Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Uno
Originální název: Uno
Rok vydání: 1971
Autoři: Merle Robbins
Výrobci: MATTEL
Věk hráčů: Od 6 let («»)
Počet hráčů: 2 až 10
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 1 - velký podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 2 - spíše seriózní hra s prvky humoru («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Karetní hra («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Tuto hru vám nedoporučujeme, najdou se pro vás lepší hry. («»)
Doporučení pro rodiny: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)

Stručný popis:

Zbavte se všech svých karet co nejdříve. Použijte speciální karty proti svým protihráčům. Když máte v ruce poslední kartu, nezapomeňte říci UNO!Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

KrabiceZajímavé odkazy

  BoardGameGeekHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 24 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 2,97) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 408.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  27.07.2010 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Prší po americku nese jméno Uno
Uno je karetní hra, která si našla na český trh cestu už před mnoha lety. Celosvětově oslaví za rok již čtyřicet let své existence, v roce 1971 ji vymyslel Merle Robbins, původním povoláním holič.

Provedení na karetní hru ničím nepřekvapí, možná jen veselými barvičkami, které všechny karty pokrývají. Krabička obsahuje celkem 108 karet rozdělených do čtyř barev (modrá, žlutá, červená a zelená) po 25 kartách a zbylých osm karet zastupují divoké karty. Každý hráč nalezne na své barvě číslice od nuly do devítky a několik dalších speciálních karet, o nichž bude řeč později.

Průběh hry není nijak složitý. Všechny karty zamícháte, rozdáte každému sedm z nich a ze zbytku utvoříte dobírací hromádku. Do středu stolu položíte jednu kartu, která utvoří základ pro hru. Na ni můžete položit pouze takovou kartu, která na sobě nese buď stejnou barvu, nebo stejné číslo. Pokud žádnou kartu, která by těmto podmínkám vyhovovala, nemáte, musíte si líznout jednu z dobírací hromádky.

Cílem je zbavit se jako první všech karet. Na to, že vám v ruce zbývá už jen poslední kartička, musíte však podle pravidel soupeře upozornit výkřikem "Uno!", jinak vás čeká postih v podobě dvou dalších karet do ruky.

Úkol je tedy snadný, ale budou vám ho notně znepříjemňovat vychytralí soupeři. Nejen, že vám budou měnit barvy tak, aby to vyhovovalo na vykládání jim, ale především mohou vykládat takzvané akční karty. Jejich účinkem budete muset jedno kolo stát nebo lízat určitý počet karet.

Jakmile se někomu podaří zbavit všech karet, sečtou se bodové hodnoty těch, které zbyly v ruce ostatním. Tyto body získá vítěz kola. Ten, komu se podaří jako prvnímu dosáhnout bodového zisku 500 bodů, vyhrává celou hru.

Rozdíl proti českému Prší spočívá především ve využití speciální sady karet, které jsou určeny výhradně pro Uno. Všechna ostatní pravidla jsou podobná. Ovšem v americké variantě nelze přebíjet akční karty, a tak se nemůže stát situace, kdy by jeden hráč dobíral z hromádky třeba deset či dvanáct karet.

Partii Una hodně ozvláštňuje pravidlo otáčení směru hry. V Prší je častým problémem pořadí hráčů, kdy hrajete vždy jen na jednoho soupeře. Speciální karta se dvěma šipkami totiž celý průběh hry otočí, a tak hrajete jednu chvíli po směru a hned zase proti směru hodinových ručiček. Této nové vlastnosti lze velmi dobře takticky využívat.

Hra existuje v mnoha variantách, některým z nich se v budoucnosti budeme určitě věnovat v nějakém dalším článku. Kromě především grafických změn jako je Uno H2O, existují akčnější varianty jako je Uno Spin či Uno Extreme.

Existuje také mnoho domáckých úprav pravidel, jako již zmíněné přebíjení nuceného tažení karet z balíčku, ale také například rozšíření o možnost zahrát více číselných karet v jednom tahu.

Uno je příjemná zábava na cesty či mezi přátele. Nezabere příliš času, rozproudí zábavu a prolomí ledy. S dětmi si její hraní také velice užijete, není náročná na pochopení ani neobsahuje žádné texty, takže ji může klidně hrát i dítě, které ještě neumí číst. Uno tu prostě už nějakou dobu je a ještě dlouho bude, ačkoliv se mu do cesty určitě postaví jeho česká varianta Prší, kterou lze hrát s jakýmikoli kartami.

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/82/recenze-prsi-po-americku-nese-jmeno-uno


Vytvořeno:  21.02.2010 uživatelem pastelka . Hodnocení:
Uno!
Tato hra má podobná pravidla jako prší. Rozdíl je v ,,akčních'' kartách (plus 2, měničky barev, změna směru...). Hra je výborná na pobavení větší skupiny lidí, do party, na večírek... Je velmi jednoduchá a hrát ji můžou i děti od 5let. Hra má velmi rychlý spád, nečekám 5 min než vyložím další kartu. My jsme si některé pravidla upravili-když máme 2 karty v ruce voláme,,duo'' a za každé zapomnění zavolat kolik mám karet, si bereme 6 karet.Hra má několik variant-UNO, UNO H2O, UNO Spin, UNO Attack..., vyzkoušela jsem všechny (to víte kamarádi :-)). Nejvíce mě zaujala verze UNO h2o, kartičky se hned neodřou, má více akčních karet. Hra je dobrá do party, na večírek, ale hrát ji každý večer 10x musí být nuda. Celkem doporučuji.Diskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |