Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Cuba Cube
Originální název: Cuba Cube
Rok vydání: 2009
Autoři: Jiří Mikoláš
Výrobci: Jirasgames
Dovozci: specializované maloobchodní prodejny
Věk hráčů: Od 8 let («»)
Počet hráčů: 1 až 10
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 3 - malý podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Karetní hra («»), Motorická hra («»), Obchodování («»), Párty hra («»), Spolupráce («»), Závodění («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

V této neobvyklé hře představujete pašeráky na Kubě. Hra obsahuje pět herních variant. Ve čtyřech variantách z pěti se ve hře objevuje motorický prvek, kdy do kostek cvrnkáte. V jedné variantě kostkami házíte a pomocí karet obchodujete. Cvrnkání najdete ve variantě závod - rychlé, humorné a akční variantě pro 2 - 5 hráčů na 30 minut. Taktéž budete cvrnkat ve variantě Pašeráci - komplexní strategicko motorické hře, ve které vylepšujete auta, prodáváte zboží a uplácíte policajty určené pro 2 - 5 hráčů na 60 minut. Cvrnkání je také v kooperativní variantě, ve které hrajete společně proti hře, plníte zakázky od Bosse a ujíždíte před policií. Ve variantě "Kšeftaři" určené pro 2 - 4 hráče si odpočinete od cvrnkání a využijet čistě svůj taktický um a obchodního ducha.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Cuba Cube - kompletní hra
Cuba Cube - auto s řidičem třemi crashpointy a zbožím
Cuba Cube - detail kostek
Cuba Cube - varianta "Kšeftaři"Hodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 4
Průměrné hodnocení hry (skóre: 2,63)
Pořadí hry v žebříčku 578.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  12.10.2010 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Cvrnkací Cuba Cube
Jiří Mikoláš z Jirasgames si na nás opět, podobně jako v druhé novince Fantastát (recenze), připravil žánrový mix spletený dohromady velmi zajímavým způsobem. Ve chvíli, kdy rozbalíte tradičně malou krabičku, překvapí vás především ohromný počet různobarevných kostek. Před první hrou je nutná manuální příprava, kterou někteří hráči milují a jiní nenávidí – jednotlivé strany šestihranů musíte polepit symboly zboží a autíček.

Kromě kostek obsahuje balení ještě další přehršel herního materiálu – karty různě kvalitních vozítek, měst a bran, různé malé kartičky se zbožím, žetony poškození, figurky, měřítka chůze, kubánské peníze a v neposlední řadě samozřejmě podrobný návod.

Komponenty jsou víceúčelové, takže kartičky označující úseky (dvojici barevných kostek) na sobě zároveň mají označená cílová města a také vzdálenost v kilometrech, která slouží pro účely obchodní verze hry (viz níže).

Návod trpí stejně jako u Fantastátu zbytečnou doslovností a komplikovaným vysvětlováním jednoduchých pravidel. I přesto se dají poměrně rychle pochopit, protože v porovnání s již zmiňovaným Fantastátem má Cuba Cube pravidla určitě přístupnější a není problém ji začít hrát po jednom přečtení. Tedy alespoň pokud se bavíme o základní závodní variantě.

I Cuba Cube totiž v jedné krabici nabízí hned čtyři módy hraní – závod, deathmatch, kooperativní a dokonce verzi business, která je svým způsobem obchodní strategií. Třešničkou na dortu je pak úprava číslo pět pro hru týmů (šest až deset hráčů).

Základní herní princip je jednoduchý. Mezi čtyřmi kartičkami měst, rozmístěných od sebe cca třicet centimetrů, náhodně rozhodíte osm kostek bran plus za každého hráče jednu kostku auta. Mezi těmito objekty budete muset dovedně "projíždět" svěřenou kostkou vozidla. Odteď už je to tedy jen souboj mezi prsty a cvrnkacími dovednostmi jednotlivých soupeřů.

Hra překonává dovednostní deskovky typu Závod stavitelů (recenze) a dává závodníkům a jejich schopnostem opravdu zabrat. Ono se totiž snadněji řekne "prostřelím kostičku támhle mezi těma dvěma branami" než se to pak provede, protože realita je většinou naprosto odlišná. Od toho se také odvíjí vysoká zábavnost a nepředvídatelnost hry – jen málokdy se vám povede šťouch přesně podle představ.

Po hrací ploše "jezdíte s auty", která jsou zastoupena bílými kostkami, a snažíte se projet trať zadanou na úkolových kartičkách (= trefit se mezi dvě zadané barevné brány). Protože je řízení těžká dovednost, je třeba dávat si pozor na nárazy do okolních kostek. Ty totiž vozidlo poškozují. Za zdárné projetí získáte odměnu – třeba lepší auto nebo vylepšení, s jejichž pomocí opijete protivníka či můžete opravit své vozítko.

Aby nešlo jen o zručnost jednoho šťouchu, můžete si před jízdou přirpavit prostor odcvrnknutím jedné z bran. Často využijete tuto možnost k znesnadnění cesty některému ze soupeřů. Přidáním jednoduchého principu tak tvůrce dosáhnul rozšíření hry o další interakci mezi hráči.

Hráči si mohou navzájem škodit ve stylu Destruction Derby, protože na autě můžou mít nasazené speciální nárazníky. Musí se jim ovšem podařit zasáhnout soupeřův vůz až po projetí určenou branou. Užijete si ale i spoustu jiné zábavy – například se zničeným autem (auto má životnost určenou v bodech poškození) vás čeká cesta pěšky do nejbližšího města k opraváři. V jiné variantě hru obohatí přítomnost policie.

V případě, že preferujete spolupráci s ostatními hráči, můžeme srdečně doporučit variaci kooperativní s názvem Kurýři, v níž doručujete zásilky do okolních měst a snažíte se unikat policii. Zde také vstupují do hry najeté kilometry uvedené na kartičkách s úkoly. Cílem hry je nasbírat předem určený počet bodů. Pokud se vám podaří nasbírat výjimečný bodový zisk v hardcore verzi Cuba Cube, tak se můžete zapsat dokonce do žebříčku, který naleznete na oficiálních stránkách hry.

Naprosto odlišný zážitek slibuje Cuba Cube v případě, že se rozhodnete stát kubánským obchodníkem, protože se také jedná o jediný případ, kdy vás nečeká žádné cvrnkání. V souboji o nejlepšího byznysmena prověříte svoji taktiku prodejem získaného zboží – musíte správně zkombinovat výsledek hodu kostkami s úkoly zadanými na kartičkách.

Pokud chcete soupeřit v cvrnkání opravdu spravedlivě, musíte si zvolit správné prostředí k závodění. Koberec příliš drncá, ale stůl je zase moc kluzký. Pro opravdové fanoušky tedy doporučuji vytvořit si pevnou rovnou herní plochu (o stanovených rozměrech) s lehce drsným povrchem, která usnadní přípravu hry (vyměřování hracího pole) a také vyřeší problémy s různorodostí povrchů.

Pro někoho může být záporem právě celé téma hry, které vyžaduje nějakou fyzickou dovednost, ale kuličky jako takové mají v naší republice velkou tradici a hráčskou základnu – dokonce existuje i Český kuličkový svaz.

Na webových stránkách Jirasgames se opět dozvíte mnoho vylepšení a úprav pravidel za účelem jejich zatraktivnění. Za všechny vybíráme nutnost doprovázet nejslabší auto i zvukem motoru, abyste dokázali, že vám správně pracuje. Pokud na to zapomenete, obdržíte žeton poškození. Ale to není vše – můžete si dokonce vytisknout řidičský průkaz, do něhož si zaznamenáváte vítězství a za ně obdržíte speciální bonusy do příštích her (pro varianty Pašeráci a Závod).

Dočkali jsme se další starodávné zábavy přenesené do tepla obývacích pokojů. Kuličky totiž můžeme označit za jeden z nejstarších sportů, o němž jsou dochovány důkazy – už 3000 let před naším letopočtem se kuličky hrály v Egyptě, jak dokládá nejstarší nalezená kulička. Po dramatickém lovu na mamuty v Evoluci v krabici (recenze) se určitě neméně ujme i novodobá verze hranatých kuliček.

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/147/recenze-cvrnkaci-cuba-cubeDiskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Cuba Cube' obsahuje 3 příspěvky. Poslední příspěvek vytvořil dne 05.05.2010 v 12:21 uživatel REM.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Česká pravidlaskyfire05.05.2010 08:30
Re: Česká pravidlatondakolik05.05.2010 11:37
Re: Česká pravidlaREM05.05.2010 12:21

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |