Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Teď předveď! světové filmy
Originální název: Teď předveď! světové filmy
Rok vydání: 2009
Autoři: Verica Píšová
Výrobci: PLAYTIME
Věk hráčů: Od 12 let («»)
Počet hráčů: 3 až 12
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 3 - malý podíl náhody («»)
Interaktivnost: 4 - vysoká míra komunikace («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 1 - triviální («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Hra vhodná pro i pro větší skupiny hráčů toužících po zábavě. Je založená na interakci mezi nimi. V časovém limitu se hráči snaží protihráčům ( i družstvům ) pantomimou nebo slovním popisem vysvětlit názvy známých českých a světových filmů tak, aby je uhádli. Hádající hráči, ale i hráč předvádějící získávají za uhádnutí filmu body.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

KrabiceHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 1
Průměrné hodnocení hry (skóre: 1,85)
Pořadí hry v žebříčku 1085.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  21.07.2010 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Teď předveď! Světové filmy
Možná na tom vyhlášení byla i Verica Píšová, autorka nové české párty hry. Ono se podle prohlášení vydavatelů jedná o budoucí sérii her, která nese název Teď předveď. Zatím je na světě pouze první tematický okruh věnující se světovým i českým filmům, o čemž svědčí přízvisko Světové filmy.

Krabička, která má pěkný design filmového políčka, je skromná, co se rozměrů týká. Je to dáno především tím, že uvnitř se ukrývají pouze dva balíčky karet a k tomu ještě jedny přesýpací hodiny. Vše je přikryto jedním lístkem, na kterém jsou sepsána krátká a jednoduchá pravidla.

Na každé kartičce najdete uvedené tři názvy filmů. Aby se mohly soupeření účastnit i děti, v krabičce najdete speciální žluté kartičky, které obsahují názvy dětských filmů. Celkem je kartiček 180, což znamená dohromady 540 filmů, z toho 144 (432) je dospěláckých a 36 (108) je pro děti.

Samotná hra má, jak již jsme uvedli, jednoduchá pravidla: hráči si do začátku rozdají předem stanovený počet kartiček podle doby, jakou chtějí u hry strávit (počítají se zhruba dvě minuty na jeden předváděný film). Každý má pak postupně za úkol předvést pantomimicky názvy všech filmů, které na jeho lístečcích stojí. Na začátku je povolena nápověda, jestli se jedná o domácí nebo zahraniční film a z kolika slov se název skládá. Na vše má čas pouze do přesypání písku v přiložených hodinách, nesmí ukazovat na věci ve svém okolí a musí film předvádět tak, aby ho uhodlo co nejvíce účastníků.

Protihráči pak mají za úkol v průběhu dvaceti vteřin napsat na papírek svůj tip na film. Pro herce se boduje každá správná odpověď protihráčů jedním bodem, hádající dostává za správný tip body hned dva. Soupeři se v předvádění snímků střídají.

Jedenkrát za kartičku (tedy za tři filmy) může hráč použít zbabělejší variantu slovního popisu, pokud si myslí, že pantomimicky jej nelze předvést. Bodování je stejné, takže pro někoho to může být vítaná úleva.

V pravidlech je také naznačena týmová soutěž, při níž předváděný film hádají pouze spoluhráči a jen v případě, že uhodnou, tak získávají zmiňovaný jeden bod. Doporučená je také individuální soutěž o takzvaného Oskara, kterého získá hráč s největším počtem bodů získaných za předvádění filmů.

Jelikož se jedná o párty hru, je podobně jako u hry Activity (recenze hry Activity) minimální počet soupeřů stanovený na tři a ve dvou si moc dobře nezahádáte, protože pokud byste hádali filmy jeden druhému, nešlo by nijak spravedlivě vyřešit bodování. Pokud by za správně předvedený film získával bod herec, pak by hádající neměl motivaci film hádat, v opačném případě by se mim nemusel snažit nebo by mohl předvádět úplně jiný film, aby soupeř název neuhodnul a nezískal bod.

Kromě nejzřejmějšího nedostatku v originalitě nám na hře vadí nevyváženost jednotlivých kartiček. O mnoha filmech, které zde najdete, jste pravděpodobně nikdy neslyšeli, za všechny jmenujeme třeba Noviny (Ron Howard, 1994) nebo Niagara (H. Hathaway, 1952). Tato skutečnost je ještě závažnější díky pravidlům, která vám přikazují předvést všechny tři filmy na kartičce. Samozřejmě tím mohou vzniknout i humorné situace, kdy se hráč snaží předvést film, který nezná.

Bohužel tento problém se nevyhnul ani kartičkám pro děti, kde je situace se staršími filmy ještě vážnější. Dnešní mládeži asi filmy jako Metráček už příliš neřeknou, zvlášť vzhledem k doporučení dětských otázek od sedmi let. Pak tu jsou otázky na filmy typu Dva malí indiáni (1953), což je ve skutečnosti díl seriálu Tom a Jerry, tedy alespoň podle toho, co jsme o něm byli schopní zjistit. Naopak autoři i tak jdou s časem, protože mezi filmy najdeme nejen klasiky, ale i Shreka nebo Kung Fu Pandu. Navíc méně známých filmů pro děti jsme v balíčku našli pouze několik a navíc se v případě hraní Teď předvěď: Světové filmy jedná o vynikající podporu dětské fantazie i paměti, protože děti musí vzpomínat na filmy, které znají, na jejich scény nebo něco, čím se odlišují od dalších.

Škoda je určitě zpracování kartiček, které jsou vyrobeny z příliš tenkého materiálu a hrozí jejich zpřehýbání a znehodnocení. Zvláště u takovéto párty hry bychom očekávali lepší tiskařské zpracování, protože zde hrozí mnohem větší nebezpečí znehodnocení hry.

Co se obsahu kartiček týká, musíme naopak pochválit, že každý film obsahuje také rok, kdy byl natočen a jméno režiséra. Hra tak může být použita také jako vzdělávací nástroj, především pak na filmových fakultách vysokých škol, kteří si mohou pravidla hádání rozšířit i o tyto další údaje.

Počet kartiček je pro občasné hraní dostačující, ale pokud byste hráli Teď předveď každý večer, pak byste poměrně brzy vyčerpali nabízenou škálu filmů a hra by se začala opakovat. Toho si jsou vědomi i autoři, kteří již vydali zdarma rozšíření hry Teď předveď: Světové filmy čítající devět karet, tedy 27 nových filmů k předvádění. Autoři slibují na oficiálních stránkách hry vydání dalších rozšíření, věřme, že popustí uzdu své fantazii. Výborným rozšířením, které se přímo samo nabízí, by z našeho pohledu mohlo být například předvádění známých scének z oblíbených českých filmů, jako je Vesničko má středisková a podobně. Vzhledem k tomu, že lidé rádi tyto filmy citují, určitě by je rádi parodovali i pantomimicky.

Zdálo by se, že systém bodování bude nevyrovnaný při vyšším počtu hráčů, ale není to tak, protože i když můžete získat více bodů při předvádění, budete mít také možnost častěji hádat.

Ačkoliv počet negativ v předchozích odstavcích byl poměrně vysoký, neznamená to, že Teď předveď: Světové filmy je hra špatná. Zažijete u ní spoustu zábavy a smíchu, protože téma filmů je vděčné. Pokud se pokládáte za filmové znalce, nebo prostě jen máte kinematografii rádi, pak by pro vás tato hra mohla být zajímavou investicí.Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Teď předveď! světové filmy' obsahuje 1 příspěvek. Poslední příspěvek vytvořil dne 08.05.2010 v 14:00 uživatel Delpiero.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
složitějšíDelpiero08.05.2010 14:00

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |