Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Dračí srdce
Originální název: Drachenherz
Rok vydání: 2010
Autoři: Rüdiger Dorn
Výrobci: KOSMOS, MINDOK
Dovozci: MINDOK
Věk hráčů: Od 8 let («»)
Počet hráčů: 2
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Sběratelství («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

Před dávnými časy byl svět úplně jiný než dnes. Všechny národy světa žily v míru a nad jejich osudy bděl Velký drak. Nic ale netrvá věčně. Mocný černokněžník záviděl Drakovi jeho sílu a mnoho let spřádal své intriky. Nakonec s pomocí mocného kouzla proměnil draka v kámen. Jeho ohnivý dech pak zaklel do nádherného rudého kamene, který získal proslulost jako Dračí srdce. Poté nastala bouřlivá doba, o níž vyprávějí mnohé legendy. Statečné princezny se musely mít na pozoru před udatnými hrdiny a také před záludnými trolly. Mocní ohniví draci toužili po bohatých pokladech, ale byli pronásledování zručnými lovkyněmi. Jen samotářští trpaslíci se starali pouze o své vlastní záležitosti.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

KrabiceZajímavé odkazy

  BoardGameGeek   Česká pravidla hryHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 24 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 2,97) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 407.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  03.09.2010 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Dračí srdce – lov draků pro začátečníky
Draci jsou krásná a podivuhodná stvoření a asi není žádný člověk, který by je neměl rád. Jejich kouzlo nespočívá jen v mytologii, na jejichž základech jsou historky o nich vystavěny, ale také na mnoha podobách, v nichž se v lidských dílech přestavují. A právě síly tohoto tématu se chopil zkušený tvůrce Rüdiger Dorn (Arkadia, Jambo). Připravil podle ní pro firmu Kosmos deskovou hru, která v originálním jazyce nese název Drachenherz.

Dračí srdce, jak se jmenuje hra v českém překladu a distribuci firmy MindOK, se zařadila do série her specializovaných na souboj dvou hráčů. V této řadě firmy Kosmos vyšla již řada herních stálic, jako jsou Blue Moon, Jambo, Caesar & Cleopatra nebo Lord of the Rings - The Confrontation.

Celá hra se schovává v pěkné malé červené krabičce, ze které na vás kouká hlava draka a jeho rubínové oko. Obsah zakrývá krásný malovaný herní plán, který je složený na třetiny a krátký list pravidel. Pod nimi najdete to hlavní – balíček rovné stovky karet (dvě stejné sady po padesáti), které se postarají o veškerou zábavu, již Dračí srdce může nabídnout. I ty na sobě mají pěkné ilustrace, jejichž autorem (včetně desky) je Michael Menzel, zkušený grafik, který má na svém kontě již desítky různých velmi úspěšných her (Kuba, Pilíře země nebo Vikingové).

A protože je to hra tak trochu o dracích na dně krabice najdete jeden krásný bonus v podobě figurky draka (totožná jako ve hře Blue Moon). Dokonce se vám může stát, že budete mít různou barvu (červená, zelená, modrá), my měli štěstí na modrou. Titulní dračí srdce ovšem uvnitř nenajdete, ani neobjevíte nějakou zřejmou souvislost.

Dračí srdce vyniká opravdu bleskovou přípravou. Stačí rozložit hrací plán doprostřed stolu a k jeho pravému hornímu rohu umístíte figurku draka. Pak už se každý hráč chopí svého padesátikartového balíčku, dobere si z něj pětici karet do ruky a vše je nachystáno ke hře.

Hrací deska je výborně navržena, protože sama svým tichým a bezhlasným způsobem vysvětluje pravidla. Je na ní totiž rozmístěno celkem devět obrázků překrytých místem, na něž se dá položit karta. Některé mají pouze jeden rámeček, další jich mají více. Většina z nich však je propojena šipkami.

Úkol hráčů je jednoduchý – získat do konce partie co největší součet bodů, které jsou uvedeny v rozích jednotlivých karet. K tomu se však nejdříve bude muset některé karty obětovat a vyložit je na plochu.

Mezi kartami položenými na hrací plochu dochází k interakci. Některé karty vám umožní vzít celý balíček jiných. Například pokud položíte na plán jedinou kartu létajícího ohnivého draka, můžete si okamžitě vzít všechny vyložené karty s obrázkem truhlice. Právě k naznačení takových vazeb na hracím plánu slouží již zmíněné šipky.

Většina vykládacích ploch je nějakým způsobem propojena s jedním nebo i s více dalšími místy, ze kterých vám umožní sebrat karty. Záleží tedy pouze na hráči, jakým způsobem využije pětici karet, které má v ruce a jak strategicky je dokáže vykládat, aby získal narůstající hromádku na hrací ploše. V jednom tahu můžete vyložit i více karet stejného druhu, protože některé obrázky mají více míst pro karty. Teprve až zaplníte poslední z nich, můžete získat hromádku, na kterou ukazuje šipka.

Speciální funkci plní ve hře dvě políčka – lodě a kamenný drak. Ten hráč, který získá vyložené karty kamenného draka, se okamžitě zmocní také postavičky draka. Figurka má speciální schopnost – dovolí mu v ruce držet o jednu kartu více, tedy šest karet.

Vyložené hrdiny a lovkyně nemohou hráči sebrat vyložením jiné karty, ale místo toho se po zkompletování odloží pod hrací plán na místo, které reprezentuje lodní palubu. Teprve až některý z hráčů doloží třetí loď, může všechny odložené karty vzít a získat tak často hromadu bodů.

Ve chvíli, kdy odpluje devátá loď (třetí trojice lodí) nastává okamžitě konec hry. Může k němu dojít ovšem i dříve v případě, že některému ze soupeřů dojdou karty.

Na konci hry si oba soupeři sečtou body na svých kartách a hráč s vyšším součtem vyhrává. Předtím si však držitel figurky kamenného draka přičte za jeho vlastnictví tři body, navíc se stává tento hráč vítězem i v případě rovnosti bodů.

Jak vyplývá z popisu pravidel, hra je v podstatě založená na velice jednoduchém principu. Největší kouzlo tkví v provázanosti jednotlivých políček a jejich nenásilné logičnosti. Lovkyně střílejí po ohnivých dracích a se svými kořistmi odplouvají domů, zatímco ty okřídlené potvůrky, které jim unikly, se vrhají střemhlav po opuštěných blyštivých truhlách. Odvážní lovci se pouští do křížku s trolly, kteří mají zálusk na princezny a pod tím vším si v klidu kutají své zlato trpaslíci a nenechají se ničím rušit.

Souboje se zvládnou účastnit už děti kolem osmého roku věku, což je určitě vynikající zpráva pro rodiče. K tomu přispívá i pohádkové ladění hry, které přiláká dětské oči velmi rychle. Navíc souboje bývají velice vyrovnané a každý se dočká svého vítězství, ať už dříve nebo později. V tom je schované další lákadlo pro hráče z řad dětí, které nerady prohrávají.

Přitom si ale Dračí srdce dokáže zachovat poutavý nádech i pro starší zájemce, ať již se jedná o starší děti nebo o dospělé hráče, ačkoliv je asi neuchvátí takovým způsobem, jako mladší publikum. Vinu na tom bude mít důraz na jednoduchost a rychlost hry, který nemusí být každému po chuti.

Důsledkem jednoduchých pravidel je i krátká hrací doba, která se snadno smrskne na rychlou čtvrthodinovou partii, což je skvělý čas. Pravidla doporučují, aby se Dračí srdce hrálo na několik partií a teprve z nich by měl vzejít vítěz (nesčítají se však samotná vítězství, ale vítězné body za karty získané v průběhu souboje). My se k této radě přidáváme. Proč? Protože na výsledek jednotlivých partií má velký vliv náhoda.

Právě té se nelze ubránit, protože zamíchané karty si chodí, jak chtějí a to může mít vliv na průběh samotné partie. Občas se vám totiž právě vlivem smůly stane, že prostě nemáte na výběr. Když dostanete do ruky pět různých karet, můžete vždy vyložit pouze jednu a nemáte jakoukoliv šanci na rychlé zbavování nebo dokončování některých skupin a tím v souboji rychle ztrácíte, pokud soupeři chodí dobré karty.

Svůj zážitek ze hry můžete výrazně ovlivnit tím, jak pečlivě svůj balíček zamícháte po předchozí partii. Vzhledem k tomu, že je základním principem seskupování karet stejného typu, je velice důležité, abyste před každou hrou věnovali velkou pozornost řádnému promíchání. Naštěstí to není tak velké zdržení, protože stejně sesbírané balíčky musíte třídit podle zadní strany do dvou hromádek pro sebe a svého soupeře a při té příležitosti lze karty snadno zamíchat.

Nejdůležitější vliv na výsledek má styl hry, který zvolíte. Můžete buď vykládat po jedné kartě a doufat, že se vám podaří připravit si dokonalé kombo. Nebo se naopak spolehnete na hraní více karet v rámci jednoho tahu a budete doufat, že soupeř nemá postavu, kterou by vám nastřádané body vzal, než se dostanete znovu ke slovu a karty shrábnete do své sbírky.

Velkou výhodu má samozřejmě majitel kamenného draka, který může v ruce držet o jednu kartu víc a na závěr za něj dostane body, které často celý souboj rozhodnou. Drak může znamenat obrovskou výhodu, takže o figurku se často strhávají velké souboje.

V zahraničních edicích vznikl rozpor ohledně situace, za níž si hráč může draka vzít k sobě. V českých pravidlech je jasně dáno, že pokud zahrajete princeznu, která normálně draka bere, musí být na pozici kamenného draka alespoň jedna karta. Tím je střídání figurky značně omezeno. Majitel draka si totiž v ruce obvykle střeží připravenou kartu princezny, aby jej jeho soupeř nemohl o draka snadno připravit (trvá mu to dva tahy – položit kartu draka, a pak v dalším tahu princeznu). Tak se stane, že z figurky většinu partie těží pouze jeden z bojovníků a je těžké mu ji sebrat.

Doporučujeme však vyzkoušet i domácí variantu, v níž si vezme figurku k sobě i ten, který obětuje kartu princezny, aniž by musela na poli kamenného draka ležet karta. V takovém případě totiž mohou hráči více reagovat na svoje aktuální potřeby a postavička se přesouvá mezi soupeři výrazně častěji a jeden z účastníků duelu tak nemá jasnou výhodu po většinu hry.

Velmi kladně hodnotíme grafické zpracování, které obsahuje krásné ilustrace, ať již na hracím plánu nebo na samotných kartách. Především plocha, kterou budete mít před sebou rozloženu je krásně spojena v jeden obrázek, který bych se nebál umístit si ve větším formátu na zeď jako obraz. Stejně tak tovární zpracování karet i figurky lze ohodnotit známkou jedna. Na hracím plánu se bohužel začíná po větším množství partií objevovat opotřebení v ohybu, z čehož se v průběhu času může stát problém.

Dračí srdce je vhodná hra v případě, že nechcete zdlouhavě chystat nějakou ze složitějších deskovek a hlavně v situaci, kdy nemáte moc času. Lze ji hrát pouze ve dvou, což je v podstatě dobrá zpráva. Dvojka je v deskových hrách často opomíjené číslo a kvalitních deskovek specializovaných na partii dvou není mnoho, natož takových, které by šlo sehnat v českém jazyce.

Hra je velmi dobrou volbou pro začátečníky a rodiny s menšími dětmi, které její princip rychle pochytí a budou si souboje s radostí užívat. Postupem času může chybět trochu větší možnost taktizování, ale přesto se jedná o pěkně zpracovanou a zábavnou hru pro dva soupeře, kterou ozdobíte každou poličku.

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/176/recenze-draci-srdce-lov-draku-pro-zacatecniky


Vytvořeno:  09.07.2013 uživatelem anupinka . Hodnocení:
Dračí rychlovka
Desková a karetní hra alias 2 v 1? To přesně je Dračí srdce. Hra obsahuje herní plán s obrazem princezny, trolla, trpaslíků, bojovníků a draků. Na kartách je vždy zachycen určitý úsek z obrázku na herním plánu a samotná hra spočívá právě v umisťování karet na herní plán na místa, kam patří. Já jsem si hru koupila proto, že mě nadchla jiná hra od stejného autora (Jambo). Bohužel ale Dračí srdce je hra spíše pro menší děti. Je v ní obrovský podíl náhody a strategie se nedá vytvořit téměř žádná. Prostě pokládáte karty a jiné si berete zpět. Výhodou hry ale je, že se dá odehrát hezky rychle, takže když nemáte na hraní her příliš času, pak můžete sáhnout po této. A samozřejmě ji doporučuji rodinám s menšími dětmi.


Vytvořeno:  27.07.2010 uživatelem celoush . Hodnocení:
Jednoduchá svižná hra
Když mi napoprvé vysvětlovali pravidla, tak řekli že je to prosté a začali chrlit informace. Trošku jsem se vyděsil. Přišlo mi toho prostě moc, jenže ono je to opravdu vcelku jednoduché a hlavně vůbec ne primitivní.
Úkolem je nasbírat co nejvíce bodů, které se získávají sbíráním karet z herního plánu, který sám svým provedením napovídá, která karta, se kam umisťuje a co dělá.
Srdcem této hry je přidaná figurka draka, která se nejenže na konci počítá za tři body, ale při shodném počtu bodů rozhoduje o vítězi. Navíc majitel této postavičky během hry může vlastnit šest karet namísto základních pěti.
Jak se drak získává? Tím, že někdo (vy či soupeř) v některém z předchozích kol umístil jednu či více karet na pole označené kamenným drakem s rudým kamenem a vy jste umístili kartu princezny a sebrali namísto možných pokladů karty s drakem. V tu chvíli vám drak patří bez ohledu na to, kdo jej vlastní či nevlastní. Pokud jej měl soupeř a v tu chvíli má šest karet, tak mu jednu náhodnou vrátíte na základní balíček a dostane ji v příštím kole (občas dobrým výběrem dokáže opravdu nepotěšit).
Jenže toto je jen menší část hry. Ve hře je postav několik a každá má nestejnou roli. Jde o lovkyně draků, rytíře, draky, poklady, trpaslíky, trolly a lodě.
Body se nezískávají vždy stejně. Pilířem jsou již zmíněné poklady. Ty se vykládají na určené pole a ty nemají vliv na nic dalšího. Po nich ale touží princezny a draci. Pokud tedy vyložíte například draka (či draky), pak jsou všechny doposud vyložené poklady vaše. Karet stejného typu můžete vyložit kolik chcete, takže se vám stane, že odhodíte tři poklady a doufáte, že soupeř nemá žádného draka a vy jej tím svým v dalším kroku seberete.
Jenže vyložení draci a princezny neleží na plánu jen tak zbytečně. Po dracích totiž jdou lovkyně draků. Ty mají své speciální místo, kde se vykládají a u kterých se čeká na vyložení třetí lovkyně, kterou dojde k zabití všech vyložených draků. Ti pak odcházejí do kupičky bodů toho, kdo vyložil třetí lovkyni. Lovkyně se po uplatnění své role odebírají na speciální místo, kterému jsme říkali "na loď".
Princezny po zahrání (a sebrání buď figurky či pokladů) zůstávají na svém místě a může je buď osvobodit druhý vyložený rytíř nebo zabít vyložený troll. Aby toho nebylo málo, tak hráč, který vyložil druhého rytíře si může vybrat a namísto osvobození princezen raději zabít vyložené trolly. Po uplatnění pak stejně jako lovkyně odchází "na loď". Trpaslíci si jedou na vlastní triko a nikoho neovlivňují. Jen čekají, až jich bude více :) Takže ten kdo vyloží čtvrtého trpaslíka bere tři dříve vyložené. Poslední kartou je loď a při vyložení třetí lodě dojde k vyplutí a hráč, který třetí loď zahrál, bere vše, co je "na lodi" (rytíře a lovkyně).
Po třetím vyplutí lodí či dobrání karet jednoho z hráčů (každý balíček má 50 karet) hra končí a vítězí ten, kdo má více bodů.
Možná to zní složitě, ale opravdu není. Jedna, dvě hry a už v tom lítáte.
Jde o velmi svižnou, nenáročnou, nikoliv však příliš snadnou hru, která dokáže zabavit ve chvílích, kdy není čas na rozehrání delších her a chcete jen prostě na chvíli zabavit. U nás si své místo rozhodně našla.


Vytvořeno:  16.07.2010 uživatelem Hogo Fogo . Hodnocení:
Dračí srdce bez duše

Hra jako taková má velice zajímavý název: Dračí srdce. U tohoto jména musí zaplesat srdce každému člověku, který má alespoň trochu rád fantasy či alespoň viděl onen film.
Drak v mysli člověka evokuje něco mocného silného a srdce tomu všemu dává smysl a duši. Bohužel to tak není u téhle hry.

Tato hra má s draky společného jedině to, že na rubu hracích karet je drak a v samotné hře se nachází karta draka a kamenného draka. To je asi tak celé. Od názvu jsem očekával, že půjde o to se nějak zmocnit dračího srdce. Tento prvek jsem tam vůbec nenašel.

Přemýšlel jsem, co tam dělají a jak by potencionálně mohli být spojení, kutající trpaslíci s příběhem dračího srdce přijde mi, že tento prvek tam je navíc. Dále mě zarazilo to, že lučišníci s rytíři se po naplnění dávají mimo hrací plán(podle šipek)a nikdo je nezískává (možná jsem si dostatečně neprostudoval pravidla) a to mi hned vyvstává otázka, proč teda mají na sobě body, když se ty body posléze stejně ztratí v odložišti.

Další zarážející prvek, z kterého byl můj kamarád velice vytočen bylo, že si ze svých karet "buduje armádu" - dá tam dva lučišníky, protože jich víc nemá (aby v dalším kole získal kupu draků) a já mu tam v mém tahu dám svého jednoho umolousaného lučišníka, seberu všechny draky a on utře nos a nemá nic.

Rád bych tu vyzdvihl grafické zpracování, které je velice povedené a udělat hrací desku jako jeden jediný obraz je také dobrý nápad.

Hra je dozajista svižná, ale dá se použít jenom na zabití 15-20 minut mezi přednáškama na FF. Jiné využití jsem pro ni nenašel. Určitě mě její hraní nedonutí ke koupi a ani třeba k zapůjčení od kamarádů.

Je to hra, u které jsem měl bohužel velké očekávání a tak se také dostavilo velké zklamání. Možná, že cílová skupina pro tuto hru jsou spíše menší děti, kterým se rozzáří oči nad půvabnou grafikou a které hra bude bavit díky své jednoduchosti a době hraní, protože se na ní budou moci koncentrovat.

Poznámka redakce: Děkujeme za tuto recenzi. Ač je velice negativní, je také přínosná. Ano, dračí srdce není složitá strategická hra, ani hra se silným RPG prvkem. Nic takového v ní nehledejte. Je to jednoduchá, rychlá a svižná hra. V kategorii rodinných her a her pro dva hráče však podle našeho názoru patří ke špičče. Navíc se líbí i řadě hráčů, kteří dokáží kromě náročných ocenit i jednoduché hry obsahující prvek náhody.Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Dračí srdce' obsahuje 10 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 11.01.2012 v 16:32 uživatel zdenda.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Blue Moonoplprokop11.05.2010 15:23
Re: Blue Moonpogo14.06.2010 08:56
Ad recenze od Hogo FogoMichal21.07.2010 09:02
Re: Ad recenze od Hogo FogoREM21.07.2010 14:28
Re: Ad recenze od Hogo FogoThe Hammer22.07.2010 08:09
StrategieMirka13.08.2010 14:45
Re: Strategiedilli13.08.2010 19:16
Re: StrategieAbiosis15.10.2011 22:25
Cenzura?Mirka26.08.2010 12:38
Hra pro jednohozdenda11.01.2012 16:32

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |