však čtivá.A i se mi brzy zažila,stačilo odehrát dvě hry.
Aby jste byli ve hře úspěšní,musíte vše sledovat(zapomenete třeba získat jídlo,pak přijde výplatní den příšer a když je nenakrmíte odejdou od vás)
S herní dobou jsme se zatím nedostali pod 2 hodiny.Hra je však celkem svižná,hodně zabere přemýšlení jak naplánovat jednotlivá kola boje-jakou past či příšeru a kdy,aby to pro vás bylo co nejefektnější.
Náhoda ve hře je spíš jejím kořením-hrdinové kteří se na vás chystají,před tím než vám jsou přiděleni,jsou losováni-ale to právě je to pravé-složení družin je pak různé.Příšery které můžete najmout v podzemní hospodě se také náhodně postupně mění.

Zatím jediné mínus je zmíněná krabice bez přihrádek.A asi bych uvítal pro větší pestrost více druhů příšer a pastí.Ale i tak je hra super.Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Vládci podzemí' obsahuje 200 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 21.09.2014 v 17:27 uživatel LLenca.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
dotaz na MINDOKTristaver11.11.2009 18:48
Re: dotaz na MINDOKdilli11.11.2009 20:18
Re: dotaz na MINDOKREM11.11.2009 23:25
Re: dotaz na MINDOKRadobyhrac12.11.2009 11:48
Re: dotaz na MINDOKWohma13.01.2010 16:37
Re: dotaz na MINDOKpogo12.11.2009 11:58
Re: dotaz na MINDOKTristaver13.11.2009 09:56
Re: dotaz na MINDOKdilli13.11.2009 10:01
DokyMari11.11.2009 21:21
Re: Dokypogo12.11.2009 12:02
Re: DokyMari12.11.2009 12:51
DOKYZBBO15.11.2009 12:29
Re: DOKYcorvus16.11.2009 19:23
Re: DOKYZBBO17.11.2009 10:01
Dotaz k dodáníErumoico22.11.2009 10:08
Re: Dotaz k dodánípogo22.11.2009 20:26
Možnost vyzkoušet a předobjednat na Novoměstském deskohranípogo24.11.2009 15:22
radaMari13.12.2009 15:28
Re: radadilli13.12.2009 17:38
Zábavná pravidlacorvus18.12.2009 19:06
MinirecenzeDarkry20.12.2009 08:54
Re: Minirecenzedilli20.12.2009 16:44
PaladinMari22.12.2009 11:33
Re: Paladindilli22.12.2009 17:11
Re: PaladinMari22.12.2009 19:54
Re: Paladindilli22.12.2009 20:38
Re: Paladindilli22.12.2009 20:50
Re: PaladinMari22.12.2009 21:25
Chybějící kartičkaTristaver25.12.2009 10:35
Re: Chybějící kartičkaBunda26.12.2009 10:00
Re: Chybějící kartičkaTristaver26.12.2009 19:15
Re: Chybějící kartičkavytick30.12.2009 21:44
Re: Chybějící kartičkaTristaver13.01.2010 21:31
první dojmy (a dotazy) :-)Bunda26.12.2009 09:54
Re: první dojmy (a dotazy) :-)Darkry26.12.2009 10:10
Re: první dojmy (a dotazy) :-)dilli26.12.2009 16:43
Re: první dojmy (a dotazy) :-)Darkry26.12.2009 17:21
Re: první dojmy (a dotazy) :-)Bunda26.12.2009 21:52
Re: první dojmy (a dotazy) :-)dilli26.12.2009 22:25
Re: první dojmy (a dotazy) :-)shadow29.12.2009 11:58
Re: první dojmy (a dotazy) :-)dilli29.12.2009 14:46
Re: první dojmy (a dotazy) :-)Beholder29.12.2009 15:12
Re: první dojmy (a dotazy) :-)Wohma13.01.2010 16:42
Re: první dojmy (a dotazy) :-)Beholder13.01.2010 20:50
Re: první dojmy (a dotazy) :-)Beholder13.01.2010 20:54
Re: první dojmy (a dotazy) :-)Wohma14.01.2010 00:44
Re: hra dvou hráčů a titulydilli30.12.2009 13:30
Re: první dojmy (a dotazy) :-)kokrdal28.07.2010 11:07
Re: první dojmy (a dotazy) :-)Guelin28.07.2010 13:51
Re: první dojmy (a dotazy) :-)Adam28.12.2009 19:56
kartičky předmětůErumoico30.12.2009 20:56
Re: kartičky předmětůDarkry01.01.2010 16:20
Re: kartičky předmětůdilli02.01.2010 18:19
Devastacecorvus31.12.2009 16:31
Re: DevastaceBeholder31.12.2009 19:11
Vlaadci jako kooperativka?Michal06.01.2010 15:24
Re: Vlaadci jako kooperativka?ratwin07.01.2010 08:35
SamolepkyOndra07.01.2010 13:32
Re: SamolepkyOndra07.01.2010 13:36
Re: SamolepkyBeholder07.01.2010 15:17
Re: SamolepkyOndra07.01.2010 18:01
Re: Samolepkyjakub08.01.2010 18:25
Re: SamolepkyKamca28.10.2010 13:29
Re: Samolepkykris01.07.2010 20:57
Re: Samolepkyjakub01.07.2010 23:33
Re: Samolepkykris02.07.2010 09:38
Odlehceni hry pro dvaOndra08.01.2010 08:27
Re: Odlehceni hry pro dvaWohma13.01.2010 16:44
Re: Odlehceni hry pro dvafoi27.03.2011 12:27
Další rok???hraci10.01.2010 19:23
Re: Další rok???dilli10.01.2010 19:26
Re: Další rok???hraci10.01.2010 19:43
Re: Další rok???dilli10.01.2010 22:23
Re: Další rok???hraci11.01.2010 08:37
Re: Další rok???dilli11.01.2010 11:22
Re: Další rok???Mari11.01.2010 17:14
čekání na první dojmyRubic(k)11.01.2010 10:35
Ohnivá stěnaRubic(k)11.01.2010 10:39
Re: Ohnivá stěnadilli11.01.2010 11:23
past: kyvadloErumoico11.01.2010 12:19
Re: past: kyvadlodilli11.01.2010 12:50
Re: past: kyvadlocorvus12.01.2010 18:56
UdálostiAdam01.02.2010 09:28
Re: UdálostiGaspar01.02.2010 11:02
Re: Událostidilli01.02.2010 11:16
Re: UdálostiAdam01.02.2010 19:30
Re: Událostidilli01.02.2010 22:50
Re: UdálostiAdam03.02.2010 13:14
Re: UdálostiRubic(k)03.02.2010 15:08
Kopie PC legendy!!!Pok222.02.2010 19:11
Re: Kopie PC legendy!!!Michal23.02.2010 08:49
Re: Kopie PC legendy!!!Pok223.02.2010 17:52
Re: Kopie PC legendy!!!Michal24.02.2010 10:39
Re: Kopie PC legendy!!!acedrac23.02.2010 09:11
Re: Kopie PC legendy!!!Bunda24.02.2010 16:27
Mám expanzi!!!!ratwin05.03.2010 11:34
Re: Mám expanzi!!!!Beholder05.03.2010 11:45
Re: Mám expanzi!!!!Michal05.03.2010 12:48
Re: Mám expanzi!!!!Bunda16.03.2010 21:07
Re: Mám expanzi!!!!KOLMI07.07.2010 21:33
Re: Mám expanzi!!!!dilli09.07.2010 12:26
Jak se během boje posunu ke zlu ?Hans25.03.2010 12:42
Re: Jak se během boje posunu ke zlu ?Bunda25.03.2010 16:46
Re: Jak se během boje posunu ke zlu ?Ajfel23.08.2010 21:54
recenze BundaAdam25.03.2010 20:00
dokáže si pasťař vyléčit zranění z pasti, která ho zabila??PJ_HB18.04.2010 11:16
Re: dokáže si pasťař vyléčit zranění z pasti, která ho zabila??Adam18.04.2010 13:07
Re: dokáže si pasťař vyléčit zranění z pasti, která ho zabila??ratwin18.04.2010 13:45
Re: dokáže si pasťař vyléčit zranění z pasti, která ho zabila??PJ_HB18.04.2010 16:27
Re: dokáže si pasťař vyléčit zranění z pasti, která ho zabila??Smith-g19.04.2010 12:51
Re: dokáže si pasťař vyléčit zranění z pasti, která ho zabila??Michal19.04.2010 14:12
Re: dokáže si pasťař vyléčit zranění z pasti, která ho zabila??Smith-g19.04.2010 14:34
Re: dokáže si pasťař vyléčit zranění z pasti, která ho zabila??dilli19.04.2010 14:43
Re: dokáže si pasťař vyléčit zranění z pasti, která ho zabila??Michal19.04.2010 20:06
Re: dokáže si pasťař vyléčit zranění z pasti, která ho zabila??Adam27.04.2010 21:06
Re: dokáže si pasťař vyléčit zranění z pasti, která ho zabila??wojtyz16.10.2010 15:49
expanzeBunda26.04.2010 20:09
Re: expanzedilli26.04.2010 22:29
Re: expanzeBunda27.04.2010 08:47
Re: expanzePJ_HB27.04.2010 12:57
Re: expanzeBunda27.04.2010 16:02
Re: expanzepogo27.04.2010 16:04
Re: expanzepogo27.04.2010 16:00
Re: expanzeBunda27.04.2010 16:30
Re: expanzepogo27.04.2010 18:04
Re: expanzedilli27.04.2010 18:30
Re: expanzeBunda28.04.2010 11:47
Re: expanzepogo30.04.2010 14:50
Re: expanzeBunda14.05.2010 22:39
Re: expanzedilli14.05.2010 23:30
Re: expanzeBunda17.05.2010 11:30
Re: expanzeMichal17.05.2010 14:39
Expanzehraci16.05.2010 17:58
Rozsirenidilli25.05.2010 23:41
Dotazoromis17.05.2010 12:46
Re: DotazBunda17.05.2010 19:16
Obchodoromis21.05.2010 13:25
Re: Obchodpogo21.05.2010 13:26
Re: ObchodBeholder21.05.2010 22:09
bojove kartyelimS10.06.2010 23:28
Re: bojove kartydilli12.06.2010 23:44
Re: dotaz na dilliRaptor02.02.2011 12:51
Re: dotaz na dilliRaptor03.02.2011 22:39
Re: dotaz na dillidilli09.02.2011 10:55
Re: díky za odpověďRaptor11.02.2011 11:47
v návodu nejsou DOKy?carom15.06.2010 23:00
Re: v návodu nejsou DOKy?REM16.06.2010 08:03
Re: v návodu nejsou DOKy?pogo16.06.2010 09:30
Re: v návodu nejsou DOKy?Davides20.09.2010 19:22
Re: v návodu nejsou DOKy?pogo21.09.2010 22:05
Re: v návodu nejsou DOKy?Davides24.09.2010 20:12
Re: v návodu nejsou DOKy?ondras2824.09.2010 20:43
Re: v návodu nejsou DOKy?Davides25.09.2010 20:45
Re: v návodu nejsou DOKy?REM26.09.2010 22:36
Re: v návodu nejsou DOKy?ondras2827.09.2010 15:47
Re: v návodu nejsou DOKy?Davides27.09.2010 21:25
Re: v návodu nejsou DOKy?Davides27.09.2010 21:32
Hon na čarodějniceMari18.06.2010 13:34
Re: Hon na čarodějnicedilli18.06.2010 15:03
Re: Hon na čarodějnicekokrdal17.08.2010 16:54
Re: Hon na čarodějnicedilli17.08.2010 19:04
Video s ukázkou základu hraní kokrdal24.07.2010 18:44
rekordomas20.09.2010 16:07
Re: rekordwojtyz16.10.2010 15:53
Re: rekorddilli16.10.2010 16:45
Re: rekordPanzer17.10.2010 11:01
Re: rekordKamca27.10.2010 18:23
Určení zla při rovnostiMichal17.10.2010 07:55
Re: Určení zla při rovnostikokrdal17.10.2010 12:17
Re: Určení zla při rovnostiMichal17.10.2010 13:34
Re: Určení zla při rovnostidilli17.10.2010 20:20
proste bomba hraKamca27.10.2010 18:20
?Kamca27.10.2010 18:29
bojova karta - NeviditelnostelimS14.11.2010 21:44
Re: bojova karta - Neviditelnostdilli15.11.2010 13:33
Re: bojova karta - NeviditelnostDejf16.01.2011 20:21
Re: bojova karta - NeviditelnostelimS16.01.2011 20:32
Re: bojova karta - Neviditelnostdilli16.01.2011 22:57
Zvlastni situaceAjfel28.12.2010 20:18
Re: Zvlastni situacedilli28.12.2010 23:31
BOJOVE KARTYDejf16.01.2011 20:24
Re: BOJOVE KARTYdilli16.01.2011 22:59
BOJDejf16.01.2011 20:25
Re: BOJelimS16.01.2011 20:39
PALADINDejf18.01.2011 16:14
Re: PALADINdilli18.01.2011 19:15
Body za Paladinafoi27.03.2011 13:19
Re: Body za Paladinadilli27.03.2011 21:23
ZemětřeseníelimS04.04.2011 11:44
Re: Zemětřesenídilli04.04.2011 14:47
2. otázky k pravidlůmKafe04.08.2011 14:44
Re: 2. otázky k pravidlůmdilli06.08.2011 09:26
kod na krabiciMrkew31.10.2011 22:41
Koupit či nekoupit?Dandy01.05.2012 20:09
Re: Koupit či nekoupit?pogo03.05.2012 13:44
Re: Koupit či nekoupit?Dandy03.05.2012 13:58
Re: Koupit či nekoupit?dilli03.05.2012 21:51
Koupit či nekoupit?Dandy05.05.2012 17:55
Re: Koupit či nekoupit?dilli10.05.2012 19:44
antimagická šipkaLLenca21.09.2014 17:27

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |