Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Safari: Schovej a najdi
Originální název: Hide and Seek: Safari
Rok vydání: 2003
Výrobci: MINDOK, SMART
Dovozci: MINDOK
Věk hráčů: Od 6 let («»)
Počet hráčů: 1
Doba hraní: Krátká hra do 20 minut
Stupeň náhody: 4 - bez náhody («»)
Interaktivnost: 2 - komunikace není součástí hry («»)
Humor: 2 - spíše seriózní hra s prvky humoru («»)
Složitost: 1 - triviální («»)
Herní systém: Hlavolam («»), Logika a dedukce («»), Pokládání kartiček («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

Hlavolamová hra pro 1 hráče ze série SMART games. Zahrajte si na schovávanou se zvířaty na safari! V této logické hře můžete řádně procvičit své mozkové buňky. Je třeba umístit 4 herní dílky s džunglí tak, aby na otevřené pláni zůstala jen některá zvířata. K tomu abyste prošli divočinou všech rébusů, budete potřebovat logické myšlení a dobrou prostorovou představivost. V každém z rébusů jsou stovky možností, jak umístit jednotlivé herní dílky, ale vždy pouze jediné řešení.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Herní materiál
Herní materiálZajímavé odkazy

  Web SMART games   Další hry ze série SMART gamesHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 8
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,09)
Pořadí hry v žebříčku 363.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  31.10.2011 uživatelem MestoProDeti.cz . Hodnocení:
Safari schovej a najdi
Safari je logická hra pro celou rodinu, u které se zaručeně zapotí nejen děti, ale i dospělí. Na herní desce jsou umístěná čtyři herní pole ve tvaru čtverce s nakreslenými exotickými zvířaty. Úkolem je čtyřmi zakrývacími žetony, které představují džungli, zahalit herní pole tak, aby na otevřené ploše zůstala jen některá zvířata, jež si navzájem nezpůsobí žádnou újmu na zdraví.
V přiloženém sešitě hráči najdou čtyřicet osm úloh a pro ty se slabšími nervy jsou v ní i nakreslená i řešení. Pokud úkol zní například: čtyři zebry, dva sloni a jeden lev, tak musíte všechna ostatní zvířata schovat pod dílky džungle. Zakrývací žetony lze měnit a otáčet s nimi, čímž vzniká nepřeberné množství možností a kombinací. Ale vždy jen jedno řešení je správné.
Zadání jsou odstupňovaná podle složitosti do čtyř úrovní (od juniora až po experta). Hráči nemusí umět číst, ani počítat (stačí do pěti), ale musí disponovat již určitou mírou trpělivosti, protože někdy chvíli trvá, než se úlohu podaří splnit – cca od pěti do dvaceti minut. To záleží i na chvilkovém rozpoložení hráčů a na konkrétním zadání. A také by hráči měli mít poměrně dobré prostorové cítění, proto je hra určena už spíše školákům než předškolním dětem.
Ačkoli je Safari ideální hra pro jednoho hráče, přeci jen se stává zábavnější při větším množství hráčů. Je možné vytvořit si i skupinky po dvou, aby měla hra větší švih a tříbila skupinového ducha.
Co se skladnosti týče, do krabičky s herním polem se mohou uložit zakrývací žetony i sešit se zadáními. Je celá z plastu a tak se nemusíte bát, že by se hra mohla poničit. Dá se tak bez obav vzít s sebou na cesty a je šikovná na ukrácení dlouhé chvíle třeba při jízdě autem. Pokud tedy tuto hru svým dětem pořídíte, vězte, že si ji od nich nejednou budete rádi půjčovat.

Recenze převzata z webového portálu Město pro děti.cz www.mestoprodeti.cz - web o kultuře pro děti od 3 do 15 let.


Vytvořeno:  07.06.2011 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Recenze: Smart Games Safari – Schovej a najdi
V Africe můžete najít spoustu zajímavých zvířátek, na která se u nás můžete zajít podívat maximálně tak do zoo. Většinou je však moc dobře známe z obrázků. Víme, co jedí, jak se chovají a co je pro ně typické. Co ale většinou nebývá známo a jen se šušká mezi stébly trávy v savanách a buších je, že je s nimi opravdu velká zábava. A když se těch zvířátek sejde na jednom místě několik, tak začnou hrát svou oblíbenou hru na schovávanou.

Africká schovka se hraje jinak než ta česká. Hraje se v tlupách, protože většinou se odehrává na velkém prostranství, takže by dlouho trvalo, než by jedno zvíře našlo ostatní schované a všechny by to brzy přestalo bavit. Takže jedna tlupa pyká a druhá se schovává. Většinou odpočítává nejstarší ze skupiny a než stačí říct medvěd v brlohu, tak se ostatní schovávají ve větvích stromů či za vysokou trávou. Někteří to ukrývání mají jednoduché a někteří složitější (třeba slon). A ten, kdo najde nejvíc ukrytých kamarádů, bude král zvířat. Tak už na nic nečekejte a hurá na to!

Sérii logických her od firmy MindOK jsme načali již v nedávné recenzi článkem o opravdu povedené hře Na ledové kře. Další hrou z kategorie SMART GAMES je hříčka spadající tématikou do slunné Afriky a nese název Safari – Schovej a najdi. Přece jen, když dlouho hrajete na ledové kře, může vám být trochu zima. Právě proto vznikla toto místo s teplotou vzduchu kolem třiceti stupňů, stačí jen přeletět o pár tisíc kilometrů jižněji a kochat se člověkem téměř nedotčenou krajinou.

My se však místo slunných krajin spokojíme s čtvercovou krabičkou, která nedá spát našim mozkovým závitům. A i když venku bude mrznout, nebo bude škaredě, občas se pořádně zapotíme. Jak už je u SMARTů zvykem, netají se vůbec tím, co se skrývá v balení. Ještě před koupí vidíte, co kupujete přes průhlednou přední stranu krabice. Navíc na straně jsou sepsány základní principy, kterými se celé logické klání řídí. Takže po jejím rozbalení na vás nebude čekat žádné nemilé překvapení.

Celá hra se vejde do plastové čtvercové krabičky. Na vrchní straně jsou nakreslena africká zvířátka ve čtyřech oddělených čtvercích. Najdete na ní slona, nosorožce, antilopu, zebru a samozřejmě nechybí ani král zvířat - lev. Tato horní část je odsunovací a tvoří tak kryt úložného prostoru. Uvnitř najdete příručku s pravidly a se zadáním jednotlivých her a také čtyři plastové komponenty, které jsou pro hru velice důležité. Každá z nich má jiný tvar a na horní části má nakreslené stromy, jezírka a trávu.

Zadání hry je celkem 48 – pro každou obtížnost je jich přesně tucet. Podle tohoto zadání v případě Safari: Schovej a najdi totiž nic nepřipravujete, jen před sebe položíte prázdné čtyři čtverečky a stejný počet různě tvarovaných dílků.

Váš úkol se zdá být naprosto jednoduchý – položit dílky tak, aby se schovala všechna zvířátka kromě těch, které máte na zadání a to samozřejmě i v odpovídajícím počtu. Takže pokud v zadání máte dva lvy, jednoho nosorožce a jednu antilopu, tak všechny zebry a většina ostatních kamarádů musí být zakrytá a schovaná pod dílky. Vykukovat mohou pouze zmíněná čtyři zvířátka.

Záludnost je v tom, že dílky jsou různě tvarované, takže je možné je libovolně natáčet a každý z nich může patřit do kteréhokoliv ze čtyř políček se zvířátky. Navíc zvířátka jsou na čtverečcích nakreslena několikrát, a tak nikdy nevíte, které zrovna má zůstat vykukovat. K úspěchu povede určitě spousta strategií a taktik, ale určitě není dobré je prostě jen naslepo zkoušet.

Zpracování celé hry je kvalitní a odolné. Navíc je chytře uzpůsobeno tak, aby bylo možné hru snadno sbalit a cestovat s ním. Hraním hry si můžete zkrátit dlouhé čekání na vlak nebo i kodrcavou cestu, až do něj nastoupíte. Dílky i krabice je z pevného plastu, takže nemusíte mít strach, že o dílky nechtěným upuštěním přijdete nebo se vám zamažou v čekárně.

Škoda, že řešení hlavolamů se nachází vždy na druhé stránce příručky. To samozřejmě hráče může lákat k nakouknutí a zjednodušení si řešení jednotlivých hádanek. Vhodnější by určitě bylo nechat všechna řešení nakonec tak, jak to bylo u předešlé hry Na ledové kře. Vždy je však na hráčích, jestli se budou okrádat o zábavu spojenou s hrou tím, že si budou číst řešení místo toho, aby se na ně snažili přijít sami. Popravdě řečeno, pokud se budete na hru trochu soustředit a máte špetku trpělivosti, pak řešení potřebovat ani nebudete a sáhnete dřív po novém zadání.

Hra Safari je podle krabice určená od sedmi let a my bychom ji bez váhání doporučili dětem ještě o rok mladším, protože jejím základním posláním je pouhé pokládání plastových dílků. Dětem se určitě bude líbit, že zvířátka mizí pod dílky a budou se snažit najít správnou kombinaci, aby vykukovala jen ta správná.

V nejjednodušší obtížnosti navíc najdete u zadání také nápovědu – správné natočení dílků, takže dětem stačí pouze určit čtverec, do kterého jednotlivé tvary patří. Tím se nezdrží u žádného úkolu tak dlouho, aby je přestal bavit, ale zároveň pro ně zůstane těch několik kombinací na nějakou chvilku výzvou.. Tedy alespoň pro ty nejmenší.

Protože je ve hře hodně zvířátek a všechna čtyři políčka jsou si velmi podobná, opravdu rychle správné řešení zapomenete a příště jej budete hledat znovu tak urputně, jako poprvé. V podstatě zde neexistuje nějaká rozumná šance, jak si správný postup v té záplavě úkolů a obrázků zapamatovat.

Safari Schovej a najdi opět trénuje především prostovou orientaci a také představivost. Samotné téma hry je pěkně zpracované a děti se budou ke zvířátkům rády i nadále vracet.

Pro ty, kteří mají radši než klasické listování v pravidlech jeho virtuální podobu, existuje webová stránka http://www.smartgames.eu. V její spodní části se můžete přepnout na českou verzi stránek, a dozvědět se tak vše o SMART hrách, které byly u nás vydány. Naleznete zde obecné informace o hře, její pravidla a video, jak se hra hraje.

Za 249 korun si můžete k Safari: Schovej a najdi dokoupit rozšíření, které vás určitě svým obsahem potěší. Kromě nového pátého dílku, který celou hru výrazně zesložití dostanete především novou nadílku hádanek a to celkem dalších 48 úkolů opět ve čtyřech obtížnostech od nováčka až po mastera.

Chtěli byste zajet někdy do Afriky, ale nemáte na to prostředky? Ve SMART hře Safari: Schovej a najdi se vám budou zvířátka schovávat tak, jako ta opravdová, a ještě si u toho trochu potrápíte mozek a ušetříte oproti cestování spoustu peněz v peněžence. Nezbývá než říct: Hurá na Safari!

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/399/recenze-smart-games-safari-schovej-a-najdiDiskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |