Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Fantastát
Originální název: Fantastate
Rok vydání: 2009
Autoři: Jiří Mikoláš
Výrobci: Jirasgames
Věk hráčů: Od 8 let («»)
Počet hráčů: 2 až 12
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 4 - vysoká míra komunikace («»)
Humor: 4 - postavena na humoru («»)
Složitost: 3 - rozvinutá («»)
Herní systém: Akční hra («»), Hra se slovy («»), Párty hra («»), RPG («»), Spolupráce («»), Vyjednávání a diplomacie («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Kombinace dobrodružné RPG hry a hry se slovy a písmenky. Se svým hrdinou procházíte Fantastátem, bojujete s obludama, v továrnách vyrábíte nové zbraně a v hospodách najímáte přátele, vyzvedáváte poklady a kupujete panství. Jak vám roste zkušenost, vylepšujete vlastnosti svého hrdiny, učíte se kouzla a máte více peněz na výrobu lepších zbraní a silnějších přátel. Přátelé i zbraně jsou velmi neobvyklé, vymýšlíte si je totiž sami na písmenka, které na své cestě získáte. Ale abyste s nimi mohli bojovat, výroba se musí nejdříve podařit. Musíte umět inženýrům v továrně popsat, jak má vaše zbraň vypadat (třeba Nabroušený Śpendlík)... Hra obsahuje čtyři herní varianty: Akční – všichni proti všem v humorném duchu 2- 6 hráčů 60 – 90 min. Kooperativní – společně proti hře (obludám) 2 – 6 hráčů 60 – 90 min. Deathmatch – všichni proti všem tvrdě a neúprosně 2 – 6 hráčů 50 – 70 min. Teamplay – akční hra v týmech 4 – 12 hráčů 60 – 120 min.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Fantastát - kompletní hra
Fantastát - detail karet lokalit
Zkušený hrdina se zbraní (Jízlivé Nunčaky) a přítelem (Svérázný Poník)
Zkušená hrdinka s přítelem (Rázný Lachtan) a kouzlem (Silná Rýma)
Detail komponentHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 6
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,01)
Pořadí hry v žebříčku 390.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  12.10.2010 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Recenze: Fantastický Fantastát
Fantastát je úžasně propracovaná RPG hra s písmenky, která svým tématem dokáže oslovit hráče jakéhokoliv věku. Grafického ztvárnění se ujala Aneta Kýrová, která dokázala, že ve Fantastátu opravdu nezná fantazie hranice a svými ilustracemi dodala hře pohádkovou duši. V krabičce, jak už je u her Jiřího Mikoláše (Jirasgames) zvykem, se skrývá velké množství hracího materiálu. Člověk se někdy nestačí divit, co všechno se do tak malého formátu vejde.

Za pochvalu určitě stojí, že si toto malé vydavatelství stojí za svým vydáním her a všechny vyrábí ve stejných velikostech, jako to bylo například u Evoluce v krabici. Balení obsahuje 52 oboustranných kartiček, na jedné straně je vždy temný les a na druhé se může objevit příšera, hospoda, továrna, kouzelník, louka nebo poklad. Dále z krabice vyskládáte 6 dřevěných figurek, z nichž ke každé patří kartička s postavou, za kterou hrajete, písmenka české, ale i anglické a německé abecedy, žetony penízků a výherních bodů a hrací kostku.

Pravidla jsou na první pohled dlouhá a obsáhlá, což je dobře zaplacená cena za promyšlený a komplexní herní systém. Po zahrání si hry totiž záhy zjistíte, že je zábavná a pravidla rychle přejdou do krve. Co je velmi neobvyklé a zaslouží si zmínku, je určitě možnost zahrát si s jednou hrou několik herních variant. Jsou to akční varianta, deathmatch a kooperativní hra. V prvních dvou zmíněných bojují hráči proti sobě a snaží se získat potřebný počet bodů. Ve třetí se naopak učí spolupráci a snaží se zachránit Fantastát před nenasytnými příšerami, které ho ničí a zmenšují jeho plochu (připomíná vám to Nekonečný příběh?).

Ve všech typech hry dojde na najímání kamarádů v hospodě nebo výrobu zbraní či vozítek – ty získáte v továrně. Kouzelník vás může naučit svá tajná kouzla. Pravidla najímání se u každé varianty mírně liší, ale v podstatě stojí na jednom základním principu. Když vstoupíte na jakoukoliv z výše uvedených kartiček, můžete si koupit např. kamaráda. Zvolíte si jeho sílu (od jedné do čtyř), která vám bude pomáhat přemáhat nestvůry, za její hodnotu zaplatíte peníze a písmenka, která si můžete náhodně losovat ze společné hromady pokaždé, když vstoupíte na louku.

Nákupem ale tah nekončí, jak by se zdálo. Teď bude vašim úkolem vymyslet jméno přítele, které musí mít tolik slov, kolik máte písmenek. Například v kooperativní hře máte písmenka: K V Ž. Vymyslíte jméno Krásná Vysoká Žížala, nesmíte ho ale nikomu prozradit, protože vaši spoluhráči ho musí uhodnout. Vy jim samozřejmě můžete dávat nápovědy, a teprve poté, co odhalí celé jméno, můžete kamaráda používat a bojovat s ním. K útoku na nepřátele musíte vlastnit alespoň jednu zbraň nebo přítele.

Po každém použití se ale kamarád unaví, a proto o něj po čtvrtém použití přijdete. Všechny potvory ve hře mají kromě originálních jmen i předem danou hodnotu energie, kterou musíte alespoň dorovnat k jejímu zdolání. Součet ofenzívy se rovná útoku vaší postavy, hodnotě přítele či zbraně a hodu kostkou. Když se vám podaří vyhrát, berete si bod, kterým rozšíříte svoje zkušenosti. IQ znamená, kolik písmenek můžete mít (bez jakýcholiv získaných zkušeností můžete vlastnit maximálně čtyři), šnek značí pohyb, blesk kouzla a prak velikost vaší síly.

Při vytváření slov můžete pustit uzdu své představivosti a vymýšlet nejrůznější názvy. S hrou si užijete spoustu legrace, protože vás zajisté vaši spoluhráči překvapí, jaká různá jména se dají vymyslet. Autoři doporučují, aby se názvy neopakovaly, protože jen tak dosáhnete kvalitního zážitku.

Tvůrce hry po vydání již tradičně neusnul a snaží se neustále vymýšlet nová vylepšení, přestože hra byla oficiálně představena až v říjnu letošního roku na mezinárodním veletrhu her v Essenu. Rozšíření v současné době reprezentují především scénáře pro kooperativní variantu, které určují postihy, pokud nedokážete příšeru porazit, a jsou volně stažitelná ze stránek. Připravován je také tradičně výborný videonávod.

Události na začátku recenze jsou smyšlené, nedoporučujeme kvůli říši Fantastátu dávat výpověď v práci, malovat byt, nebo pořizovat zvířátka! Naopak určitě doporučujeme si tuto hru, plnou originálních přístupů pořídit, třeba už teď na Vánoce. Pak už zbývá jen sezvat všechny přátele, protože v této říši se stanete pravými hrdiny a naleznete hodiny neopakovatelné zábavy.

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/175/recenze-fantasticky-fantastat


Vytvořeno:  10.02.2014 uživatelem honyczek . Hodnocení:
Naprostá šílenost
Tato hra mě hodně oslovila tím, že jde o českého autora, má několik herních variant a že jde o styl RPG.

Obrázky papírových komponent jsou hodně ulítlé, ale ne špatné. Plastový herní materiál (mince a body) je na můj vkus příliš placatý a někomu se s ním může hůř manipulovat.

Pravidla jsou variabilní a nejprve je vysvětlen základ, poté jeho čtyři herní modifikace, které určují styl hry. Chvíli trvá, než to člověk pochopí.

Cíl hry se mění modle zvoleného stylu. Nejčastěji hrajeme kooperativní hru. V té jde o to, že všichni hrdinové hrají společně proti obludám na mapě a musí je všechny zlikvidovat dříve, než se herní mapa změní v jeden velký les (každé 4. kolo se jedna kartička otočením mění z akční na rub s obrazem lesa) plný oblud.

Zajímavý je pokus o zapojení jazykové stránky, která souvisí s výrobou nástrojů a zapůjčování pomocníků (přátel). Jednak člověk musí vymýšlet názvy v kombinaci přídavná jména + podstatné jméno, ale také k nim vymýšlet různá synonyma, které fungují jako nápověda. Platba za každý pokus o uhodnutí slova z pojmenování soupeřova/spoluhráčova nástroje či přítele mi přijde značně demotivující. My to hrajeme tak, že každé slovo v jednom kole můžeme hádat co hráč jedním pokusem a je možné hádat jen u hráče, který je právě na tahu a může v tu chvíli přikládat písmenka s nápovědou.

Herní doba, která je uvedena, se dle mého názoru může poměrně protáhnout právě kvůli hádání špatně zvolených jmen a přiložených synonym. Jednou jsme tuto hru hráli ve čtyřech hráčích čtyři hodiny.

Tuto hru hraji jen s určitými lidmi, kteří jsou buď podobně šílení, nebo kteří mají rádi jazykové hrátky. Jinak bych řekl, že se těžko může rovnat daleko propracovanějším hrám.
Vytvořeno:  30.04.2010 uživatelem kohai . Hodnocení:
Fantazie se slovy
Je to vcelku zajímavá hra obzvlášť pro ty co si rádi hrají se slovy. Spíše by se dala doporučit dětem, či hravým dospělým.

Hra je jakýmsi mixem Aktivit a Scrabble, originalita vychází ze spojení prvků těchto her a umístění do prostředí fantasy. Pokud máte rádi uvedené hry, klidně si připočtěte půl bodu za každou. Fanatici do fantazy s velkou fantazií si můžou přičíst další půlbod, protože pro ně je hra stvořena. Nesnášíte-li výše uvedené, budete spíše odečítat.

Velkou výhodou, zároveň však i nevýhodou je možnost hrát několik odlišných typů her. Doporučuji si vyzkoušet všechny a pak si po drobném přizpůsobení vybrat svou oblíbenou.

Pro děti se hodí kvůli rozvíjení slovní zásoby hravou formou. Náctiletí se u ní úžasně baví vymýšlením nesmyslů. A dospělí? – s přítelkyní si k ní otevřeme láhev vína a smíchem se můžeme potrhat.

Zpracování je správně ulítlé. Pravidla nejsou nejjednodušší a dá trochu práci je správně pochopit. Stejně jsme si je potom přizpůsobili našim potřebám. Celkově je to hra která si určitě zaslouží Vaši pozornost, ale nedá se hrát úplně s každým.Diskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |